Książki o zwierzętach i roślinach w domu - pielęgnacja roślin i zwierząt, rośliny ogrodowe, rośliny domowe, zwierzęta domowe, poradniki. Żywienie i dietetyka psów, kotów, pierwsza pomoc dla psów, opowieści w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się Piękne kolorowe atlasy, albymy, przewodniki zawierające opisy i ilustracje roślin uporządkowane alfabetycznie według nazw gatunkowych, opisane są najważniejsze cechy roślin. Dzięki naszej bogatej ofercie książek szybko dokonacie Państwo wyboru roślin najbardziej pasujących do waszego ogrodu.
Jeśli chcesz odkryć choć część z kocich tajemnic, zajrzyj do tej książki. Poznasz kocią prehistorię, bliższych i dalszych kuzynów kota domowego, kocich rekordzistów, sekrety kociej anatomii.
Sprawdzisz również jakim byłbyś kotem, gdybyś był kotem oraz dowiesz się, że koty potrafią leczyć.
Szczeniakowo to kompleksowy poradnik dotyczący posiadania psa, skierowany do dwóch grup odbiorców:- osób, które pierwszy raz w życiu decydują się na zakup/adopcję czworonożnego pupila. Rozdziały dotyczące wyboru psa, jego socjalizacji, wychowania, treningu posłuszeństwa oraz diety przedstawione w oparciu o praktyczne zasady funkcjonowania psiego umysłu pozwalają lepiej zrozumieć postępowanie nowego towarzysza życia, a także kształtować jego zachowanie.- osób, które już posiadają psa i chcą lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania jego umysłu: pojawiania się pewnych zachowań (tych kłopotliwych i nie).Autor stara się tak prowadzić czytelnika, aby potrafił on po przeczytaniu poradnika samodzielnie zrozumieć pewne zachowania, które prezentuje jego pupil, a także w pewnym stopniu je modyfikować.
Dzięki temu poradnikowi dowiesz sie, jak i z czego zbudować w ogrodzie pergolę, altanę, trejaż lub bramkę różaną, gdzie postawić ławkę, by w ciszy spędzać wolny czas.
Przeczytasz, jak samodzielnie skonstuować banię do zimowych kąpieli, kuchnię ogrodową i grill, jak powinny wyglądać mała wędzarnia i piwniczka ogrodowa.
Ta książka to zbiór fachowych informacji o matariałach potrzebnych do budowy i praktycznych rad architekta krajobrazu dla każdego, kto samodzielnie chce stworzyć niepowtarzalne budowle ogrodowe.
Bez mikroorganizmów nie istnieje życie. Ludzie od tysiącleci stosują mikroorganizmy w przetwórstwie żywności. Dzięki nim żywność ma dłuższą trwałość i jest bardziej odżywcza. Jednakże nawet w obecnej dobie mikroorganizmy nie zostały wystarczająco zbadane przez naukowców. Jeszcze mniej zbadano ich współdziałanie ze sobą. Fascynujące jest to, jak często Efektywne Mikroorganizmy stanowią rozwiązanie problemów. Są dla nas również inspiracją, by patrzeć na problemy w sposób nowatorski, rozmyślać nad nimi i wypracowywać nowe rozwiązania z EM-1. Ernst Hammes i Gisela van den Höövel podają w tym podręczniku praktyczne wskazówki dotyczące stosowania Efektywnych Mikroorganizmów (EM) w domu i ogrodzie. Szczegółowe instrukcje, wskazówki, aktualne doświadczenia i kontakty dają początkującym użytkownikom wgląd w koncepcję i różnorodne możliwości zastosowania EM. Natomiast znawcy przedmiotu znajdą tu wiele nowych inspiracji do zastosowania EM w codziennym życiu.
Eugeniusz Radziul jest z wykształcenia leśnikiem, a ponadto kolekcjonerem i miłośnikiem roślin ozdobnych. Zgromadził, współpracując z ogrodami botanicznymi w kraju i za granicą, od Japonii przez Eurazję po Kanadę, około pięciu tysięcy odmian i gatunków roślin z całej północnej półkuli naszego globu, wśród których były drzewa, krzewy, byliny, trawy, paprocie, pnącza, rośliny cebulowe, skalne, błotne i wodne. Fascynuje go ich niepospolitość, niezwykłość, wyjątkowa uroda, dziwaczne formy, intrygujące pochodzenie.
O hodowanych roślinach napisał dziesiątki artykułów do wielu czasopism ogrodniczych oraz kilka książek: Skalniaki, Byliny, Rośliny cenne, rzadkie, poszukiwane oraz Ogrodowe pasje (nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa).
Kot to istota piękna i tajemnicza. Świat ogląda z zupełnie innej strony niż my, ludzie, perspektywy. Zajmują go całkiem inne sprawy. Takim kocim spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość jest książka, którą trzymają Państwo w dłoniach. Tytułowa Kropka, niewielka koteczka, opowiada w niej historię swojego barwnego, lecz krótkiego życia. Ale jak opowiada?! Kropka dotrze do najgłębszych zakamarków czytelniczej wrażliwości, poruszy najczulsze nuty - szczególnie w sercach tych, którzy swój dom dzielą z kotem.
Żaden pies nie rodzi się ze smyczą i w obroży. Chodzenie na smyczy jest dla niego nowym doświadczeniem i musi się tego nauczyć. Najczęściej szybko pojmuje, że napinanie jej jest ceną za samowolne pójście tam, dokąd chce.
Nauczenie psa nieciągnięcia właściciela i nieszarpania nim we wszystkich kierunkach jest bardzo proste. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić, i samemu wyćwiczyć u zwierzęcia kilka podstawowych odruchów, które zapobiegną napinaniu smyczy.
Funkie (hosta) są jednymi z najważniejszych bylin ozdobnych. Ich popularność nieustannie rośnie wraz z pojawianiem się na rynku nowych, atrakcyjnych odmian uprawnych. Te przybyłe ze wschodniej Azji rośliny wyróżniają się interesującym pokrojem, ozdobnymi przez cały sezon wegetacyjny liśćmi o ciekawych kształtach i barwach, subtelnymi, często wonnymi kwiatami oraz niedużymi wymaganiami uprawowymi. Doskonale prezentują się posadzone pojedynczo lub w grupie. Są cennymi bylinami okrywowymi oraz doskonałymi towarzyszami wielu cieniolubnych i wilgociolubnych roślin.
Każdy praktykujący lekarz weterynarii zdaje sobie sprawę, jak istotną kwestią w jego pracy są zagadnienia związane z onkologią weterynaryjną. Prezentowana publikacja wypełnia wciąż jeszcze dużą lukę na rynku fachowej literatury weterynaryjnej. Została ona opracowana przez Autora, który od wielu lat zajmuje się diagnostyką onkologiczną. Książka powstała na podstawie doświadczenia oraz wyników badań własnych dotyczących występowania niektórych typów zmian nowotworowych u psów i kotów, opublikowanych w krajowych czasopismach. Zagadnienia związane z leczeniem i rokowaniem u pacjentów z rozpoznanym nowotworem opracowano natomiast na podstawie wnikliwej analizy obszernego materiału opublikowanego w renomowanych zachodnich periodykach weterynaryjnych, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych pozycji.
W pierwszej części tego bogato ilustrowanego podręcznika czytelnik znajdzie ogólne wiadomości dotyczące występowania, przyczyn, rozwoju, rozpoznawania, leczenia nowotworów, a także rozdział dotyczący jednego z najważniejszych problemów - rokowania u pacjentów z rozpoznanym nowotworem. Należy zaznaczyć, że Autor unikał używania "akademickiego" języka i zaprezentował głównie zagadnienia użyteczne z praktycznego punktu widzenia, najbardziej przydatne w codziennej pracy lekarza weterynarii. W części drugiej zamieszczono rozdziały z zakresu onkologii "narządowej", w której przedstawiono różne typy nowotworów występujące w obrębie poszczególnych narządów i układu organizmu.
Książka ta jest niezastąpionym źródłem wiedzy nie tylko dla lekarzy weterynarii małych zwierząt, ale również dla studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej.
Bohaterem niniejszej książki jest pewien niezwykły ogród w Puszczykowie pod Poznaniem, gdzie od kilkudziesięciu lat żyje podróżniczy ród Fidlerów. Nazwijmy ten ogród, i to bez cienia chełpliwości, aczkolwiek nieco górnolotnie - najpiękniejszym ogrodem świata. Nie dlatego jednak, że jest aż tak wymyślny, tak wspaniały i niedościgły. Nie chodzi tu bynajmniej o wyrafinowanie kanony ogrodniczego piękna.
Owszem, ogród ten ma niewątpliwie zasługi, ponieważ mieści się w nim podróżnicze Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, ale Bogiem a prawdą, oceniając rzecz obiektywnie, widziałem ogrody dużo lepiej urządzone i wypieszczone, aniżeli nasz. Więc o co chodzi z tym najpiękniejszym ogrodem świata? W zasadzie rzecz jest prosta i zrozumiała. Rzecz idzie o to, mianowicie, że najpiękniejszy ogród świata to z reguły ten, który jest naszym własnym ogrodem, wyłącznie nam przypisanym, nie tylko rośliny, ale także ludzie serdecznie z nim związani, na co dzień. Taki to najpiękniejszy ogród świata mam na myśli. Ogród subiektywny, bardzo osobisty, jedyny w swoim rodzaju, bo absolutnie nasz. Zrozumieją to ci wszyscy szczęśliwcy, którzy posiadają własne ogrody.(...)
Byliny to niezbędny element każdego ogrodu. Umiejętnie dobrane i pielęgnowane są jego ozdobą, ciesząc właściciela swoim widokiem o każdej porze roku. Kierując się własnym doświadczeniem, autorzy wybrali byliny o niewielkich wymaganiach uprawowych, a przy tym o dużej wartości ozdobnej. Zdecydowaną większość z nich można polecić do uprawy początkującym miłośnikom roślin. Satysfakcja z sukcesów w ich uprawie może być bodźcem do dalszego rozwijania zainteresowań botanicznych, zgromadzenia unikalnej kolekcji roślin i założenia niepowtarzalnego ogrodu. Książka pokazuje niesamowite bogactwo świata bylin, zawiera bowiem blisko siedemset ich gatunków i odmian. Zbiór ten został wzbogacony o przykłady krzewinek i półkrzewów, stosowanych do tworzenia kompozycji ogrodowych wraz z bylinami.
„Jak kot z kotem” to doskonała książka nie tylko dla opiekunów więcej niż jednego kota. Autorka, Pam Johnson-Bennett, doskonale rozumie koty i świetnie zna ich psychikę. Profesjonalnie acz bardzo przystępnie wprowadza czytelnika w świat widziany kocimi oczami. Dzięki tej pozycji każdy koci opiekun będzie nie tylko lepiej rozumiał zachowanie swego mruczącego przyjaciela, lecz także będzie umiał z nim wejść w dialog. Książka jest pełna bezcennych życiowych porad i uwag dotyczących zarówno zachowania czystości, znaczenia terytorium, wprowadzania kolejnego kota pod własny dach, socjalizacji, ale także wielu, wielu innych aspektów życia z kotami we wspólnym domu. Mam wielką nadzieję, że książka pogłębi wiele kocio-ludzkich przyjaźni i pomoże uniknąć wielu kocio-ludzkich nieporozumień.
Ilustrowany przewodnik
Annelore Bruns, rocznik 1928, przez wiele lat w ośrodkach edukacyjnych dla dorosłych i centrach medycyny alternatywnej przekazywała swoją rozległą wiedzę o biologicznej uprawie owoców i warzyw. Wspierał ją mąż, Hubert Bruns, którego rysunki i tabele stały się podstawą całego szeregu bestsellerowych książek. Obecnie Annelore Bruns prowadzi praktykę w dziedzinie uzdrawiania.
Susanne Bruns, rocznik 1960, poszła w ślady rodziców, chociaż ze studiów ogrodniczych zrezygnowała na rzecz swoich trojga dzieci. Napisała wiele książek na temat upraw biologicznych oraz pracowała w radio i telewizji. Interesuje ją przede wszystkim tradycyjna wiedza poprzednich pokoleń.
Natura żywności
Kontakt z przyrodą ogrodową
Okrywanie i odżywianie gleby
Warzywa – planowanie i uprawa
Zioła i przyprawy ziołowe
Owoce jagodowe w ogrodzie
Drzewa owocowe w ogrodzie
Biologiczna ochrona roślin
Fragment książki
Wstęp
Czymże jest ogród dla współczesnego człowieka? Odpowiedź znajdziemy w marzeniach, z których wyłania się nam skrawek rozświetlonej ukwieconej ziemi, śpiew ptaków, szum drzew i soczyste smaczne owoce - to symbol spokoju, a marzenie o jego posiadaniu to nic innego, jak realizacja naszej podświadomej tęsknoty za rajem utraconym i nieśmiało ujawniane genetyczne wspomnienie i poszukiwanie dzieła skończonego, jakim był -a rzadko jeszcze jest - fragment lasu naturalnego. Las naturalny należy uznać za jedyny element kosmicznego ładu na ziemi, gdzie realizuje się odwieczne misterium zamierania i odnawiania w rytmie pór roku, z nieodzownym wzajemnym powiązaniem ze sobą organizmów żywych, poczynając od ziemi - „matki rodzicielki", wyrastających z niej roślin i żywiących się nimi zwierzętami, a także naszym życiu zależnym od darów natury.
Tworzenie ogrodu zgodnie z prawem natury to nie tylko kreowanie estetycznego krajobrazu - wspomnianego już ładu kosmicznego - ale twórcza praca na świeżym powietrzu, dająca czystą radość, która czasami tylko ożywa we wspomnieniach z dzieciństwa. Teraz w ogrodzie dodatkowo tę radość osłodzi nam relaksujące, pozwalające smacznie spać zmęczenie, ale i pełnowartościowe, słodkie owoce i smaczne warzywa, których w żadnej skali nie można porównać z kupowanymi w sklepach, nie tylko ze względu na wartość odżywczą, ale i ładunek pozytywnej emocji związanej z ich uprawą zgodnie z prawami natury.
Jeśli dotąd być może pielęgnowaliśmy ogród ozdobny, to utrzymanie ogrodu naturalnego nie tylko nie będzie dla nas trudniejsze, ale przez prawidłowy dobór gatunków roślin ułatwi nam ich uprawę.
W ogrodzie naturalnym łąka zastąpi trawnik, a warzywa korzystać będą z zasady płodozmianu i właściwego, służącego im sąsiedztwa. Wspomaganie wzrostu roślin to kompost i wybrane zmielone minerały, a środki ochrony to naturalne odwary, napary ze skrzypu, pokrzywy i wrotycza. Dzięki temu ogród stanie się domem szeregu pożytecznych zwierząt wspierających harmonię życia.
Jak stworzyć od podstaw i cieszyć się fragmentem „raju utraconego", jakim jest ogród naturalny, postaramy się podpowiedzieć Państwu krok po kroku na kolejnych stronach tej książki.
Podstawą do jej napisania było wieloletnie doświadczenie autorów i liczne eksperymenty związane z ogrodnictwem naturalnym, uwzględniające nowe wyniki badań w tej dziedzinie.
Życzymy miłej lektury i radosnej pracy w tym twórczym dziele.
Piotr Kardasz
Ogród naturalnySpis treści
Wstęp 7
1. Natura żywności 8
Kwasowość - zasadowość -równowaga 9
2. Kontakt z przyrodą ogrodową 11
Jednolity ogród albo raj na łonie natury 12
Od trawnika do naturalnej łąki 13
Woda w ogrodzie 14
Żywopłot w ogrodzie ekologicznym 15
Kamienie w ogrodzie ekologicznym 16
Kwiaty w ogrodzie ekologicznym 17 Chwasty - rośliny wskaźnikowe.. 1 7
Rośliny wskaźnikowe 19
Rośliny informujące o strukturze gleby 20
Rośliny informujące o próchnicy w glebie 22
Ile ogrodu potrzebuje człowiek? 23
Narzędzia ogrodnicze 24
Uprawa ziemi w ogrodzie naturalnym 25
Przedwczesne plony 26
Hodowla roślin na parapecie 27
Podlewanie i nawadnianie 28
3. Okrywanie i odżywianie gleby 29
Życie glebowe 30
Powietrze w glebie 32
Mulczowanie 33
Znaczenie nawozu zielonego 35
Stosowanie nawozu zielonego 35
Rośliny strączkowe 39
Próchnica i żyzność gleby 40
Sporządzanie kompostu 42
Zastosowanie kompostu 45
Zaopatrzenie ogrodu w nawóz 46
Wartość pH gleby 52
Najważniejsze nawozy w uprawie biologicznej 54
4. Warzywa - planowanie i uprawa 57
Klasyczny płodozmian 57
Uprawa główna, śródplon, przedplon i poplon 58
Allelopatia i uprawa mieszana 60
Uprawa warzyw 68
Różne sałaty 68
Szpinak 69
Boćwina 69
Kalarepa 72
Rzodkiew, rzodkiewka i rzepa 73
Seler 73
Marchew 74
Cebula 75
Czosnek 76
Por 76
Ogórki 77
Dynia i cukinia 78
Koper włoski 79
Ziemniaki 79
Pomidory 80
Fasola 82
Bób 84
Groch.. 84
5. Zioła i przyprawy ziołowe 85
Domowe mieszanki herbaciane 94
6. Owoce jagodowe w ogrodzie 95
Truskawki 95
Maliny 98
Agrest 100
Porzeczki 103
Borówka wysoka 105
Cytryniec chiński 106
Aronia czarna... 108
7. Drzewa owocowe w ogrodzie 110
Brzoza i sosna w sadzie 111
Sadzenie drzew i krzewów 116
Przycinanie drzew 118
Bielenie drzew 121
Zabiegi pielęgnacyjne i nawożenie w sadzie 122
Choroby i szkodniki owoców 123
8. Biologiczna ochrona roślin 126
Środki ochrony roślin 145
Wykaz literatury 150
Indeks 151
Nareszcie! Podręcznik psiej technologii dla początkujących!
Plamy moczu na dywanie. Ujadanie przez całą noc. Wprawiająca w zakłopotanie czynność, którą pies robi na nodze właściciela. Z powodu tych oraz wielu innych zachowań niejednokrotnie mieliście ochotę zawołać: „Dlaczego nikt nie dołączył instrukcji obsługi do mojego psa?!”. Teraz, na szczęście, taka instrukcja już istnieje.
Z pomocą wskazówek typu „krok po kroku” oraz przejrzystych wykresów będziecie umieli odpowiedzieć sobie na setki najczęściej zadawanych pytań:
- Która rasa wchodzi w najlepszą relację z dziećmi?
- Jak mogę zaprogramować swój model na przynoszenie przedmiotów?
- Dlaczego nos mojego psa jest zawsze wilgotny?
Rolę przewodników po psim świecie objęli: sławny weterynarz dr. David Brunner oraz uznany autor poradników Sam Stall, którzy połączyli swe wysiłki, aby udzielić pożytecznych rad zarówno nowym, jak i doświadczonym właścicielom czworonogów.
Autorka przedstawia dzieła sztuki poświęcone psom począwszy od starożytności, przez średniowiecze, renesans i barok do czasów współczesnych, pokazuje przykłady wyobrażeń psa z różnych kultur.
"Założenie ogrodu, z którego możemy być naprawdę dumni, jest prostsze, niż się wydaje. Seria Prosta droga do sukcesu umożliwia stworzenie ogrodu marzeń i utrzymanie go w doskonałym stanie przez cały rok.
Inspirujące przykłady – od naturalnej łąki po styl orientalny
Jak sadzić – by zapewnić trawom i bambusom najlepsze warunki rozwoju
Dobór roślin – do różnych celów, od rabat po obrzeżenie oczka wodnego
Katalog – najpiękniejsze trawy i bambusy
Chcemy zaprojektować, złożyć wspaniały ogród i cieszyć się nim? To proste...
"
Dlaczego Twoja lodówka przykuwa uwagę psa skuteczniej niż Ty?
Co zrobić, żeby pies przychodził, gdy go wołasz?
Dzięki praktycznym radom zawartym w tej książeczce poznasz wiele metod uczenia przywołania
i nauczysz swojego psa niezawodnego reagowania na Twoje polecenia. Dowiesz się, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów, które powodują, że Twój ulubieniec ucieka, zamiast spokojnie podchodzić do Ciebie.
Gdy twój pies będzie zawsze meldować się przy Tobie, gdy tylko go zawołasz, będzie bardziej bezpieczny, a Ty bardziej pewny swojego czworonożnego przyjaciela, wiedząc, że zawsze przybiegnie na polecenie „DO MNIE!”
„Moj pies nie przychodzi na zawołanie”. To jeden z najczęstszych problemów wszystkich właścicieli psów. Niestety zwierzak trafia do nas bez „instrukcji obsługi”. Żeby uniknąć uczenia psa mało skutecznymi metodami prób i błędów, Jacek Gałuszka wyczerpująco i przystępnie wyjaśnia, co zrobić by pies przybiegał na zawołanie w każdych okolicznościach. Rady zawarte w tej książeczce trzeba nie tylko przeczytać, ale przede wszystkim stosować na co dzień. Rezultaty będą zależeć wyłącznie od naszej cierpliwości i konsekwencji. Ale jaką ulgę odczujemy, gdy będziemy mogli spokojnie odpiąć smycz, bez obawy, że następne pół godziny spędzimy na łapaniu psa.
Maria Kuncewicz
Omówione tematy: pochodzenie boksera, wzorzec rasy, psychika i fizjologia psa, żywienie boksera, hodowla, pielęgnacja i higiena, wady wrodzone i choroby boksera, pies w domu.
Dlaczego pies – mimo swych licznych zasług – jest przedmiotem pogardy w tak wielu kulturach? Dlaczego jego imię – od czasów biblijnych do dziś – jest synonimem obelgi? Dlaczego jego rola – decydująca z punktu widzenia ludzkiej ewolucji – jest cenzurowana przez wszystkie religie?
Książka Marka Alizarta to brawurowy esej o relacji, jaka łączy nas z naszymi najlepszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Zdawać by się mogło, że na ten temat – równie stary, dowodzi autor, jak Homo sapiens – napisano już wszystko. Krótkie i zdumiewające dzieło francuskiego filozofa ma jednak czym zaskoczyć czytelników i czytelniczki. Alizart z erudycją i w klarownym stylu zbiera psie fakty i mity, a także proponuje ich oryginalne odczytania, w których psom przysługuje status niemalże metafizyczny, powiązany z zagadką pochodzenia samego życia.
Książka, mimo swych małych rozmiarów, imponuje śmiałością skojarzeń, głębią argumentu i rozpiętością historycznej perspektywy. To lektura obowiązkowa dla wszystkich psiar i psiarzy.
Od tysięcy lat psy uznawane są za najlepszych przyjaciół ludzi, ale nigdy wcześniej nasze relacje nie były tak ważne jak teraz Przy gwałtownych zmianach w dzisiejszym świecie, wysokich wskaźnikach lęku i depresji wiele osób w psach szuka ukojenia i stabilności. Czy po raz pierwszy wprowadzili do swojego życia futrzanych przyjaciół, czy pogłębiają już istniejące więzi, czują, że towarzystwo psa może zmienić ich życie. W jaki sposób? Najczystsza więź – łącząc przełomowe badania i poruszające historie z życia – analizuje nie tylko emocjonalne i społeczne korzyści wynikające z opieki nad psem, ale także naukę o tym, jak psy poprawiają nasze zdrowie, spostrzegawczość oraz zdolność koncentracji i przyswajania wiedzy. Co najważniejsze, przypominają nam o tym, co jest dobre na świecie – miłość, zaufanie, czułość, zabawa, świeże powietrze i słońce. Jen Golbeck, „internetowa psia mama”, oraz Stacey Colino, wielokrotnie nagradzana pisarka naukowa, w zajmujący, zabawny i wzruszający sposób opowiadają o najszczerszej międzygatunkowej więzi.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?