Książki o zwierzętach i roślinach w domu - pielęgnacja roślin i zwierząt, rośliny ogrodowe, rośliny domowe, zwierzęta domowe, poradniki. Żywienie i dietetyka psów, kotów, pierwsza pomoc dla psów, opowieści w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się Piękne kolorowe atlasy, albymy, przewodniki zawierające opisy i ilustracje roślin uporządkowane alfabetycznie według nazw gatunkowych, opisane są najważniejsze cechy roślin. Dzięki naszej bogatej ofercie książek szybko dokonacie Państwo wyboru roślin najbardziej pasujących do waszego ogrodu.
Omówione zagadnienia: charakterystyka rzędu blaszkodziobych i rodziny kaczkowatych, gatunki i rasy kaczek, zakup materiału hodowlanego, żywienie kaczek, rozród, choroby
Cornish rex to kot obdarzony wspaniałym charakterem. To miły, inteligentny, przyjacielski, czuły, okazujący uczucie wszystkim domownikom zwierzak. Używane pazurów w kontakcie z ludzmi jest mu zupełnie obce. Futro cornisha pozbawione jest włosów okrywowych i włosów ościstych, składa się z samego podszerstka i jest najbardziej charakterystyczną wizytówką tej rasy.
W tej kiażeczce znajdują się wszystkie informacje potrzebne dla właściwej hodowli cornishów:
- wzorzec rasy,
- dieta cornisha,
- kocie legowisko,
- pielęgnacja cornish rex'a (kąpiele,szczotkowanie),
- hodowla kota rasy cornish rex,
- cornish na wystawach.
Książka adresowana jest do początkujących hodowców i właścicieli psów. Zawarłem w niej stereotypowe pytania, które zadają mi klienci w gabinecie weterynaryjnym i odpowiedzi na nie.
- teorie o pochodzeniu rasy
- historia rasy w Polsce
- standard dobermana
- zagadnienia rozrodu- przebieg psiego życia
- uwagi o żywieniu
- pielęgnacja i zdrowie
- wystawy
Kolejna książka z serii "Hobby" w nowej szacie graficznej. Monografia rasy foksterier szorstkowłosy. Porady dotyczące żywienia, pielęgnacji, profilaktyki chorób.
Pierwsza w Polsce ksiązka poświęcona tej bardzo wszechstronnej rasie psów. Buviery to niezwykle inteligentne, posłuszne w stosunku do przewodnika i lojalne wobec rodziny psy. Jak zwykle w serii HOBBY znajdziemy tu historię rasy, wzorzec, porady pilęgnacyjne, uwagi dotyczącze zdrowia, zasady hodowli, zasady żywienia oraz udział w wystawach.
Celem niniejszej książki jest przedstawienie rasy bullmastiff w możliwie dokładny i przystępny sposób, w jak najbardziej obiektywnym świetle. Jeśli decydując się na posiadanie przedstawiciela tej wspaniałej rasy, chcą Państwo zyskać sprzymierzeńca, niezastąpionego przyjaciela i obrońcę swojej rodziny, to z całą pewnością jest to doskonały wybór. Pies ten nie szuka sobie przewodnika, lecz taką samą miłością darzy zarówno dziecko, jak i osobę dorosłą. Musi jedynie czuć, że jest prawdziwie kochany, ponieważ potrzebuje stałego kontaktu z rodziną - w przeciwnym razie tęskni i jest nieszczęśliwy.
Kolejna książka w serii "Hobby" w nowej szacie graficznej. Autorzy omawiają przedstawiciela wiewiórkowatych - burunduka. W książce m.in.: występowanie, wygląd zewnętrzny, charakterystyczne zachowania, wybór zwierzęcia, pomieszczenie dla burunduka, higiena, zdrowie, choroby.
Agama błotna (Physignathus cocincinus) – gatunek jaszczurki z rodziny agam.
Najbardziej charakterystycznymi cechami agam błotnych jest zielono-oliwkowy kolor ciała, szeroka głowa i pas "kolców" od czubka głowy, aż po nasadę ogona.
Długość życia
Długość życia w zależności od warunków w jakich żyje waha się od 15 do 20 lat
Rozmiary
Długość ciała ok. 90 cm z czego 2/3 stanowi ogon (chociaż samice są wyraźnie mniejsze od samców)
Biotop
Tropikalne lasy deszczowe
Terrarium
Dla trójki osobników min. 200/70/150 cm; zaopatrzone w liczne korzenie do wspinania, rośliny i duży basen
Pokarm
Głównie świerszcze, noworodki mysie/szczurze, karaczany, drewnojady oraz owoce (stanowiące ok. 20% diety)
Autorka stara się wskazać wszystkim właścicielom pit bula właściwy kierunek, tak aby odzyskał on opinię doskonałego towarzysza dla aktywnych miłośników psów. Jak zwykle w serii HOBBY wszystkie niezbędne informacje o omawianej rasie.
Omówione tematy : Psy z Przełęczy św.Bernarda, pochodzenie rasy, historia rasy, Bernardyn w Polsce, hodowla, ciąża, poród, wychów szczeniąt, choroby szczeniąt i młodych psów, zapobieganie chorobom u szczeniąt, żywienie, pielęgnacja i higiena, schorzenie nękające rasę, przygotowanie i udział w wystawie.
Profesor Stanley Coren jest wykładowcą psychologii na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, autor The Left-Hander Syndrom, Inteligencja psów, Sleep Thieves, What Do Dogs Know? ,Dlaczego kochamy psy? Prowadzi własny program telewizyjny Good Dog! Mieszka w Vancouver, w Kolumbii Brytyjskiej, w Kanadzie. Opierając się na poważnych badaniach nad zachowaniem zwierząt, (...)a także na latach własnych doświadczeń, Coren dowodzi, że przeciętny pies domowy jest w stanie rozumieć ludzką mowę na poziomie dwuletniego dziecka. Wprawdzie rozmowy na poziomie Lassie, wykreowane przez hollywoodzką fabrykę snów możemy odłożyć między bajki, ale dzięki Corenowi przekonujemy się, że prawdziwe porozumiewanie się z psami, daleko wykraczające poza ramy wydawania i słuchania komend, jest możliwe. Coren zajmuje się nie tylko słowami, dźwiękami, działaniami i znakami, jakimi my możemy przekazywać psom rozmaite komunikaty, ale także opisuje znaki i komunikaty, jakie one wysyłają do nas. Łatwe do zastosowania sposoby, dzięki którym my, ludzie możemy naśladować język, w jakim psy porozumiewają się miedzy sobą, sugestywne rysunki, objaśniające subtelności mowy ciała, oraz podręczny słowniczek i rozmówki w pieskim, czynią z tej książki niezastąpiony podręcznik dla miłośników psów, dzięki któremu będą mogli nawiązać prawdziwy, głęboki kontakt ze swoimi ulubieńcami.
Każdy ogród – królewski, przydomowy czy warzywny – to magiczne miejsce, gdzie ludzie wszystkich kultur od początku swojej historii organizowali rzeczywistość po swojemu. Każdy człowiek odciskał na niej swoje indywidualne piętno, ale także zaklinał ją, ogrodnicy bowiem to specyficzny rodzaj czarowników, którzy pragną po swojemu urządzać przestrzeń i czas.
Napisana w brawurowym stylu książka prowadzi nas przez ogrody wysp Oceanu Spokojnego, Azteków czy starożytnych Greków po współczesne ogródki działkowe. Udowadnia, że wszystkie mogą odzwierciedlać nieustanną przemianę materii i ukazywać miejsca powiązań cząstek Wszechświata.
"Książka wspaniale napisana: kompetentna, poszerzająca horyzonty, uświadamiająca, historycznie istotna, a do tego – miejscami – bardzo wzruszająca. Jest napisana ze znawstwem problemów i, co równie ważne, z wielką miłością do zwierząt - nie tą sentymentalną, której wyrazem jest wiązanie różowych wstążeczek przy kolczatce czy hodowla zwierząt traktowanych jako bio-dzieła sztuki, lecz miłością rzeczywistą, dzięki której wiemy, że ani zwierzę nie jest człowiekiem, ani człowiek nie jest zwierzęciem". (prof. Magdalena Środa) "Motywem przewodnim wszystkich tekstów jest ewolucja roli społecznej psa we współczesnej Polsce, od roli czysto użytkowej, poprzez bycie wskaźnikiem statusu społecznego właściciela, do roli członka rodziny. [...] We wszystkich tekstach znajdziemy bogate odniesienia do literatury poświęconej omawianemu zagadnieniu. Jest to w zdecydowanej większości literatura anglojęzyczna z uwagi na to, że w polskiej nauce socjologiczne i antropologiczne ujęcie relacji pies - człowiek jest do dnia dzisiejszego obecne w bardzo nikłym stopniu [...]. Prekursorski charakter przygotowanej książki jest jednym z jej najważniejszych walorów, znaczenia którego nie da się przecenić". (prof. Iwona Jakubowska-Branicka)
Niekiedy słyszymy historie o psach, które dokonały czegoś niezwykłego - uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły się z nim rozstać. Takie przykłady psiej wierności, przywiązania i mądrości stały się inspiracją dla wzruszających i dających do myślenia opowiadań Renaty Piątkowskiej. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają psy!
Praktyczny i łatwy w użyciu przewodnik po badaniach cytopatologicznych
Przystępny podręcznik do nauki dla przyszłych lekarzy praktyków oraz dla już praktykujących lekarzy weterynarii chcących pogłębić swoją wiedzę zawodową
Drugie narzędzie – obok mikroskopu – umożliwiające poprawną ocenę cytologiczną
W podręczniku m.in.:
wytyczne dotyczące pobierania i prawidłowego postępowania z materiałem cytologicznym
metody i techniki stosowane w ocenie cytologicznej
interpretacja wyników cytologicznych
tabele, krótkie opisy i zdjęcia preparatów cytologicznych
logiczna i spójna struktura tekstu
oraz szczegółowe informacje dotyczące:
badania cytologicznego skóry, tkanki podskórnej oraz narządów limfatycznych
oceny cytologicznej struktur układu oddechowego, płynów z jam ciała i układu moczowego
badania próbek cytologicznych pochodzących z jamy ustnej i przełyku
interpretacji wyników badania osadu moczu
cytologii jako przydatnego narzędzia diagnostycznego w ocenie schorzeń żeńskiego i męskiego układu rozrodczego
Podstawy żywienia psów i kotów to cenne źródło informacji dla lekarzy praktyków i studentów medycyny weterynaryjnej na temat roli odżywiania i jego wpływu na zdrowie i dobre samopoczucie psów i kotów.
W podręczniku, oprócz zagadnień wprowadzających, takich jak fizjologia procesu odżywiania, składniki pokarmowe i ich zapotrzebowanie, omówiono bardzo szczegółowo zasady żywienia psów i kotów w poszczególnych etapach życia i rozwoju.
Obszerną część publikacji poświęcono profilaktyce żywieniowej w najczęstszych zaburzeniach klinicznych, tj. w otyłości, chorobach układu moczowego, układu krążenia, chorobach zwyrodnieniowych stawów i schorzeniach neurologicznych.
fizjologia i patofizjologia procesu odżywiania
składniki pokarmowe i ich wpływ na zdrowie zwierząt
surowce używane do produkcji karm
żywienie psów i kotów na poszczególnych etapach ich rozwoju i życia
metody i diety w karmieniu psów i kotów
rodzaje i charakterystyka karm gotowych
żywienie zwierząt z występującymi zaburzeniami klinicznymi
Edukacyjna seria Poznajemy zwierzęta została wydana z myślą o najmłodszych dzieciach.
Książka pokazuje, że wbrew stereotypom pies i kot mogą być najlepszymi przyjaciółmi i przedstawia je razem w różnych sytuacjach.
Sakuteiki, czyli Zapiski o zakładaniu ogrodów, to najstarsze japońskie a zarazem prawdopodobnie pierwsze w literaturze światowej dzieło poświęcone sztuce ogrodnictwa. Liczący bez mała tysiąc lat tekst (powstały w połowie XI wieku) jest zbiorem zasad dotyczących projektowania i pielęgnowania ogrodów, układania kamieni, przebiegu cieków wodnych, jak również wielu estetycznych i filozoficznych aspektów sztuki kreowania krajobrazu. Traktat wywodzi się długiej tradycji przekazywanej ustnie przez pokolenia japońskich ogrodników i odzwierciadla ideały panujące szczytowej fazie epoki Heian (VIII-XII w), długim okresie wewnętrznego pokoju w dziejach Japonii, który sprzyjał rozkwitowi wyrafinowanej kultury arystokracji dworskiej.
W świat Zapisków o zakładaniu ogrodów wprowadza czytelnika obszerny wstęp, przedstawiający historyczne, społeczne i filozoficzne tło sztuki ogrodniczej okresu Heian.
Książka powinna być obowiązkową lekturą zarówno miłośników kultury japońskiej, jak i osób zajmujących się lub zainteresowanych tworzeniem. Sprzyjają temu liczne szkice i fotografie ilustrujące omawiane w tekście detale. Dzięki rozbudowanemu aparatowi krytycznemu książka może służyć także jako rzetelne opracowanie naukowe przeznaczone dla studentów japonistyki oraz japonistów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?