Książki o zwierzętach i roślinach w domu - pielęgnacja roślin i zwierząt, rośliny ogrodowe, rośliny domowe, zwierzęta domowe, poradniki. Żywienie i dietetyka psów, kotów, pierwsza pomoc dla psów, opowieści w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się Piękne kolorowe atlasy, albymy, przewodniki zawierające opisy i ilustracje roślin uporządkowane alfabetycznie według nazw gatunkowych, opisane są najważniejsze cechy roślin. Dzięki naszej bogatej ofercie książek szybko dokonacie Państwo wyboru roślin najbardziej pasujących do waszego ogrodu.
Przeczytasz tu o tym, jak należy żywić kota, jak nauczyć go korzystać z toalety. Nauczysz się czegoś o pielęgnacji swojego ulubieńca oraz zapoznasz się z problemami związanymi z rują, rozmnażaniem i odchowywaniem kociąt. Książka zawiera sporo niepublikowanych dotąd nigdzie informacji z dziedziny weterynarii, hodowli, a także dotyczących antykoncepcji i sterylizacji kotów.
Szczęśliwy kot to doskonała lektura dla wszystkich miłośników kotów. Przeczytasz tu nie tylko o tym, jak należy, ale i jak nie wolno żywić kota. A może Twój kot nie potrafi jeszcze korzystać z toalety? Zajrzyj do książki, a dowiesz się, jak go tego nauczyć...
Przy konasz się, że rasa to nie tylko wygląd kota, ale także określony charakter i temperament. Nauczysz się czegoś o pielęgnacji swojego ulubieńca, która nie polega przecież wyłącznie na czesaniu. Uświadomisz sobie, że nuda i samotność mogą być dla kota groźniejsze nawet niż choroba. Zapoznasz się z problemami związanymi z rują, rozmnażaniem i odchowywaniem kociąt.
Książka zawiera sporo niepublikowanych dotąd informacji z dziedziny weterynarii, hodowli, a także dotyczących antykoncepcji i sterylizacji kotów. Autorka podpowiada, jak zrozumieć swojego kota i jak być przez niego zrozumianym. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.
W ciągu ostatnich trzydziestu lat w Stanach Zjednoczonych nastąpił wyraźny wzrost liczby zwierząt domowych, co znacząco wpłynęło na postrzeganie ich roli w rodzinie i społeczeństwie. Celem niniejszej monografii jest analiza przedstawień zwierząt domowych i relacji człowiek – zwierzę we współczesnej amerykańskiej memuarystyce (pet memoirs) i wybranych powieściach przełomu XX i XXI wieku. Omawiane teksty odzwierciedlają i jednocześnie współtworzą zmieniającą się obecnie koncepcję zwierzęcia domowego w Stanach Zjednoczonych. Współcześni powieściopisarze i autorzy pamiętników próbują spojrzeć z nowej perspektywy na wspólne życie zwierząt i ludzi. Odnosząc się do dawnych i aktualnych sporów etycznych, debat filozoficznych, stereotypów oraz konwencji literackich, kwestionują oni dominujący paradygmat antropocentryczny i zabierają głos m.in. w kwestii praw zwierząt, zwierzęcej świadomości i podmiotowości. Na gruncie polskich badań amerykanistycznych niniejsza rozprawa jest pierwszą monografią poświęconą literackim przedstawieniom relacji ludzie - zwierzęta domowe.
od Autorki
Bogato ilustrowany przewodnik Czego chcą psy interpretuje postawy, ekspresje emocjonalne, dźwięki i zachowania prezentowane przez twojego psa. Dowiedz się, co twój pupil chce powiedzieć, gdy cofa uszy, uporczywie szczeka lub podgryza cię w kostki. Odkryj, dlaczego zachowuje się lub wokalizuje w dany sposób oraz jak powinieneś na to reagować, by przyuczać psa do dobrych manier oraz zapewnić mu zdrowie. Każdemu ze 100 przypadków w tej książce towarzyszy zdjęcie oraz wyjaśnienie, dlaczego pies tak postępuje, co chce przez to powiedzieć i jak należy reagować. Uwagi weterynarza objaśniają możliwe przyczyny medyczne danego zachowania, a informacja o rasach dodatkowo rzuca światło na predyspozycje genetyczne psów do danych zachowań. Książka opisuje zachowania psów wszelkich rozmiarów, w każdym wieku i każdej rasy. Czego chcą psy otworzy ci oczy na to, w jaki sposób zwierzęta te wyrażają siebie, zarówno indywidualnie, jak i w czasie interakcji z innymi psami i ludźmi. W mojej pracy trenera i behawiorysty często spotykam się z pytaniem, co oznacza takie lub inne zachowanie psa. Zazwyczaj odpowiadam, że nikt jeszcze z psem wywiadu nie przeprowadził i możemy się tego jedynie domyślać. Po lekturze Czego chcą psy zaczynam podejrzewać, że komuś jednak udało się z psem porozmawiać. Znajdziemy w niej nie tylko wyjaśnienia i ilustracje psiej mowy ciała, ale również sugestie, jak odpowiadać na konkretne sygnały wysyłane przez psa, i wskazówki lekarza weterynarii, szczególnie ważne wtedy, gdy jakieś zachowanie jest objawem choroby i nie wolno tego zignorować.
Gorąco polecam książkę wszystkim dociekliwym miłośnikom psów oraz specjalistom, którzy szukają kompleksowego opracowania o języku ciała psów. Jacek Gałuszka
Franciszek Klimek bardzo mnie ujął swoimi wierszami i jakże interesująco odczytał moje! To wielka radość wiedzieć, że wywołuje się u drugiego człowieka twócze inspiracje. Podobają mi się ogromnie, także jego wiersze poświęcone kotom. Naprawdę piękne, z puentą, przesłaniem, liryczne smutne i wesołe.Zadedykowałem mu swoje trzy tomiki z podziękowaniem za jego urocze wiersze.- ks, Jan Twardowski
Kilka lat temu kryłam w sercu mały żal do Poety- dlaczego używa rymów wyłącznie do słowa kot. Nie dlatego że kot, nie jest mi bliski, ale gdzie sie zgubił pies? On też zasługuje na najpiękniejszą, najlepszą poezję. I jednak jest!Pisać wiersze o zwierzętach nie kpiąc z nich choc troszkę umie niewielu poetów. Pisać sercem umieją tylko Ci, którzy umieją też kochać. Jedno i drugie to mocna strona Franciszka Klimka. Czytając Jego wiersze raz płaczę, raz się śmieję. Dziekuję Franiu.Dorota Sumińska
Książki dla wszystkich miłośników roślin doniczkowych i ozdobnych.Można tu znaleźć informacje o tym, w jaki sposób pielęgnować różne gatunki roślin doniczkowych i ozdobnych. W każdym opisie zawarte są najważniejsze informacje na temat wyboru stanowiska, uprawy i zapobieganiu chorobom i szkodnikom, ciekawostka orz zdjęcia danej rośliny.
Poradnik zawiera 15 opisów urządzeń i systemów zasilanych energią pozyskaną ze światła słonecznego, możliwych do wykonania przez zwykłego majsterkowicza. Dzięki wielu ilustracjom książka staje się przeglądową instrukcją doboru użytecznychmateriałów i narzędzi, oraz objaśnia krok po kroku postępowanie przy montażu instalacji. Zawiera również informacje o cenach koniecznych materiałów i o ich ewentualnie tańszych zamiennikach oraz gdzie najlepiej zaopatrywać się w niezbędne składnikibudowanych urządzeń. Najcenniejsze są praktyczne podpowiedzi wynikające z osobistych doświadczeń autora.
W świecie stworzonym przez Susan Herbert niepodzielnie panują koty. Koty malują i pozują do obrazów. Reżyserują i grają w filmach. Uwodzą, wzruszają i hipnotyzują. Koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie. Koty czarno-białe i w technikolorze. Od czasów Tutenchamona po koniec XX wieku. Ten wyjątkowy album to nie podręcznik dla studentów ASP, ale prawdziwa gratka dla każdego kochającego sztukę miłośnika kotów i dla każdego kochającego koty miłośnika sztuki.
Pies domowy – jako naturalny towarzysz człowieka – może pomagać w leczeniu różnych zaburzeń i towarzyszyć w nieszczęściu. Pies-terapeuta może być wsparciem w leczeniu tych zaburzeń, w których elementem obrazu klinicznego jest niepełnosprawność ruchowa, psychiczna lub somatyczna.
W pierwszej naukowej monografii poświęconej dogoterapii Autorzy prześledzili historię kontaktów człowiek–pies oraz społeczny obraz psa w różnych systemach religijnych, filozoficznych i kulturowych. Przedstawili rys historyczny dogoterapii, jej nurty, standardy etyczne obowiązujące dogoterapeutów oraz zasady prawnej ochrony zwierząt.
O autorach:
dr Kasper Sipowicz – pedagog, germanista oraz politolog-niemcoznawca. Inicjator powstania Zespołu Badawczego nad Dogoterapią. Autor wielu monografii, artykułów i recenzji naukowych. Związany z Wyższą Szkołą Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Społecznie zaangażowany w popularyzację alternatywnych metod terapii – dogoterapii (kynoterapii) i felinoterapii.
mgr Edyta Najbert – historyk oświaty, pedagog oraz nauczycielka. Autorka i współautorka artykułów i książek naukowych. Prywatnie zaangażowana w działalność na rzecz ochrony zwierząt.
dr hab. n. med. prof. UM Tadeusz Pietras – psychiatra, pulmonolog, internista oraz psycholog. Kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autor wielu publikacji zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prywatnie społecznik zaangażowany w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i odrzuconych społecznie.
Podręcznik jest przeznaczony dla lekarzy weterynarii i studentów poszukujących aktualnych informacji na temat patofizjologii i praktycznych zasad szybkiego postępowania w najczęściej spotykanych stanach nagłych u psów i kotów.Zagadnienia opisane w książce ujęto w sposób kompleksowy, nie pomijając jednak wiadomości podstawowych, tak aby przedstawione ścieżki diagnostyczne i zaproponowane schematy leczenia były dla czytelnika zrozumiałe i proste.W podręczniku omówiono: podstawy medycyny ratunkowej, niezbędne do zrozumienia procesów, które zachodzą w organizmie pacjenta w stanie krytycznym, procedury ratujące życie, leczenie przeciwbólowe , rozpoznawanie i leczenie konsekwencji urazów procesy chorobowe, które najczęściej spotyka się na oddziale intensywnej terapii techniki obrazowania na oddziale ratunkowym, praktyczne podsumowania najistotniejszych zagadnień wybranych procesów chorobowych najczęściej stosowane leki wraz z ich dawkowaniem, wskazaniami do stosowania i względnymi działaniami ubocznymi.
Jeśli chcecie wiedzieć, czy czosnek rzeczywiście odstrasza kleszcze, czekolada daje psom poczucie szczęścia, a jeden dzień w tygodniu głodówki ma dla psa sens - tutaj znajdziecie odpowiedź.
Koniec z obiegowymi pomyłkami! Książka przedstawia teoretyczną wiedzę na temat karmienia psów i pomocne rady żywieniowe.
Czytelniku! Przeczytaj, zastanów się, a potem zdecyduj, jaka jest najlepsza metoda żywienia twojego psa - i co w przyszłości na pewno nie znajdzie się już w jego misce.
Ogród piękny i praktyczny to marzenie każdego miłośnika prac ogrodniczych, a jeśli do tego dostarcza świeżych zdrowych warzyw, ziół, owoców, to daje także pewność, że to, co zjemy, jest zdrowe.
Książka ta jest skarbnicą pomysłów na stworzenie nawet na malutkim skrawku ziemi własnego ogrodu smakosza. Ogrodu, który zapewnia nam bliski kontakt z przyrodą, zaspokaja nasze potrzeby estetyczne i sprawia, że odżywiamy się zdrowo.
Zdjęcia w książce są dziełem znanego fotografa ogrodów – Tomka Ciesielskiego.
Porozumiewanie się ze zwierzętami umożliwia stworzenie głębszej relacji z naszymi „futrzastymi” przyjaciółmi i daje szansę na uwolnienie się od bólu i strachu dzięki dostrojeniu się do ich radosnych wibracji. Amelia Kinkade, ekspert w dziedzinie rozmów ze zwierzętami, wyjaśnia mechanizm działania tej płynącej prosto z serca relacji. Amelia stanowczo twierdzi, że porozumiewanie się ze zwierzętami nie jest wyjątkowym „darem”, ale umiejętnością, która obejmuje nauczenie się wykorzystywania wszystkich naszych zmysłów w celu zrozumienia płynących informacji. Zdolności telepatii można nauczyć się tak samo jak gry na pianinie, skrzypcach czy jazdy na nartach. To pewna forma sztuki podobna do malowania czy baletu, w tym sensie, że wymaga od nas cichej dyscypliny i cierpliwości. Czy zwierzęta mogą zmienić cię do tego stopnia, że uwolnisz się od nowotworu, depresji czy innej choroby? Czy pomogą ci wyzbyć się frustracji, złości i winy? Czy potrafią przyciągnąć cię do swojej rzeczywistości, w której radość jest tak wielka, że przyćmiewa każde ludzkie cierpienie? Czy chcesz nauczyć się od nich jak zapomnieć o swojej przeszłości? Czy twój pupil jest w stanie wewnętrznie cię uzdrowić? Tak! Twój pies, kot czy inny zwierzęcy przyjaciel może wibrować z dużo większą częstotliwością niż ty. Jeśli tylko otworzysz się na nią, twój pies może cię rozweselić, kot uspokoić, a koń poprawić widoki na przyszłość… zależnie od tego jak bardzo pragniesz takiego uzdrowienia i zharmonizowania się z jego energią.
Pies zachowanie, żywienie i zdrowie to jedna z nielicznych publikacji na polskim rynku, która jest wyczerpującym źródłem informacji na temat utrzymania psa. Książka napisana przez lekarza weterynarii, będącego jednocześnie behawiorystą i żywieniowcem, stanowi doskonałe kompendium wiedzy zarówno dla lekarzy weterynarii zajmujących się leczeniem psów, jak i dla właścicieli, kynologów, hodowców i szkoleniowców.
Poradnik o niezwykle sympatycznych gryzoniach jakimi są koszatniczki. Książka zawiera informacje o pochodzeniu koszatniczek, warunkach hodowli, żywieniu, rozmnażaniu oraz chorobach.
Broszura Rośliny w pojemnikach przeznaczona jest dla wszystkich miłośników uprawy roślin – ozdobnych i doniczkowych, w szczególności zaś dla tych, którzy nie dysponują odpowiednio dużym ogrodem czy działką. Ogrody w pojemnikach zdobywają ostatnio coraz większą popularność i nic w ty dziwnego, okazuje się bowiem, że w donicach i pojemnikach można uprawiać niemal wszystko: kwiaty, zioła, warzywa, krzewy, iglaki, a nawet drzewa. W zależności od rozmiarów można je ustawiać na parapetach, balkonach tarasach czy przy wejściu do domu. Broszura zawiera przegląd najpopularniejszych roślin nadających się do uprawy pojemnikowej oraz liczne porady dotyczące ich pielęgnacji.
Opis ""Jamniki"": - pochodzenie jamników- hodowla jamników w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce- wzorzec jamnika- wymagania hodowlane- żywienie- pielęgnacja- rozród- prawidłowe prowadzenie suki szczennej i karmiącej- wychów i pielęgnacja szczeniąt- choroby pasożytnicze i zakaźne- przygotowanie psa do wystawy i udział w niej
Historia rasy, dylematy hodowli psów rasowych, rottweiler - pies z charakterem, jak dbać o rottweilera, ABC dobrego wychowania, sporty, wystawy, szkolenie- zwycięzcy wystaw klubowych w Polsce.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?