Książki o zwierzętach i roślinach w domu - pielęgnacja roślin i zwierząt, rośliny ogrodowe, rośliny domowe, zwierzęta domowe, poradniki. Żywienie i dietetyka psów, kotów, pierwsza pomoc dla psów, opowieści w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się Piękne kolorowe atlasy, albymy, przewodniki zawierające opisy i ilustracje roślin uporządkowane alfabetycznie według nazw gatunkowych, opisane są najważniejsze cechy roślin. Dzięki naszej bogatej ofercie książek szybko dokonacie Państwo wyboru roślin najbardziej pasujących do waszego ogrodu.
Atlas chwastów – to podręczny poradnik zawierający praktyczne informacje na podstawie, których każdy powinien z łatwością rozróżnić chwasty rosnące na polu, łące, w ogrodzie i sadzie. Publikacja ta zawiera opis ponad 100 pospolitych gatunków występujących przede wszystkim w uprawach rolniczych, ale również w sadowniczych i warzywnych. Podstawowym elementem tej charakterystyki jest wygląd młodych roślin w fazie siewki. Starsze chwasty scharakteryzowano, opisując ich pokrój oraz podstawowe organy (łodygi, liście, system korzeniowy, kwiaty, owoce i nasiona). Poza cechami morfologicznymi pokrótce omówiono też rozwój roślin, uwzględniając, przedstawiony graficznie, czas ich wschodów i kwitnienia. Informacje obejmują także podstawowe cechy oraz czynniki determinujące występowanie chwastów pod względem geograficznym, zwłaszcza środowiskowym, takie jak preferowane typy gleb, ich wilgotność, zasobność oraz najbardziej pożądane warunki otoczenia. Przedstawiono ponadto szkodliwość poszczególnych gatunków łącznie z progami szkodliwości, terminy i metody zwalczania. Dodatkowo przy każdym opisie zamieszczono kolorowe fotografie, na których są przedstawione siewki, rośliny dorosłe i nasiona chwastów.
Co jest tak niezwykłego w przyjaźni między psem a człowiekiem?
Jaki sens kryją te wszystkie historie o psach, które ponoć czytają w myślach, podsłuchują nasze rozmowy przy kawie i znikają błyskawicznie, gdy wspomni się o czymś nieprzyjemnym, jak na przykład wizyta u weterynarza? Czy relacja człowieka i psa jest naprawdę czymś wyjątkowym, czy jedynie – patrząc z zimnym dystansem – wyolbrzymioną przez ludzi, w gruncie rzeczy całkiem „błahą” sprawą? Mniej więcej tak samo „błahą”, jak relacja z wieloma innymi zwierzętami, które czują się pod naszą opieką lepiej lub gorzej. Czy pies jest „szczęśliwy” ze swojego życia w rodzinie składającej się jedynie tylko z ludzi i czego potrzebuje, żeby być „szczęśliwym”? A czego potrzebują jego pan i pani, żeby być równie „szczęśliwymi”?
Christoph Jung i Daniela Pörtl poszukują odpowiedzi na te pytania i opowiadają o kulisach szczególnego partnerstwa między człowiekiem i psem. Objaśniają, dlaczego kochamy psy i w jaki sposób nasza wspólna historia sprawia, że nie da się mówić o psach, nie mówiąc o ludziach. A także odwrotnie: nie możemy mówić o ludziach, nie wspominając o psach.
Anna Dymna, Katarzyna Grochola, Marek Kondrat, Wojciech Mann, Monika Olejnik, Olga Tokarczuk, Grzegorz Turnau, Ks. Jan Twardowski, Stanisław Tym – rozmówcy Jana Strzałki – wszyscy pozytywnie „zakręceni” na punkcie swoich zwierzaków. Kochają je ponad wszystko, uwielbiają opowiadać o ich niezwykłej mądrości i dyskutować o wyższości psa nad kotem. Sypiąc anegdotami roztaczają radość, ciepło i humor. Snując refleksje próbują dotknąć niezwykłej tajemnicy naszego obcowania ze zwierzętami.
Całość, z właściwą sobie błyskotliwością, komentuje światowej sławy socjolog Zygmunt Bauman w szkicu „Ze Zwierzętami – razem czy osobno”.
Anna Dymna: "O kotach mogę opowiadać bez końca".
Katarzyna Grochola: "Kundle to moje ukochane psy".
Marek Kondrat: "Nie wyobrażam sobie życia bez Bodzia".
Wojciech Mann: "W dzieciństwie miałem także jaszczurkę i ślimaka".
Monika Olejnik: "Od dzieciństwa byłam psiarą".
Dorota Sumińska: "Większość moich kotów została wychowana przez psy"
Olga Tokarczuk: "Psy kochane stają się bardzo „ludzkie”".
Grzegorz Turnau: "Nic, co zwierzęce, nie jest mi obce".
Ks. Jan Twardowski: "O zwierzętach wiemy mniej niż o aniołach".
Stanisław Tym: "Pies, tak jak człowiek, powinien mieć dom".
Krystyna Zachwatowicz-Wajda: "Najbardziej kochałam sroczkę Kasię".
Uczyń ze swojego ogrodu poligon doświadczalny dla całej rodziny.
W swojej książce Katja Maren Thiel przedstawia wiele fantastycznych projektów, które możesz realizować w swoim ogrodzie razem z dziećmi: począwszy od gier i zabaw, przez ekspedycje naukowe, po budowę domku na drzewie. Pomysły zawarte w tej książce to radość dla całej rodziny.
Oto praktyczny poradnik dla wszystkich, którzy chcą zbudować skalniak niebanalny, bowiem autorka proponuje skalniak w kształcie spirali, na którym z powodzeniem zadomowią się różnorodne zioła. Wiele cennych wskazówek znajdzie tu każdy, kto pragnie nadać swojemu ogrodowi ekologiczny wizerunek i jednocześnie chce sam zaopatrywać się w zioła, które będą przydatne w apteczce i w kuchni. Spiralny skalniak łączy w sobie dbanie o ogród w zgodzie z naturą z kreatywną aranżacją oraz uprawianiem na niewielkiej przestrzeni wielu roślin o odmiennych wymaganiach co do stanowiska i gleby.
Odbiorcy
- miłośnicy pięknych ogrodów, poszukujących sprawdzonych sposobów na urządzenie wyjątkowych miejsc
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
- zawiera wszystkie potrzebne informacje o spiralnych skalniakach, począwszy od prostej instrukcji wyjaśniającej krok po kroku, jak taki skalniak zbudować, po szczegółowy opis jego poszczególnych stref i roślin, które można na nich uprawiać
- podsuwa różnorodne pomysły aranżacji takiej trójwymiarowej grządki i wskazówki pomagające odpowiednio dbać o nią o przez cały rok
- podaje skoncentrowaną wiedzę o roślinach: szczegółowe portrety ziół z wszystkimi istotnymi informacjami na temat ich pielęgnacji i możliwych sposobów stosowania
Książka o ogromnej wartości praktycznej. Znajduje się w niej około 50 radiogramów, przedstawiających stany prawidłowe i patologiczne, a także przydatne schematy ułożenia pacjenta do badania, dzięki którym interpretacja wykonanych przez siebie zdjęć rentgenowskich, a tym samym, właściwe rozpoznanie, staną się łatwiejsze.W części anatomicznej podręcznika znajdują się przejrzyste ryciny przedstawiające układ kostny kotów, zaś poruszenie problemów z zakresu diagnostyki radiologicznej okresu postnatalnego ułatwi rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych kośćca. konsultacja naukowa dr hab. Roman Aleksiewicz oraz dr hab. Maciej Janeczek
Wszyscy wiemy, że koty mają aż dziewięć żyć, ale czy zastanawialiście się, ile nakryć głowy powinien mieć w swojej szafie każdy szanujący się kociak? ;-)Oto niesamowite zdjęcia kotów całego świata, różnych ras, przywdziewających oraz opowiadających o nich tradycyjne nakrycia głowy, od stetsona i kowbojskiego kapelusza poprzez elegancki cylinder i marynarską czapkę aż do praktycznej skórzanej pilotki.
Przeczytasz tu o tym, jak należy żywić kota, jak nauczyć go korzystać z toalety. Nauczysz się czegoś o pielęgnacji swojego ulubieńca oraz zapoznasz się z problemami związanymi z rują, rozmnażaniem i odchowywaniem kociąt. Książka zawiera sporo niepublikowanych dotąd nigdzie informacji z dziedziny weterynarii, hodowli, a także dotyczących antykoncepcji i sterylizacji kotów.
Szczęśliwy kot to doskonała lektura dla wszystkich miłośników kotów. Przeczytasz tu nie tylko o tym, jak należy, ale i jak nie wolno żywić kota. A może Twój kot nie potrafi jeszcze korzystać z toalety? Zajrzyj do książki, a dowiesz się, jak go tego nauczyć...
Przy konasz się, że rasa to nie tylko wygląd kota, ale także określony charakter i temperament. Nauczysz się czegoś o pielęgnacji swojego ulubieńca, która nie polega przecież wyłącznie na czesaniu. Uświadomisz sobie, że nuda i samotność mogą być dla kota groźniejsze nawet niż choroba. Zapoznasz się z problemami związanymi z rują, rozmnażaniem i odchowywaniem kociąt.
Książka zawiera sporo niepublikowanych dotąd informacji z dziedziny weterynarii, hodowli, a także dotyczących antykoncepcji i sterylizacji kotów. Autorka podpowiada, jak zrozumieć swojego kota i jak być przez niego zrozumianym. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.
W ciągu ostatnich trzydziestu lat w Stanach Zjednoczonych nastąpił wyraźny wzrost liczby zwierząt domowych, co znacząco wpłynęło na postrzeganie ich roli w rodzinie i społeczeństwie. Celem niniejszej monografii jest analiza przedstawień zwierząt domowych i relacji człowiek – zwierzę we współczesnej amerykańskiej memuarystyce (pet memoirs) i wybranych powieściach przełomu XX i XXI wieku. Omawiane teksty odzwierciedlają i jednocześnie współtworzą zmieniającą się obecnie koncepcję zwierzęcia domowego w Stanach Zjednoczonych. Współcześni powieściopisarze i autorzy pamiętników próbują spojrzeć z nowej perspektywy na wspólne życie zwierząt i ludzi. Odnosząc się do dawnych i aktualnych sporów etycznych, debat filozoficznych, stereotypów oraz konwencji literackich, kwestionują oni dominujący paradygmat antropocentryczny i zabierają głos m.in. w kwestii praw zwierząt, zwierzęcej świadomości i podmiotowości. Na gruncie polskich badań amerykanistycznych niniejsza rozprawa jest pierwszą monografią poświęconą literackim przedstawieniom relacji ludzie - zwierzęta domowe.
od Autorki
Bogato ilustrowany przewodnik Czego chcą psy interpretuje postawy, ekspresje emocjonalne, dźwięki i zachowania prezentowane przez twojego psa. Dowiedz się, co twój pupil chce powiedzieć, gdy cofa uszy, uporczywie szczeka lub podgryza cię w kostki. Odkryj, dlaczego zachowuje się lub wokalizuje w dany sposób oraz jak powinieneś na to reagować, by przyuczać psa do dobrych manier oraz zapewnić mu zdrowie. Każdemu ze 100 przypadków w tej książce towarzyszy zdjęcie oraz wyjaśnienie, dlaczego pies tak postępuje, co chce przez to powiedzieć i jak należy reagować. Uwagi weterynarza objaśniają możliwe przyczyny medyczne danego zachowania, a informacja o rasach dodatkowo rzuca światło na predyspozycje genetyczne psów do danych zachowań. Książka opisuje zachowania psów wszelkich rozmiarów, w każdym wieku i każdej rasy. Czego chcą psy otworzy ci oczy na to, w jaki sposób zwierzęta te wyrażają siebie, zarówno indywidualnie, jak i w czasie interakcji z innymi psami i ludźmi. W mojej pracy trenera i behawiorysty często spotykam się z pytaniem, co oznacza takie lub inne zachowanie psa. Zazwyczaj odpowiadam, że nikt jeszcze z psem wywiadu nie przeprowadził i możemy się tego jedynie domyślać. Po lekturze Czego chcą psy zaczynam podejrzewać, że komuś jednak udało się z psem porozmawiać. Znajdziemy w niej nie tylko wyjaśnienia i ilustracje psiej mowy ciała, ale również sugestie, jak odpowiadać na konkretne sygnały wysyłane przez psa, i wskazówki lekarza weterynarii, szczególnie ważne wtedy, gdy jakieś zachowanie jest objawem choroby i nie wolno tego zignorować.
Gorąco polecam książkę wszystkim dociekliwym miłośnikom psów oraz specjalistom, którzy szukają kompleksowego opracowania o języku ciała psów. Jacek Gałuszka
Franciszek Klimek bardzo mnie ujął swoimi wierszami i jakże interesująco odczytał moje! To wielka radość wiedzieć, że wywołuje się u drugiego człowieka twócze inspiracje. Podobają mi się ogromnie, także jego wiersze poświęcone kotom. Naprawdę piękne, z puentą, przesłaniem, liryczne smutne i wesołe.Zadedykowałem mu swoje trzy tomiki z podziękowaniem za jego urocze wiersze.- ks, Jan Twardowski
Kilka lat temu kryłam w sercu mały żal do Poety- dlaczego używa rymów wyłącznie do słowa kot. Nie dlatego że kot, nie jest mi bliski, ale gdzie sie zgubił pies? On też zasługuje na najpiękniejszą, najlepszą poezję. I jednak jest!Pisać wiersze o zwierzętach nie kpiąc z nich choc troszkę umie niewielu poetów. Pisać sercem umieją tylko Ci, którzy umieją też kochać. Jedno i drugie to mocna strona Franciszka Klimka. Czytając Jego wiersze raz płaczę, raz się śmieję. Dziekuję Franiu.Dorota Sumińska
Książki dla wszystkich miłośników roślin doniczkowych i ozdobnych.Można tu znaleźć informacje o tym, w jaki sposób pielęgnować różne gatunki roślin doniczkowych i ozdobnych. W każdym opisie zawarte są najważniejsze informacje na temat wyboru stanowiska, uprawy i zapobieganiu chorobom i szkodnikom, ciekawostka orz zdjęcia danej rośliny.
Poradnik zawiera 15 opisów urządzeń i systemów zasilanych energią pozyskaną ze światła słonecznego, możliwych do wykonania przez zwykłego majsterkowicza. Dzięki wielu ilustracjom książka staje się przeglądową instrukcją doboru użytecznychmateriałów i narzędzi, oraz objaśnia krok po kroku postępowanie przy montażu instalacji. Zawiera również informacje o cenach koniecznych materiałów i o ich ewentualnie tańszych zamiennikach oraz gdzie najlepiej zaopatrywać się w niezbędne składnikibudowanych urządzeń. Najcenniejsze są praktyczne podpowiedzi wynikające z osobistych doświadczeń autora.
W świecie stworzonym przez Susan Herbert niepodzielnie panują koty. Koty malują i pozują do obrazów. Reżyserują i grają w filmach. Uwodzą, wzruszają i hipnotyzują. Koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie. Koty czarno-białe i w technikolorze. Od czasów Tutenchamona po koniec XX wieku. Ten wyjątkowy album to nie podręcznik dla studentów ASP, ale prawdziwa gratka dla każdego kochającego sztukę miłośnika kotów i dla każdego kochającego koty miłośnika sztuki.
Pies domowy – jako naturalny towarzysz człowieka – może pomagać w leczeniu różnych zaburzeń i towarzyszyć w nieszczęściu. Pies-terapeuta może być wsparciem w leczeniu tych zaburzeń, w których elementem obrazu klinicznego jest niepełnosprawność ruchowa, psychiczna lub somatyczna.
W pierwszej naukowej monografii poświęconej dogoterapii Autorzy prześledzili historię kontaktów człowiek–pies oraz społeczny obraz psa w różnych systemach religijnych, filozoficznych i kulturowych. Przedstawili rys historyczny dogoterapii, jej nurty, standardy etyczne obowiązujące dogoterapeutów oraz zasady prawnej ochrony zwierząt.
O autorach:
dr Kasper Sipowicz – pedagog, germanista oraz politolog-niemcoznawca. Inicjator powstania Zespołu Badawczego nad Dogoterapią. Autor wielu monografii, artykułów i recenzji naukowych. Związany z Wyższą Szkołą Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Społecznie zaangażowany w popularyzację alternatywnych metod terapii – dogoterapii (kynoterapii) i felinoterapii.
mgr Edyta Najbert – historyk oświaty, pedagog oraz nauczycielka. Autorka i współautorka artykułów i książek naukowych. Prywatnie zaangażowana w działalność na rzecz ochrony zwierząt.
dr hab. n. med. prof. UM Tadeusz Pietras – psychiatra, pulmonolog, internista oraz psycholog. Kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autor wielu publikacji zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prywatnie społecznik zaangażowany w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i odrzuconych społecznie.
Podręcznik jest przeznaczony dla lekarzy weterynarii i studentów poszukujących aktualnych informacji na temat patofizjologii i praktycznych zasad szybkiego postępowania w najczęściej spotykanych stanach nagłych u psów i kotów.Zagadnienia opisane w książce ujęto w sposób kompleksowy, nie pomijając jednak wiadomości podstawowych, tak aby przedstawione ścieżki diagnostyczne i zaproponowane schematy leczenia były dla czytelnika zrozumiałe i proste.W podręczniku omówiono: podstawy medycyny ratunkowej, niezbędne do zrozumienia procesów, które zachodzą w organizmie pacjenta w stanie krytycznym, procedury ratujące życie, leczenie przeciwbólowe , rozpoznawanie i leczenie konsekwencji urazów procesy chorobowe, które najczęściej spotyka się na oddziale intensywnej terapii techniki obrazowania na oddziale ratunkowym, praktyczne podsumowania najistotniejszych zagadnień wybranych procesów chorobowych najczęściej stosowane leki wraz z ich dawkowaniem, wskazaniami do stosowania i względnymi działaniami ubocznymi.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?