W tym dziale nasz Czytelnik znajdzie książki o ziołolecznictwie - książki o stosowaniu ziół w leczeniu, domowe sposoby leczenia ziołami, naturalne zdrowie, lecznicze właściwości roślin. Każdemu kto chce zwolnić i znaleźć się bliżej natury polecamy lekturę z tego działu: poradniki, przewodniki, kompendia, atlasy ziół. Przepisy na skuteczne odwary, napary, nalewki, soki, syropy, herbatki. Przedstawione lektury nspirują do założenia własnego ogródka ziołowego i korzystania z uzdrawiających właściwości ziół. Odkryj siłę ziół!
O wartości zdrowia nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak dbamy o nie tylko wówczas, gdy pojawi się choroba, której leczeniem powinien zająć się lekarz. Kto jednak powinien zadbać o nas, gdy jesteśmy zdrowi? O swoje zdrowie musimy zadbać sami! Na pytanie, jak to zrobić, odpowie Wam ta książka. To kompendium wiedzy na temat tego, czym jest zdrowie, jak je utrzymywać, w jaki sposób zapobiegać schorzeniom takim, jak otyłość czy cukrzyca, jak prawidłowo się odżywiać, jak zdrowo stracić zbędne kilogramy i potem utrzymać wagę na odpowiednim poziomie. Książka opisuje także naturalne metody oczyszczania organizmu, w tym przez zastosowanie wybranych roślin leczniczych, kąpieli leczniczych czy homeopatii. Dowiemy się z niej, co wpływa na nasz zły stan zdrowia, co zatruwa nasz organizm, co przyspiesza , a co zwalnia metabolizm, jakie napotkamy problemy przy odchudzaniu oraz jaki wpływ na nasze zdrowie ma środowisko. Znajdziemy również porady dla osób planujących założenie rodziny.
Ta książka powstała z myślą o osobach, które chcą żyć w zgodzie
z naturą, szukając alternatywnych metod leczenia, zdrowych przepisów
czy ekologicznych kosmetyków. Jest zbiorem listów czytelników miesięcznika „Przepis na Ogród” i jego wydań specjalnych „Zdrowie z Natury”. Porady tutaj zawarte są więc sprawdzone i w stu procentach przez nich przetestowane. To obowiązkowa lektura dla tych, którzy chcą wykorzystać to, co daje nam przyroda.
Przyroda jest wspaniałym, naturalnym arsenałem do walki ze schorzeniami. Jest skarbcem ze specyfikami, które potrafią nas przed tymi schorzeniami uchronić” - mówi dr Górnicka. W nowej serii wydawniczej przedstawiamy niezwykłe rośliny i owoce – cenne przede wszystkim ze względu na ich właściwości lecznicze, ale też możliwość zastosowania ich w kosmetyce i praktycznego wykorzystania w domu. Dr Jadwiga Górnicka poleca proste, skuteczne metody zapobiegania chorobom. Dzieki tym metodom dożyjemy długich lat w zdrowiu i pełni sił. Wykorzystanie naturalnych właściwości aloesu, cytryny, melisy, imbiru czy cynamonu to doskonały sposób na stworzenie domowej apteczki, przydatnej i skutecznej przy schorzeniach zdrowotnych, w profilaktyce, w staraniach o własną urodę i piękno oraz higienę naszych domów. Publikacja prezentuje praktyczne informacje, napisane jasnym i zrozumiałym językiem. Aloes Dlaczego warto wprowadzić aloes do swojej diety? Jak dzięki aloesowi pokonać anemię? Jak poprawić kondycję przesuszonej skóry? Alergie, oparzenia, hemoroidy – jakie inne dolegliwości zwalcza aloes? Jak wiele zyskujemy, uprawiając aloes w doniczce?
Dawniej, gdy problemy zdrowotne pojawiały się w organizmie kobiet, sięgały po herbaty ziołowe. Tym samym leczyły przyczynę schorzenia, nie zaś jego skutek, czyli ból. Teraz wszechobecna, syntetyczna tabletka z bólem radzi sobie wyśmienicie, ale po zdrowie idziemy na skróty, które niestety są podstępne, stąd choroba rozwija się w organizmie powoli, a później znienacka atakuje.
Kolejna pozycja w naszej serii o medycynie według genialnej Hildegardy z Bingen.Tym razem adresowana szczególnie do kobiet albowiem rzecz dotyczy sposobów utrzymania pięknej cery.
Zioła. To hasło przywołuje natychmiast skojarzenie z letnią łąką oszałamiają aromatem roślin, barwnym korowodem motyli, pszczół i innych przedstawicieli pracowitego owadziego narodku. A tymczasem Wielka Encyklopedia Oxford wyprowadza nas z tego sielskiego obrazka, ustalając precyzyjnie kryteria: zioło, potocznie nazwa roślin zielarskich, które podane człowiekowi lub zwierzęciu, mają widoczny wpływ na stan organizmu. Określenie używane także w odniesieniu do surowców zielarskich i mieszanek ziołowych, służących do jednorazowego zaparzania. Tak więc do ziół zaliczamy także: jednoroczne i dwuletnie rośliny zielne, drzewa, krzewy, byliny, warzywa i niektóre grzyby. Mówiąc krótko, zioła, to wszystko, co rośnie, a co nas nie osłabi, lecz wzmocni. Encyklopedia zawiera informacje o najcenniejszych ziołach rosnących na terenach Polski, ich właściwościach leczniczych, przetwarzaniu, konserwacji, zastosowaniu w ziołolecznictwie, w kuchni i innych dziedzinach codziennego życia.
Wyjątkowa księga oparta na wielowiekowym doświadczeniu klasztornym. Książka kucharska, poradnik zdrowia i ogród ziół w jednym. Czytelnik znajdzie tu setki oryginalnych przepisów prosto z klasztornej kuchni (zupy, makarony, dana mączne, mięsne i rybne, przepisy z darów ziemi; ziół, owoców, warzyw, wreszcie eceptury na nalewki i likiery), opis najpopularniejszych roślin leczniczych i receptury na ziołowe napary na dziesiątki chorób, dania dla osób z wrażliwym żołądkiem, potrawy na cześć świętych książka kucharska poradnik zdrowia ogród ziół i specjalne przepisy dań na uroczystości religijne „Chleba naszego...” to także wielka wyprawa po historii naszej europejskiej uchowości, wiary i tradycji, bez których nie byłoby również... europejskiej kuchni. To wyjątkowa księga odkrywająca wiele tajemnic klasztornych i duchowych recept. To ogród ziół leczniczych, piwa, wina, oliwy, migdałowców, przypraw i ziołowych herbat. To podróż po krainie aromatów i odkrywanie receptur i smaków. To wreszcie leksykon zdrowia zarówno fizycznego, jak i duchowego.
Przegląd porad i kuracji naturalnych, dietetycznych i zielarskich służących leczeniu wielu najczęstszych dolegliwości wieku dziecięcego, głównie o charakterze tzw. Przeziębieniowym a także porady dotyczące profilaktyki - prezentujemy wznowioną wersję Ziołowej Apteczki Na Dziecięce Choroby. Poradnik wzbogacony został o liczne ilustracje, zyskał także na przejrzystości i funkcjonalności.
I tom Ziołowej Apteczki na Dziecięce Choroby zawiera:
- Ponad 200 porad, praktycznych przepisów, wskazówek, wypróbowanych recept domowej medycyny na najbardziej pospolite zagrożenia zdrowia i dolegliwości wieku dziecięcego, ale też młodzieżowego;
- Porady jak zapobiegać schorzeniom organizmu dietą;
- Porady jak wzmacniać, uodparniać, hartować organizmy siłami natury, ziołami;
- Kuracje na najczęstsze dolegliwości wieku dziecięcego, czyli przeziębienia, grypy;
- Kuracje na gorączkę, zapalenia oskrzeli, kaszel, katar, bóle gardła, głowy, ucha;
- Proste przepisy sporządzania domowych leków ziołowych, mikstur, ziółek, maści, syropów, okładów, kompresów, przymoczków, inhalacji.
Zaprezentowane w poradniku recepty i porady to efekt wielopokoleniowego doświadczenia. Temu doświadczeniu praktycznemu warto ufać i mieć nadzieję, że korzystający z porad zawartych w poradniku wzmocnią organizmy dzieci, polepszą ich zdrowie i uwolnią od wielu dokuczliwych schorzeń.
Codziennie do naszego organizmu dostają się ogromne ilości szkodliwych substancji. Toksyny są w naszym jedzeniu i w ubraniach, w domach i w otaczającym nas powietrzu. Powodują choroby cywilizacyjne, w tym coraz częstsze alergie. Oparte na naturalnych składnikach zalecenia żywieniowe i zdrowotne św. Hildegardy z Bingen, średniowiecznej mniszki, uważa się za najskuteczniejszą metodę oczyszczania zatrutego organizmu, a co za tym idzie – walki z alergiami.
W książce znajdziesz:
- listę alergii i chorób środowiskowych od A do Z i sposoby radzenia
sobie z nimi
- spis szkodliwych czynników i substancji
- naturalne terapie odczulające opracowane przez św. Hildegardę
- niezawodne sposoby oczyszczania i odtruwania organizmu
Prof. dr n. med. Claus Schulte-Übbing to jeden z najwybitniejszych znawców spuścizny Świętej z Bingen. W swojej książce przedstawia niezwykłe nauki medyczne św. Hildegardy, które okazują się wyjątkowo skuteczne w walce ze współczesnymi schorzeniami.
Zioła stanowią ważny składnik kuchni, mimo iż nie mają żadnej wartości odżywczej. Podnoszą walory smakowe przyrządzanych potraw, a użyte jako dekoracja – wpływają zbawiennie na estetykę przy podawaniu. Wiele z nich sprawia, że jedzenie jest lekkostrawne, inne oddziałują pozytywnie na psychikę. Zioła można również dodawać, aby obniżać w diecie zawartość cukru i soli, o ile organizm tego potrzebuje. Cynamon, goździki, imbir lub ziele angielskie wyeksponują naturalną słodycz deserów i dań z owocami, które nie będą dzięki temu wymagały dodatkowego słodzenia. Natomiast sól stanie się mniej potrzebna, jeśli doda się pieprz lub curry. Najlepsze efekty smakowe daje połączenie kilku ziół w jednej potrawie. Aby przygotować je samodzielnie, trzeba wiedzieć oczywiście, co mieszać i w jakich proporcjach. Można jednak skorzystać z gotowych mieszanek leczniczych ziół przyprawowych, takich jak: zioła prowansalskie, fi nes herbes, melange classique czy shichimi togarashi.
Ojciec Andrzej Klimuszko był prekursorem powrotu do przyrody, wykorzystania jej zasobów leczniczych dla dobra człowieka. Efekty leczenia ziołami przez o. Andrzeja Klimszkę przeszły wszelkie oczekiwania i na stałe weszły do arsenału współczesnej medycyny.
Od wieków natura była i jest źródłem czynnych substancji podtrzymujących zdrowie i życie człowieka. Już przed tysiącami lat - przekazywany z pokolenia na pokolenie zwyczaj wykorzystywania leczniczych właściwości ziół - upowszechnił się w znanych kulturach. Takie były początki ziołolecznictwa, które dla usuwania dolegliwości i przeciwdziałania chorobom używa naturalnych substancji biologicznie czynnych znajdujących się w surowcach zielarskich [...].
Ostatnio wraca moda na owocowe i ziołowe nalewki na alkoholu przygotowane własnoręcznie w domu. Spożywane z umiarem poprawiają nastrój, polepszają samopoczucie, ale co najważniejsze ? posiadają też znakomite właściwości lecznicze [...].
W książce, którą oddajemy do rąk czytelników, znajdują się opisy najważniejszych nalewek o właściwościach zdrowotnych i leczniczych. Zawsze z opisem roślin, z których jest przygotowana nalewka, podaniem surowców i sposobu ich pozyskiwania [...].
Jak w dobrym zdrowiu dożyć sędziwego wieku?Poradnik, który pomaga w naturalny sposób leczyć nadciśnienie tętnicze żylaki i nadmiar cholesterolu. Doradza jak uchronić się przed groźnymi powikłaniami pogrypowymi, zakrzepami krwi, nowotworami wieku starczego, zawałem serca, udarem mózgu. Uczy jak zadbać o układ odpornościowy organizmu oraz w jaki sposób oddalić otępienie starcze, szum w uszach, zawroty głowy i poprawić pamięć.Przedstawia najnowsze osiągnięcia naturalnej medycyny w leczeniu chorób Alzheimera i Parkinsona, cukrzycy, anemii, zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), katarakty starczej, bezsenności, depresji, osteoporozy, przerostu prostaty, kamicy żółciowej, niestrawności oraz kłopotów z wątrobą.Dowiemy się z niej też, jak przy pomocy ziół radzić sobie z reumatyzmem, artretyzmem, odleżynami i klimakterium. Wiedza zaczerpnięta z tej książki może również pomóc zmniejszyć wydatki na leczenie. Niektóre bardzo skuteczne i przebadane przez medycynę leki można mieć za darmo, wprost na wyciągnięcie ręki, z apteki natury...
OPC Fundament ludzkiego zdrowia Każdego roku 100.000 osób umiera na skutek działań ubocznych i interakcji lekarstw. Natura nie zna żadnych pigułek, kas chorych ani maszyny do zabijania, czyli przemysłu farmaceutycznego. Wszystko w życiu ma solidne podstawy, dom, język obcy a także nasze naturalne zdrowie załamuje się pod wpływem słabych fundamentów. W książce tej Franz chce przekazać swoim bliźnim odwagę i wiedzę, aby decydując o sobie, odzyskali siły witalne. Tajemnica jego witalności i sił umysłowych to ekstrakt z pestek winogron, naturalne minerały, witamina C i czysta woda.
Rośliny dziko rosnące od tysięcy lat towarzyszą człowiekowi. Jadalne zioła, traktowane jako uzupełnienie codziennego jadłospisu, mogą stać się inspiracją do wzbogacania potraw już znanych, jak i do poszukiwania nowych. W atlasie zamieszczono charakterystyki i fotografie 120 ziół, urozmaicone szczegółowymi opisami ich zastosowania i interesującymi ciekawostkami. Znajdują się tu zarówno zioła i przyprawy popularne, jak i te mniej znane, lecz warte poznania i stosowania.
Nowy, obowiązujący obecnie układ systematyczny roślinAktualne informacje o działaniu farmakologicznym ziół1268 opisanych gatunków961 rysunków roślin, ułatwiających oznaczanie
Św. Hildegarda z Bingen otrzymała od Boga nadprzyrodzony dar poznania leczniczych mocy przyrody. Książka zawiera przepisy na całkowicie naturalne mikstury, syropy, maści i eliksiry, leczące najczęściej spotykane i trapiące nas dziś choroby i dolegliwości, takie jak schorzenia jelit i żołądka, przepuklina, choroby płuc i dróg oddechowych, choroby skóry i paznokci, choroby serca i nerek, dolegliwości wątroby, bóle głowy, problemy mięśniowe, alergie. Znajdziemy tu cenne porady jak wykorzystać dary natury, których lecznicze działanie odkryła i opisała św. Hildegarda. Należą do nich m.in.: piołun, bukszpan, żywokost, pokrzywa, orkisz, kasztan jadalny, koper włoski, bluszczyk kurdybanek, krwawnik, imbir, dziewanna, mięta, lubczyk, cząber, galgant, dzika róża, cynamon, pigwa, nagietek, szałwia, jałowiec, ruta, ziarna zbóż oraz niektóre warzywa i owoce.
Przewodnik ten pozwoli nam dokonać wyboru najlepszej terapii i odkryć dobrodziejstwa medycyny alternatywnej.
150 terapii
od akupunktury po ziołolecznictwo
100 chorób
na każde schorzenie stosujemy sposoby proponowane przez medycynę alternatywną: co robić, czekając na konsultację, jak zdrowieć szybciej, jak zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby
Słownik roślin leczniczych
Słownik suplementów diety
Zielnik dla każdego czyli opis ziół wykorzystywanych w leczeniu domowym wraz z praktycznym zastosowaniem. Zioła i ich tajemnice. Moc niektórych z nich zdradził Ludwik Kondratowicz w tomie Chatka w lesie. Wiele okrywa jeszcze do dziś nimb tajemnicy. Przez wieki stosowane instynktownie. Człowiek wybierał te rośliny, które łagodziły jego cierpienia lub przywracały mu zdrowie. Rośliny, które wykazywały jakieś silniejsze działanie fizjologiczne, np. przeczyszczające, wymiotne czy moczopędne, spożywał tylko w wypadkach chorobowych, czyli stosował jako leki. Inne dodawał do swojego codziennego żywienia jak przyprawy. Z czasem niektórym nadawał tajemną moc. Takie postępowanie było zapewne wynikiem naśladowania zwierząt, które w okresie niemocy wybierały spośród roślin te, które przynosiły im ukojenie.
Ten poradnik każdemu zainteresowanemu w możliwie prosty i konkretny sposób przybliży podane przez Świętą Hildegardę z Bingen zasady zdrowego życia.
Pochylenie się nad zasadami życia Hildegardy z Bingen otwiera nieoczekiwane i niezwykłe perspektywy, które bardzo szybko wzbogacają i urozmaicają życie człowieka. W powodzi zalewających nas informacji są jasnym drogowskazem w codziennym życiu. Dopiero kiedy zostaniemy skonfrontowani z chorobą dociera do nas, że za dobre samopoczucie, zdrowie i szczęście jesteśmy odpowiedzialni my sami. Koncepcja zdrowia w ujęciu Hildegardy wychodzi z założenia ujęcia całości, jest poniekąd komplementarna. Oznacza to, że kiedy cierpi któryś z członków ciała, wówczas należy leczyć nie tylko chory narząd, lecz cały organizm, a ponadto duszę i ducha.
Leczenie chorób Św Hildegadrda – wproadzenie
Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie jest „nie tylko brakiem choroby, lecz stanem dobrego samopoczucia, cielesnego, duchowego i socjalnego". Stan ten należy osiągnąć, ewentualnie utrzymać, gdyż sens naszego życia polega między innymi na tym, aby dbać o życie jako takie. Przynależy do tego refleksja nad sobą samym, własnymi siłami i słabościami, a także talentami i cnotami.
Jednym z centralnych pojęć koncepcji Hildegar-dy z Bingen jest discretio, zdrowy umiar. Zarówno co do jedzenia jak i picia, pracy i wypoczynku, snu oraz czuwania discretio jest matką wszelkich cnót. Zdrowy umiar oddziałuje zdecydowanie na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jak jednak znaleźć go w naszych czasach? Dzieje się to na drodze złotego środka, kiedy działając we wszystkich zakresach życia wybierzemy „zdrową" dyscyplinę - dalszą cnotę zalecaną przez Mistrzynię z Bingen. Odnosi się to zarówno do fizykalnej, metafizycznej, jak i duchowej płaszczyzny. Obecnie po macoszemu traktuje się duchowe potrzeby, a przecież dopiero usunięcie blokad i usterek w tym względzie daje gwarancję komplementarnego powrotu do zdrowia.
Hildegarda z Bingen opisuje wyczerpująco 35 cnót, ewentualnie wad, z którymi jesteśmy konfrontowani w trakcie naszego życia, aby na ich fundamencie wzrastać. Dokładnie wyjaśnia, jak należy postępować, np. z wygodnictwem, tchórzostwem, zazdrością, kłótliwością. Zaleca refleksję i działanie w sposób pozytywny - przeciwstawienie wadom cnót.
Kto jest skąpy, ten możliwie jak najczęściej ma ćwiczyć się we wspaniałomyślności. Komu brak cierpliwości, niech się uczy bycia cierpliwym. Celem tej „psychoterapii" jest wzmocnienie duchowego systemu obronnego za pomocą cnót, aby możliwy stał się komplementarny powrót do zdrowia.
Oprócz discretio ważną cnotą jest tnisericordia, miłosierdzie. Zarówno w łacińskim jak i polskim źródłosłowie tego pojęcia kryje się termin „serce". Według Hildegardy to w nim zamieszkują dusza i myśli. Kto z twardym sercem idzie przez życie, ciągle tylko oceniając, krytykując, osądzając, ten staje się sztywny, zimny i statyczny. Tymczasem miłosierdzie inspiruje, „wyzwala do życia". Stąd też jest ważną rzeczą ciągłe aktywowanie go i korzystanie z niego. Kto jest miłosierny, ten uczestniczy, wykazuje zrozumienie, współczuje. Miłosierdzie dysponuje ogromną siłą będącą w stanie znieść blokady, zmiękczyć skostnienia, zaleczyć stare rany odnośnie do własnej osoby, a także i innych. Ciepłem, delikatnością i bliskością spaja serca pozwalając odnosić się do siebie ze zrozumieniem i życzliwością.
Choroba jest przeważnie jedynie zewnętrznym symptomem wewnętrznej i duchowej kontuzji. Nie chodzi o to, aby symptom ten usunąć, lecz o komplementarny powrót do zdrowia na wszystkich trzech płaszczyznach. Choroba nie jest naszym wrogiem, lecz wskazówką, iż w naszym życiu coś nie jest w porządku, ewentualnie nie odpowiada zdrowemu umiarowi.
Życzymy drogiemu gronu Czytelniczek i Czytelników odnalezienia własnego zdrowego umiaru, co pozwoli na prowadzenie zdrowego i pełnego radości życia. Przedstawione na kartach tej książki środki lecznicze oferują pomoc w sprawniejszym osiągnięciu tego celu. Leczenie chorób Św Hildegadrda Spis Treści
Wprowadzenie
Życiorys Hildegardy z Bingen
Schorzenia od A do Z
Środki lecznicze i eliksiry od A do Z
Post
Puszczanie krwi i stawianie baniek
Sześć złotych reguł życia
Odżywianie
Napoje
Apteka Hildegardy dla początkujących
Skorowidz
Literatura/źródła
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?