KATEGORIE

Kategorie

Okładka książki Wykorzystaj swój potencjał Pokonaj lęk i obawy

Wykorzystaj swój potencjał Pokonaj lęk i obawy

 • Autor: Joseph Murphy
 • ISBN: 9788375101973
 • EAN: 9788375101973
 • Oprawa: Twarda
 • Wydawca: Rebis
 • Format: 12.5x20.5cm
 • Język: polski
 • Liczba stron: 232
 • Rok wydania: 2019
 • Wysyłamy w ciągu: niedostępny
 • Brak ocen
 • 21,68

   zł

  33,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny
Wpisz e-mail, jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o dostępności produktu
x

Wykorzystaj swój potencjał


Pokonaj lęk i obawy to pierwsza z serii sześciu książek napisana przez Josepha Murphy'ego, doktora teologii i nauk humanistycznych, zredagowana i uaktualniona zgodnie z potrzebami XXI wieku przez Arthura R. Pella

W życiu każdego człowieka zdarzają się chwile, w których dominują lęk i zmartwienia. Przyczynami mogą być czynniki globalne, na przykład wojna, głód, niepokoje społeczne lub kataklizmy. Mogą to być też zdarzenia z życia osobistego, dotykające bezpośrednio nas lub naszych bliskich: choroba, bezrobocie, długi, problemy małżeńskie lub troska o dzieci.

Są to traumatyczne doświadczenia, które nas przytłaczają i odzierają nasze życie z wszelkiej radości i szczęścia. Nie zawsze potrafimy zapobiegać katastrofom lub szybko nieść pomoc innym, niemniej wszyscy jesteśmy zdolni radzić sobie z problemami tak, aby nie zdruzgotały naszego życia.
W swojej książce dr Murphy pokazuje, jak dzięki modlitwie i medytacji można rozwinąć siłę, by stawić czoło trudnościom, z którymi się borykamy, i uporać się z depresją, jaka zwykle im towarzyszy. Trzeba nadal szukać praktycznych rozwiązań, jednak stosowanie się do wskazówek dr. Murphy'ego często powoduje przyspieszenie tego procesu, a z pewnością umożliwia skuteczniejsze radzenie sobie w trudnych sytuacjach.
W przypadku choroby konieczne jest korzystanie ze zdobyczy medycyny; w razie utraty pracy należy znaleźć inną; jeżeli wystąpią problemy natury prawnej, warto skorzystać z pomocy adwokata. Dr Murphy nie chce, abyśmy liczyli na Boga, gdy w grę wchodzi leczenie, szukanie pracy lub rozwiązywanie problemów prawnych bądź innego rodzaju. Jednak zwracając się do Boga, możesz podtrzymać swoje morale. Poza tym -jak autor pokazuje za pomocą przykładów i historii, które można znaleźć na kartach jego książek - Bóg działa w nieodgadniony sposób i często przynosi ludziom wierzącym rozwiązania problemów.
We wszystkich swoich dziełach dr Murphy poleca modlitwy i medytacje o udowodnionej skuteczności. W tej książce sięga po psalmy jako cudowne źródło inspiracji i pomocy w przezwyciężaniu zmartwień i obaw.
Od tysięcy lat psalmy stanowią istotny aspekt judeochrześcijańskiej tradycji religijnej. Wewnętrzne, ezoteryczne znaczenie psalmów ujawnia Nieskończoną Uzdrawiającą Moc obecną w człowieku. Księga Psalmów, zwana czasami „Małą Biblią", jest skarbnicą duchowych i praktycznych bogactw - wielkim źródłem inspiracji i pocieszenia dla wszystkich mężczyzn i kobiet z każdego środowiska społecznego i zawodowego.
Księga Psalmów odnosi się do wszelkich możliwych stanów psychicznych - od otchłani rozpaczy po szczyty euforii. W żadnym pojedynczym tomie świętych ksiąg świata nie zetkniemy się z tak wieloma rodzajami duchowych i codziennych doświadczeń.
Są psalmy, które traktują o zadowoleniu, spokoju umysłu, szczęściu, radości, cudzie i chwale stworzenia, miejscu człowieka we wszechświecie. Spotkamy się tu jednak również ze smutkiem, rozpaczą, chorobą, żałobą, poniżeniem, rozstaniem lub wymówkami, ze zdradą lub niebezpieczeństwem, nielojalnością przyjaciół i wspólników. Napisano również psalmy dotyczące zagrożenia dla całego narodu, a także ryzyka w życiu osobistym.
Różnorodność nastrojów i postaw wobec życia i Boga odzwierciedla ludzkie doświadczenie: od użalania się nad sobą, samotności, uskarżania się, rozpaczy, smutku, pokory, tęsknoty, mściwości i samozadowolenia po radość, dziękczynienie, wiarę i duchowe uniesienie - wibrujące poczucie jedności z życiem, Bogiem, wszechświatem, dostrojenie do otoczenia.
„Mała Biblia" odnosi się do tych wszystkich i wielu innych stanów psychicznych. Dlatego powiedziano, że w psalmach może się odnaleźć każdy człowiek, w każdej sytuacji i w każdym stanie psychicznym. Psalmy pozwalają odczuć, że naprawdę jesteśmy synami i córkami Boga, dziećmi nieskończonej, odwiecznej obecności, żywej obecności żyjącego Boga, koniecznego wyrazu nieograniczonego życia.
„Psalmy pozwalają zapoczątkować rozmowę z naszym prawdziwym «ja» i pomagają nawiązać z nim relację. Tym, kto mówi, i tym, kto słyszy, jesteśmy my sami - Bóg przemawiający w nas i poprzez nas".
Źródłem wszystkich 150 psalmów jest oczywiście Stary Testament, spisany w starożytnym hebrajskim i przetłumaczony na większość języków świata. Tak jak w każdym tłumaczeniu, tu również mamy do czynienia z różnymi wersjami pierwotnego znaczenia poszczególnych słów i wyrażeń. Istnieje kilka angielskich przekładów Biblii. W tej książce dr Murphy posługuje się językiem BiMt Króla Jakuba, chyba najbardziej znanego tłumaczenia Pisma Świętego. Autor podkreśla ponadto, że słowa Biblii mają znaczenie symboliczne i nie powinny być traktowane dosłownie. Symbolika ta została objaśniona w tekście.
Psalmy nie są tu jedynym materiałem do rozważań. W książce przedstawiono również inne modlitwy i medytacje, które mogą się okazać pomocne czytelnikom w przezwyciężaniu obaw i przywracaniu spokoju umysłu.

Wspomniana seria zawiera następujące książki

 • Zdobądź bogactwo i odnieś sukces
 • Zdobądź pewność siebie i poczucie własnej wartości
 • Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości, by być zdrowym i witalnym
 • Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości, pokonaj lęk i obawy
 • Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości, by wieść bardziej uduchowione życie
 • Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości, by wieść bardziej bogate życie


Sama lektura tych książek nie poprawi twojego życia. Aby prawdziwie zmaksymalizować swój potencjał, musisz zgłębiać te zasady, wziąć je głęboko do serca, zintegrować z własnym umysłem i wykorzystać jako nierozerwalny aspekt swojego podejścia do wszelkich spraw życia.

prof. Arthur R. Pełł, redaktor luty 2005

 

Fragment książki


WPROWADZENIE DO SERII
Obudź się i żyj! Nikt nie jest skazany na brak szczęścia, lęk i zmartwienia, życie w ubóstwie, problemy ze zdrowiem ani poczucie odrzucenia i niższości. Bóg stworzył wszystkich ludzi na swoje podobieństwo i dał nam moc pokonywania przeciwności losu i osiągania szczęścia, harmonii, bogactwa i dobrobytu.
Masz w sobie siłę, żeby wzbogacić własne życie! Sposób dokonania tego nie jest tajemnicą. Jest on propagowany, opisywany i praktykowany od tysiącleci. Nauczają go wszystkie wielkie religie. Obecny jest w świętych księgach hebrajskich, ewangeliach, greckich pismach filozoficznych, Koranie, buddyjskich sutrach, Bhaga-wadgicie oraz dziełach Konfucjusza i Laozi. Znajdziesz go w pracach współczesnych psychologów i teologów.
Sekret ten stanowi podstawę filozofii Josepha Mur-phy'ego, jednego z najbardziej inspirujących pisarzy i wykładowców XX wieku. Był on nie tylko duchownym, ale też wielkim interpretatorem świętych ksiąg i różnych religijnych tekstów. Jako pastor i dyrektor Kościoła Boskiej Nauki* w Los Angeles co niedziela przyciągał na swoje wykłady i kazania do półtora tysiąca osób. Jego codziennej audycji radiowej słuchały miliony ludzi. Napisał ponad trzydzieści książek, a najbardziej znana, opublikowana w 1963 roku The Power ofthe Unconscioiis Mind [Potęga podświadomości - przyp. tłum.] natychmiast stała się bestsellerem. Okrzyknięto jąjednym z najlepszych poradników, jaki kiedykolwiek powstał. Sprzedała się w milionach egzemplarzy i nadal jest kupowana na całym świecie.
Po tym sukcesie Murphy zaczął prowadzić wykłady w różnych krajach i zawsze podczas nich podkreślał, jak zwykli ludzie radykalnie podnieśli jakość swojego życia dzięki wykorzystaniu pewnych elementów jego koncepcji. Podawał też praktyczne wskazówki, w jaki sposób każdy może wzbogacić swoje życie.
Joseph Murphy był propagatorem ruchu Nowej Myśli. Nurt ten powstał na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, a jego podwaliny stworzyli filozofowie i wielcy myśliciele propagujący nowy sposób patrzenia na życie, piszący o nim i praktykujący go. Połączyli podejście metafizyczne, duchowe i pragmatyczne z naszym sposobem myślenia i życia i odkryli sekret osiągania tego, czego naprawdę pragniemy.
Filozofia ta nie była religią w tradycyjnym znaczeniu, ale opierała się na bezwarunkowej wierze w istotę wyższą, wieczną obecność, Boga. Nadawano jej różne nazwy, takie jak Nowa Myśl albo Nowa Cywilizacja. Zwolennicy tego ruchu propagowali nowy sposób życia, niosący ze sobą nowe metody i doskonalsze rezultaty. Opierali swoje rozumowanie na koncepcji, iż ludzka dusza jest połączona z atomowym umysłem uniwersalnej materii, który wiąże naszą egzystencję z uniwersalnym prawem obfitości. Jesteśmy więc zdolni do takiego jego wykorzystania, które prowadzi do wzbogacenia naszego życia. Musimy pracować nad osiągnięciem naszych celów, choć po drodze możemy doświadczyć cierpienia i smutku. Dokonamy tego tylko wtedy, gdy odkryjemy i zrozumiemy prawo, które Bóg zaszyfrował w przeszłości.
Sedno Nowej Myśli można podsumować następująco:
Możesz stać się tym, kim chcesz zostać.
Nasze osiągnięcia i niepowodzenia wynikają bezpośrednio z naszych myśli. W sprawiedliwie urządzonym wszechświecie, gdzie utrata równowagi oznacza całkowite zniszczenie, jednostka musi ponosić absolutną odpowiedzialność. Nasze słabości i mocne strony, czystość i nieczystość są tylko i jedynie nasze i nie należą do nikogo innego. To my, a nie ktoś inny, jesteśmy ich przyczyną. Tylko my możemy więc na nie wpływać. Całe nasze szczęście i cierpienie rodzi się w naszym wnętrzu. To, jak myślimy, warunkuje to, kim jesteśmy; i dopóki nie przestaniemy myśleć w określony sposób, dopóty tacy będziemy. Jedyną drogą rozwoju i zwycięstwa jest uwznioślenie naszych myśli. Jedyną przyczyną, dla której pozostajemy słabi, podli i nieszczęśliwi, jest nasz brak ochoty do tej zmiany.

 

 Pokonaj lęk i obawy
Spis treści


Wprowadzenie do serii ............................ 7
Przedmowa...................................... 23
Rozdziali. Rozpraw się z niepokojem ............... 27
Rozdział 2. Odrzuć poczucie winy.................. 43
Rozdział 3. Zapanuj nad lękiem..................... 55
Rozdział 4. Uzdrawiająca moc miłości ............... 79
Rozdział 5. Głębokie znaczenie Psalmu 23............ 89
Rozdział 6. Ochronny Psalm 91 .................... 119
Rozdział 7. Dlaczego mnie się to przydarzyło?.........151
Rozdział 8. Modlitwa jest kluczem..................179
Rozdział 9. Śpij spokojnie..........................191
Rozdział 10. Żyj w Jedynej Obecności ...............201
Rozdział 11. Trzy klucze do spokoju umysłu..........215

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj