Dzień dobry, dzień dobry!
Misiu Fisiu postanowił wszystko powtarzać dwa razy, bo wtedy będzie miał podwójną radość z każdej rzeczy. Te krótkie opowiadanka też trzeba przeczytać dwa razy, żeby podwójnie się nimi nacieszyć.
Kolejne, tym razem odrobinę dłuższe, opowiadania nominowanego do Nike poety i pisarza Wojciecha Bonowicza o małym nieporadnym misiu, zadziwiająco i z humorem zilustrowane przez Bartka „Fisza” Waglewskiego.
Pierwsza dama polskiego kryminału.
KK
Katarzyna Kwiatkowska
Mistrzyni intrygi, polska Agatha Christie. Jej debiut nominowano do Nagrody Wielkiego Kalibru. Miłośniczka kryminalnych powieści, autorka kilku z nich, tłumaczka. Poznanianka zafascynowana dworami wielkopolskimi i tradycjami ziemiaństwa.
Każdy miał motyw. Każdy ma alibi.
Rok 1900. Dwór w Jeziorach pod Poznaniem. Trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny ziemianin słynący z zamiłowania do kryminalnych zagadek pomaga rodzinie w poszukiwaniach skarbu dziadka.
Nocą pada strzał, ginie mężczyzna. Podejrzani są wszyscy.
Na dodatek gospodarze stoją na krawędzi bankructwa, rodzinną posiadłość chce przejąć pruski zaborca, a panna młoda nie chce wyjść za mąż.
Czy Morawski ocali rodzinę przed hańbą?
Czy można zorganizować wesele w rozpadającym się dworze, w towarzystwie trupa i pruskiej policji?
Co łączy skarb dziadka, mordercę i szkarłatny pokój?
Joanna Glogaza - wielbicielka mody, zagubiona w stosach ubrań z kolejnych wyprzedaży, na które wydała dużo więcej niż powinna, powiedziała dość. Zafundowała sobie modowy detoks, uporządkowała zawartość szaf i zrozumiała, że wcale nie potrzebuje małej czarnej i trencha z list must have - dużo lepiej jej w grantowym, a trench zamieniła na rasową ramoneskę.
Dziś prowadzi najbardziej znanego w Polsce bloga o slow fashion – styledigger.com.
W książce przekonuje, że każdy ma swój niepowtarzalny styl, który powinien pielęgnować zamiast zakrywać go ciuchami-klonami wymienianymi zgodnie ze zmieniającymi się co sezon trendami. A kupując mniej można wyglądać dużo lepiej.
Powrót do fabryki czekolady!
Charlie zostaje właścicielem Fabryki Czekolady. Razem z panem Wonką lecą do domu chłopca ogłosić tę radosną nowinę w wielkiej, szklanej… windzie. Po drodze jednak coś idzie nie tak i latająca winda wraz z pasażerami zostaje wystrzelona w kosmos. Jak skończy się ich pozaziemska wyprawa?
Dalsze przygody Charliego w nowym przekładzie Magdy Heydel.
Ostatnia bitwa z braćmi Estaff!
Wojownicy właśnie odbudowali Labirynt Banitów, który ma chronić Akademię przed braćmi Estaff. Osoba z otoczenia wojowników powiedziała nam, że to odpowiedź na kolejny atak zdrajcy. Podobno tym razem ucierpiała młoda nowicjuszka, siostra Matta Hidalfa. Czy Luis Serra wreszcie zareaguje?
Powieść, która budzi niepokój.Najlepsza książka roku według The Guardian, The Economist i Library JournalDavid i Jo, nie najlepiej dobrane małżeństwo, zostają zaproszeni przez swoich przyjaciół na przyjęcie do luksusowej rezydencji położonej na środku marokańskiej pustyni. Niesamowita, malownicza sceneria afrykańskiego pustkowia i wyjątkowa atmosfera egzotycznego Maroka mają sprzyjać dobrej zabawie i urozmaicić życie zblazowanego towarzystwa. Kiedy jednak David w drodze na miejsce, zamroczony upałem i wypitym alkoholem, powoduje wypadek, w wyniku którego ginie młody mężczyzna, podróż pary zamienia się w koszmar.W swojej porażającej, a jednocześnie niezwykle stylowej powieści Lawrence Osborne, dziennikarz i podróżnik, porusza motywy winy i kary oraz odwiecznego konfliktu między zepsutym Zachodem a tradycyjną, lokalną społecznością. Autor z nadzwyczajną zręcznością konstruuje wielowymiarową, pełną napięcia opowieść.
Gdy mówimy o niebezpieczeństwach konsumpcjonizmu, obwiniamy wolność. Gdy wskazujemy na aborcję, obwiniamy wolność. Gdy szukamy źródeł pornografii, podejrzewamy wolność. (…) Może się mylę, ale często – bardzo często – widzę, jak nasz lęk przed wolnością staje się większy niż lęk przed przemocą”.
(fragment książki)
Tematy wzajemnego stosunku Kościoła i państwa, poszanowania wartości chrześcijańskich czy dopuszczalności aborcji przez lata nie straciły na aktualności i wciąż są podejmowane w mediach i publicznej dyskusji. W piętnastą rocznicę śmierci ks. Józefa Tischnera Wydawnictwo Znak wznawia jedną z jego najgłośniejszych książek. Po dwudziestu dwóch latach od pierwszego wydania, polskie zmagania z tytułowym nieszczęsnym darem wolności wciąż nie dobiegły końca.
NIE MIEĆ NIC – OTO PRAWDZIWA WOLNOŚĆ
Zostaw wszystko i zaufaj. Myślisz, że to niemożliwe? Wystarczy ruszyć z miejsca.
Patryk Świątek, bloger i podróżnik, wyruszył w drogę bez grosza przy duszy. Rozmawiał z ludźmi, którzy żyją w świeckich wspólnotach, jak w rodzinie. Odwiedzał zakonne zgromadzenia, o których nie usłyszysz w mediach. Zobaczył świat, w którym Ewangelia naprawdę nadaje sens każdej chwili.
Poznaj historie ludzi, którzy odważyli się żyć. Ich losy często bywały dramatyczne, a jednak są dowodem na to, że Bóg interweniuje w najlepszym momencie.
Pragnę Kościoła ubogiego, dla ubogich – ludzie, którzy odpowiedzieli na wezwanie papieża Franciszka, doświadczają prawdziwej wolności. Ty również możesz jej doświadczyć!
Patryk Świątek – podróżnik, współautor bloga Paragon z podróży (paragonzpodrozy.pl), laureat nagrody głównej w konkursie Blog Roku.
GRA ZWANA POŻĄDANIEM.
Harry dostaje zlecenie – ma napisać biografię Mamoona, wielkiego pisarza, zapomnianego przez świat celebryty, świntucha, cudzołożnika, kłamcy, zbira i być może mordercy.
Wokół krążą: obdarzona włoskim temperamentem żona pisarza, służąca, która nocą zamienia się w seksualnego wampa, narzeczona z Londynu i krwiożerczy wydawca.
Harry ma obsesję na punkcie zlecenia – jest Reżyserem, detektywem, a nawet Stwórcą. Rozdaje role, kreuje rzeczywistość i wszystkich prowokuje.
Ale czy na pewno to on pociąga za sznurki?
Hanif Kureishi, mistrz kąśliwego języka, powraca w autoironicznej i zabawnej opowieści o władzy i manipulacji, seksie, sztuce i próbie wykreowania siebie. Wciągająca historia, intrygujący bohaterowie i zaskakujące zakończenie – Ostatnie słowo to najlepsza książka od czasów Buddy z przedmieścia.
To Kureishi w swoim najlepszym, szelmowskim i przewrotnym wydaniu.
Independent
Trzymająca w napięciu, nieco skandalizująca, mroczna, lecz zabawna opowieść.
Irish Examiner
Hanif Kureishi, ur. 1954 rok – jeden z najciekawszych współczesnych głosów literatury. Autor powieści, opowiadań, sztuk i scenariuszy filmowych. Zadebiutował rewolucyjną powieścią Budda z przedmieścia, za którą nagrodzony został Whitebread Award i która przyniosła mu sławę. Jego książki były ekranizowane i przełożono je na trzydzieści sześć języków.
Ta książka to zdumiewająco dojrzały debiut, zabawny i poważny, a autorka ma wyrazisty, rozpoznawalny styl rasowego pisarza. Czytałem Białe zęby z ogromną przyjemnością i sporym uznaniem. To powieść z pazurem.
Salman Rushdie
Niezwykły talent widoczny już na pierwszych stronach.
Guardian
Smith pisze jak mistrz.
New Yorker
Zabawna, inteligentna, szaleńczo dobra lektura.
Independent
Książka, która stworzyła Zadie Smith.
Genialny debiut jednej z najlepszych współczesnych pisarek. Pełna epickiego rozmachu powieść o losach trzech rodzin emigrantów mieszkających w Londynie.
Białe zęby zdobyły Whitbread First Novel Award, Guardian First Book Award, James Tait Black Memorial Prize for Fiction oraz Commonwealth Writers' First Book Prize. Książka ta trafiła w poczet 100 najlepszych angielskich powieści magazynu TIME.
Wydawnictwo Znak oddaje do rąk czytelnika opowieść o dniach swej młodości, swoistą autobiografię, pisaną na wiele rąk.
Odsłaniając przy okazji nieco z wydawniczej kuchni w peerelowskich realiach, książka prezentuje sylwetki osób tworzących Wydawnictwo Znak oraz związane z nim środowisko, kształtujących je pod względem ideowym, wspierających piórem i zaangażowaniem. Jacek Woźniakowski, Jerzy Turowicz, Stefan Wilkanowicz, Stefan Kisielewski, Zygmunt Kubiak, Hanna Malewska, Tadeusz Mazowiecki, Marek Skwarnicki, ks. Józef Tischner i wielu innych pojawiają się tu we wspomnieniach, rozmowach – i we własnych osobach.
Z niejednolitego zbioru tekstów o tej szczęśliwej a dziwnej konstelacji osób tak różnych, wybitnych i indywidualnych, a jednak w określonej koniunkturze historycznej działających we wspólnym kierunku i – nie bez napięć i sporów, lecz niezwykle twórczo – realizujących cele dzięki „świetnemu rozeznaniu wartości”, naturalnemu powiązaniu autorytetu i wolności oraz dzięki mądrości, uczciwości i roztropności – wyłania się głęboki sens. Zarówno dla tych, którzy stąpają po dalszych odcinkach wcześniej wytyczonej drogi, jak dla wielu innych, którzy usiłują budować wspólnoty dobrych celów. Ci wszyscy, którym na czymś ważnym a wspólnym naprawdę zależy – ufajmy, że ich w polskim pejzażu nigdy nie zabraknie – znajdą w tej książce cenne inspiracje.
Henryk Woźniakowski (fragment wstępu)
Jedna z najbardziej poruszających opowieści o doświadczeniach z pogranicza śmierci. Prawa do ekranizacji zakupił Ridley Scott.
Lekarze myśleli, że Betty umarła. Jej ciało nie odpowiadało na próby reanimacji, nie dawało żadnych oznak życia. Tymczasem ona miała wrażenie, że ogląda wszystko z góry, widziała też światło, które zapraszało ją do siebie. A potem doświadczyła niewyobrażalnego szczęścia. Zrozumiała, że jest nie tylko biologicznym organizmem, ale też istotą duchową, która nigdy nie przestanie istnieć.
Betty przeżyła śmierć kliniczną i wróciła do życia z przesłaniem miłości: „kochajcie się, bo to jest najważniejsze”. Jej prosta i piękna opowieść o tym, czego doświadczyła, sprawia, że to, co niepoznawalne, staje się zrozumiałe.
Okazuje się, że – paradoksalnie – przeżycia z pogranicza śmierci mogą nas nauczyć jak żyć.
Relacja Betty „z życia po życiu” to dowód na to, że śmierć nie jest końcem.
Wyluzuj. Poczuj się w pracy jak na wakacjach!
Dzięki Zeszytowi do bazgrania nareszcie możesz:
- stawiać kropkę nad i,
- wymierzać policzki,
- robić zdrowe przerwy na papierosa,
- zamykać usta koleżankom,
- zalewać robaka,
- bezkarnie obsmarowywać kolegów,
- urządzać sobie sjestę w godzinach pracy…
PAMIĘTAJ: Zniszcz tę książkę zanim zobaczy ją twój szef.
Kultowa książka, która odniosła sukces nie tylko w Polsce.
Najodważniejsza książka historyczna roku. Kamil Janicki o skrywanej stronie II Rzeczpospolitej
Seks jest wszędzie. Jest w gazetach, w radiu, w reklamach i w kinie. Antykoncepcja, aborcja, homoseksualizm, onanizm, pornografia, orgie, zboczenia i dewiacje, przestępstwa seksualne i handel żywym towarem. Rozgorączkowani aktywiści i feministki spierają się z biskupami i tradycjonalistami. Z jednej strony wołanie o postęp i wyzwolenie obyczajów, z drugiej oskarżenia o demoralizacje młodzieży i odstępstwo od tradycyjnych wartości. Jest rok 1930. I tylko jakoś samo słowo „seks” nie pada. Nie pozwala na to cenzura.
W drugiej Rzeczpospolitej trwa rewolucja seksualna. Kraj nieskazitelnych dżentelmenów, pełnych gracji dam i bohaterów, którzy wywalczyli niepodległość – był jednocześnie niekwestionowaną ojczyzną seksualnego wyzwolenia.
Epoka hipokryzji nowa książka bestsellerowego autora – Kamila Janickiego – odmalowuje wielkie zderzenie światopoglądów i spór obyczajowy, który podzielił przedwojenną Polskę. Przeczytamy w niej o seksie z każdej perspektywy: od prawa i obyczajów, przez erotyczne gusta (jak kobieta powinna zachowywać się w łóżku? Jak mężczyzna?), fantazje (dlaczego przedwojenne Polki marzyły o seksie z murzynami?), antykoncepcję (sprzedawano już nawet prezerwatywy z „wypustkami mającymi potęgować doznania”), seksualne problemy (jak walczyć z impotencją?), aż po szeroko rozumiany seksbiznes. Nie zabraknie tematów trudnych i kontrowersyjnych – jak sprawa aborcji, handlu żywym towarem, czy wreszcie głębokiej nietolerancji wobec każdego rodzaju inności.
Każdy kilometr z Tomkiem Gorazdowskim to nowa przygoda.
Odkryj trzy Ameryki, jakich jeszcze nie znasz.
Bezkresne tereny Alaski, peruwiańska pustynia, boliwijski szlak rajdu Dakar czekają. Wystarczy tylko ruszyć w drogę.
Tomek Gorazdowski siada za kierownicą terenówki i rusza w podróż przez trzy Ameryki.
Zabiera nas na wyścig psich zaprzęgów na Alasce, kosztuje lokalnych trunków w mieście Tequila, zajada kokę ze świętym Maximonem w Gwatemali i odkrywa tajniki produkcji cygar w Nikaragui.
Już teraz przeżyj podróż, o której marzysz.
Bonus:
- smaki i zapachy Ameryk,
- niezawodne tematy do rozmów z celnikami,
- porady dla podróżujących po wymagających drogach Ameryk,
- wskazówki jak unikać mandatów w starciu z policją,
- ekstremalne strony trzech Ameryk: alkohol, narkotyki, przemoc.
Tomasz Gorazdowski – od 20 lat dziennikarz sportowy radiowej Trójki, którego znacie z anteny. Zwiedził już ponad 100 państw. Najlepiej czuje się na boliwijskich bezdrożach i meksykańskim wybrzeżu.
Uwaga na fantastyczne stwory!
Kroniki Spiderwick to opowieść, którą zna każdy fan magicznych stworów, niesamowitych zdarzeń i nieoczekiwanych przygód. Na jej podstawie powstał film, który ogląda się z wypiekami na twarzy.
Rodzeństwo Simon, Mallory i Jared razem z domowym skrzatem Naparstkiem cudem uciekli przed bandą groźnych goblinów, które chciały im ukraść Przewodnik terenowy. Dzieci odwiedzają w końcu ciotkę Lucindę, która jako jedyna wierzy w trolle, gryfy i boggarty. Może ona zdoła im wyjaśnić, dlaczego książka Artura Spiderwicka jest tak niebezpieczna.
Marina Achmedowa w obrazowy i przejmujący sposób kreśli losy Chadżidży dorastającej w wiosce na północnym Kaukazie, gdzie świat nie zmienił się od wieków. Dziewczyna uczy się wierności islamskiej tradycji oraz posłuszeństwa woli Allacha, starszych i mężczyzn. Gdy dorośnie, trafi do miasta rozdzieranego wojną pomiędzy muzułmańskimi bojownikami i rosyjskimi siłami specjalnymi. Choć delikatna i wrażliwa Chadżidża bezustannie dokonuje kolejnych wyborów, tak naprawdę nic od niej nie zależy. Nawet kiedy pójdzie za głosem serca trafi wprost do fanatyków usprawiedliwiających nienawiść przemocą i religią.Podczas podróży do Dagestanu rosyjska reporterka Marina Achmedowa była świadkiem ataku sił specjalnych na kryjówkę muzułmańskich ekstremistów. Poruszona widokiem obławy i jej ofiar postanowiła napisać powieść, która odpowie na pytanie, co sprawia, że muzułmańskie kobiety dokonują samobójczych zamachów?FINALISTKA ROSYJSKIEGO BOOKERA 2012NOMINACJA DO NOS LITERARY PRIZE 2011
Mój pierwszy Mikołajek Początek wielkiej przygody Z mamą i tatą nie można się nudzić! Tata Mikołajka obiecał, że zbuduje mu prawdziwy zamek, żeby można było pobawić się w rycerzy. A mama jak zwykle przygotuje pyszny podwieczorek. Mikołajek mówi, że kumple są fajni, ale to mama i tata są najlepsi na świecie!
Na tropie polskich morderców.
12 wstrząsających zbrodni.
12 historii mrożących krew w żyłach.
1 stół sekcyjny.
Wyjątkowy duet – pisarz bestsellerowych kryminałów i słynny patolog.
Poznaj krwawą historię współczesnej Polski – zbrodnie w afekcie i szczegółowo zaplanowane morderstwa, seksualne dewiacje i rytualne mordy. Obgryziona do połowy ręka. Ciemnożółta masa wylewająca się z worka na zwłoki. Larwy ścierwicy i fetor rozkładającego się ciała.
Tak prowadzi się śledztwo w zimnym świetle prosektorium.
Marek Krajewski – autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim.
Jerzy Kawecki – starszy wykładowca w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, biegły sądowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
Zdobywanie skarbów jest
EKSTRA
…dopóki nie musisz ścigać się z czasem. I z piratami.
Bick, Beck, Burza i Tommy wraz z rodzicami poszukują skarbów ukrytych na dnie oceanu. Kiedy pewnego dnia znika ich mama, a wkrótce potem tata, rodzeństwo postanawia poradzić sobie samo. Razem muszą natychmiast odnaleźć:
1. wrak pełen złota
2. legendarne kosztowności
3. skradzione dzieła sztuki
4. zaginionych rodziców (!!!)
Czy dzieci wymkną się przemytnikom? Jak długo uda im się zatrzymać mapę skarbów? I czy ich rodzice się odnajdą?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?