Smuga cienia jest powieścią psychologiczno-moralną napisaną w 1917 roku przez Josepha Conrada i należącą do kanonu literatury światowej. Akcja powieści, jak większości utworów Conrada, rozgrywa się na Oceanie Indyjskim i jest inspirowana osobistymi doświadczeniami autora. Po śmierci kapitana dowodzenie nad statkiem obejmuje młody oficer brytyjskiej marynarki handlowej. Epidemia febry, która wybucha na pokładzie, zmusza bohatera do przekroczenia symbolicznej smugi cienia, poza którą nie ma łatwych odpowiedzi i oczywistych decyzji. Musi zadać sobie pytania o odpowiedzialność człowieka w obliczu zagrożenia, o granicę pomiędzy dobrem a złem, o cenę honoru i znaczenie ludzkiej solidarności. Lektura dla szkół średnich
Pies Baskerville'ów jest wielkim klasykiem gatunku powieści kryminalnej, należącym do ścisłego kanonu literatury angielskiej i światowej. Bohaterem powieści sir Arthura Conan Doyle a jest Sherlock Holmes, archetyp detektywa, obdarzony wyrafinowanym poczuciem humoru genialny obserwator i analityk, potrafiący rozwiązać skomplikowane zagadki kryminalne i zdemaskować najbardziej utajone zło posługując się metodą dedukcji. Tym razem, w najsławniejszym z wszystkich swoich dochodzeń, Sherlock Holmes trafi a na trop przestępczej manipulacji w ciągle żywej legendzie sprzed wieków o demonicznym psie prześladującym członków rodu Baskerville ów. Po niewyjaśnionej śmierci sir Karola w majątku w Dartmoor, krainie wrzosowisk i wiecznej mgły, Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel Watson podejmują się zapewnić bezpieczeństwo ostatniemu przedstawicielowi rodu sir Henrykowi. Rozpoczyna się wielka przygoda detektywistyczna, w której Sherlock Holmes będzie musiał zmobilizować cały swój potencjał intelektualny, dogłębną znajomość ludzkiej psychologii, a także wrodzoną sobie niezwykłą sprawność fizyczną."Pies Baskerville'ów" jest lekturą dla szkół średnich.
Najpopularniejszą polską powieścią przygodową dla dzieci 7-9 letnich jest urocza książka Marii Kruger zatytułowana Karolcia. Powieść jest wpisana do podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej jako lektura obowiązkowa dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Karolcia i jej rówieśnika i przyjaciela Piotrusia. Karolcia znajduje cudowny koralik, który ma tę czarodziejską właściwość, że spełnia każde życzenie dziewczynki. Kiedy Karolcia i Piotr odkrywają magiczne działanie zaczarowanego koralika, decydują, że wykorzystają ją by pomagać innym, uczynić świat lepszym, a także... żeby spełnić swoje najśmielsze marzenia. Ale rzeczywistość szybko ich zaskoczy. Pochopnie wypowiadając nieprzemyślane do końca życzenia, Karolcia prowokuje liczne kłopotliwe sytuacje - a to komiczne, a to niebezpieczne, takie, z których bardzo trudno wybrnąć. Na dodatek, czarowny koralik przyciąga niebezpiecznego intruza - podstępną i pomysłową czarownicę Filomenę. Dzieciom nie będzie łatwo poradzić sobie z jej zasadzkami. Emocjonujące, często zabawne przygody Karolci i Piotra dostarczą dzieciom nie tylko rozrywki. Dla bohaterów powieści - a także dla czytelników, perypetie z czarodziejskim koralikiem stają się prawdziwą lekcją życia; uczą ich odpowiedzialności za decyzje i czyny, a także sztuki planowania i przewidywania skutków własnych działań. Pełna humoru i mądrości powieść Marii Kruger cieszy się od pierwszego wydania - czyli już od ponad pięćdziesięciu lat, niemalejącą popularnością. Dla pokoleń młodych czytelników Karolcia jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci literackich. Stałą się ikoną polskiej kultury dziecięcej, do tego stopnia, że niejedna młoda mama nazwała swoją córeczkę Karolcią. Na prośbę tysięcy wielbicieli Karolci, Maria Kruger napisała w 1970 roku drugą część przygód swojej bohaterki, Witaj Karolciu! Ta nowa książka dla dzieci szybko stała się bestsellerem i do dzisiaj gości w każdej księgarni dla dzieci. Zarówno Karolcia, jak Witaj Karolciu! są doskonałymi prezentami na Dzień dziecka, na urodziny, na Mikołajki czy na Boże narodzenie. Są też doskonałą nagrodą na koniec roku dla uczniów klasy I.
Ta pasjonująca książka zawiera 47 mandali narysowanych czarnymi konturami na grubym białym papierze do kolorowania i zainspirowanych najsłynniejszymi fraktalami w historii matematyki. Fraktale - wyjątkowe figury geometryczne - odznaczają się zdumiewającymi właściwościami terapeutycznymi. Ich kolorowanie odrywa od natłoku myśli i pozwala wyrazić nieskrępowaną wyobraźnię i twórczą energię. Jednak w książce tej chodzi nie tylko o wyrażenie siebie poprzez kolorowanie fraktali, ale również o odkrywanie figur geometrycznych, które pełnią w matematyce określoną funkcję i posiadają nieoczekiwane własności. Celem tej książki jest ukazanie miłośnikom mandali nieznanego świata fraktali, opisanych po raz pierwszy w 1972 roku przez francuskiego matematyka Benoît Mandelbrota. Duży format i wysokiej jakości papier zachęcają do użycia zróżnicowanych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych. To książka dla wszystkich osób, które lubią rysować i kolorować - zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Będzie doskonałym prezentem dla tych, którzy chcą się zrelaksować i poznać zdumiewający świat fraktali.
Lubisz zagadki logiczne? Lubisz bawić się cyframi i liczbami? Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych łamigłówek i zadań logicznych! Weź do ręki ołówek oraz kredki i zaproś do zabawy szare komórki. Szybko przekonasz się, że myślenie może być przygodą - pasjonującą i kształcącą. Baw się dobrze!
Maria Kownacka napisała Plastusiowo z myślą o wielbicielach Plastusia, którzy zaczynają samodzielnie czytać. Urocze opowiastki o Plastusiu, Tosi, piesku Plastelinku, Plaskotku, krowie Plastuli, kaczce-plaskaczce, krasnoludku i wielu innych przyjaciołach małego ludzika z plasteliny napisane są prostymi rymowanymi zdaniami, które dziecko przyswaja sobie w naturalny sposób. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze wprowadzenie do sztuki czytania niż pełne uroku opowieści o plastelinowej wiosce i jej mieszkańcach. Na historię o Plastusiowie i jego mieszkańcach składa się dwadzieścia jeden krótkich opowiadań, m.in.: Plastelinek, O kotku Plaskotku i patyczkowym płotku, Przyleciały bociany, Plastusiowe gospodarstwo, Odwiedziny krasnoludka, O Plastuli, mądrym ptaszku i wilku złodziejaszku, O kaczce-plaskaczce i kogucie piejaku.
Składanki z papieru - zwane także origami, należą do zabaw plastycznych, które dzieci lubią najbardziej. W tej pięknie wydanej książce aktywizującej najmłodsi wielbiciele origami odkryją dziesięć łatwych do wykonania modeli samolotów. Etapy realizacji każdego modelu są klarownie wytłumaczone i zilustrowane krok po kroku za pomocą rysunków i opisów. Zdjęcia pokazują, jak powinny wyglądać poszczególne realizacje. Kolorowe kartki papieru origami z zaznaczonymi liniami zgięć posłużą jako materiał do wykonania zabawek z papieru. Dołączona do książki plansza z nalepkami pozwoli uzupełnić i udekorować modele.
Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać. (Autor)Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aym zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafił przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich. Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wieluinscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej.Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku.Słowo o autorze: Marcel Aym (19021967) francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.
Utrzymany w konwencji bajkowej utwór francuskiego pisarza Antoine'a de Saint-Exupry'ego należy do ścisłego kanonu literatury światowej. Mały Książę opuszcza swoją planetę, by szukać przyjaciół. Ani podróż w kosmosie, ani przybycie na Ziemię, gdzie poznaje pustynnego lisa, handlarza czy pilota i gdzie doświadcza wielu przygód, nie pomogą Małemu Księciu rozwiązać problemu samotności i odnalezienia sensu egzystencji. Choć Mały Książę został napisany prostym językiem i zilustrowany przez autora, aby mógł być czytany i rozumiany przez dzieci, pod warstwą baśniowej opowieści kryje się wątek filozoficzny i psychologiczny. Mały Książę, w literackiej by nie powiedzieć poetyckiej formie, stawia pytanie o sens więzi między ludźmi, mówi o dorastaniu do odpowiedzialności za drugiego człowieka, do przyjaźni i miłości.Lektura dla klasy VIII
Dwie niegrzeczne myszy należą do kanonu angielskiej i światowej literatury dziecięcej. Ta pięknie ilustrowana bajka do czytania najmłodszym dzieciom już od trzeciego roku życia wpisuje się do tak zwanej Biblioteki Królika Piotrusia, serii niezwykle popularnych książek napisanych i zilustrowanych przez sławną brytyjską autorkę Beatrix Potter.Bajka opowiada o zakradnięciu się dwóch charakternych myszy, Wścibska i Gryzikruszki, do pięknego domu lalekJanki i Lucyny. Nie sposób opowiedzieć, co wydarzyło się, kiedy myszy zaczęły dokazywać. Czy emocjonująca opowieść zakończy się szczęśliwie?Biblioteka arcydzieł zaprasza najmłodszych wielbicieli wielkiej literatury do odkrycia książek uznanych za najwartościowsze na świecie. Zaprasza przede wszystkim rodziców do przeczytania swoim pociechom tych ponadczasowych perełek literatury dziecięcej, cenionych zarówno za atrakcyjną fabułę, za stojące na straży wartości moralnych przesłanie, za piękny literacki język, jak i za pełną wdzięku szatę graficzną.Beatrix Potter (18661943) najbardziej znana angielska ilustratorka i autorka ponad dwudziestu opowieści dla dzieci o zwierzątkach. Jej bajki cieszą się niesłabnącą popularnością. Zamiłowanie do świata przyrody przejawiała już w dzieciństwie i przełożyło się ono nie tylko na literaturę, ale na prace botaniczne autorki i jej zaangażowanie w ochronę krajobrazu zagrożonego zabudowaniem. Potter została hodowczynią owiec i odkryła nowy gatunek grzyba. Była kobietą wrażliwą na przyrodę i sztukę.
Wesołe przedszkole - jedna z najpiękniejszych książek Marii Kownackiej - jest idealną lekturą dla każdego przedszkolaka i dla dzieci, które chcą się dowiedzieć, jak wesoło i pożytecznie płynie czas w przedszkolu. - Plastusiu, nowina wesoła! - Jaka, misiu, nowina? - Przedszkole się zaczyna! Maria Kownacka (1894-1982) zadebiutowała na łamach "Płomyka" w 1919 roku, a już w 1936 zasłynęła jako autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich - Plastusia. Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, a postawa autorki i całokształt jej twórczości zostały docenione i ukoronowane jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym przez dzieci - Orderem Uśmiechu.
Opowiem ci o Janie Pawle II jest przewodnikiem po życiu i przesłaniu wielkiego papieża i Polaka, opracowanym z myślą o najmłodszych czytelnikach, dzieciach rozpoczynających naukę w szkole i przystępujących do Pierwszej Komunii. Zanim Jan Paweł II stał się podziwianym przez cały świat Papieżem Tysiąclecia i został kanonizowany, był najpierw prostym księdzem z malutkiej miejscowości pod Krakowem, uśmiechniętym Lolkiem z malowniczo położonych Wadowic, potem kardynałem i biskupem krakowskim. Być może opowieść o niezwykłej drodze powołania największego Polaka stanie się drogowskazem dla małych czytelników stojących dzisiaj u progu życia. Ojciec Święty zawsze przypominał, że każdy człowiek powołany jest do świętości, czyli odnalezienia i spełnienia sensu swojego życia. Był pasterzem Kościoła, który pamiętał o dzieciach i niejednokrotnie kierował do nich swoje słowa.
Ta wartościowa publikacja popularnonaukowa dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat to kompendium wiedzy o geografii, przyrodzie, gospodarce i kulturze dzisiejszego świata, o jego wielkich regionach, oceanach i najważniejszych państwach. Książka opatrzona jest bogatym materiałem graficznym: mapami, ilustracjami i fotografiami. Teksty - napisane wartkim i klarownym stylem - w atrakcyjny sposób przybliżają nie tylko wiedzę o poszczególnych aspektach geograficznych, przyrodniczych i społeczno-gospodarczych Ziemi, ale także o związkach i interakcjach zachodzących pomiędzy sferą środowiskową a kulturą ludzką. Wielkim atutem atlasu jest przybliżenie młodemu czytelnikowi, na czym polega praca geografa, w szerokim rozumieniu tego pojęcia. Książka wprowadza między innymi młodego odkrywcę lądów i cywilizacji w arkana kartografii, ucząc go czytać mapy Ziemi, kontynentów i krajów, opisujące geografię, przyrodę, gospodarkę, a także ciekawostki architektoniczne i kulturowe. Atlas opatrzony jest słowniczkiem wyjaśniającym trudniejsze pojęcia z dziedziny geografii. Znajdujący się na ostatnich stronach indeks ułatwia wyszukiwanie nazw własnych i nawigację po różnych partiach książki.
Na Pierwszą miłość składają się trzy minipowieści: Do rana daleko, Po nitkach babiego lata i Romeo zjawi się potem. Każda z nich opowiada inną historię miłości, ale równocześnie wszystkie trzy są połączone postaciami bohaterów. Bohaterami Pierwszej miłości są uczniowie liceum, którzy pojawiają się w jednej powieści jako postacie pierwszoplanowe, a w innej drugoplanowe. Każda z pojawiających się tu postaci jest inna, ale wszystkie łączy jedno: rozterka i radość towarzysząca narodzinom pierwszego dojrzałego uczucia. Powieści Marty Fox, dzięki świetnie oddanym współczesnym realiom, dużej dawce humoru i umiejętności pisania o sprawach najskrytszych, pomagają znaleźć własne odpowiedzi na najważniejsze pytania nastolatków.
ATUTY KSIĄŻKI:
• zbiór powieści młodzieżowych cenionej autorki
• głębokie, przenikliwe spojrzenie na miłość
• ironia i subtelny dowcip
• doskonała znajomość psychiki młodych ludzi
Ta piękna książeczka aktywizująca stworzona została z myślą o wielbicielach dinozaurów. Najmłodsi paleontolodzy odkryją w niej 11 łatwych do wykonania modeli prehistorycznych gadów. Etapy realizacji każdego dinozaura są klarownie wytłumaczone i zilustrowane krok po kroku za pomocą rysunków i opisów. Zdjęcia pokazują, jak powinny wyglądać poszczególne realizacje. Kolorowe kartki papieru origami z zaznaczonymi liniami zgięć posłużą jako materiał do wykonania dinozaurów w ich oryginalnym ubarwieniu. Dołączona do książki plansza z nalepkami pozwoli uzupełnić i udekorować modele. Dodatkową atrakcją książeczki są proste teksty edukacyjne z informacjami o najpopularniejszych dinozaurach.
"Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać." (Autor) Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aymé zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafi ł przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich.Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wielu inscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej. Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku. Słowo o autorze: Marcel Aymé (1902-1967) - francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.
"Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać." (Autor) Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aymé zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafił przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich. Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wielu inscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej. Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku. Słowo o autorze: Marcel Aymé (1902-1967) - francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?