W książce w kompleksowy sposób omówiono najczęstsze powikłania występujące w chirurgii jamy brzusznej zarówno przy konkretnych zabiegach operacyjnych, jak i wspólne dla wielu typów zabiegów. W kolejnych rozdziałach przedstawione zostały przyczyny poszczególnych powikłań, sposoby ich rozpoznania i leczenia, a także zapobiegania ich wystąpieniu.
Poradnik dla chorych na cukrzycę oraz ich bliskich, napisany przez wybitnych specjalistów w dziedzinie diabetologii. Przedstawiono w nim m.in.: objawy cukrzycy, metody jej rozpoznawania i sposoby leczenia, ostre i przewlekłe powikłania oraz szczególne problemy życiowe chorych na cukrzycę. Skuteczne leczenie cukrzycy wymaga od pacjenta wiedzy, motywacji, nakładu czasu, wypełniania zaleceń lekarzy, starannego przeprowadzania samokontrolnych badań stężenia glukozy we krwi, a także samodyscypliny w utrzymywaniu prozdrowotnego i higienicznego stylu życia oraz żywienia. Osoba z cukrzycą jest zatem aktywnym partnerem w procesie leczenia, wręcz uczestnikiem zespołu leczącego. W poradniku omówiono właściwy styl życia osób chorych na cukrzycę, niezwykle ważny w łagodzeniu skutków choroby i utrzymaniu dobrej kondycji.
Książka jest poświęcona kosmetologii stosowanej - zasadom pielęgnacji codziennej skóry i zasadom pielęgnacji profesjonalnej w gabinecie kosmetycznym. Jest to pierwsza polska publikacji z tej dziedziny. Zawiera podstawy kosmetologii, omówienie najczęstszych chorób dermatologicznych oraz zarys dermatologii estetycznej.
Odbiorcami jej będą studenci kosmetologii, kosmetolodzy licencjaci, kosmetyczki, lekarze zajmujący się medycyną estetyczną oraz dermatolodzy prowadzący gabinety o kierunkach estetycznych.
Publikacja zawiera opis postępowania pielęgniarskiego w poszczególnych jednostkach chorobowych z uwzględnieniem najważniejszych problemów pielęgnacyjnych. W każdym rozdziale uwzględniono przygotowanie do badań diagnostycznych oraz wskazówki edukacyjne dla pacjentów. Przedstawiono również zagadnienia dotyczące usprawniania chorych, reakcji pacjentów na hospitalizację oraz higieny pracy pielęgniarki.Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunku pielęgniarstwo oraz pielęgniarek pracujących na oddziałach o profilu internistycznym. Może być również pomocna dla osób sprawujących profesjonalną opiekę, np. dla pracowników socjalnych lub asystentek osób przewlekle chorych.
Zespół policystycznych jajników, stwierdzany u 3–6% kobiet w wieku rozrodczym, jest najpowszechniejszą przyczyną niepłodności, wpływa niekorzystnie na wygląd (pojawia się trądzik, nadmierne owłosienie na twarzy i ciele, przerzedzenie włosów na głowie), towarzyszy mu też otyłość, która zwiększa ryzyko cukrzycy i chorób serca.
W poradniku w zwięzłej, przejrzystej formie przedstawiono przyczyny i objawy zespołu oraz diagnostykę, leczenie farmakologiczne i leczenie metodami naturalnymi.
Zamieszczono także rady dotyczące osiągnięcia i utrzymania prawidłowej masy ciała oraz zdrowego stylu życia. Stosowanie się do tych zaleceń pomoże złagodzić objawy i zmniejszy ryzyko wystąpienia groźnych chorób.
Poradnik zawiera najważniejsze informacje na temat pielęgnowania, leczenia i rehabilitacji dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia – od urodzenia aż do zakończenia procesu rozwoju. Podkreślono w nim przede wszystkim znaczenie wieloletniego, skomplikowanego leczenia, prowadzonego przez specjalistów z różnych dziedzin medycyny, które przynosi naprawdę spektakularne efekty i pozwala w dużym stopniu naprawić „błędy natury”. Wymaga ono jednak dużej wytrwałości zarówno ze strony opiekunów, jak i dziecka i musi być uzupełniane odpowiednią rehabilitacją.
W tej bogato ilustrowanej książeczce rodzice znajdą wiele cennych, praktycznych rad. Doda im ona także otuchy i pomoże uwierzyć, że ich dziecko będzie mogło normalnie żyć.
Podwyższone stężenie cholesterolu we krwi to jeden z czynników zwiększonego ryzyka wystąpienia groźnych chorób: zawału serca i udaru mózgu. Dieta jest zwykle stosowana jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Jednak w wielu przypadkach leki nie są konieczne: wystarcza sama zmiana nawyków żywieniowych.
Dzięki książce czytelnik dowie się, jakie są mechanizmy przemiany tłuszczów i cholesterolu w organizmie, jaką rolę odgrywa zwiększona aktywność fizyczna i jak skomponować prawidłową dietę, zmniejszającą stężenie cholesterolu. Autorzy podają również liczne przepisy na smaczne potrawy, które skutecznie przyczyniają się do obniżania stężenia cholesterolu.
Stwardnienie rozsiane (SM) jest najczęstszą chorobą ośrodkowego układu nerwowego na podłożu zapalno-demienilizacyjnym i jak dotąd etiologia choroby nie została poznana. Jest najczęstszą przyczyną niesprawności ludzi młodych między 20. a 40. rokiem życia.
W poradniku znajdują się wyczerpująco i prosto przedstawione liczne zagadnienia dotyczące leczenia SM. Są one szczegółowo omówione i przedstawione informacje nie są opiniami jednego autora, lecz stanowią pewien konsensus i reprezentują wiele opinii odnośnie przydatności i skuteczności terapii.
W książce omówiono tradycyjne leczenie, szczegółowo omówiono różne stosowane grupy leków, metody leczenia alternatywnego, leczenia objawowego i rehabilitacji w przypadku wystąpienia zaburzeń z różnych sfer oraz metody niekonwencjonalnej terapii, diety itp.
W książce omówiono właściwości terapeutyczne najważniejszych leków dopuszczonych do obrotu w Polsce, zarejestrowanych w Unii Europejskiej, sprowadzanych w imporcie docelowym i równoległym, a także najnowszych leków zarejestrowanych w USA i wprowadzanych obecnie na rynki europejskie.
Scharakteryzowano podstawy patofizjologiczne lub kliniczne aspekty procesów chorobowych, w których poszczególne grupy leków znajdują zastosowanie, oraz mechanizmy działania leków. W opisach leków uwzględniono wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie oraz działania niepożądane.
Książka zawiera omówienie podstawowych zagadnień z zakresu patomorfologii ogólnej i szczegółowej w świetle osiągnięć współczesnej biologii. Zwrócono szczególną uwagę na wyjaśnienie związku między wykładnikami morfologicznymi choroby a objawami klinicznymi, rokowaniem, niekiedy również (głównie w nowotworach) sposobem leczenia. Opis poszczególnych jednostek chorobowych zawiera niezbędne dane dotyczące epidemiologii, etiopatogenezy, morfologii i objawów klinicznych. Taki sposób opisu pozwala lepiej zrozumieć dynamikę procesu chorobowego oraz nauczyć się prawidłowej interpretacji związków między zmianami struktury i funkcji komórek, tkanek i narządów, co jest głównym założeniem minimum programowego w nauczaniu patologii. Liczne ryciny, schematy oraz tabele ułatwią zrozumienie i zapamiętanie omawianych zagadnień. Książka jest adresowana do studentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i zdrowie publiczne.
W książce są przedstawione teoretyczne i praktyczne zagadnienia ciąży, porodu i oceny noworodka w aspekcie opieki sprawowanej przez położne. Omówione są też istotne aspekty praktyki położniczej, które w innych publikacjach występują w mniejszym zakresie, m. in.: poród domowy, poród w wodzie, pozycje wertykalne, algorytmy postępowania podczas cięcia cesarskiego, postępowanie pozafarmakologiczne i niekonwencjonalne w indukowaniu porodu. Publikacja ma dużą wartość dydaktyczną.
Odbiorcami publikacji będą studenci kierunków położnictwa I i II stopnia, studiów doktoranckich i praktykujące położne.
Jest to kolejne, uaktualnione wydanie cieszącego się dużą popularnością podręcznika opracowanego przez zespół autorów z głównych polskich ośrodków leczenia chorób zakaźnych. W części ogólnej przedstawiono zjawiska immunologiczne w chorobach zakaźnych i pasożytniczych, etiopatogenezę tych chorób oraz metody ich leczenia. W części szczegółowej omówiono poszczególne jednostki chorobowe, zarówno występujące w kraju od lat, jak i „egzotyczne”, przenoszone z terenów odległych wskutek coraz większej migracji ludności. Podręcznik uwzględnia najnowsze zdobycze nauk medycznych, genetyki i biologii molekularnej.
Na końcu każdego rozdziału zamieszczono kilka tematów kontrolnych, mających służyć za sprawdzian przyswojonego materiału.
Jest przeznaczona dla studentów medycyny oraz lekarzy wszystkich specjalności.
Nieprawidłowości w rozwoju ruchowym dzieci nasilają się wraz z wiekiem i stają się coraz bardziej widoczne, a zmiany utrwalone trudno leczyć. Istnieje więc potrzeba jak najwcześniejszego podejmowania działań usprawniających, które zlikwidują lub zmniejszą nieprawidłowe objawy.
W poradniku przedstawiono opartą na wiedzy neurofizjologicznej metodę usprawniania opracowaną przez małżeństwo Bobathów.
Metoda ta stosowana jest z powodzeniem u wcześniaków, niemowląt i dzieci starszych z zaburzeniami ruchowymi różnego pochodzenia - powstałymi zarówno w wyniku opóźnionego rozwoju, jak i poważnych schorzeń, np. mózgowego porażenia dziecięcego.
Książka może być przydatna dla lekarzy rodzinnych, pediatrów i rehabilitantów.
Podręcznik poświęcony jest zagadnieniom priorytetowym w geriatrii - działaniom zmniejszającym wpływ procesu starzenia się na organizm oraz działaniom ograniczającym niesprawność wynikającą z procesów chorobowych. Jego autorzy są wykładowcami i praktykami zajmującymi się osobami starszymi.
Publikacja zawiera aktualną wiedzę na temat wpływu aktywności fizycznej na proces starzenia się, analizy sprawności funkcjonalnej chorych starszych, zasad ich usprawniania oraz roli metod fizjoterapeutycznych w leczeniu pacjentów w wieku podeszłym. Zagadnienia w niej poruszane oparte są na doświadczeniach autorów, zdobytych w codziennej pracy z pacjentami.
Podręcznik jest adresowany do studentów fizjoterapii wyższych uczelni medycznych i wychowania fizycznego oraz wyższych szkół zawodowych kształcących fizjoterapeutów. Będzie pomocna w codziennej praktyce lekarzom, pielęgniarkom, terapeutom zajęciowym. Ponieważ usprawnianie stanowi ważny element opieki, może być ważną lekturą również dla opiekunów osób starszych.
Anatomia człowieka składa się z pięciu tomów : tom 1 zawiera: anatomia ogólna, kości, stawy i więzadła, mięśnie. Tom 2 zawiera : Układ trawienny, układ oddechowy, układ moczowo - płciowy, układ wewnątrz wydzielniczy. Tom 3 zawiera : układ naczyniowy. Tom 4 zawiera : rdzeń kręgowy, rdzeń przedłużony, mózgowie, drogi czuciowe i ruchowe, naczynia o.u.n., opony o.u.n. Tom 5 zawiera : układ nerwowy obwodowy, układ nerwowy anatomiczny, powłoka wspólna, narządy zmysłów.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. Stowarzyszenie autorów książek medycznych – skupiające najznakomitsze autorytety w dziedzinie medycyny - uznało tę książkę za najlepsze dzieło medyczne XX wieku.
W tomie 1 omówiono anatomię ogólną, kości, stawy i więzadła oraz mięśnie.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim.
W tomie IV omówiono ośrodkowy układ nerwowy.
Nowe, uaktualnione i rozszerzone wydanie pierwszego polskiego podręcznika dotyczącego medycyny rodzinnej.
W II wydaniu znalazły się zmiany i aktualizacje związane przede wszystkim z postępem wiedzy medycznej, a także z nowymi regulacjami diagnostycznymi i leczniczymi obowiązującymi obecnie w Polsce i w Europie oraz z nową nomenklaturą. Dodano rozdziały na temat gruźlicy płuc, rehabilitacji medycznej, rehabilitacji uszkodzeń słuchu oraz medycyny sportowej ( w zakresie potrzebnym dla lekarza rodzinnego).
W tomie pierwszym przedstawiono podstawowe kwestie dotyczące wieloprofilowego postępowania diagnostyczno-leczniczego w codziennej praktyce lekarza rodzinnego.
Nowe, uaktualnione i rozszerzone wydanie pierwszego polskiego podręcznika dotyczącego medycyny rodzinnej.
W II wydaniu znalazły się zmiany i aktualizacje związane przede wszystkim z postępem wiedzy medycznej, a także z nowymi regulacjami diagnostycznymi i leczniczymi obowiązującymi obecnie w Polsce i w Europie oraz z nową nomenklaturą. Dodano rozdziały na temat gruźlicy płuc, rehabilitacji medycznej, rehabilitacji uszkodzeń słuchu oraz medycyny sportowej ( w zakresie potrzebnym dla lekarza rodzinnego).
"...Podręcznik stanowi wszechstronne opracowanie zagadnień diagnostyki i terapii dzieci i młodzieży, zawiera także problematykę profilaktyki oraz żywienia i rozwoju dziecka.
Najnowsze dwutomowe wydanie tego dzieła opracowali najlepsi specjaliści z poszczególnych dziedzin medycyny wieku rozwojowego w Polsce. W podręczniku znalazły wyraz najnowsze osiągnięcia pediatrii i dziedzin pokrewnych. Aktualność prezentowanych poglądów i zasad postępowania oraz zwięzłość treści decydują, że podręcznik będzie przydatny zarówno studentom i absolwentom medycyny przystępującym do lekarskiego egzaminu państwowego, jak i lekarzom rodzinnym oraz specjalizującym się w pediatrii..."
z recenzji prof.dr. hab. n. med. Mariana Krawczyńskiego
Tematyka tomu pierwszego: rozwój psychiczny i fizyczny, żywienie, diagnostyka prenatalna, badania kliniczne, choroby uwarunkowane genetycznie, choroby okresu noworodkowego, metaboliczne, układu oddechowego, krążenia, pokarmowego, wątroby i trzustki, nadciśnienie tętnicze, hematologia wieku rozwojowego oraz choroby nowotworowe.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?