Chirurgia plastyczna jest działem medycyny o charakterze interdyscyplinarnym. Przedstawione w publikacji metody operacyjne znajdują powszechnie zastosowanie w chirurgii ogólnej, dziecięcej, ortopedycznej, twarzowo-szczękowej, traumatologii i w innych specjalnościach zabiegowych.
Książka przeznaczona jest dla chirurgów chcących się specjalizować w chirurgii plastycznej oraz lekarzy innych specjalności pragnących bliżej poznać ten dział chirurgii.
W książce w przystępny sposób omówiono najistotniejsze zagadnienia dotyczące obliczeń farmaceutycznych.
Zwrócono uwagę na umiejętność szybkiej i prawidłowej oceny otrzymanego wyniku bez użycia kalkulatora.
W książce zaprezentowano wielodyscyplinarne ujęcie leczenia chorych z urazami głowy, przy czym skoncentrowano się na praktycznym podejściu do terapii.
Omówiono takie zagadnienia, jak:
- epidemiologia, modele eksperymentalne, patologia, badanie kliniczne, badania neuroobrazowe i skale oceny ciężkości urazów
- leczenie na oddziale ratunkowym, transport chorych, problemy intensywnej terapii i leczenia chirurgicznego, urazy głowy u dzieci
- rehabilitacja pourazowa
- problemy medyczno-prawne
"Pediatria" to nowy podręcznik, który został przygotowany przez zespół znanych i cenionych specjalistów. Zostały w nim uwzględnione zagadnienia niezbędne do poznania okresu rozwojowego dzieci i młodzieży.
Publikacja została wzbogacona licznymi rycinami, tabelami i schematami, co znacznie ułatwi dostęp do potrzebnych informacji, a test on-line umożliwi łatwe przyswojenie wiedzy.
Książka skierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków medycznych, ale będzie również przydatna dla osób kończących specjalizację z pediatrii. Będzie ona również doskonałym źródłem dla lekarzy pediatrów i medycyny rodzinnej.
Różnice w organizacji i prowadzeniu leczenia żywieniowego chorych dzieci i chorych dorosłych są oczywiste. Nasze standardy są wspólną publikacją pediatrów, gastroenterologów dziecięcych i neonatologów. Celem było ujednolicenie podejścia do problemu leczenia żywieniowego dzieci, wspólne wypracowanie zasad, a następnie przekazanie całej pracy w ręce środowiska oraz organizatorów opieki medycznej w Polsce.
Autorzy w sposób wyczerpujący i nowoczesny przedstawili zagadnienia dotyczące anatomii głowy i szyi w odniesieniu do zabiegów klinicznych, co jest niezmiernie ważne dla procesów dydaktycznych. Przedstawiony materiał uwzględnia obowiązujące programy nauczania z zakresu nauk medycznych. Książka jest bogato ilustrowana schematami, rycinami typu atlasowego, zdjęciami preparatów, dokumentacją radiologiczną. Ułatwia to czytelnikowi przyswojenie zawartych w niej treści.
Odbiorcy: studenci kierunków medycznych, lekarze specjalizujących się w stomatologii, szczególnie w chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej, oraz chirurgii plastycznej, laryngologii, neurochirurgii, okulistyki, anestezjologii, radiologii, onkologii.
Nowe, drugie wydanie uznanego podręcznego atlasu zostało wzbogacone o ponad 60 nowych zdjęć USG, wykonanych specjalistycznym sprzętem o najwyższej jakości.
W publikacji można znaleźć m.in.: 278 dokładnie oznakowanych i opisanych par rycin i zdjęć; standardowe płaszczyzny obrazowania poszczególnych narządów; topografię anatomicznych organów i struktur we wszystkich trzech płaszczyznach obrazowania.
Anatomia ultrasonograficzna Kolorowy atlas - adresowana jest do studentów medycyny, lekarzy radiologów, rezydentów i techników radiologii.
Wysiłek sportowy pociąga za sobą wielkie wydatki energetyczne. Przy wyrównanym poziomie wyszkolenia zawodników w sporcie wysoko kwalifikowanym żywienie często staje się czynnikiem decydującym o zwycięstwie w rywalizacji sportowej. Dlatego tak ważne staje się odpowiednie komponowanie jadłospisów dla osób uprawiających poszczególne dyscypliny sportowe, trenujących, przygotowujących się do zawodów i biorących w nich udział, a także podróżujących po całym świecie zgodnie z terminarzem imprez sportowych.
Odbiorcy: sportowcy, trenerzy, studenci AWF.
Jest to oparty na doświadczeniu klinicznym poradnik przydatny w codziennej pracy lekarza na oddziale chirurgicznym.
Część pierwsza zawiera kryteria oceny pacjenta przyjmowanego na oddział chirurgii, opieki nad nim oraz zasad praktyki chirurgicznej.
Część druga ? szczegółowa ? jest poświęcona określonym chorobom wymagającym interwencji chirurgicznej. Przedstawiono w niej schorzenia głowy i szyi, sutka, klatki piersiowej, górnego odcinka przewodu pokarmowego i jelita cienkiego oraz wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony, jelita grubego, odbytnicy i odbytu, dróg moczowych, naczyń krwionośnych, gruczołów dokrewnych oraz skóry. Omówiono też zagadnienia dotyczące chirurgii pediatrycznej i urazowej.
W każdym z rozdziałów podano:
krótki opis schorzenia (w celu zrozumienia obrazu klinicznego),
zasady rozpoznawania oraz diagnostyki różnicowej
kolejne kroki niezbędne do potwierdzenia rozpoznania,
postępowanie operacyjne i pooperacyjne.
Zwięzłe ujęcie treści oraz jednolita konstrukcja rozdziałów ułatwiają przyswojenie praktycznych informacji.
Książka jest adresowana do młodych szkolących się chirurgów, stażystów oraz zainteresowanych chirurgią studentów medycyny.
Osoba chora w domu wymaga pomocy i opieki. Nie zawsze jej opiekunowie przygotowani są do jej udzielenia w sposób fachowy. Poradnik ten pomoże im, ale także i pielęgniarkom środowiskowym oraz pracownikom opieki społecznej wesprzeć chorych w codziennym funkcjonowaniu i usunąć napotykane na co dzień bariery w sytuacjach, które tylko pozornie są bez wyjścia.
W książce podpowiedziano wiele prostych sposobów na radzenie sobie z niepełnosprawnością oraz wskazano wiele urządzeń ułatwiających wykonywanie codziennych czynności.
Aby sprawniej poruszać się po poradniku wszystkie tematy omówiono według stałych punktów: informacje wstępne, warto wiedzieć, najczęściej popełniane błędy, trzeba pamiętać.
Opracowanie poszczególnych tematów przez wybitnych polskich farmakologów gwarantuje wysoki poziom przedstawionych zagadnień oraz nowoczesny, a zarazem przystępny, sposób ich przekazania. Całość materiału podzielono na trzy zasadnicze działy:
farmakologia ogólna
farmakologia szczegółowa
elementy farmakologii klinicznej i farmakoterapii.
W podręczniku w kompleksowy sposób zostały przedstawione informacje z zakresu fizjoterapii pediatrycznej. Jest to pierwsza tego typu publikacja napisana przez polskich autorów.
Najważniejsze schorzenia wieku dziecięcego i młodzieńczego omówiono w działach obejmujących: neonatologię, neurologię, ortopedię, reumatologię, pulmonologię, kardiologię, onkologię oraz fizykoterapię i balneologię. Autorzy poświęcili również dużo uwagi problemom niepełnosprawności dzieci i młodzieży.
Zagadnienia opracowano tak, aby zaprezentować spojrzenie na daną jednostkę chorobową i równolegle na zasady postępowania fizjoterapeutycznego.
Podręcznik spełnia wymogi programowe wydziałów fizjoterapii studiów licencjackich. Biorąc jednak pod uwagę zakres omawianych tematów, będzie również przydatny dla studentów fizjoterapii wyższych poziomów nauczania, ponadto może stanowić cenną pomoc w pracy zawodowej każdego fizjoterapeuty i lekarza rehabilitacji medycznej.
Terapia psychomotoryczna metodą Procus i Block została stworzona w latach 60-tych XX wieku, z inspiracji dr Zofii Kułakowskiej. Terapia jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które wykazują łagodne zaburzenia neuropsychologiczne, m.in. ruchu, emocji, mowy. Poradnik jest przede wszystkim kompendium dla wyszkolonych terapeutów- psychomotoryki. Ze wzgledu na przystępną formę przekazu, może także służyć rodzicom w zrozumieniu, jakiej pomocy potrzebują oraz jaką pomoc mogą otrzymać dzieci z zaburzeniami rozwoju, podczas terapii psychomotorycznej
Choroby wątroby, dróg żółciowych i trzustki wynikają najczęściej z błędów żywieniowych, pośpiechu, ułatwień technologicznych i skażeń środowiska. W razie choroby trzeba stosować sprawdzone i skuteczne diety, które proponuje autorka. Zaleca produkty naturalne zawierające białko, witaminy, mikroelementy i błonnik – niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podaje również gotowe przepisy kulinarne na zupy, dania główne, przystawki i napoje.
W książce przedstawiono zagadnienia, dotyczące anestezjologii i intensywnej terapii położniczej. W pierwszej części publikacji omówiono zmiany fizjologiczne związane z ciążą, specyfikę bólu porodowego, a także problemy patofizjologiczne dotyczące matki i dziecka, leki anestezjologiczne oraz ich drogi podania, farmakodynamikę i farmakokinetykę, różne metody znieczulania porodu, w tym także odbywającego się przez cięcie cesarskie. Druga część książki poświęcona jest stanom zagrożenia życia w położnictwie wymagającym interwencji anestezjologa, takim jak:
- nadciśnienie tętnicze i zespół HELLP,
- wstrząs krwotoczny,
- wstrząs septyczny,
- zatorowość płucna,
- choroby serca (m.in. wady wrodzone i nabyte, kardiomiopatie, zaburzenia rytmu).
Ponadto obszernie omówiono:
- obowiązujące obecnie standardy leczenia sepsy i wstrząsu septycznego,
- stosowanie płynów infuzyjnych,
- resuscytację krążeniowo-oddechową kobiet w ciąży,
- znieczulenie ciężarnej otyłej,
- znieczulenie ciężarnej z chorobą neurologiczną,
- powikłania znieczulenia położniczego.
Publikacja jest przeznaczona dla lekarzy anestezjologów i ginekologów położników.
W książce omówiono najważniejsze działy interny takie jak: kardiologia, angiologia, choroby płuc, choroby zakaźne, gastroenterologia, choroby metaboliczne, hematologia, reumatologia, nefrologia, endokrynologia.
Przejrzysty układ treści, liczne zestawienia tabelaryczne i ujęte w punktach algorytmy postępowania ułatwiają przyswojenie informacji, a także powtórzenie materiału do egzaminu.
Hasłowy opis danej choroby uwzględnia zawsze obraz kliniczny, rozpoznanie i leczenie. Pozwala to na szybkie znalezienie odpowiedzi zarówno na podstawowe, jak i bardziej wnikliwe pytania, np.:
- Jak rozpoznać daną chorobę?
- Co należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności?
- Jaką drogę leczenia wybrać?
- Jakie leki będą najlepsze?
- Jak postępować, gdy się pojawią powikłania?
Studentom oraz młodym lekarzom, którzy nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia i praktyki, książka ta pozwoli podjąć prawidłową decyzję, np. w rozpoznaniu rzadszych czy podobnych chorób.
Pielęgniarki stanowią tę część personelu medycznego, która ma najbliższy kontakt z pacjentami, dlatego powinny znać leki, mechanizmy ich działania czy wskazania lecznicze i efekty uboczne. Ma to olbrzymie znaczenie w procesie opieki nad pacjentem, którego farmakoterapia jest integralną częścią. Tę właśnie wiedzę daje niniejszy podręcznik. Książkę wzbogacają liczne ryciny i tabele. Podręcznik, napisany przez 21 wybitnych wykładowców farmakologii i farmakologii klinicznej z dziesięciu uczelni medycznych, przeznaczony jest dla studentów oraz absolwentów wydziałów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu.
Trucizny od dawna towarzyszyły człowiekowi w życiu codziennym, ale w miarę rozwoju cywilizacji znacznie rozszerzyło się ich działanie na organizm człowieka. Współczesna nauka zajmuje się toksykologią poszczególnych związków chemicznych oraz ich wykorzystaniem w praktyce. te zagadnienia w Toksykologii współczesnej omawiają prof. W. Seńczuk i współautorzy, uwzględniając najnowszy stan wiedzy oraz normy i standardy prawne obowiązujące w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej.
W publikacji omówiono m.in.::
- Losy trucizn w organizmie
- Mechanizmy ich toksycznego działania
- Toksykologię środowiska, żywności, przemysłową oraz sądowo-lekarską
- Bojowe środki trujące (zagrożenie atakami terrorystycznymi)
- Pomoc w ostrych zatruciach
- Problematykę bezpieczeństwa chemicznego (mającą obecnie zasięg ogólnoświatowy)
Autorzy są wybitnymi specjalistami w zakresie problematyki toksykologicznej, z dużym doświadczeniem w pracy naukowej. Działalność zawodowa wielu z nich związana jest z związana jest ze strukturami Unii Europejskiej, co gwarantuje utrzymanie światowego poziomu merytorycznego podręcznika.
Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów akademii medycznych, a lekarzom i farmaceutom oraz osobom zawodowo stykającym się z tokstykologią niewątpliwie pomoże rozszerzyć i uregulować wiedzę z tej dziedziny.
Ponieważ podstawowe problemy toksykologii autorzy przedstawili w bardzo przystępny sposób dla Czytelnika nieprofesjonalisty, książkę adresuje się także do szerokiego grona odbiorców, zwłaszcza że wszyscy stykamy się na co dzień z substancjami trującymi, a poznanie ich właściwości toksycznych i sposobów działań zapobiegawczych może okazać się bardzo przydatne w praktyce.
Praktyczny i bogato ilustrowany kolorowymi zdjęciami i rentgenogramami podręcznik, w którym przedstawiono schorzenia jamy ustnej oraz objawy śluzówkowe schorzeń dermatologicznych, reumatologicznych, gastrologicznych i hematologicznych.
We wstępie omówiono rozpoznanie oparte na objawach, wywiad, badanie kliniczne, struktury anatomiczne głowy, badania dodatkowe w chorobach jamy ustnej i części twarzowej czaszki, badanie gruczołów ślinowych oraz techniki obrazowania.
W części szczegółowej prezentowane jednostki chorobowe zgrupowano według objawów i dolegliwości, z jakimi zgłasza się pacjent. Uwzględniono m.in. owrzodzenia, zmleczenia, pęcherze, zmiany rumieniowe, obrzękowe, barwnikowe, objawy suchości w jamie ustnej, nieprzyjemny zapach z ust, zaburzenia smaku oraz dolegliwości bólowe.
Zamieszczony po ostatnim rozdziale test umożliwia sprawdzenie wiedzy.
Książka jest adresowana do lekarzy dentystów, dermatologów, internistów i laryngologów, a także zainteresowanych studentów wydziałów zarówno lekarskich, jak i lekarsko-dentystycznych.
Podręcznik dla studentów III, IV i V roku stomatologii, obejmujący anatomię, histologię i fizjologię błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia. Autorzy omawiają postępowanie lekarsko-stomatologiczne, objawy kliniczne, diagnostykę rentgenowską i mikroskopową, a przede wszystkim profilaktykę i leczenie.
W podręczniku oprócz wiadomości podstawowych zawarto najnowsze informacje na temat kliniki, epidemiologii i chorób związanych z błoną śluzową jamy ustnej i przyzębia.
Książka jest przeznaczona nie tylko dla studentów, ale też dla młodych lekarzy stomatologów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?