Książka „Masz wybór!” jest wynikiem wieloletniej fascynacji i studiowania psychologii, filozofii, psychofizyki. W oparciu o własną wiedzę, doświadczenia życiowe oraz liczne rozmowy i spotkania z tysiącami słuchaczy wykładów, autor przedstawia specyficzny sposób widzenia świata, istną filozofię odmienności opartą o szczerość i odwagę w podejmowaniu decyzji. Nie podaje gotowych rozwiązań, wskazuje jedynie możliwości, jakie daje otaczające środowisko w powiązaniu z potencjałem ludzkiej inteligencji, uświadamiając fakt wyborów, jakich dokonujemy w każdym momencie życia. Wybór własnej drogi zależy w całości od nas samych. Wpływ na codzienne decyzje mają przekonania utrwalone na podświadomym poziomie umysłu, które podlegają w znacznym stopniu naszej kontroli, z czego w większości nie zdajemy sobie sprawy. Wszystko, co robimy, jest nawykiem. Sami w procesie życia dokonujemy wyboru nawyków, którymi posługujemy się w codzienności. Mamy oczywiście możliwości, aby dokonywać zmian tych nawyków na lepsze, często brakuje nam jednak zwykłych chęci, aby tego dokonać dla własnego dobra.
Kawałki rozsypanego serca należy pozbierać w całość, inaczej nie będzie dobrze działać ani kochać.A ono nawet okaleczone bije mocno przy wspomnieniach gorącego lata na pięknej Krecie. W tej historii wypielęgnowany salon staje się świadkiem rozmów kobiet szukających sposobu na porozumienie się ze swoimi mężczyznami i nieraz rozbrzmiewa głośnym śmiechem.Trzeba po prostu ruszyć w świat, aby znaleźć swoje szczęśliwe serce.
Ciepłych kobiecych historii kilka w tle, trochę słodko, trochę gorzko a czasem śmiesznie, łączy podróże bohaterki prowadzące do zmiany, jaka w niej zachodzi, kiedy spotkany Litwin mówi o niej ""Boże, jaka piękna"". Wówczas powoli odkrywa w sobie inną kobietę i nie chce już mężczyzny nadmiernie skoncentrowanego na własnym ego, dla którego ""pełna micha i czyste gacie"" stanowią życiowe kredo. W historii tej mężczyźni w żeńskim wymiarze są ważni; przedstawia ona niezwykłe miejsca na świecie i te niespodziewane w zakamarkach kobiecej duszy.
Czy 46-letnia, zupełnie przeciętna, kobieta może wejść na Kilimandżaro?
Prawie zmuszona przez swoja rodzinę, pełna obaw, pojechałam. I udało się. W swojej relacji z wyprawy opisuję, że nie było to łatwe i wymagało sporej dawki samozaparcia, ale było warto. Przy okazji udowodniłam sobie, że nadal mogę wiele osiągnąć. Oprócz niesamowitej przygody, która w pełni zasługuje na miano "wyprawy życia" były to również wspaniałe rodzinne wakacje.
Książka „Krótka wędrówka” pokazuje wartość i piękno religii katolickiej. Skierowana jest do ludzi niewierzących oraz słabej wiary. Napisana została z okazji Roku Wiary na podstawie źródeł katolickich. Zapraszam do przeczytania. Spróbuj otworzyć się na Boga. Nie udawaj, że Go nie ma. Uwierz! On jest najlepszym lekarzem. Tytuł „Krótka wędrówka” nawiązuje do wędrówki człowieka po ziemi. Życie ludzkie jest bardzo krótkie i nie warto robić złych rzeczy, bo nie starcza później czasu na ich naprawę. Henryka z Heleną wybrały się na pielgrzymkę do Częstochowy. Nigdy nie przypuszczały, że przeżyją tyle wrażeń i emocji, najpiękniejsze jednak chwile były związane z nawracaniem się ludzi. Urodziłam się 2 lutego 1954 roku we Włodawie w rodzinie robotniczej. Jestem mężatką, mam dwóch synów: Mateusza i Michała. Bardzo pragnęłabym, aby ta książka dotarła do tych, do których powinna. Jeśli dzięki niej nawróci się choć jedna osoba, to już będę miała satysfakcję.
Anioły nieustannie wpływają na zmiany klimatyczne Ziemi. Wrony rozmawiają ludzkim głosem. Latarniczka pisze listy do dyrekcji a czytelnicy lokalnej gazety piszą listy do redakcji.
Rada miasta uchwala absolutorium dla burmistrza pod dyktando Fiodora Dostojewskiego.
Podczas lektury ciągle przechodzimy przez granicę pomiędzy rzeczywistością a literaturą.
Adam Zimnol jest dyplomowanym Specjalistą ds. Ochrony i Bezpieczeństwa. Ukończył także studium psychoterapii. Swoją karierę zaczął jako zwykły pracownik ochrony bez wykształcenia, kontynuując krok po kroku różne kursy i szkoły oraz zbierając doświadczenia, osiągnął wszystkie najwyższe cele w swej dziedzinie na terenie Niemiec.
Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu pracownikami, a także w szkoleniu trudnych oraz heterogennych grup.
Do niedawna mieszkał w Niemczech, w okolicach Frankfurtu nad Menem, jednak ostatnio zmienił miejsce zamieszkania i na stałe przeprowadził się do Polski. W dalszym ciągu prowadzi kursy, szczególnie w dziedzinie komunikacji interpersonalnej, na terenie całych Niemiec. Jest też członkiem izb egzaminacyjnych w dziedzinie ochrony i bezpieczeństwa we Frankfurcie nad Menem i w Mainz.
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często życiem rządzi przypadek? Trzy kobiety: młoda wdowa, była żona bigamisty oraz doświadczona przez życie rozwódka nawet nie przypuszczają jak wiele w ich życie mogą wnieść wspólne egipskie wakacje. Leniwy urlop na leżaku? Nic bardziej błędnego. Niesamowite zbiegi okoliczności sprawią, że ich świat stanie na głowie i po powrocie do kraju już nic nie będzie takie jak przedtem...
Ławkę napisałam czternaście lat temu – oczywiście niecałą – ale już wtedy miała dwie bohaterki i zarys dwóch historii miłości. Zapisane kartki gdzieś upchnęłam. Trzy lata temu opiekunka znalazła teczkę zawiązaną na kokardkę… Właśnie kończyłam Ołówek… Dwa lata później skończyłam Ławkę. Teraz z drżeniem serca oddaję Wam, moi Czytelnicy, gotową książkę – opowieść o miłości, która obraziła Boga. Poprosiłam o opinię trzy osoby, które czytały Ławkę jeszcze przed jej wydaniem. Pierwszą był oczywiście korektor Ławki.
Nie ulega wątpliwości, że obraz miłości do Boga, jaki wyłania się z Ławki, może budzić kontrowersje. Katarzyna Rosicka-Jaczyńska przełamuje stereotypy i rzuca nowe światło na katolicyzm, który jawi się tu jako bliższy przeciętnemu człowiekowi, niż to się zwykło postrzegać. Powieść wpisuje się w nurt literatury, która próbuje naruszyć dogmatyczne, skostniałe i nużące patrzenie na wiarę. Za samą odwagę podjęcia takiego tematu należą się Autorce wyrazy szacunku.
– Łukasz Mackiewicz, korektor
Drugą osobą była moja pokrewna duszyczka, kobieta o wyjątkowej wrażliwości, subtelności i kobiecej delikatności. Nieśmiało poprosiła o Ławkę, a ja byłam szczęśliwa, że jest pierwszą czytelniczką książki bardzo bliskiej mojemu sercu.
Z twórczością Kasi mam taki problem, że nie umiem się od niej oderwać. Ołówek czytałam kilkakrotnie i wciąż z chęcią do niego wracam. Ławka również mnie zaczarowała, głownie obrazami świata oglądanego oczami kobiety, która widzi, wie i czuje więcej, intensywniej. Takie kobiety nazywam czarownicami, wróżkami… jak kto woli. Ich dar „odczuwania silniej” ma jednak swoją cenę. Nie tylko kochają, ale i cierpią mocniej.
Urzeka mnie zdolność Autorki do operowania erotyzmem. Opisy są odważne, ale nie nazbyt dosłowne, wręcz poetyckie. Myślę, że wiele kobiet odnajdzie w tej książce swoje pragnienia, a nawet własne myśli i doświadczenia. Pytanie, jak daleko sięgają granice miłości, niezmiennie pozostanie bez odpowiedzi.
– Monika Kuszyńska, wokalistka
Trzecią osobą jest artystka – malarka, która stworzyła obraz o wymiarach: wys. 180 cm, szer. 90 cm, inspirowany mną i moją twórczością. Jesteśmy ze sobą duchowo związane, chociaż znamy się jedynie wirtualnie.
Maria, bohaterka Ławki, kocha za bardzo. Jej miłość, namiętna i bezkompromisowa, sprawia, że wybrany mężczyzna staje się tym, kim nie powinien się stać: jej Bogiem i władcą absolutnym. Każdy, czytając Ławkę, zmierzy się być może z własną otchłanią, z tym, co ukryte i mroczne. Ważne, by nie zostać w tym na zawsze. Ja osobiście wierzę w światło, które uwolni Marię, zawieszoną w marzeniach, w więzieniu własnego ciała.
Uważam, że Ławka jest kontrowersyjna. Stawia pytania, nie dając odpowiedzi. Budzi bunt. I może dlatego trudno o niej zapomnieć?
– Katarzyna Zygadlewicz, malarka
Jak poderwać dziewczynę
Czy byłeś kiedyś w takiej sytuacji?
Nie wiedziałeś, jak zagadać do dziewczyny? Wyglądała naprawdę pięknie, ale nic nie zrobiłeś, bo nie wiedziałeś jak skutecznie zainteresować ją swoją osobą.
Bałeś się odrzucenia i wyśmiania. Wiedziałeś, że powinieneś coś zrobić: odezwać się, wziąć ją za rękę, pocałować... ale nie zrobiłeś tego. Bałeś się zadziałać, bo mogło wyjść niezręcznie.
Wielki Sekret Miłości - Miłość Nie Wybiera!
Pomyśl o tych słowach przez minutę. Co to może znaczyć? To znaczy, że kobiety nie zastanawiają się i same nie decydują w kim się zakochują.
Miłość to automatyczna reakcja na pewne cechy płci przeciwnej.
Fragment książki „Kod Atrakcyjności”
Atrakcyjność
Atrakcyjność i pożądanie, to nie jest tak naprawdę to, co Ty robisz. To jest to, co jej umysł robi z nią. To, co czuje, gdy Cię widzi... Albo o czym myśli, gdy Cię nie ma. Dalej poznasz kilka niezwykle skutecznych technik wywoływania atrakcyjności. Zanim jednak do tego przejdziemy, wyjaśnijmy sobie dokładnie, czym atrakcyjność nie jest:
Nie chodzi o pokazanie jak bardzo Ci zależy (na początku)
Nie chodzi o spełnianie jej zachcianek.
Nie chodzi o bycie miłym.
Nie chodzi o robienie tego, co mówi, że lubi.
Nie chodzi o błaganie i logicznie przekonywanie.
Nie chodzi o zyskanie jej uznania.
Nie chodzi o wzięcie numeru i spotykanie się przez miesiąc zanim dojdzie do seksu.
Nie chodzi o te wszystkie nieprawdziwe bzdury, które widziałeś w romantycznych komediach czy filmach Disneya.
Za to w atrakcyjności chodzi o pokazywanie wysokiej wartości i wytwarzanie napięcia. Często się nawet mówi, że chodzi oto, aby „zaiskrzyło".
Atrakcyjność jest niejako trochę przeciwieństwem komfortu.
Gdy widzisz bardzo atrakcyjną dziewczynę, to zaczynasz trochę się denerwować i przestajesz czuć komfortowo, prawda?
No właśnie.
Ona, gdy poczuje, że jesteś dominujący i masz wysoki status również zacznie się denerwować. Właściwie chodzi o to, aby podnosić ciśnienie. Wprawić ją w zakłopotanie. Sprawiać, żeby poczuła się odrobinę niekomfortowo. Zagrać z nią w takiego emocjonalnego ping ponga. Gdy facet jest „za miły" i potulny jak baranek, to nie może być atrakcyjny. Choćby z tego powodu, że taki ktoś unika wszelkich sytuacji tworzących napięcie. Jak więc ma zaiskrzyć?..."Kod Atrakcyjności"
Spis Treści:
Wstęp
Czy Podrywu Można Się Nauczyć?
Moja Historia
Atrakcyjność, Pożądanie.
Miłość Nie Wybiera
Mózg - Najważniejszy Organ Seksualny
Atrakcyjność Jako Reakcja Chemiczna
Biologia Ewolucyjna
Błąd w Matriksie
Atrakcyjność Jako Wartość
Emocjonalny Rollercoaster
Kobieca Seksualność
Atrakcyjne Cechy Charakteru
Samiec Alfa = Dominacja, Status
Pewność Siebie
Działanie
Humor, Optymizm
Niezależność
Nieprzewidywalność
Odwaga, Śmiałość, Ryzyko
Podróżnik
Ambicja
Tajemniczy
Potrafi Zadbać o Siebie
Pasja, Hobby, Sport
Cechy Miękkie
Cechy, Które Odpychają.
Kobiece Testy.
Podchwytliwe Pytanie.
Foch
Chłopiec Na Posyłki
Spławianie
Jak poderwać dziewczynę - System EKA,
Eskalacja
Dlaczego Dotyk Jest Taki Ważny?
Kiedy Działać
Komfort
Podobieństwa
Prowadzenie
Atrakcyjność
Błędy
Bycie Zbyt „Sympatycznym"
Logiczne Przekonywanie
Za Szybkie Zaangażowanie
Imponowanie
Komplementy
Drogie Prezenty
Wątpienie w Siebie
Uległość
Inwestowanie Zbyt Wiele
Stawianie Na Piedestale
Podawanie Się Na Tacy
Brak Działania
Wysłuchiwanie Jej Żali
Przyjaciel Czy Kochanek?
Orbiter
Przyjaciel
Chłopak
Kochanek
Techniki Tworzenia Atrakcyjności
Trudnodostępny, Wyzwanie
Dwa Kroki w Przód, Jeden w Tył
Przedrzeźnianie
Wychładzamy
Próżnia
Manipulowanie Wartością
Tajemniczość
Działanie, Eskalacja, Dotyk
Pewność Siebie
Inwestycja
Dowód Społeczny
Romantyczność
Jak Stać Się Atrakcyjnym Mężczyzną?
Wyostrz Pazury
Haters Gonna Hate
Zmiana Sposobu Myślenia
Odrzucenie
Strach Przed Podejściem
To Co Mówisz Jest Nieistotne
Podryw Nowej Dziewczyny
Otwieranie
Teksty Otwierające
Okno Szansy
Od Przyjaciela Do Chłopaka.
Przyjaźń vs Miłość
Uchyl Okno Atrakcyjności
Plan Działania
Techniki Zdobywania Przyjaciółki
Kobiety a Zdrada
Jak Się Bronić?
Co Jeśli Ma Chłopaka?
Bonus #1: Atrakcyjna Mowa Ciała.
Bonus #2: DOTYK - Drabina Eskalacji
Krok Po Kroku
Bonus#3: Ciekawe Tematy Do Rozmowy
Niezręczna Cisza?
Nie Myśl o Efekcie Końcowym
Miej Ciekawe Życie
Ona Sama
Dyżurne Tematy
BONUS#4: Jak Odzyskać Dziewczynę?
Jak wygląda typowa historia?
Jak Ją Odzyskać?
Latarnia morska, brzeg morza, szum fal, wczasowicze na plaży, praktykantki, picie alkoholu, bitwa u bramy ogrodu, problemy sąsiada, a do tego bezrobocie.
Realizm mieszający się z groteską, odrobina humoru przyprawiona sentymentalizmem. W zasadzie nie wiadomo w co można wierzyć, a co potraktować z przymrużeniem oka.
Napisz książkę i zostań uznanym autorytetem!
To jest pierwsza książka, która krok po kroku pokazuje, jak umiejętnie można promować się na rynku i w ten sposób zdobyć szybko przewagę nad konkurencją.
Z poradnika dowiemy się:
? Dlaczego rynek wymusza umiejętność pisania?
? Jak pisać efektywnie, o czym, dla kogo i gdzie szukać inspiracji?
? Jak napisać i wydać dobrą książkę?
? Jaka jest siła w Public Relations?
? Jak stać się uznanym ekspertem?
? Jak przyśpieszyć i zwiększyć szansę na sukces?
Wraz z wydaniem własnej książki How to Start a Small Business in Canada moja liczba klientów pokaźnie wzrosła. Wiele cennych i efektywnych wskazówek w czasie procesu powstawania książki zawdzięczam mojemu coachowi, Pani Tallar.
Tariq Nadeem
Chciałbym mieć tę wiedzę i takie wskazówki kilkanaście lat temu, kiedy stawiałem pierwsze kroki jako autor i tak długo tylko marzyłem o tym, by wydać moją książkę.
Mariusz Bober
Książkę pani Tallar Jak napisać i wydać książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem. Autorka wykazuje znakomitą znajomość tematu. Cenne informacje są przekazane w zwięzły, logiczny i obrazowy sposób. Entuzjazm i pozytywna energia autorki są taką inspiracją, iż czytając ten poradnik odczułam rosnące przeświadczenie, że ja też może jestem w stanie coś napisać i zaistnieć na rynku. Lektura jest pożyteczna dla każdego.
Maria Kasina
Grażyna Grace Tallar ? autorka wielu książek i artykułów publikowanych na kilku kontynentach, Managing Editor Storyalis III ? Antologii pisarzy ontaryjskich, redaktor merytoryczny, szef kontentu, dziennikarka. Konsultant biznesowy, projektantka nowoczesnego systemu zatrudniania 3D Recruiting oraz międzynarodowy ekspert i coach w dziedzinie inteligencji emocjonalnej, Self-PR oraz wystąpień publicznych. Jej podręczniki są wykorzystywane jako materiały w Humber College Canada. Absolwentka UW oraz montrealskiego uniwersytetu McGill.
Nie spotkałam nawet jednego autora, który by żałował, że napisał książkę!
Niezwykle ciekawe opowiadania. Osiem historii opisanych w barwnych realiach życiowych doświadczeń z życia naszych bliskich, znajomych, osób przypadkowo poznanych, widzianych jakby zza firanki naszego okna. Fabuła wydarzeń jest bliska zachowaniom, które są często naszym udziałem - to sploty zdarzeń, które czasem przeżywamy sami. Opowiadania to obraz charakterów, postaw w obliczu zmienności losu. Możemy doszukać się w nich prawdziwych lub prawdopodobnych zdarzeń - to historie, które się wydarzyły. lub mogą się wydarzyć.
Jak ja (nie) lubię czekać... to opowiadanie o życiu, o rzeczach dobrych i złych, które nas codziennie spotykają, o tym, że nigdy nie wolno się poddawać, bo życie zawsze jeszcze może nas zaskoczyć... Wiem, że jest to historia, jakich mnóstwo wokół nas, i już prawie wszystko zostało na ten temat powiedziane. Ktoś zapyta: I CO W TYM TAKIEGO WYJĄTKOWEGO???
No właśnie: CO? Sprawdź sam…
Oto krótka recenzja kogoś, kto to już przeczytał:
„Szczera, bezpośrednia i poruszająca opowieść o tym, co jest naprawdę ważne w życiu – o przyjaźni, odpowiedzialności i marzeniach. O wierze w siebie i nadziei, która daje siłę i pozwala podnieść się po każdej życiowej porażce. O tym, że warto czasem zatrzymać się i popatrzeć na chmury. I, oczywiście, o czekaniu :)”.
Gregory Davis to wschodząca gwiazda amerykańskiego sądownictwa. Nic nie zapowiada tragedii, która wywróci jego życie do góry nogami. Ucieczki od przeszłości szuka w górach Alaski. W tym czasie na masową skalę w Tanzanii zaczynają umierać ludzie. Według George'a Milesa, przyjaciela pracującego w Pentagonie, tylko Davis może wyjaśnić tego przyczynę. Zresztą, winny mu jest przysługę. W ekspedycji oprócz Davisa biorą udział wyselekcjonowani naukowcy i pracownica brytyjskiego wywiadu. Pewnej nocy w bazie dochodzi do sabotażu. Coś dziwnego dzieje się w siedzibie Pentagonu. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, a zagrożona jest już nie tylko Afryka. Śmierć, zdrada i miłość w połączeniu z doskonale budowanym napięciem, zaskakującymi zwrotami akcji i niespodziewanym zakończeniem czynią niniejszą powieść źródłem wyśmienitej rozrywki. Grzegorz Gawlik - podróżnik, alpinista, dziennikarz i prawnik. Niezliczona ilość przygód i doświadczeń oraz ,,lekkie pióro"" wzbogacone wyobraźnią autora stanęły u podstaw powstania tej wciągającej książki.
Sposób życia małżeństw i rodzin przedstawionych na kartach Pisma Świętego wydaje się być nie tylko bardzo odległy współczesnemu człowiekowi ze względu na czas i warunki bytu, ale także staje się niezrozumiały przez złą interpretację przede wszystkim systemu patriarchalnego, w którym żyła rodzina biblijna.
Książka Moniki Erlich przybliża współczesnemu czytelnikowi problem patriarchatu, jego genezy w kulturach Starożytnego Bliskiego Wschodu. Wyjaśnienie i prawidłowe rozumienie tego systemu pozwala autorce na ukazanie poszczególnych instytucji, które tworzyły małżeństwo i rodzinę biblijną. Tu autorka posługuje się przede wszystkim licznymi tekstami zarówno ze Starego i Nowego Testamentu.
Ze względu jednak na fragmentaryczność danych biblijnych co do formy życia rodzinnego, Monika Erlich rozszerzyła pole badań sięgając także do tekstów pozabiblijnych i przedstawiając także życie rodzinne, tzw. kultur biblijnych, które mniej lub bardziej wpływały na kształtowanie się sposobu życia małżeńskiego i rodzinnego w Biblii.
Hiszpański pogrzeb nie opisuje jednej z wielu historii, jakie przytrafiają się zwykłym ludziom. Bohaterka powieści o intrygującym tytule posiada bowiem szczególny dar. Gdyby nie on, życie młodej kobiety toczyłoby się spokojnie i bez niespodzianek.
Ludzie wstępują do tej samej rzeki – lecz by się wyminąć. Życie dziś pozoranckie jest! Tragedie się nie zdarzają, bo i komu?
Podmiotów brak. Są katastrofy.
Byłem ja kiedyś częścią epoki, w której ludzie, bywało, się spełniali. Dziś już tylko zabiegają o swoje – i każdy chce być przyjacielem szlagona. Człowieka nie buduje nikt. A ja próbowałem! Jest postęp: już nie da się żyć bez psa, kota, mrówki, a nawet konia. A bez Drugiego Człowieka? Posyłam ludziom te opowiadania
Chłopiec, którego operowaliśmy, nazywa się Salomon Akwongo.
Opowiadał, kiedy do mnie trafił, że czworo uciekinierów przywiązano do drzew w pobliżu wielkich kopców termitów i wszyscy musieli się przyglądać, jak mrówki objadały na żywca tych nieszczęśników. Krzyczeli straszliwie, miotali się bezradnie, a termity wchodziły im do ust, nosa, oczu, pokrywając całe ciało.
Salomon nie wytrzymał. Jednym z pożeranych był jego kolega z wioski. Porwał swoją pangę, dobiegł do nieszczęśnika i ciął go z całej siły w szyję. Jak mi później opowiadał, cięcie było skuteczne, bo wytrysnęła smuga krwi i po chwili kolega przestał się ruszać.
Chciał to samo zrobić drugiemu, ale nie zdążył. Odciągnięto go do tyłu i tą samą pangą ucięto mu rękę w połowie ramienia, a potem rzucono go nieopodal nieszczęśników, między chwasty, aby termity dokończyły swoje dzieło. Kiedy pozostali dwaj przywiązani do drzewa przestali dawać oznaki życia i zmienieni zostali w termitowe stosy, obserwatorzy rozeszli się.
Salomon po pewnym czasie odzyskał przytomność. Był bardzo słaby, ale żywy. Kikut ramienia bolał straszliwie, ale już nie krwawił. Stracił dużo krwi. Powoli z trudem usiadł. Poczuł wtedy intensywny, gorzki zapach. Leżał w kępie afrykańskiego piołunu, którego zapachu nie znoszą ani mrówki, ani skorpiony. Gdy przestało mu się kręcić w głowie i zniknęły mroczki sprzed oczu, zobaczył pnie czterech drzew z przywiązanymi do nich szkieletami. Termity wyżarły wszystko, pozostawiły jedynie kości. Czaszki chłopców zwisały w dół i „patrzyły” pustymi oczodołami w ziemię.
"Gdziekolwiek jesteś, doktorze…" to pasjonująca relacja z życia zaprzyjaźnionych, początkowo studentów medycyny, później doświadczonych lekarzy. Zapis ich losów, pełnych przygód i emocji, pracy na różnych kontynentach świata, w misji „Lekarze bez Granic”, umiejętnie przez autora napełniony fikcją literacką stanowi fascynującą fabułę książki.
Formelana to powiastka o zagubieniu w świecie społecznych odniesień, konfrontacji życia wewnętrznego ze światem na zewnątrz – to historia o ludzkim błądzeniu, początku drogi do przebudzenia.
Letnim wieczorem, uciekając od rutyny codziennych schematów życia, trzydziestoletni Wanne Derne przemierza ostatni etap swojej podróży do celu: pensjonatu państwa Isnobów, miejsca letniego wypoczynku. W autokarze spotyka starca o imieniu Altom, którego wskazówka o „poszukiwaniu rozwiązania wewnątrz, a nie na zewnątrz” nieodwracalnie zawładnie życiem bohatera. Mężczyzna, wiedziony potrzebą odnalezienia szczęścia, dokonuje wglądu w siebie, by podjąć próbę odkrycia sensu słów i zachowania Altoma.
Mijają dni, a jego jak dotąd bezbarwna egzystencja nabiera kolorytu. Urlopowe wydarzenia odmieniają życie Wannego, ale w zupełnie inny sposób, niż to sobie planował. Niezniechęcony pojawiającymi się trudnościami, mężczyzna za wszelką cenę pragnie odkryć sekret życia, jednocześnie nie podejrzewając, że rozpoczyna się właśnie jego przełomowy i zarazem najważniejszy moment.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?