Miłośników i wielbiciel czworonogów zapraszamy do tej strefy po inspirujące i fachowe publikacje dotyczące zdrowia, pielegnacji, diagnostyki, kosmetyki naszych pupili. Polecamy poradniki dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych. Znajdziecie obszerną wiedzę na temat żywienia i dietetyki psów, kotów, koni i innych zwierząt. Przewodniki dla szczęśliwych posiadaczy jak i dla lekarzy weterynarii. Przykładowe receptury karm domowych, które można przygotować samodzielnie z powszechnie dostępnych produktów spożywczych.
Lekarze weterynarii dużo częściej spotykają się z chorobami przewlekłymi niż ze stanami nagłymi. Z tego względu podręcznik Choroby przewlekłe psów i kotów należy uznać za bardzo potrzebny wszystkim, którzy zajmują się leczeniem psów i kotów.Omówiono w nim najczęściej spotykane jednostki chorobowe. W opisie każdej z nich uwzględniono charakterystykę choroby, diagnostykę różnicową, niezbędne badania oraz możliwe opcje terapeutyczne. W czasie opieki nad nieuleczalnie chorymi pacjentami celem postępowania lekarskiego powinna być poprawa jakości życia zwierzęcia oraz uważna kontrola jego stanu, aby nie narażać go na nieakceptowalny ból i cierpienie.W prezentowanej książce przedstawiono także sposoby umiejętnego komunikowania się z klientami, tak, aby przekonali się oni do wiedzy, profesjonalizmu i wrażliwości lekarza. Są to naprawdę unikalne informacje, jakich nie spotkałem w żadnym innym podręczniku dla klinicystów weterynaryjnych.Powyższe zagadnienia oraz znaczenie relacji pomiędzy lekarzem a właścicielem chorego psa czy kota przedstawiono w sposób szczegółowy i wyczerpujący, co jest wyjątkową wartością tego podręcznika.prof. Antoni SchollenbergerDzięki tej książce poznaszcharakterystykę specyficznych chorób przewlekłych, rozpoznania różnicowe oraz metody leczenia i opieki długoterminowej,wpływ chorób przewlekłych na jakość życia pacjenta i jego właściciela,zagadnienia związane z opieką hospicyjną oraz naturalną śmiercią zwierząt i eutanazją.
Szkolenie koni ma na celu poprawę ich wyników sportowych bez narażania na kontuzje ich układu mięśniowo-szkieletowego. Książka Biomechanika i trening konia dostarcza wiedzy na temat anatomii funkcjonalnej, która umożliwi trenerom jak najlepsze wykorzystanie poszczególnych ćwiczeń, wykonywanych przez konie podczas treningów – a to z pewnością zaowocuje w trakcie zawodów.
Autor przedstawia najpierw krótki opis biomechaniki najważniejszych grup mięśniowych zaangażowanych w ruch konia, potem omawia mięśnie kończyn piersiowych, miednicznych, szyi i kłody. Jest to baza dla kolejnych rozdziałów, w których skupia się na treningu i podstawowych ćwiczeniach wykorzystywanych w szkoleniu koni.
Tekst jest ilustrowany świetnymi zdjęciami, wykresami i rycinami anatomicznymi opracowanymi przez autora. Książka stanowi bardzo cenną pozycję dla wszystkich profesjonalistów pracujących z końmi: lekarzy weterynarii, trenerów i jeźdźców, naukowców, fizykoterapeutów oraz wykładowców na kursach jeździeckich, a także dla tych miłośników koni, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o budowie i ruchu konia.
Stany nagłe małych zwierząt. Szybka informacja kliniczna to omówienie podstawowych zasad rozpoznawania oraz leczenia najczęstszych stanów nagłych małych zwierząt, spotykanych w praktyce klinicznej. Celem publikacji jest szybkie zapewnienie łatwo dostępnych i wiarygodnych informacji, by zyskać cenny czas na właściwą interwencję.
W książce zastosowano schemat używany do oceny pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, tj. wg zasad ABCD. Publikacja rozpoczyna się rozdziałem wprowadzającym, w którym przedstawiono metody oceny ogólnej pacjentów w stanie nagłym (triage oraz wstępna ocena pacjenta), a w kolejnych rozdziałach omówiono najczęstsze stany wymagające nagłej interwencji dotyczące układu krążenia, układu oddechowego, przewodu pokarmowego, układu moczowego, układu rozrodczego, stany nagłe w neurologii, w hematologii, w zaburzeniach metabolicznych i endokrynologicznych, związane z oddziaływaniem środowiska, a także stany nagłe w toksykologii.
Wszystkie wymienione stany nagłe zostały omówione w następującym porządku: definicja patologii, najczęstsze przyczyny, protokół diagnostyczny oraz aktualne zalecane postępowanie terapeutyczne.
Podręcznik Anatomia zwierząt do kolorowania. Aparat ruchu to nowoczesne oraz przyjazne opracowanie przeznaczone dla studentów medycyny weterynaryjnej. Składa się na niego pięć rozdziałów. Pierwszy zawiera wiadomości ogólne, natomiast kolejne – ujętą topograficznie anatomię szczegółową aparatu ruchu (kościec, połączenia, mięśnie) wraz z jego unerwieniem i unaczynieniem.
Książka opowiada o losach niewielkiej grupy zawodowej lekarzy weterynarii aktywnych zawodowo w 1939 r. Poznajemy biografie ludzi niezwykłych, patriotycznych i bohaterskich, których postawy są godne naśladowania.
Niniejsza książka wpisuje się w trend szkoleń i publikacji skierowanych do personelu zajmującego się zwierzętami towarzyszącymi a nieposiadającego wiedzy akademickiej. Asystenci lekarzy, fryzjerzy psów, hodowcy, treserzy, pracownicy centrów szkoleń psów, sklepów zoologicznych i z artykułami dla zwierząt, a także sami właściciele zainteresowani opieką nad swoimi podopiecznymi znajdą w tej książce jasno uporządkowane, przystępne, a jednocześnie wyczerpujące wskazówki, przydatne podczas udzielania zwierzętom pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Książka ta nie może oczywiście zastąpić profesjonalnej opieki weterynaryjnej, ale może ją uzupełnić. Podstawowym celem niniejszej pozycji jest przekazanie informacji, jak reagować na rozmaite stany nagłe przed dotarciem do najbliższego gabinetu weterynaryjnego, a także przygotowanie właściciela do komunikacji z lekarzami.
Podstawy fizjologii zwierząt. Zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia w wirtualnym laboratorium to przystępne źródło wiedzy z dziedziny fizjologii. Jest jedynym na rynku podręcznikiem, który zakresem materiału i ofertą doświadczeń odpowiada wymaganiom stawianym studentom biologii, weterynarii, biotechnologii i analityki medycznej. Autorzy uwzględnili w nim najnowsze osiągnięcia wynikające z ogromnego postępu wiedzy w dziedzinie biologii doświadczalnej. Nowatorską jest propozycja wykorzystania dla potrzeb fizjologii zwierząt cyklu doświadczeń, w których wybrane zjawiska zachodzące w organizmie żywym mogą być symulowane przy wykorzystaniu dostępnych w kraju programów komputerowych. Dzięki rozbudowanym rozdziałom poświęconym fizjologii ośrodkowego układu nerwowego podręcznik adresowany jest również dla studentów psychologii i pedagogiki.
Pierwszy na polskim rynku podręcznik poświęcony wyłącznie medycynie behawioralnej kotów. W prosty, przejrzysty sposób przekazano w nim ogromną wiedzę na temat zachowania kotów, jego oceny i postępowania terapeutycznego w razie stwierdzenia zaburzeń. Autorzy to doświadczeni lekarze weterynarii, zajmujący się przez większość zawodowego życia medycyną behawioralną psów i kotów. Jol Dehasse aktywnie ją współtworzył w czasach, kiedy nie była jeszcze uznana za pełnoprawną gałąź medycyny weterynaryjnej. Sabine Schroll do dziś prowadzi praktykę ogólną, łącząc ją codziennie z medycyną behawioralną, ponieważ te dwie dziedziny są właściwie niemożliwe do rozdzielenia. Szczególnie prawdziwe okazuje się to w przypadku kotów, u których rzadko zaburzenia dotyczą tylko ciała albo tylko psychiki, najczęściej obejmując i jedną, i drugą sferę. Zarówno Jol Dehasse, jak i Sabine Schroll gościli w Polsce i osobom, które miały okazję wysłuchać ich wykładów, z pewnością nie trzeba polecać niniejszej pozycji.
Praktyczne – Wszechstronne – Kompendium medycyny weterynaryjnej
Niezawodny pomocnik w codziennej praktyce, który przyda się nie tylko w kieszeni fartucha.
W tym kieszonkowym kompendium zawarto najważniejsze obszary tematyczne kluczowe w codziennej praktyce, opisane w przejrzysty, zwięzły i zarazem zrozumiały sposób. Począwszy od antybiotykoterapii, przez choroby zakaźne, po znieczulenie i badania rentgenowskie – ta poręczna książka służy pomocą podając fakty i praktyczne wskazówki przydatne na studiach i w codziennej pracy.
· Bogata w informacje: wszystko o psach, kotach, koniach, bydle i świniach
· Aktualna: choroby zakaźne, kwestie prawne i najnowsze uregulowania dotyczące obowiązku dokumentacyjnego z komentarzami odnoszącymi się do polskich realiów
· Przejrzysta: przystępnie zaprezentowana wiedza w formie licznych tabel i wykresów
· Praktyczna: konkretne propozycje dawkowania leków i sugestie dotyczące postępowania leczniczego w najczęstszych chorobach i stanach nagłych.
W ciągu ostatnich lat obserwuje się wzrost znaczenia i zapotrzebowania na postępowanie rehabilitacyjne i fizjoterapię zwierząt. Dlatego też zarówno lekarze weterynarii, jak i właściciele poszukują publikacji, która mogłaby stać się dla nich źródłem wiedzy.
Fizjoterapia i rehabilitacja w weterynarii autorstwa Gemmy del Pueyo Montesinos to praktyczny przewodnik na temat metod terapeutycznych wykorzystywanych w rehabilitacji psów i kotów, takich jak termoterapia, elektroterapia, leczenie ultradźwiękami, hydroterapia, masaż leczniczy oraz czynne i bierne ćwiczenia fizyczne.
W książce omówiono również podstawy stanu zapalnego, fizjologię ćwiczeń, zasady oceny funkcjonalnej pacjentów, a także szczegółowe wskazówki dotyczące rehabilitacji zwierząt z chorobami układu ruchu i zaburzeniami neurologicznymi.
Niniejsza książka dostarcza aktualnych informacji na temat najbardziej istotnych chorób zakaźnych stwierdzanych u psów, ze względu na częstotliwość ich występowania oraz znaczenie kliniczne.
Celem autorów było opracowanie podręcznika niezbędnego lekarzom weterynarii w ich codziennej praktyce klinicznej. Przedstawiono w nim aktualne informacje na temat odpowiedniego postepowania diagnostycznego, leczenia, a także zaleceń dotyczących szczepień ochronnych, zgodnych z publikowanymi danymi naukowymi.
Osobom pracującym w zawodzie lekarza weterynarii niezbędna jest wiedza nie tylko na temat chorób występujących u zwierząt, lecz także informacje o sposobach zapobiegania rozprzestrzenianiu się ich na populację ludzką, dlatego ważnym elementem tego podręcznika jest omówienie najistotniejszych zagadnień profilaktyki zoonoz.
Atlas ultrasonografii małych zwierząt to:
• bogato ilustrowane (w książce znajduje się ponad 2000 wysokiej jakości sonogramów) kompendium dotyczące stosowania ultradźwięków w praktyce weterynaryjnej,
• nieoceniona pomoc w codziennej opiece nad pacjentami,
• podstawowe źródło wiedzy dla sonografistów na wszystkich poziomach zaawansowania,
• dostęp do ponad 140 klipów wideo ukazujących przebieg badania ultrasonograficznego w poszczególnych przypadkach klinicznych.
Atlas ultrasonografii małych zwierząt został opracowany przez międzynarodową grupę radiologów weterynaryjnych. Jest praktycznym i przejrzyście skonstruowanym przewodnikiem dotyczącym stosowania ultradźwięków w diagnostyce obrazowej. Książkę polecam zarówno lekarzom weterynarii, jak i studentom wydziałów medycyny weterynaryjnej, ponieważ stanowi ona wartościowe kompendium pozwalające na zdobycie nowej wiedzy, a także na poszerzenie i usystematyzowanie informacji już posiadanych. Czytelnicy znajdą tutaj wyjaśnienie zjawiska ultradźwięków, a także praktyczne wskazówki techniczne dotyczące wykonywania badania oraz informacje o mylących artefaktach, występujących na obrazach ultrasonograficznych. Poszczególne rozdziały poświęcono różnym obszarom diagnostycznym – w każdej części książki znajdują się wskazania do przeprowadzenia badania ultrasonograficznego w określonych przypadkach oraz opis prawidłowej techniki i właściwej interpretacji uzyskanych wyników.
dr hab. Roman Aleksiewicz, prof. nadzw.
Przewodniczący Sekcji Diagnostyki Obrazowej PSLWMZ
Książka o ogromnej wartości praktycznej. Znajduje się w niej około 50 radiogramów, przedstawiających stany prawidłowe i patologiczne, a także przydatne schematy ułożenia pacjenta do badania, dzięki którym interpretacja wykonanych przez siebie zdjęć rentgenowskich, a tym samym, właściwe rozpoznanie, staną się łatwiejsze.W części anatomicznej podręcznika znajdują się przejrzyste ryciny przedstawiające układ kostny kotów, zaś poruszenie problemów z zakresu diagnostyki radiologicznej okresu postnatalnego ułatwi rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych kośćca. konsultacja naukowa dr hab. Roman Aleksiewicz oraz dr hab. Maciej Janeczek
W podręczniku przedstawiono zasady skutecznego rozpoznawania i leczenia chorób wewnętrznych powszechnie występujących u małych zwierząt.
Jej autorzy to doświadczeni specjaliści, którzy przekazując swoją wiedzę, wspierają lekarzy weterynarii w stawieniu czoła wyzwaniom związanym z ich praktyką kliniczną.
Książkę wyróżniają niezwykle dydaktyczne kolorowe ilustracje, ramki zestawiające najistotniejsze informacje, przydatne algorytmy, nowe fotografie, schematy oraz uaktualnione tabele.
„Liczne tabele, algorytmy niezbędne w podejmowaniu decyzji lekarskich, a także starannie dobrane ryciny i fotografie uwydatniają najistotniejsze informacje i ułatwiają ich odbiór. Z pewnością warto zainwestować w to nowe wydanie podręcznika” (Vet’s Today).
„Zdecydowanie polecam ten podręcznik jako źródło wiedzy niezbędnej w codziennej pracy. Jest to książka praktyczna, przystępna, przejrzysta i logiczna. Okaże się niezwykle przydatna zarówno dla praktykujących lekarzy, jak i dla studentów” (Veterinary Record).
• Niezwykle przejrzysty układ treści
• Opis procedur krok po kroku, ułatwiający ich sprawne zastosowanie
• Ponad 850 kolorowych fotografii i rycin, rzetelnie ilustrujące poszczególne choroby i procedury.
• Tabele i ramki podsumowujące materiał, z oznaczeniami w kolorze, pozwalające szybko odnaleźć odpowiednie informacje na temat objawów klinicznych, etiologii, diagnostyki różnicowej, leczenia, a także zalecanych dawek leków i wskazań do ich stosowania
• Praktyczne algorytmy ułatwiające podejmowanie decyzji na podstawie objawów klinicznych
• Odwołania do innych partii tekstu, dzięki którym można sprawnie odnaleźć informacje powiązane z danym zagadnieniem.
• Zestawienia zalecanej literatury na końcu każdego rozdziału pozwalające dotrzeć do wyników najnowszych badań naukowych z wybranej dziedziny.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?