Weksel na szczęście. Pożegnania i powroty tom 2
- Wydawca: Replika
- ISBN: 9788368742213
- EAN: 9788368742213
- Oprawa: oprawa: broszurowa
- Język: polski
- Seria: Pożegnania i powroty
- Format: 148x202 mm
- Liczba stron: 320
- Rok wydania: 2026
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
27,14złCena detaliczna: 49,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 26,64 zł
Czy tytułowy weksel okaże się ceną za zdradę, czy przepustką do szczęścia, którego nikt nie potrafił przewidzieć?
Warszawa i Kraków, rok 1879. Klara Zawadzka nie jest zwykłą panną z dobrego domu. Do tej pory, w tajemnicy przed wszystkimi, publikowała pod męskim pseudonimem artykuły w "Kurierze Warszawskim". Kiedy zobowiązania zmuszają ją do wyjazdu do Krakowa, zostawia za sobą Juliana Korzyńskiego - błyskotliwego literata, który zamiast walczyć o jej miłość, wykorzystuje darowany mu weksel, by kupić własną wolność i uciec do Paryża.
W cieniu Wawelu Klara próbuje zacząć od nowa jako nauczycielka w przyklasztornej szkole. Podczas gdy jej matka planuje dla niej stabilną przyszłość u boku szanowanego lekarza, a siostra Rozalia walczy o zdrowie i uczucie mężczyzny, którego serce wciąż bije dla innej, Klara odkrywa, że najtrudniejsza bitwa dopiero przed nią.
Poruszająca opowieść o kobietach, które miały odwagę myśleć głośno, o mężczyznach rozdartych między honorem a pragnieniem wolności oraz o miłości, która - niczym zakazany list - zawsze znajduje drogę do adresata.
Idealna lektura dla miłośników klimatu "Lalki" Bolesława Prusa.