Strzegę wszystkich, którzy Mnie miłują. Niech ta obietnica Mojej czujnej opieki będzie dla ciebie pociechą – zwłaszcza w ciężkich chwilach. Składam ci ją dlatego, że Mnie miłujesz. […] Zapewniam cię, że Ja zawsze cię strzegę, jak pasterz swojej trzody. Czasem możesz się czuć samotny i bezbronny. By przegnać te uczucia, uwierz, że przy tobie jestem, i zacznij ze Mną rozmawiać – otwórz przede Mną serce. Opowiedz mi wszystko bez lęku, a silniej poczujesz Moją czujną, pełną miłości obecność. fragment Sarah Young napisała książkę Jezus jest blisko w bardzo trudnym dla siebie czasie. Słowa płynące z Pisma Świętego i obecność Jezusa każdego dnia dodawały jej jednak sił i nadziei. Autorka dzieli się z czytelnikami tym, co przekazał jej w modlitwie sam Bóg, i wierzy, że dzięki tym słowom będą mogli zawierzyć Mu całym sercem. W życiu każdego człowieka zdarzają się ciężkie chwile. Książka Jezus jest blisko powstała, by pomóc nam się z nimi uporać. Pełne pokoju i miłości słowa dodają odwagi i pomagają zabliźniać rany, nawet te chowane najgłębiej w sercu. Poprzez karty tej książki Syn Boży zapewnia nas, że czuwa, i wypełnia dobrem wszystkie chwile naszego życia, a to, co może nam się w danym momencie wydawać nieszczęściem, ostatecznie prowadzi do Boga i oddaje Mu chwałę. *** Książka autorki Jezus mówi do Ciebie, światowego fenomenu i bestselleru, który sprzedano w ponad 10 milionach egzemplarzy, a w samej Polsce w kilkudziesięciu tysiącach! Kolejny modlitewnik Sary Young, Jezus jest blisko, został ogłoszony chrześcijańską książką roku 2013 przez ECPA w Stanach Zjednoczonych!
Godzina łaski to nabożeństwo związane z objawieniami Matki Bożej w Montichiari, do których w lipcu 2024 roku Watykańska Dykasteria Nauki Wiary odniosła się pozytywnie. Matka Boża objawiła się w nich jako Róża Duchowna. Takie określenie wskazuje przede wszystkim na piękno i czystość ducha Maryi, która powinna być dla nas wierzących wzorem życia duchowego.
W niniejszej publikacji ksiądz Sebastian Picur krótko opisał objawienia w Montichari a także zebrał modlitwy, które mogą przeprowadzić nas przez nabożeństwo Godziny łaski. To doskonała propozycja i do modlitwy indywidualnej, jak i tej wspólnotowej.
Godzina łaski jest przede wszystkim zaproszeniem do złączenia się w modlitwie. Najważniejszym jej elementem jest podążanie z Maryją ku Chrystusowi. To Bóg jest celem naszej podróży, a Matka Boża jest tą, która nieustannie dąży nas do złączenia z Nim.
Modlitwy do Maryi – przewodnik na drodze oddania się Pełnej łaski. Z Maryją każdego dnia! Książka autorstwa s. Bożeny Marii Hanusiak to wyjątkowa podróż przez cały rok pod czułą opieką Matki Bożej, która obdarza słowami pełnymi miłości i pokoju. Zebrane tu rozważania i modlitwy pomogą ci odnowić, pogłębić i umocnić więź z Maryją. Dzięki nim odkryjesz miłość i bliskość Niebieskiej Matki, tak dobrej dla ciebie, oraz dar Jej Niepokalanego Serca, aby przez nie czerpać ze zdroju Bożych łask. Dodatkowe inspiracje zaczerpnięte z duchowości świętych, takich jak św. Ludwik Grignion de Montfort i św. Maksymilian Kolbe, zapraszają do całkowitego zawierzenia Maryi. Dzięki tej książce każdy dzień staje się krokiem ku Jezusowi, a bliskość Maryi przynosi ukojenie, światło i siłę do stawienia czoła codziennym wyzwaniom.
Oto czasy nadchodzą nowe. Bob Dylan Nowożytna krytyka religii i towarzyszący jej sekularyzm uwolniły chrześcijaństwo od ciężaru bycia religią. Nie będzie ono musiało już dłużej zajmować się organizacją przestrzeni publicznej, estetyką, polityką i etyką. Ale co z Bogiem? Być może w erze postsekularnej Bóg mocą paradoksu przemawia poprzez swoje dyskretne milczenie? Co łączy rapera Matę z katolickim filozofem Blaisem Pascalem? Jakie czułe liturgie odprawia w swych książkach Olga Tokarczuk, a co zawdzięcza islamowi Orhan Pamuk? Miłosz Puczydłowski w Atłasowej podszewce zaprasza do intelektualnej podróży przez dzieła noblistów i popkulturę, aby odnaleźć niewidzialny dla oka, lecz bliski ciału wątek: szlachetną, oczyszczoną z fundamentalizmów duchową podszewkę świata jaką stworzyły religie, a która dziś przenika nasze świeckie myślenie. Miłosz Puczydłowski - ur. 1986, associate professor w dziedzinie badań nad religiami, światopoglądami i etyką na Uniwersytecie Południowo-Wschodniej Norwegii. Uczy przyszłych nauczycieli. Za poprzednią książkę pt. Religia i sekularyzm otrzymał w roku 2018 Nagrodę Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Mieszka w Tonsbergu.
Dzięki tej książce będziesz mógł przeżywać modlitewne spotkanie z Bogiem w równie intensywny sposób co św. Franciszek. Biedaczyna z Asyżu całym sobą przeżywał tajemnice życia Jezusa i Maryi, które rozważamy w modlitwie różańcowej. Przeżywał je duszą i ciałem, sercem i zmysłami. Smakował je. W zachwycie spotykał się z Bogiem, którego kochał ponad wszystko. I dzielił się tym zapałem z innymi, zarażał nim świat. Zebrane w tej książce teksty pozwalają nam zarazić się tym Franciszkowym zapałem, w równie intensywny sposób przeżywać tajemnice różańcowe i modlitewne spotkanie z Bogiem.
"Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”.
Ga 5, 22
W jaki sposób dojrzały chrześcijanin może zmienić swoje życie, gdy otworzy się na owoce Ducha Świętego, przyjęte w sakramencie bierzmowania? Swoimi refleksjami zechcieli podzielić się cenieni i lubiani duszpasterze młodzieży, a także młodzi ludzie, którzy we współczesnym świecie dopiero uczą się czerpać z bogactwa darów Ducha Świętego. Przewodnikiem w tej ich drodze ku prawdziwemu szczęściu został bł. Carlo Acutis - nastolatek, który pokazał światu, jak mądrze i dobrze żyć, na co dzień doświadczając Bożej miłości, radości i pokoju.
W publikacji znajdziemy rozważania: ks. Marcina Filara, ks. Rafała Główczyńskiego SDS, ks. Sebastiana Koseckiego, o. Tomasza Maniury OMI, ks. Marcina Pasia, o. Piotra Różańskiego SP, ks. Wojciecha Szychowskiego, o. Piotra Wiśniowskiego SP i o. Jacka Wolana SP.
Co naprawdę dzieje się z duszą po śmierci? Dzięki doświadczeniom mistycznym wybranych osób możemy przekroczyć próg śmierci i zobaczyć tę rzeczywistość ich oczami. Poruszające obrazy czyśćca kreślone m.in. przez św. Faustynę, Ojca Pio, św. Katarzynę z Genui, Mechtyldę z Hackeborn oraz Marię Simmę czy Natuzzę Evolo ukazują nie tylko cierpienie dusz, ale także nadzieję i miłość, które tam odnajdują. Oczyszczenie dusz dokonuje się bowiem w spotkaniu niezmierzonego miłosierdzia Boga z ludzką grzesznością.
Każda wizja jest też głośnym i rozpaczliwym wołaniem o pomoc skierowanym do żyjących. Wyraża się ono najczęściej prośbami o modlitwę, o akty pokuty i wyrzeczeń ofiarowywanych w intencji dusz czyśćcowych. Dlatego w książce znajdują się proponowane przez Kościół formy pomocy tym, którzy już odeszli. Tak naprawdę jednak jest to wołanie nie o konkretne czyny, czy modlitwy z naszej strony, ale o miłość. To miłość uwalnia dusze naszych bliskich z czyśćca.
Gdy odchodzi ktoś nam bliski, obok bólu rodzi się w nas też niepokój o to, co się z nim dzieje „po tej drugiej stronie”. Czy zaznał już spokoju? Czy spoczął w ramionach kochającego Ojca? Czy też może śmierć zastała nie do końca przygotowanym na to spotkanie?
Doświadczenia mistyków i niezwykłe zdarzenia, które miały miejsce na przestrzeni wieków pokazują, że ci, którzy odeszli, potrzebują naszego wsparcia. Czasem upominają się o nie bardzo dobitnie. Książka przedstawia materialne ślady, które towarzyszyły odwiedzinom dusz czyśćcowych. Eksponaty z rzymskiego Muzeum Dusz Czyśćcowych, ale także tajemnicze przykłady z Polski, uświadamiają, że potrzeba modlitwy za zmarłych jest ogromna.
Dlatego w książce zawarte jest także tygodniowe nabożeństwo Krótka wędrówka po czyśćcu ułożone przez wielkiego orędownika modlitwy za dusze czyścowe i założyciela rzymskiego muzeum, Ojca Victora Jouëta. Codzienne rozważania zawierają dialogi z cierpiącymi duszami, modlitwy oraz akty wyrzeczeń składanych w ich intencji, które są odpowiedzią na ich ciche błagania o ulgę.
Książka staje się duchowym mostem łączącym świat żywych oraz tych, którzy przeszli na drugą stronę. To głęboka opowieść o miłości, która wykracza poza granice śmierci.
Czwarta encyklika papieża Franciszka poświęcona jest tajemnicy Bożego Serca. Według arcybiskupa Brunona Forte jest ona kluczem do zrozumienia całego nauczania obecnego papieża. Dokument został zainspirowany obchodami 350. rocznicy objawień Najświętszego Serca Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque. Ojciec święty przypomina jednak, że fundamenty nabożeństwa do Najświętszego Serca zostały położone znacznie wcześniej. Przywołuje postaci mistyczek i mistyków, takich jak św. Mechtylda z Hackeborn, Juliana z Norwich, św. Gertruda czy św. Bonawentura, którym Jezus objawiał prawdę o swym przepełnionym żarliwą miłością Sercu. Podąża w tym za myślą Benedykta XVI, który napisał, że „tajemnica miłości Boga do nas nie stanowi jedynie treści kultu i nabożeństwa do Serca Jezusowego, ale jest także treścią wszelkiej prawdziwej duchowości i pobożności chrześcijańskiej. Należy zatem podkreślić, że podstawy tego nabożeństwa są tak stare, jak samo chrześcijaństwo”. Papież Franciszek odnosi się również do duchowych doświadczeń św. Ignacego Loyoli, św. Teresy z Lisieux, św. Faustyny Kowalskiej, a także św. Jana Pawła II, który napisał, że Serce Chrystusa jest „arcydziełem Ducha Świętego”. Encyklika Dilexit nos wskazuje na głęboką potrzebę miłości i miłosierdzia w dzisiejszym świecie, której zaradzić może kontemplacja Najświętszego Serca Jezusa. To przesłanie skierowane jest nie tylko do Kościoła, ale do całego świata – aby w czasach pełnych napięć, niepewności i podziałów odnaleźć drogę do jedności, pokoju i miłości, których uosobieniem jest Chrystus.
Kolejny tom komentarzy biblijnych kardynała Grzegorza Rysia
Niedoskonałość uczniów – bliska każdemu z nas
Ewangelia św. Marka to nie tylko tekst religijny; to żywa opowieść o uczniach Jezusa, którzy, podobnie jak my, zmagali się ze słabościami. Marek nie idealizuje ich – pokazuje ich wątpliwości, opór wobec nauki i błędy. To właśnie te niedoskonałości sprawiają, że ich historia jest bliska współczesnemu czytelnikowi. Kard. Grzegorz Ryś w kolejnych rozważaniach wydobywa to, co jest istotą bycia uczniem – nie jest nią perfekcyjność czy nieomylność, ale wiara w moc Słowa, które przemienia.
Wiara, która zmienia życie
Podążanie za Jezusem nie polega na byciu zawsze doskonałym i pełnym siły. Najważniejsze jest pytanie: czy wierzysz, że przyjęte Słowo Boże ma moc wzrastać w tobie i przynosić owoce, których nawet się nie spodziewasz? Kardynał Ryś przypomina, że to wiara w moc Słowa prowadzi do przemiany i czynów, które przekraczają nasze oczekiwania.
Czym wyróżnia się Ewangelia św. Marka spośród pozostałych?
Ewangelia Marka jest radykalnie chrystologiczna, a głównym jej przesłaniem jest pytanie o tożsamość Jezusa. Jezus jest przedstawiony jako Mesjasz, ale wokół Jego mesjanizmu panuje tzw. „sekret mesjański” – Jezus prosi uczniów, aby nie mówili o Jego mesjańskiej tożsamości przed Jego zmartwychwstaniem. Kluczową rolę w Ewangelii odgrywa również tytuł „Syna Człowieczego”, który nawiązuje do proroczej wizji z Księgi Daniela (Dn 7, 13).
W duszpasterstwie Kościoła wciąż żywe są pytania: Jak przygotowywać katechezę dzieci i dorosłych? Jak promować we wspólnotach chrześcijańskich odpowiedzialność misyjną? W jakiej kolejności udzielać sakramentów inicjacji? Jak budować kanały przekazu wiary dla nowych pokoleń – w rodzinie, w parafii, w szkole? Wymienione zagadnienia zainspirowały autora do napisania tej publikacji. Analizuje on treść Pisma Świętego w kontekście głównych obietnic zbawczych oraz ich wypełnienia w Chrystusie i rodzącym się Kościele. Ukazuje historyczny, celebracyjny i teologiczny rozwój chrztu oraz bierzmowania od II wieku do czasów współczesnych. Omawia sakramenty wtajemniczenia: chrzest i bierzmowanie – bramę sakramentów i sakrament doskonalenia chrzcielnego – w perspektywie Eucharystii. Kolekcja podręczników „Bóg – Człowiek – Świat” w bardzo atrakcyjnej formie przybliża wiedzę teologiczną, filozoficzną oraz tematykę innych nauk. ·Dla „głodnych wiedzy” miłośników mądrości. ·Dla studentów, kleryków, sióstr zakonnych i kapłanów. ·Dla katechetów i wychowawców. ·Dla pragnących wzbogacić swoje życie i życie swoich dzieci. ·Dla ekspertów ds. komunikacji, polityki, ekonomii, zdrowia, edukacji. Autor publikacji: Alfonso Berlanga – ur. w 1977 r. w Maladze, kapłan, były wykładowca liturgiki i sakramentologii na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Posiada doktorat z teologii papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie. Jest członkiem Asociación Espanola de Profesores de Liturgia (Hiszpańskiego Stowarzyszenia Wykładowców Liturgiki) i autorem kilku książek dotyczących liturgii.
Czy świeccy rozumieją, czym jest kapłaństwo? Jak odnaleźć prawdziwe znaczenie Chrystusowego kapłaństwa, gdy Kościół zmaga się z krytyką z powodu wierności doktrynie katolickiej, a zarazem różnych skandali? W jaki sposób nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, wpływają na sposób głoszenia Ewangelii? Książka Być jak Chrystus jest dialogiem dwóch kapłanów – ks. Edwarda Stańka (60 lat kapłaństwa) z ks. Jerzym Jastrzębskim (25 lat kapłaństwa). Obaj duchowni dzielą się refleksjami na temat istoty kapłaństwa i jego roli w życiu chrześcijan. Autorzy nie boją się głębokiej dyskusji o prawdzie i jej poszukiwaniu w świecie pełnym wyzwań, gdy coraz trudniej podążać za Mistrzem z Nazaretu. Przyjazna i szczera rozmowa obu kapłanów pełna jest osobistych historii szczególnie z życia ks. Edwarda – dostojnego jubilata – oraz trafnych obserwacji dotyczących kondycji współczesnego Kościoła. Z pewnością poruszy każdego, kto szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wiary i duchowości oraz pragnie być dobrym chrześcijaninem w codziennym życiu.
Miłość jest jedynym skarbem, jaki możemy gromadzić na tym świecie i zabrać ze sobą na tamten świat (św. Charbel) Świętego Charbela znamy przede wszystkim jako mnicha, za przyczyną którego Bóg uzdrowił tysiące chorych i zranionych. Rzadziej jednak myślimy o nim jako o orędowniku, który ma moc wyprosić u Pana uzdrowienie relacji małżeńskich. Ines i Paweł Dobrowolscy, zaangażowani członkowie Domowego Kościoła i propagatorzy duchowości libańskiego świętego, proponują dziesięciodniowy program rekolekcji dla małżeństw na podstawie życia i duchowości św. Charbela. Oprócz modlitw i rozważań książka zawiera ćwiczenia warsztatowe dla małżonków na każdy z dziesięciu dni. Pewnego dnia otrzymaliśmy natchnienie, aby (...) prosić Boga o uzdrowienie naszego małżeństwa, oddając je w ręce Stwórcy za przyczyną nieprzeciętnego cudotwórcy i uzdrowiciela, jakim jest św. Charbel. Tak też się stało. Zostaliśmy poprowadzeni najlepszą dla nas drogą. (...) Wierzymy, że narzędzie, które proponujemy, (...) przyniesie wam korzyść duchową – bo skoro zadziałało w naszym przypadku, to dlaczego nie miałoby pomóc także innym małżeństwom poszukującym większej bliskości i jedności ze sobą nawzajem i z Bogiem? (Fragment książki)
Dotknąć jednego słowa. Rozważania inne od innych
Chciałbym dotknąć jednego słowa z tekstu dzisiejszej Ewangelii (…).
Siedzi w słowniku pośród tysiąca słów, jak gdyby nigdy nic,
a można zamyślić się nad nim, jak nad świętym obrazkiem.
Wyraz, z którym się nie liczymy. Zapominamy o nim.
Przeskakujemy jak przez płotek (…) Tymczasem ten niewielki wyraz
jest wzruszający. Zawsze siedzący poza królem na wysokim tronie –
biedny kopciuszek na małym stołeczku. Jaki to wyraz?
Ksiądz Jan Twardowski (1915–2006), kaznodzieja o duszy poety, polonista z pasją detektywa, komentując Pismo Święte, często wybierał z niego pojedyncze słowa i brał je pod lupę. Szukał w nich ukrytych znaczeń, symboliki, by następnie budować homilie wokół tego jednego, wyodrębnionego wyrazu(na przykład: kubek, sieć, tunika, wół, wróbel, pokój, złodziej, małoduszny, łowić, gdyby, teraz). Skupiał się na jego pochodzeniu, rozumieniu w realiach Biblii, aktualności w dzisiejszym języku. A że sam o sobie mówił, że jest „inny od innych”, to i tego typu homilie można uznać za „inne od innych”. Stanowią one źródło dla zebranych w niniejszej książce rozważań. Pokazują, co można wyczytać poprzez analizę jednego wyrazu.
Książka Dotknąć jednego słowa. Rozważania inne od innych pokazuje językową pasję Jana Twardowskiego i uczy zatrzymywania się na szczególe. W myśl przyjętej przez księdza poetę zasady: „szczegół zbliża do poznania” – dogłębniejszego i bardziej wnikliwego.
Wyjątkowy przewodnik duchowy na czas Adwentu! Kardynał Joseph Zen, znany ze swojej odwagi w głoszeniu Ewangelii i głębokiego zaangażowania w sprawy Kościoła, swoimi rozważaniami pomaga przygotować się do jednego z najważniejszych okresów liturgicznych – Bożego Narodzenia. Autor ukazuje, jak ważne jest duchowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela i zachęca do głębszej modlitwy oraz refleksji nad własnym życiem. Książka pełna jest mądrych przemyśleń, które pomogą ci w pełni przeżyć Adwent i wzmocnić swoją wiarę!
Materiały z konferencji historycznej, która odbyła się 15.06.2024 w Warszawie - pod redakcją Rafała Mossakowskiego i Zbigniewa Dworakowskiego.
Książka zawiera teksty referatów autorstwa ks. Krzysztofa Bielawy, Grzegorza Brauna, Ewy Paweli, Kazimierza Krawczyka, Jerzego Zielińskiego, Jacka Wiącka, Jerzego Dudy.
Bóg nie jest poza naszym matriksem, jest w nim, jest w nas, jest dramatycznie blisko każdego. Bez względu na to, czy nam się życie wali czy nie. Bóg jest stały, niezmienny, wierny. To my bywamy niewierni. Rozumowo to założenie jesteśmy w stanie przyjąć, emocjonalnie trudniej. Ale musimy to sobie powtarzać, bo inaczej przestaniemy Mu ufać i zwariujemy.Ksiądz Jan Kaczkowski, wyjątkowy i szczery do bólu, daje wskazówki, jak przeprogramować siebie, poukładać relacje, uświadomić sobie, co jest najważniejsze. Bo życie to jednorazowy i niepowtarzalny projekt, a człowiek jest w stanie przekroczyć siebie, zadziwiać swoją szlachetnością i odnaleźć sens.
"Wciągająca historia tysiąca lat chrześcijaństwa (). Zaskakująco świeże spojrzenie" - Jane Shaw, "Financial Times"Przez pierwsze trzy stulecia istnienia chrześcijaństwo systematycznie zdobywało wyznawców, lecz wciąż było tylko jednym z wielu wyznań świata rzymskiego. Dopiero pozyskanie cesarza Konstantyna i status religii państwowej sprawiły, że odniosło spektakularny triumf. Tysiąc lat później chrześcijańscy władcy panowali już w całej Europie, a religia ta była mocno zakorzeniona w świadomości społecznej. Jak jednak dowodzi Peter Heather, wcale nie było to przesądzone.Chrześcijaństwo musiało toczyć nieustającą walkę zarówno z odstępstwami we własnych szeregach, jak i z innymi wyznaniami. Od kryzysu, który nastąpił po upadku cesarstwa rzymskiego, wskutek czego samo przetrwanie tej religii wisiało na włosku, po zdumiewającą rewolucję z XI wieku, która uczyniła papieża głową olbrzymiej międzynarodowej organizacji, Heather śledzi kameleonową zdolność chrześcijaństwa do samookreślania się na nowo oraz jego niezwykłą umiejętność mobilizowania i wykorzystywania swych sił.Sukces chrześcijaństwa polegał nie tyle na zdefiniowaniu zasad wiary, ile na przeistoczeniu jej - za sprawą uczonych i prawników, prowincjonalnych funkcjonariuszy, misjonarzy na odległych rubieżach kontynentu - w instytucję sprawującą religijną władzę niemal nad wszystkimi narodami średniowiecznej Europy. Oto tajemnica jego niezwykłego powodzenia.
Prezentowany zbiór esejów to pierwsze polskie opracowanie twórczości, a poniekąd także życia Flannery OConnor. Odzwierciedla obecny stan badań, jak również metodologie badawcze trzech dyscyplin naukowych: literaturoznawstwa, teologii i filozofii. Obejmuje całokształt dorobku pisarki (w tym także eseje i listy), biografię, recepcję i strategie przekładu na język polski. Flannery OConnor (19251964) opublikowała dwie krótkie, kontrowersyjne powieści i jeden tom opowiadań, które od razu przypadły czytelnikom do gustu. Drugi ukazał się już po jej śmierci. Była mistrzynią krótkich form. Stała się inspiracją dla kolejnych pokoleń pisarek, w tym Alice Munro, Joyce Carol Oates i Samanty Schweblin, artystów: Kelly Puissegur i Bennyego Andrewsa, filmowców: braci Coen i Quentina Tarantino, muzyków: Brucea Springsteena i Lucindy Williams. W jej opowiadaniach i powieściach panują przemoc i mrok, przyprawione dużą dozą czarnego humoru. Zaliczana jest do nurtu Southern Gothic (opowieść gotycka Południa Stanów Zjednoczonych), sama uważała jednak, że reprezentuje głównie pisarstwo katolickie. Należy zaznaczyć, że choć swoją teologię codzienności zwykłych ludzi uprawiała w regionie, w którym katolicy stanowili wyśmiewaną mniejszość, pozwalała sobie na bolesne ironizowanie. Publikowane po śmierci OConnor eseje i wybory listów w coraz to nowych konfiguracjach dopełniają obrazu jej pisarstwa.Obydwie powieści ukazały się w tłumaczeniach na język polski: Mądrość krwi (1992), Gwałtownicy porywają Królestwo Niebieskie (1993) oraz Mądrość krwi. Gwałtownicy je porywają (1997). Wydany w 2019 roku zbiór 31 opowiadań Ocalisz życie, może swoje własne stanowi lekcję historii przekładu. W 2020 roku opublikowano także tom Misterium i maniery. Pisma przygodne.
Duchowe arcydzieło, którym inspirowali się wielcy czciciele Maryi: św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Pannyto duchowe arcydzieło, którym inspirowali się wielcy czciciele Maryi: św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Mimo upływu czasu pełne mocy słowa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort wciąż porywają ludzi na całym świecie, prowadząc ich ku prawdziwej pobożności maryjnej. Prowadzeni słowami traktatu wierni wchodzą w głęboką relację z Matką Bożą w myśl hasła "Totus Tuus", jednocześnie trwając w miłości Chrystusa i w zakorzenieniu w tajemnicy Trójcy Świętej. Wiele osób, inspirując się tą przejmującą lekturą duchową, decyduje się na powierzenie się Panu Jezusowi przez Jego Matkę i przystępuje do opracowanego przez św. Ludwika 33-dniowego, duchowego przygotowania do tego aktu. Nakładem Wydawnictwa eSPe ukazała się zawierająca ten program książka Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?