Żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu i stresu, który stał się już chorobą cywilizacyjną . Przewlekły stres, którego doświadcza człowiek współczesny, życie w warunkach stresogennych sprawia, że nie potrafimy nawiązać bliższych relacji, odsuwamy się od rodziny, znajomych przez co czujemy się osamotnieni. Aby złagodzić stres i przeciwdziałać jego negatywnym skutkom polecamy szereg pulbikacji, które znajdziesz w tym sektorze. Programy walki z kryzysami życiowymi i radzenia sobie z przewlekłym stresem, odpowiedzi ciała na czynniki stresujące oraz jak reaguje na nią mózg, jak słabsza kondycja mentalna wpływa na zdrowie fizyczne: przewlekły ból, obniżone libido czy spięcia mięśni.
Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia chłopca torturowanego przez matkę, braci i otoczenie.
A świat pozostał niemy.
To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym dzieckiem…
A jednak to zdarzyło się naprawdę.
Kiedy Joe był mały, tata chronił go przed okrucieństwem matki, która biła go, wyzywała, raz przytknęła mu gorące żelazko do ręki, raz chciała wyrzucić go przez okno…
Kiedy Joe miał pięć lat, ukochany ojciec zginął w płomieniach na jego oczach. I Joe stracił mowę.
Odtąd matka mogła już być bezkarna...
Kazała mu spać na podłodze w pokoju sadystycznych braci,jeść pod stołem resztki z podłogi.
Niebawem wtrąciła go do ciemnej, zimnej, cuchnącej piwnicy.
Głodny, niemyty i codziennie bity przez matkę spędził tam trzy lata…
Kiedy miał siedem lat, pojawił się przyjaciel matki.
Mężczyzna gwałcił chłopca na oczach matki.
Chłopiec krwawił, cierpiał, ale nie mógł nie tylko mówić,ale nawet krzyczeć.
Ale najgorsze miało dopiero nastąpić…
Ta wstrząsająca historia niesie pomimo wszystko nadzieję:katowany, molestowany chłopiec znalazł siłę, by przezwyciężyć niemożliwą wręcz podłość i obojętność ludzii odzyskał mowę. Teraz mówi w imieniu dzieci
wykorzystywanych seksualnie, prowadząc własną fundację.
Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka - swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia. Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała. Na ulicy. Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem ""pracowała"" bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje... Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle. Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy. Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła - żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.
Wania jako chore niemowlę został opuszczony przez niedojrzałą matkę i umieszczony w upiornym rosyjskim sierocińcu. W wieku zaledwie 6 lat został przeniesiony na zamknięty oddział psychiatryczny, w którym był przywiązywany do łóżka, faszerowany lekarstwami, niedożywiony i przemarznięty. Na drugim krańcu świata w Stanach Zjednoczonych, Paula poznaje historię chłopca, postanawia go uratować: adoptuje go i sprowadza do Ameryki. Historia Wanii to dowód na to, że nawet najbardziej nierealne marzenia mogą się ziścić.
Szokująca historia prawdziwa spisana przez Toni Maguire – autorkę bestsellerowych autobiografi i
Tylko nie mów mamie i Kiedy tata powraca
Pozostawiona samej sobie przez chorą matkę, dziewczynka skazana jest na ojca…
Ojciec zamordował nie tylko moje dzieciństwo.
Unicestwił także kobietę, którą mogłam się stać.
Nasz dom był miejscem, gdzie po krzykach następowały wrzaski i gdzie stale było słychać stłumiony
szloch. Ojciec rzadko starał się ukryć zniecierpliwienie, kiedy stawał oko w oko z tym, co jego zdaniem
było wyimaginowaną chorobą mamy. Jakże często słyszałam jego krzyk: „No weź się w garść!” Ale mijały
całe dnie, zanim była w stanie to zrobić…
W dobre dni mama Sally uśmiecha się ciepło i rozczesuje jasne włosy córeczki. W czarne dni płacze albo
leży nieruchomo w łóżku, albo odwraca się twarzą do ściany. Jest obojętna na wszystko. Depresja odbiera
tej pięknej młodej kobiecie wolę życia.
W czarne dni córeczką zajmuje się tatuś…
Sally ma trzy lata, kiedy tatuś po raz pierwszy dotyka ją podczas kąpieli. Dziewczynka nie ma oparcia
w matce, pogrążającej się w depresji, obojętnej na wszystko, nawet na cierpienie własnego dziecka. Sally
jest zupełnie sama – z tatusiem, który zmusza ją do coraz straszniejszych rzeczy. A ona wciąż ma nadzieję,
że mama przyjdzie jej z pomocą.
Ta nadzieja umiera wraz ze śmiercią matki. Teraz ojciec jest bezkarny. Dla sześcioletniej Sally zaczyna się
koszmar, który naznaczy jej życie na zawsze…
Przeżyta trauma nie pozwalała dorosłej Sally zbudować trwałych związków. Musiało minąć wiele lat, zanim
znalazła szczęście i miłość.
W imię sadystycznej obsesji zostałam grającą marionetką, a mój ojciec – katem.
Wszyscy wokół mnie udawali, że niczego nie widzą…
Céline ma dwa lata, kiedy jej ojciec postanawia, że zostanie pianistką. W wieku ośmiu lat wygrywa pierwszy konkurs. Nikt z oklaskujących cudowne dziecko nie wie, jaką ceną jest okupiony ten sukces…
Wstrząsająca autobiografi a kobiety dręczonej w dzieciństwie przez chore ambicje ojca
Pewnego wieczoru, niedługo po moich dziesiątych urodzinach, ojciec zbił mnie i zabronił jeść kolacji, po czym stwierdził, że nie pójdę spać, dopóki nie wymierzy mi ostatniej kary. Zapytałam z płaczem, co mu zrobiłam, żeby zasłużyć na cierpienie, jakie mi zadawał. Nawet Haydn, nasz owczarek niemiecki, był lepiej traktowany ode mnie. Ojciec odpowiedział zimno, patrząc mi prosto w oczy: „Jesteś gorsza od psa”. Całymi latami Céline jest bita, głodzona, zamykana w piwnicy, poniżana. W każdy weekend, kiedy ojciec – szanowany inżynier – jest w domu, drży o swoje życie. Ćwiczy do upadłego, by na scenie błyszczeć w roli genialnej małej pianistki. Jest w niewoli niespełnionych ambicji ojca. Nikt, nawet matka, nie przychodzi jej z pomocą.
Céline ma talent, ale z każdym rokiem gra na pianinie jest dla niej coraz większą męczarnią. Fizyczne i psychiczne tortury ojca są coraz bardziej wyrafi nowane i perwersyjne. Wreszcie czternastoletnia Céline składa doniesienie do prokuratury. Lecz jej piekło się na tym nie kończy…
A jednak Céline Raphaël zwyciężyła. Dziś ma 29 lat, jest doktorem nauk medycznych, pracuje w szpitalu i walczy o ochronę dzieci przed przemocą w rodzinie i kształcenie pracowników opieki zdrowotnej w tym zakresie.
„Chcę przełamywać tabu i nie dopuścić, aby inni także cierpieli w milczeniu. Tortury w rodzinie łatwo zataić, bo ich nie widać; żeby z nimi skończyć, trzeba zmienić prawo i ludzką mentalność”.
Cel monografii
W opinii społecznej i licznych publikacjach funkcjonuje głęboko zakorzeniony stereotyp, że zjawisko przemocy ma charakter jednostronny: sprawcą przemocy jest mężczyzna, natomiast kobieta jawi się jako jej ofiara. Ten stereotyp jest tak głęboko osadzony jest w świadomości społecznej, że nie dostrzega się procesów i zdarzeń społecznych, które coraz dobitniej temu przeczą. Każdy publicznie nagłośniony akt przemocy ze strony kobiety w stosunku do dziecka czy dorosłej ofiary traktuje się ciągle jako odosobniony incydent, a nie utrwalającą się tendencję i wynik postępujących na naszych oczach zmian cywilizacyjnych. Taki coraz bardziej skrzywiony obraz życia społecznego, obejmujący wzajemne relacje między kobietami i mężczyznami w domu i w pracy przynosi poważne konsekwencje dla życia zbiorowego: rozpad rodziny, wzrost rozwodów, spadek liczby satysfakcjonujących związków, szerzenie się kultury singli, zmiany w sferze preferowanych systemów wartosci, narastanie zjawiska maskulinizacji kobiet i zniewieścienia mężczyzn, niepokojące zmiany demograficzne.
Kobiety przejmują męskie wzorce zachowania, w tym również te, które polegają na agresywności i stosowaniu przemocy. W polecanej monografii autor przytacza argumenty na poparcie tezy, że współcześnie obie płcie sytuują się zarówno po stronie sprawców, jak i ofiar przemocy. Liczy, że właściwe zrozumienie charakteru przemocy w relacjach damsko-męskich będzie korzystne dla obu stron, w tym zdecydowanie dla kobiet, którym pomoże spojrzeć na przemoc także z innej perspektywy.
Autor ma także nadzieję, iż sporządzone opracowanie pobudzi inicjatywy naukowe, służące wypracowaniu strategii i technik zapobiegania i przeciwdziałania opisanym postaciom i formom przemocy stosowanej przez kobiety, w tym domowej.
Do kogo może być ta publikacja kierowana:
Opracowanie jest adresowane do przedstawicieli nauk społecznych zajmujących się badaniem społecznych ról płci, interakcjami kobiet i mężczyzn oraz szybkim rozwojem tzw. kultury „unisex”. Jego odbiorcami staną się również reprezentanci licznych zawodów zajmujących się prawnymi, psychosocjologicznymi i kryminologicznymi aspektami życia rodzin oraz bliskich związków mężczyzn i kobiet.
Zalety publikacji:
Monografia wypełnia wyraźną lukę poznawczą. Ma charakter innowacyjny i multidyscyplinarny, a jej wnioski oparte są na aktualnych osiągnięciach nauk społecznych: Takie podejście pozwala na wszechstronne ujęcie zachodzących procesów. W sposób obiektywny i rzeczowy ukazuję, że gwałtownie narasta problem przemocy (psychicznej i fizycznej) stosowanej przez kobiety wobec mężczyzn, innych kobiet, dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Takie ujęcie stwarza podstawy merytoryczne i metodologiczne do dalszej interdyscyplinarnego rozpoznawania struktury i dynamiki tego bardzo niepokojącego zjawiska społecznego i psychologicznego.
Przemoc i miłość: dwa określenia, które absolutnie ze sobą nie współgrają. Jedno wyklucza drugie.
Pytanie: „Jak wyeliminować przemoc?” powinno zostać zastąpione innym: „Czym zastąpić przemoc?”.
Dlatego też należy:
• doceniać, a nie zabraniać;
• mieć nadzieję, a nie desperować;
• wyrażać tę samą myśl określeniami bardziej nacechowanymi otwartością niż zamknięciem, optymizmem, a nie pesymizmem;
• bardziej słuchać niż mówić…
a rezultaty nie będą kazały na siebie czekać.
Pierwszy na rynku polskim podręcznik o zespole ostrego stresu (ASD), przedstawia podstawy teoretyczne i empiryczne ASD - zaburzenia powstającego bezpośrednio po doznanej traumie, zawiera szczegółowe opisy dostępnych środków diagnostycznych, zapoznaje z technikami terapii stresu pourazowego, daje wskazania praktyczne w terapii ASD.
ZAGINIONE DZIECI CZASEM SIĘ ODNAJDUJĄ. W 1999 roku, w wieku dziesięciu lat, Charlene Lunnon i Lisa Hoodless zostały porwane w drodze do szkoły. Przez kilka dni były więzione w brudnym mieszkaniu komunalnym, torturowane i gwałcone. Niemal postradały życie. Ale zdarzył się cud. Dziewczynki zostały odnalezione, ich oprawca aresztowany i skazany, a sprawę udało się zamknąć. To jednak nie był koniec dla Charlene i Lisy. Przez kolejne kilka lat starały się pogrzebać bolesne wspomnienia i wrócić do normalnego życia. W ogniu heroicznej walki z własnymi demonami ich przyjaźń została wystawiona na próbę, której prawie nie podołała.
Uprowadzone to opowiedziana przez nie historia tego, co przeżyły, jak udało im się przetrwać tę gehennę oraz skąd czerpały siłę, aby iść dalej i odbudować swoje życie.
Czy często zdarza Ci się marzyć o tym, żeby ułatwić ludziom osiąganie porozumienia? Wiedza zawarta w tej książce z pewnością umożliwi Ci to - niezależnie od tego, czy chodzi o konflikty wśród dzieci, dorosłych, współpracowników, czy członków Twojej rodziny. Znajdziesz tu refleksje dotyczące rozmaitych międzyludzkich relacji - zarówno pomiędzy jednostkami, jak i wewnątrz grupy. Pomocne w rozwiązywaniu problemów, których przyczyną jest brak kontaktu między ludźmi, mogą być także zaproponowane przez autorkę ćwiczenia. Przedmiotem rozważań składających się na tę publikację są trudności, na jakie możemy napotkać podczas prowadzenia mediacji. Autorka podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie - jak radzić sobie z konfliktami we współczesnym świecie, w którym albo ukrywa się problemy, albo rozwiązuje je przy użyciu przemocy? Zamieszczone w książce ćwiczenia mogą być interesujące dla tych z Was, którzy nie chcą poprzestawać jedynie na lekturze, ale pragną zdobyć i pogłębić praktyczną wiedzę o tym, jak działać jako trzecia strona. Podstawą refleksji zawartych w tej książce jest Nonviolent Communication - świadomy sposób przeżywania życia, zaproponowany przez dr. Marshalla Rosenberga.
Szkice Zbigniewa Mikołejki dotyczą spraw różnorodnych, ale zawsze zaskakują świeżością i głębią spojrzenia. Kiedy pisze o sobie, o dojmującym poczuciu przemijania, nie czyni tego, by zamartwiać się nieuchronnością śmierci, ale wprost przeciwnie – by opowiedzieć o początku wszelkiego istnienia. Potrafi dokonać erudycyjnej analizy biblijnych opisów gwałtu, by zaraz potem napisać o tym, co kryje się za sprawą Josefa Fritzla, a także o przemilczanym antysemityzmie Mircei Eliadego.
Czy zatem – trzeba teraz postawić to pytanie – Eliade był antysemitą? W potocznym tego słowa znaczeniu, które bezpośrednio prowadzi do prześladowań i przemocy, oczywiście nie. Myślę nawet, że tego rodzaju antysemityzm napełniał go odrazą. Antysemityzm Eliadego sięgał więc, podobnie jak było to u Juliusa Evoli, Giovanniego Gentilego i innych faszystów włoskich, w sferę idei, w sferę ducha.
Fragment
Niezależnie od tego, czy opisuje obrazy tajemniczego malarza (a właściwie – zdradźmy to – dwóch artystów skrytych pod wspólnym pseudonimem Monsu Desiderio), czy wskazuje antyżydowskie wątki w różnych czasach i miejscach, czy też zabiera nas do maleńkiej, urokliwej Krajenki, zawsze szuka tego, co pozostając wyjątkowym i niepowtarzalnym, okazuje się uniwersalne. Czy uniwersalność ta jest cechą zjawisk i rzeczy, czy też nadaje ją im wiedza i wszechstronność Mikołejki?
Kontynuacja serii, która zyskała ogromną sympatię Czytelników - książka imitująca opakowanie lekarstwa. ""Antystresol""? Tak! Oddajemy w ręce Czytelników ""lek"" niezwykły - bez możliwości przedawkowania i bez działań ubocznych. Zastosowanie Podczas trwającej trzydzieści sześć dni kuracji relaksacyjnej zaleca się codziennie czytać po jednej z trzydziestu sześciu porad pomagających odzyskać wewnętrzny spokój oraz zastosować je w praktyce. Przeciwwskazania Nie stosować Antystresolu w razie stwierdzonej nadwrażliwości na wszelkiego rodzaju substancje blokujące stres.
Ciąg dalszy bestsellerowej wstrząsającej autobiografii Porwana i sprzedana
Co roku tysiące dziewczyn są sprzedawane do domów publicznych. Ja z tego piekła uciekłam. Teraz tam wracam, by pomóc im… i sobie.
Była molestowana w dzieciństwie.
A potem gdy chciała pojechać do pracy w żłobku, została porwana i sprzedana do domu publicznego…
W autobiografii Porwana i sprzedana Sarah Forsyth opowiedziała o koszmarze, jaki przeżyła w Dzielnicy Czerwonych Latarni w Amsterdamie. Przez rok była bita, zastraszana, faszerowana narkotykami. Miała szczęście – zdołała uciec.
W nowe piekło - walki z przeszłością, z uzależnieniem od leków i alkoholu, depresją. Zmagań z życiem, z miłością, z destrukcyjnym związkiem, napędzana rozpaczliwą nadzieją, że wygra z własnym ciałem i psychiką. Podejmowała desperackie próby nieodmiennie kończące się klęską…
Aby wyzwolić się z traumy, potrzebowała było trzech długich, pełnych bólu lat. Przeszła przez wszystkie kręgi cierpienia. Wreszcie znalazła się na samym dnie. Kiedy była o krok od śmierci, podjęła decyzję. Wróciła do Amsterdamu...
Odważyła się odbyć wstrząsającą, bolesną podróż w przeszłość i w głąb siebie. A jednocześnie jeździła po świecie, od Holandii po Mołdawię, w poszukiwaniu dziewczyn i kobiet zmuszanych do prostytucji. Te wyprawy wymagały niezwykłej determinacji i odwagi. Jednak Sarah musiała je odbyć - dla tysięcy dręczonych kobiet i dla siebie samej…
Ta książka wstrząsnęła sumieniami Niemców. Po kilkudziesięciu latach Pola Kinski, córka legendy światowego kina, wielbionego Klausa Kinskiego, znanego zwłaszcza z ról w filmach Wernera Herzoga, postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, jak ojciec wykorzystywał ją seksualnie jako dziecko i nastolatkę. „Czułam, że muszę o tym napisać, nie tylko ze względu na siebie, ale i innych, którzy doświadczyli tego samego” – wyznała Pola. Napisane prostym, niemal dziecięcym językiem Usteczka są porażającym zapisem historii utraconego, pełnego przemocy dzieciństwa. Jest to zarazem oskarżenie nie tylko przeciw ojcu i matce, która nie obroniła swojej córki, ale i niemieckiemu społeczeństwu, które akceptowało publiczne, jawnie pedofilskie wypowiedzi gwiazdora.
Tytuł trafił na listy bestsellerów i sprzedał się w Niemczech w pięćdziesięciu tysiącach egzemplarzy, a przyrodnia siostra autorki Nastassja Kinski uznała Polę za bohaterkę.
"Ta opowieść sprawia, że klatka żeber czytelnika staje się zbyt ciasna, by mógł swobodnie oddychać. Brak mi tchu, w skroniach odczuwam niebezpieczne pulsowanie, jamę brzuszną wypełnia głaz. Milczę."
Katarzyna Nosowska
"Oto oskarżenie i spowiedź dorosłej już kobiety, która była molestowana i poniżana przez ojca. Ojca, którego kochała i podziwiała, który obsypywał ją prezentami i nazywał „laleczką”, jednocześnie obmacując i wciskając język do ust. To także opowieść o matce, która niby nic nie zauważa, i o ludziach, którym nie przeszkadzają pedofilskie wypowiedzi kontrowersyjnego artysty. Pisana w pierwszej osobie opowieść uderza w twarz każdego, kto nie rozumie, czym jest pedofilia i jak stygmatyzuje ofiary. Z małej przerażonej dziewczynki, która wymiotami i szorowaniem całego ciała chciała zmyć z siebie „winę”, wyrosła odważna kobieta, której opowieść długo nie da wam dojść do siebie…"
Karolina Korwin Piotrowska
"Opowieść Poli Kinski pokazuje, ile hipokryzji jest w głoszeniu nietolerancji dla pedofilii. W rzeczywistości amator seksu z dziećmi, także własnymi, może latami funkcjonować bezkarnie przy niemym społecznym przyzwoleniu. Wystarczy, że jest kimś ważnym. Posiada władzę, pieniądze albo geniusz. Córka słynnego aktora czterdzieści lat po zakończeniu chorej relacji z ojcem rekonstruuje proces swojej powolnej degradacji, zamieniania się w lalkę."
Katarzyna Surmiak-Domańska
"„Usteczka” wywołały w Niemczech szok."
„Newsweek Polska”
"Czy po tym wszystkim wciąż będziemy w stanie wielbić Klausa Kinskiego?"
„Der Spiegel”
"Pola Kinski znakomicie i przejmująco umiała opisać to, co przemoc seksualna może wyrządzić człowiekowi."
„Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”
Do Barsanufiusza i Jana, dwóch świątobliwych pustelników zwracano się z pytaniami dotyczącymi wyjaśnienia zarówno poważnych problemów duchowych jak i praktycznych zagadnień dnia codziennego. Z 850 listów wybrano te, które dotyczą modlitwy, śmierci i radzenia sobie z grzeszną naturą człowieka: gniewem i nienawiścią. Ta próbka talentu Starców spod Gazy zachęca do zapoznania się z całą kolekcją ich listów.
"Trud, jaki musi podjąć serce, to modlitwa do Boga, by nie pozwolił ci błądzić i podążać za twymi własnymi pragnieniami. Od tego dochodzi się do rozeznania. Jeśli chodzi o nieustanną pamięć o Bogu, a raczej [nieustanne] trwanie [przy Nim], rozpocznij [tę praktykę] i nie bój się. Bóg da ci siłę i moc. Siej w nadziei, żebyś nie musiał żąć wyczerpany. Błogosławiony niech będzie Bóg, który daje ci błogosławieństwo, byś to zaczął. On też przydaje ci mocy, abyś uniósł to według twych własnych sił. (Z Listu 266)
Klasyczny przewodnik, który pokaże ci, jak wydobyć to, co najlepsze, z najgorszych ludzkich wcieleń – uaktualniony o jeszcze więcej nieznośnych zachowań! Książka Jak radzić sobie z ludźmi, których nie da się znieść od niemal dwóch dekad pomaga ludziom radzić sobie ze złymi zachowaniami w pozytywny, profesjonalny sposób. Niestety, ponieważ świat stał się mniejszy, a czas się skurczył, wciąż pojawiają się nowe trudne postawy. Dlatego Kirschner i Brinkman uaktualnili swój globalny bestseller, aby pomóc ci wycisnąć pozytywne rezultaty z nawet najbardziej skomplikowanych interakcji, których prawdopodobnie doświadczasz. Naucz się wykonywać zadania i dobrze współżyć nawet z osobami, które mają zadziwiającą zdolność sabotowania, psucia i zakłócania twoich planów, potrzeb i pragnień. Naucz się, jak: używać wyrafinowanych technik słuchania, które otworzą ci drzwi do ludzkich umysłów, serc i najgłębszych potrzeb; stosować umiejętności przejmowania kontroli, które zmieniają konflikt we współpracę poprzez redukowanie różnic pomiędzy ludźmi; przekształcać destrukcyjne zachowania Czołgów, Snajperów, Wszystkowiedzących, Malkontentów, Męczenników, Wścibskich i innych trudnych rodzajów ludzkich. Czy masz do czynienia ze współpracownikiem, który próbuje zebrać poklask za twoją pracę, członkiem dalszej rodziny, który nie respektuje żadnych osobistych granic, czy klientem w sklepie spożywczym, który rozmawia głośno przez telefon, książka Jak radzić sobie z ludźmi, których nie da się znieść zapewni ci narzędzia do wydobycia najlepszego z najgorszych ludzkich wcieleń. Dr Rick Kirschner i dr Rick Brinkman są lekarzami medycyny naturalnej, zawodowymi mówcami i trenerami. Dr Rick Kirchner i dr Rick Brinkman to znani na całym świecie zawodowi mówcy i autorzy książek. Swoją karierę rozpoczęli jako lekarze medycyny niekonwencjonalnej, zajmując się pracą nad mentalnymi i emocjonalnymi aspektami leczenia i zdrowia fizycznego. Są współautorami bestsellerowego programu dostępnego na kasetach audio i wideo How to Deal with Difficult People, a także sześciu innych programów treningowych. Ich książka, Jak radzić sobie z ludźmi, których nie da się znieść, stała się międzynarodowym bestsellerem i została przetłumaczona na 20 języków. Napisali wspólnie również książki: Life by Design: Making Wise Choices in a Mixed Up World, Love Thy Customer i Dealing with Relatives. Obecnie jeżdżą po całym świecie, wygłaszając zabawne mowy przewodnie i prowadząc programy treningowe. Ich portfolio klientów obejmuje NASA, AT&T, Hewlett-Packard, Texaco, Inc. 500 Conference, Young Presidents Organization, U.S. Army i setki innych korporacji, agencji rządowych i stowarzyszeń zawodowych. Więcej informacji na temat mów przewodnich i seminariów znajdziesz na ich stronach internetowych.
Otrząśnij się z bezsensownych stresów! Stres i jego przyczyny, czyli czego naprawdę się boisz Akceptacja i dystans, czyli jak oswoić własne odwieczne lęki Próba sił, czyli co może Ci dać codzienne mocowanie się ze stresem Stres działa na człowieka od zawsze — i to wielokierunkowo. Pozwala nam przetrwać, a jednocześnie bywa potężną barierą, uniemożliwiającą normalne funkcjonowanie. Silny, przewlekły, często związany z niezdrowym trybem życia, staje się przyczyną wielu chorób, utrudnia kontakty z ludźmi, zmienia życie w koszmar. Znasz to? Nie śpisz po nocach, zjadają Cię nerwy na egzaminie, jesteś zmęczony nieustannymi zmaganiami z nawracającym lękiem? Okazuje się, że wcale nie musisz tak żyć. Pokonaj stres z Kaizen — tak jak oswaja się dziką bestię. W tej książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie nasuwają Ci się w związku ze stresem. Dowiesz się, jak wpływa on na Twoje zdrowie i co może go powodować. Odkryjesz głębokie, prawdziwe przyczyny Twoich lęków i zrozumiesz, że tylko zmiana perspektywy, szersze spojrzenie na konkretny problem jest w stanie skutecznie osłonić Cię przed nimi. Nauczysz się także radzić sobie z nim za pomocą filozofii małych kroków, zmiany nastawienia i wyobraźni. Uświadomisz sobie, że każda trudna sytuacja — także ta, która dopada Cię właśnie w tej chwili jak tygrys wyskakujący zza drzewa — jest szansą na nowe otwarcie, a nie paraliżującym, ostatecznym doświadczeniem. Poddaj się temu, co niesie Ci życie, i szukaj w tym inspiracji, zamiast bez końca się lękać. To naprawdę możliwe! Tygrysa da się pokonać, ale można go również oswoić!
Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek zetknęli się z problemem alkoholowym bądź to we własnym otoczeniu bądź w pracy zawodowej. Autor porusza temat trudny, o którym wielu boi się mówić. W rodzinie dotkniętej alkoholizmem obowiązują bowiem trzy zasady, których przestrzeganie staje się życiową koniecznością: Nic nie mówić! Niczego nie odczuwać! Nikomu nie ufać! Mówi się, że główny pokój w rodzinie dotkniętej alkoholizmem zajmowany jest przez hipopotama, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają. Milcząc, zostawia się hipopotama w spokoju, a elementem tego milczenia jest udawanie, że wszystko jest w porządku. Dzięki tej książce dowiemy się jaki wpływa alkoholizm ma na dzieciństwo i rodzinę, jak powoduje współuzależnienie i jakie są jego skutki dla dorosłych już dzieci.
Współuzależnienie dorosłych dzieci alkoholików
Poznanie swoich autentycznych uczuć
Uczciwość w stosunku do siebie
Odwaga pracy nad sobą przez całe życie
Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików
Spis treści
Do Czytelnika 9
1. Dziecko, które łatwo zranić 13
Jakie jest dziecko? 13
Pozbywanie się cech dziecięcych 18
2. Na styku dwóch pokoleń 23
Lustrzane odbicie 23
Zakłócenia w lustrzanym odbiciu 28
3. Dziecko w rodzinie dotkniętej alkoholizmem 35
O cechach i charakterze alkoholizmu 35
Rodzicielstwo w rodzinie dotkniętej alkoholizmem 39
Hipopotam w pokoju stołowym 41
Zamrażanie cech dziecięcych 44
Skrępowanie wstydem 50
4. Współuzależnienie 57
Rozszczepienie ja 57
Inne zwierzęta w pokoju stołowym 59
Przejście przez kryzys 61
Definicja współuzależnienia 63
Cechy współuzależnienia 66
Sterowanie z zewnątrz 69
Przymusowa kontrola 70
Brak ufności 74
Słabe odczuwanie własnego ja 75
Wydajność zamiast życia 77
Wielka powaga 80
Dolegliwości fizyczne 84
Gdy brakuje duchowości 86
Współuzależnienie u Finów 91
5. Współuzależnienie a narkotyki 97
Alkohol 97
Inne narkotyki 103
Uzależnienie od seksu 105
Zakłócenia w jedzeniu 107
Uzależnienie od pracy 108
Hazard 111
„Religia”, wiedza, przymus posiadania 113
Narkotyki jako namiastka procesu rozwojowego człowieka 120
Współuzależnienie w łańcuchu pokoleń 125
6. Spotkanie z dzieckiem wewnętrznym 133
Kilka pytań natury filozoficznej 133
Podróż do krainy dzieciństwa 143
Spotkanie z nowym rodzicielstwem 147
Trzy etapy odzyskiwania zdrowia 151
Identyfikacja 152
Przejście przez własne dzieciństwo 158
Zrozumienie przeszłości 168
Dzieciństwo po wojnie w idyllicznej miejscowości pielgrzymkowej Altötting. Ale historia, którą opowiada Andreas Altmann, nie jest o łasce albo cudach, lecz o brutalnej przemocy i niekończącym się strachu. Altmann wspomina z bezwzględną szczerością: swojego ojca, który wraca z wojny jako psychiczny wrak i bije swojego syna do nieprzytomności, swoją matkę, która jest zbyt słaba, by chronić syna, dziecko, które walczy o przetrwanie. Dopiero w wieku młodzieńczym udaje się Altmannowi uciec. Straszliwe doświadczenia nie są jednak w stanie go złamać. Są raczej kluczem do życia poza statusem ofiary. Andreas Altmann pracował m.in. jako prywatny szofer, doradca inwestycyjny, sprzedawca klubu książki, stróż parkingowy i aktor. Zanim znalazł to, co naprawdę chciał robić: podróżować po świecie i pisać o tym reportaże. Dzisiaj należy do najbardziej znanych autorów książek podróżniczych i został uhonorowany m.in. nagrodą Egona Erwina Kirscha i nagrodą literacką Seumego. Ostatnio ukazała się jego książka Jeśli spotkasz Buddę, zabij go! Altmann mieszka w Paryżu.
Miałam 13 lat, kiedy zgwałcili mnie po raz pierwszy. Gwałcili mnie przez następne trzy lata. Wreszcie odważyłam się pójść na policję. Ale wtedy moje życie stało się jeszcze większym koszmarem…
Bo ośmieliłam się złamać omertŕ – kalabryjski nakaz milczenia…
Wstrząsająca historia dziewczyny podwójnie skrzywdzonej:
dręczonej przez gwałcicieli, wyklętej przez całe miasto
To historia trzynastoletniej dziwki. Moja historia. Nie jest łatwo ją pisać. Ani jej słuchać. Zdecydujcie więc teraz, czy chcecie ją poznać. Jeśli tak, to miejcie odwagę wysłuchać jej do końca, tak jak ja miałam odwagę przejść przez to, o czym wam opowiem...
To historia trzynastoletniej dziwki. Moja historia. Nie jest łatwo ją pisać. Ani jej słuchać. Zdecydujcie więc teraz, czy chcecie ją poznać. Jeśli tak, to miejcie odwagę wysłuchać jej do końca, tak jak ja miałam odwagę przejść przez to, o czym wam opowiem...
W miasteczku San Marti no di Taurianova w Kalabrii jest wiosna. Anna Maria ma trzynaście lat i zakochuje się po raz pierwszy – w chłopaku starszym od siebie. Jest zachwycona, kiedy ukochany zaprasza ją na przejażdżkę. Śni o miłości, ale ten samochód zawiezie ją do piekła. Zatrzymuje się przed opuszczonym
domem. W środku są trzej mężczyźni....
Tak zaczyna się jej długa, ciemna noc – gwałtów, bólu i milczenia. Trzy lata, podczas których Anna Maria zostaje odarta z dzieciństwa, z chęci życia, z godności. Dopiero kiedy jej oprawcy chcą skrzywdzić jej ukochaną młodszą siostrę, Anna Maria znajduje w sobie odwagę, by zacząć mówić.
Sędzia jej wierzy, skazuje jej dręczycieli.
Ale miasto wydaje inny wyrok. Za to, że odważyła się ujawnić prawdę, Anna Maria zostaje napiętnowana.
Od tej pory jest „Malanova” – złym omenem, dziwką, co „sama się prosiła”, zdrajczynią, która pogwałciła omerta – kalabryjską zmowę milczenia. I musi za to zapłacić...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?