Lubisz silny dreszczyk emocji? Jeśli tak ta kategoria jest dla Ciebie. Obszerna temetyka jaką jest kategoria książek sensacyjnych i kryminalnych charakteryzuje się niezwykłą, interesującą, wciągającącą, trzymającą w ciągłym napięciu i zapierająca dech w piersiach akcją. Intrygujące powieści kryminalne pełne mrocznych tajemnic, wprowadzają w mroczny i brutalny świat, wbijają czytelnika w fotel i zaskakują wartką akcją. Naładowane emocjami, zaskakujące i niekiedy rozdzierające serce mroczne historie...
Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki. Linnet Ridgeway posiada wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo… i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę… Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając na statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest…
- losy dwóch kolegów z jednego podwórka: tytułowego Babola i związanego ze światkiem przestępczym Gerarda na tle lat 70. w peerelowskiej Polsce
- druga po świetnie ocenionym Kompozytorze powieść Sławomira Górzyńskiego wydana przez MUZĘ
- książka wygrała konkurs organizowany przez Świat Książki o Złote Pióro
Babol to znienawidzone przezwisko, które za Tomkiem ciągnie się przez wiele lat. Ciągnie się za nim znajomość z podwórkowym tyranem, Gerardem, prowadząc go czasami aż na granicę przestępstwa. Obaj chłopcy, uzdolnieni muzycznie, walcza o miejsce w szkolnej orkiestrze. Skomplikowana, niejednoznaczna relacja pomiędzy Tomkiem i Gerardem otrze się zarówno o gwałt, kradzież i stręczycielstwo, jak i też o ratowanie życia, muzyczne ambicje i... eutanazję. Jest też pielęgniarka, piękna Stasia, która własnym uporem i ciężką pracą z salowej w prowincjonalnej umieralni staje się w końcu przełożoną pielęgniarek w wojewódzkim szpitalu. Barwne życie tej kobiety dramatycznie splata się z losem dwóch znajomych z podwórka i Stasia, niedorozwiniętego chłopaka, którego pamiętnik może śmieszyć do łez i zjeżyć z przerażenia włosy na głowie. Babol to zadziwiająco głęboka i szczera opowieść - prawdziwy tygiel wszelakich namiętności - w której splatają się losy wielu niezwykłych postaci.
Książka, która stworzyła Mocka.Wrocław, maj 1933 roku. Wstrząsająca zbrodnia. Zmasakrowane zwłoki dwóch kobiet. Tajemnicze zdanie napisane krwią ofiar. I wszędzie skorpiony. Idealna sprawa dla Eberharda Mocka.W mrocznym i posępnym Wrocławiu, gdzie w każdym zaułku złodzieje i mordercy czekają na ofiarę, rządzi przemoc i korupcja. Wysoko postawieni notable oddają się hazardowi i rozpuście, przekupna policja walczy o władzę. W mieście zarażonym doktryną hitlerowską pewien komisarz gustuje w dość nietypowej rozrywce. Grywa w szachy (według własnych zasad) z pięknymi roznegliżowanymi pannami. To Mock, którego z domu rozkoszy może wyciągnąć tylko kolejna zbrodnia.
Kolejna znakomita, ale jednak zupełnie inna niż poprzednie, wyjątkowa powieść Marcina Wolskiego. Frapująca political fiction. W roli głównej: James Bond - w polskim wydaniu. Sześćdziesięcioletni Konrad - generał UB, zaangażowany w najbardziej zakulisowe działania władz PRL-u, z pogmatwanym życiorysem - niespodziewanie uświadamia sobie, że jego biografia jest swego rodzaju antytezą drogi życiowej Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Odtąd jego życie się zmienia, wie bowiem, że cokolwiek stanie się z Papieżem, stanie się też z nim. Tymczasem dowiaduje się, że na Głowę Kościoła planowany jest zamach podczas wizyty w Polsce. Czy uda mu się uratować Pielgrzyma i. siebie? Żywa narracja, akcja trzymająca w napięciu, zaskakujące rozwiązania. A w mistrzowsko naszkicowanym tle polska rzeczywistość, od lat dwudziestych XX wieku do pamiętnego 2 kwietnia 2005 roku, i Jan Paweł II, którego charyzmatyczna osobowość przemienia naszą historię
Brytyjski agent wpada na trop tajemniczej międzynarodowej oraganizacji, która pod hasłem naprawy świata dąży do totalnej wojny. Z narażeniem życia zdobywa dowody działalności ugrupowania i ukrywa je w bezpiecznym miejscu. Wkrótce potem wpada w pułapkę i zostaje zamordowany. Zaszyfrowany klucz do bezcennego depozytu trafia w ręcee przypadkowych osób.
Dopadnę cię... Przede mną nie uciekniesz, znajdę cię wszędzie i zabiję...Sheridan i Jason, dwoje nastolatków, zostają postrzeleni podczas wycieczki nad jezioro. Napastnik ciężko rani Sheridan i zabija Jasona. Śledztwo w tej sprawie kończy się fiaskiem.Mija dwanaście lat. Sheridan dowiaduje się, że odnaleziono broń, z której przed laty ktoś strzelał do niej i Jasona. Wraca w rodzinne strony, by przeprowadzić prywatne śledztwo. Jednak jej powrót komuś się nie podoba. Sheridan zostaje porwana i pobita do nieprzytomności. Kiedy na moment odzyskuje świadomość, słyszy, jak napastnik kopie dla niej grób. Życie ratuje jej Cain, przyrodni brat Jasona. Po tym wydarzeniu Sheridan ufa tylko jemu, ale czy słusznie?
Tom Thorne znalazł się na dnie. Pogrążony w depresji po śmierci ojca inspektor zostaje przeniesiony do pracy biurowej, jego kariera załamuje się. Kiedy w Londynie zaczynają ginąć bezdomni, Thorne zgłasza się na ochotnika, by wejść jako tajniak w ich środowisko. Szybko, może nawet za szybko, staje się jednym z nich. Na ulicach miasta doświadcza strachu, głodu, zimna i biedy. Poznaje parę młodych narkomanów i pomimo gry, jaką z nimi prowadzi, i ich pragmatycznej brutalności, przyjaźń tej trójki wydaje się szczera. Wkrótce okazuje się, że morderstwa nie są przypadkowe. Czy Thorne pozna tożsamość zabójcy, zanim zginą kolejni ludzie? Czy zdoła przy tym uporać się z trawiącym go bólem?Mark Billingham należy do czołówki autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat zdobywa najważniejsze brytyjskie nagrody literackie. Za postać inspektora Toma Thornea, uznanego za najciekawszego detektywa, został uhonorowany nagrodą Sherlocka. Wszystkie thrillery Billinghama trafiają na najwyższe miejsca bestsellerów Sunday Timesa, m.in. Kokon, Mięczak, Ofiary, Podpalona i Zapomniani. Powieści zostaną zekranizowane.
21 grudnia 2012 roku to najprawdopodobniej jedna z najbardziej wyczekiwanych dat w dziejach ludzkości. Co dwadzieścia sześć tysięcy lat Ziemia znajduje się w idealnej linii prostej z centrum naszej galaktyki. Sytuacja taka powtórzy się właśnie 21 grudnia 2012 roku o godzinie 11.11. Jak wynika z obliczeń starożytnych Majów, nastąpi wtedy nie tylko koniec naszej epoki – tego właśnie dnia zagładzie ulegnie ludzka świadomość w tej formie, w jakiej znamy ją dzisiaj.
W swojej doskonałej książce Whitley Strieber, autor kultowej Wspólnoty i zekranizowanej książki Pojutrze, oferuje zupełnie nowe wejrzenie na tajemnice roku 2012 oraz ekscytującą opowieść o tajemniczych obcych bytach, które nagle pojawiają się w najświętszych miejscach Ziemi, aby zniszczyć ludzkie dusze i wtrącić nasz świat w otchłań chaosu, jakiego jeszcze nigdy nie zaznał.
Detektyw Eve Dallas znowu na tropie...Po raz kolejny niezawodna Eve Dallas musi rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa. Tym razem ofiarą pada ojciec Flores - ksiądz katolicki, który umiera podczas mszy pogrzebowej. Wszystko wskazuje na to, że został otruty. Flores był powszechnie lubianym duszpasterzem, nikt nie wierzy, że mógł mieć wrogów... Oględziny ciała wykazują jednak kilka zaskakujących szczegółów, które podają w wątpliwość tożsamość ofiary. Kim naprawdę był ojciec Flores i czy detektyw Dallas uda się to ustalić?
Stylowy i zaskakujący romans szpiegowski. Lato 1976 roku w Anglii zapowiada się wyjątkowo upalnie. Ruth Gilmartin, matka samotnie wychowująca kilkuletniego synka, udziela obcokrajowcom prywatnych lekcji angielskiego, zmaga się z pogmatwanym życiem uczuciowym, próbuje znaleźć czas na dokończenie pracy doktorskiej na uniwersytecie w Oksfordzie. Od jakiegoś czasu niepokoi ją zachowanie matki, ekscentrycznej wdowy mieszkającej w wiejskim domu na odludziu. Wielostronicowy, pokreślony rękopis, który Sally Gilmartin przekazuje córce, ujawnia dotąd pilnie przez nią strzeżony niewiarygodny sekret. Matka Ruth nie jest rodowitą Brytyjką, lecz Rosjanką, która po rewolucji bolszewickiej wyemigrowała z ojcem i bratem do Paryża, a tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej została zwerbowana przez brytyjskie służby wywiadowcze. Ujawnienie prawdziwej tożsamości matki to dopiero początek intrygi, w którą zostaje wplątana Ruth, gdy uświadamia sobie, że obawy Sally o jej bezpieczeństwo są niebezpodstawne.
Debiut literacki jednego z największych pisarzy amerykańskich, autora sfilmowanej w 2000 roku powieści Requiem dla snu.
Kontrowersyjną treść o ogromnym ładunku emocjonalnym przekazuje za pomocą oszczędnych środków, bezceremonialnie traktując reguły sztuki pisarskiej.
Dobry anioł śmierci, powieść z roku 1997, jest blisko spokrewniona ze znanymi już w Polsce utworami autora (Kryptonim Pingwin, Prawo ślimaka). Podobnie jak tam, bohater jest Rosjaninem mieszkającym w Kijowie i podobne okoliczności zmuszają go do ucieczki „na kraj świata”. Jego obfitująca w dramatyczne przygody
peregrynacja na półwysep Mangyszłak nad Morzem Kaspijskim i z powrotem łączy w sobie wątki sensacyjne (przemyt broni i narkotyków) oraz kryminalne (niewyjaśnione zabójstwo sprzed wielu lat) z intrygującym wątkiem
historycznoliterackim – bohater wchodzi w posiadanie zagadkowych dokumentów, które pozwalają na odsłonięcie tajemnic pobytu Tarasa Szewczenki na zesłaniu właśnie na Mangyszłaku. Zderzenie brutalnej współczesnej rzeczywistości z wyidealizowanym obrazem narodowego wieszcza Ukrainy i wynikające stad
implikacje to także, oprócz dużej atrakcyjności fabularnej, istotny walor powieści.
Młoda dziennikarka Annika Bengtzon pracuje ""na stażu"" w jednym ze sztokholmskich tabloidów i marzy o tym, by dostać tam stałą pracę. Pod nieobecność redakcyjnej koleżanki odbiera telefon - anonimowy świadek donosi, że na jednym z miejskich cmentarzy znajdują się zwłoki młodej kobiety... Dla Anniki może to być wielka szansa. Nagłośnienie tego zdarzenia i rozplątanie kryminalnej zagadki, mogłoby jej bardzo pomóc w karierze zawodowej. Annika postawia samodzielnie wytropić mordercę... Zaprowadzi ją to do miejsc w jakich nigdy nie spodziewała się znaleźć, do świata sztokholmskich sex-clubów i szemranych interesów... Musi także odpierać ataki redakcyjnych ""koleżanek"", które chciałyby przypisać sobie jej sukcesy. Wszystko wskazuje na to, że w zabójstwo może być zamieszany znany polityk... Atmosfera coraz bardziej gęstnieje, trudno powiedzieć czy to Annika tropi mordercę, czy też sama jest tropiona...
W starej rezydencji na obrzeżach miasteczka N. zostaje zamordowana Hélene. Jej śmierć wzbudza ogromne poruszenie wśród mieszkańców. Ofiara była bowiem ostatnią potomkinią rodziny, której burzliwe i tragiczne losy śledzili i komentowali od dziesiątków lat. W dzieciństwie i młodości kobieta spędzała w tym domu wszystkie wakacje, zawracając w głowach miejscowym chłopcom i młodym mężczyznom. Potem wyjechała i słuch o niej niemal całkiem zaginął. Pewnego razu Hélene powraca w rodzinne strony tylko na jedną noc, podczas której spotyka ją śmierć. Rozpoczyna się żmudne śledztwo zakończone po wielu miesiącach aresztowaniem domniemanego sprawcy
Narodziny są początkiem, śmierć końcem. To były jedyne pewniki w życiu Toma Webstera. Dopóki śmierć jego żony Katie wszystkiego nie zmieniła?
W Requiem Joyce mierzy się z egzotyką współczesnej Jerozolimy, posługując się bogatym zapleczem kulturowym tego miasta jako tłem dla porywającej historii o religii, spisku i miłości przekraczającej granice śmierci. Tom Webster, dręczony poczuciem winy po bezsensownej, przypadkowej śmierci swojej żony, rzuca pracę w angielskiej szkole i jedzie do Jerozolimy, do swojej wieloletniej przyjaciółki i byłej kochanki, Sharon, obecnie wykonującej zawód psychoterapeutki.
Wkrótce zaczyna mieć halucynacje. Jednak może to wcale nie omamy, może z otchłani czasu i przestrzeni sięgają po niego dżiny? Tom wchodzi w posiadanie pewnego, nieznanego dotąd, Zwoju znad Morza Martwego. Czy jego autorem jest sam Jezus? A może ktoś, czyją rolę u jego boku chrześcijaństwo od wieków stara się zdyskredytować? Treść tego starożytnego manuskryptu może zburzyć podstawy całego świata chrześcijańskiego, a w jego posiadanie chcą wejść wszyscy gracze ? Żydzi, Arabowie i Watykan.
Graham Joyce (ur. 1954) ? pisarz brytyjski, którego twórczość to fascynujące połączenie horroru, fantasy i prozy psychologicznej.
Zadebiutował w 1991 roku powieścią Dreamside. Największy rozgłos oraz wiele prestiżowych nagród (British Fantasy Society oraz World Fantasy Award) przyniosły mu powieści Requiem (1995), Indygo (1999) oraz The Facts of Life (2002). Większość jego opowiadań została zebrana w tomie Partial Eclipse and Other Stories (2005).
Powieść The Limits of Enchantment (2005) była nominowana do World Fantasy Award. Joyce jest 5-krotnym zwycięzcą British Fantasy Award, za: Indygo, Requiem, The Facts of Life, Dark Sister i The Tooth Fairy.
Prócz kariery pisarskiej, Graham Joyce prowadzi zajęcia z twórczości literackiej na uniwersytecie w Nottingham. Od lat jest również zaangażowany w społeczne programy promocji literatury i pisania w więzieniach brytyjskich.
Mieszka w Leicester, wraz z żoną Suzanne i dziećmi: Josephem i Ellą.
Requiem to historia miłosna; thriller; i potężna opowieść o nowożytnej magii, chrześcijaństwie i seksie? poruszająca powieść, pewna cudów i zaskoczeń
- M. John Harrison
?Stałem się zagorzałym fanem Grahama Joyce?a od pierwszego kontaktu z jego książką?.
- Peter Straub
To już nie potrwa długo. Dostanę cię. Skończę to, co zacząłem? Sky Kellerman została brutalnie zaatakowana we własnym łóżku. Tylko cudem uniknęła najgorszego, ale to traumatyczne wydarzenie całkowicie odmieniło jej życie. Przestaje jej zależeć na karierze zawodowej. Zaczyna postrzegać świat jako niezbyt przyjazne miejsce. Dlatego zapisuje się na kursy strzeleckie i samoobrony. Już nigdy nie zamierza być bezbronną ofiarą. Kiedy jej oprawca wychodzi na wolność, koszmar powraca. Sky wie, że znów zagraża jej śmiertelne niebezpieczeństwo - napastnik ponownie zaatakuje. Kieruje nim ślepa nienawiść i chęć zemsty. Jednak ona nie jest już tą samą kobietą co kiedyś. Wie, jak się bronić, a dodatkowo wspiera ją detektyw David Willis...
W pokoju przesłuchań siedzi Smalls - człowiek o tajemniczej przeszłości oskarżony o zabójstwo ośmioletniej dziewczynki. A może nie tylko jej? Policja nie ma żadnych dowodów rzeczowych, ale może pojawią się takie, kiedy śledczy Cohen i Pierce poddadzą Smallsa ostremu przesłuchaniu.
Mają dwanaście godzin na udowodnienie mu winy. A z każdą kolejną sprawa wydaje się gmatwać jeszcze bardziej.
Jesień 1922 roku. Tajemniczy Kolekcjoner z Warszawy Szymon Aronow - zwany Kulawym, powierza księciu Morosiniemu, znawcy starych klejnotów, niebezpieczną misję odszukania czterech kamieni szlachetnych skradzionych niegdyś ze Świątyni Jerozolimskiej. Po odnalezieniu szafiru zwanego „Błękitną Gwiazdą" książę wyrusza do Anglii, gdzie ma się znajdować bezcenny diament - „Róża Yorku". Zaczyna się szalona przygoda pełna niebezpieczeństw i emocji, bowiem ów kamień jest obiektem pożądania wielu osób, które zrobiłby wszystko, aby go zdobyć. Jaką rolę odgrywa w tej sprawie młodziutka Anielka Solmańska, która pragnąc miłości i pomocy Morosiniego, zarazem zdaje się prowadzić własną, podwójną grę?...
Książka Juliette Benzoni wprowadza nas w niezwykły świat przedwojennej Europy, opisując mroczne tajemnice, zbrodnie, miłość, namiętność, wielkie pieniądze i porywające namiętności.
Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai, zauroczony atmosferą podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem, śni swoje sny na jawie. Pewnego dnia spotyka Marinę, która od pierwszej chwili wydaje mu się nie mniej fascynująca niż sekrety dawnej Barcelony. Śledząc zagadkową damę w czerni, odwiedzająca co miesiąc bezimienny nagrobek na cmentarzu dzielnicy Sarriá, Oscar i jego przyjaciółka poznają zapomnianą od lat historię rodem z Frankensteina i XIX-wiecznych thrillerów. Historię, której dramatyczny finał ma się dopiero rozegrać..
Gdy [Mieszko II] umarł w roku Pańskim 1033, nastąpił po nim pierworodny syn jego Bolesław. Skoro ten został ukoronowany na króla, wyrządzał swej matce wiele zniewag. Matka jego, pochodząca ze znakomitego rodu, nie mogąc znieść jego niegodziwości, zabrawszy maleńkiego syna swego Kazimierza wróciła do ziemi ojczystej do Saksonii, do Brunszwiku, i umieściwszy tam syna dla nauki miała wstąpić do jakiegoś klasztoru zakonnic. Bolesław zaś z powodu srogości i potworności występków, których się dopuszczał, źle zakończył życie i choć odznaczony został koroną królewską, nie wchodzi w poczet królów i książąt Polski. (Kronika wielkopolska, ok. 1295 r.)
Zbigniew Wojtyś (ur. 1962 r. w Kaliszu) – prozaik, tłumacz. W 1985 r. ukończył anglistykę na UAM, gdzie później do 1991 r. prowadził zajęcia z literatury angielskiej. Potem – jak sam mówi – bawił się trochę biznesem, ale gdy go to w końcu znudziło, wrócił do swojej wrodzonej pasji, czyli do literatury. W 2007 r. zadebiutował powieścią Filatelista.
Erudycyjne odniesienia do literatury (…) i przekazów kulturowych, dobre pióro, które poradziło sobie ze skomplikowanymi wywodami językoznawczymi i filozoficznymi, ale też ze śmiałymi scenami erotycznymi czy brutalnymi, ogromny potencjał wyobraźniowy to cechy, które sprawiają, że powieść Wojtysia jest interesująca i bardzo wciągająca. A nade wszystko wielowymiarowa i spójna. Polecam wszystkim, którzy lubią się wczytywać w słowa. (Jolanta Świetlikowska, zbrodniawbibliotece.pl)
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?