Seks i życie intymne to bardzo ważne aspekty w życiu każdego dorosłego człowieka. Polecamy mnóstwo poradników i przewodników dla kobiet i mężczyzn. Przewodniki po kobiecej seksualności, dzięki którym odkryjesz siebie, zrozumiesz, co sprawia ci przyjemność i nauczysz się o tym mówić – bez lęku i wstydu. Kilkaset dowcipów o relacjach damsko-męskich, seksie i nie tylko. Urozmaicony seks jest fajny i zapewnia dużo zabawy, a to łączy ludzi i zbliża do siebie. Magiczny seks równa się cudowny związek. Poruszamy zagadnienia takie jak masaż tantryczny, kamasutra, seksoholizm, zaburzenia seksualne, orgazm, punkt G oraz wiele innych pojęć z zakresu seksualności.
W drugim, unowocześnionym i rozszerzonym wydaniu tej książki wnikliwie i wyczerpująco przedstawiono: patofizjologię męskiego układu rozrodczego - od okresu rozwoju embrionalnego po okres starczy, diagnostykę andrologiczną - z uwzględnieniem technik badawczych, testów funkcjonalnych, badań endokrynologicznych, genetycznych, radiologicznych i innych obrazowych, problemy kliniczne, w tym: andrologię endokrynologiczną oraz nowotwory jądra, antykoncepcję męską - metody hormonalne, niehormonalne, chirurgiczne oraz szczepionki antykoncepcyjne, zagadnienia prawne w andrologii, m.in. dochodzenie ojcostwa i etyczne aspekty wspomaganego rozrodu. Szczególny nacisk położono na problematykę dotyczącą niepłodności męskiej - z uwzględnieniem jej genetycznego podłoża i leczenia. Publikacja zainteresuje zarówno andrologów, endokrynologów, ginekologów, lekarzy innych specjalności oraz studentów medycyny i osoby stykające się z problemem niepłodności.
Nieślubne dzieci, niewierne królowe, dotknięci impotencją królowie, na których barkach spoczywają losy całej dynastii. Seks i narodziny dzieci całkiem dosłownie stanowiły dla Tudorów kwestię życia lub śmierci Elżbieta z Yorku zmarła w wyniku powikłań poporodowych, dwie żony Henryka VIII ścięto za zdradę małżeńską, a dobrowolne dziewictwo Elżbiety I stało się sygnałem zapowiadającym upadek dynastii. Amy Licence zaznajamia czytelnika z okolicznościami narodzin dwóch synów Elżbiety York, Artura i Henryka, późniejszym małżeństwem Katarzyny Aragońskiej z obu mężczyznami, informacjami na temat pozostałych pięciu żon Henryka VIII oraz jego kochanek, a także życia seksualnego jego córek. Książka zawiera szczegółowe omówienie doświadczeń wszystkich wspomnianych kobiet, od kwestii płodności, zapłodnienia i ciąży poprzez wydarzenia w zaciszu komnat, w których rodziły, aż po macierzyństwo i śmiertelność potomstwa w wieku niemowlęcym.
Dajcie spokój, nie da się być tytułową, perfekcyjną we wszystkim Supermenką - to przesłanie Debory L.Spar, redaktorski żeńskiego Bernard College przy Columbia Uniwersity, matki trojga dzieci, mężatki z 25 - letnim stażem i byłej profesor Harvard Business School. Przesłanie dla kobiet, które codziennie dokonują rzeczy niemożliwych, godząc karierę z byciem perfekcyjną matką, atrakcyjną kochanką, czułą żoną i dobrą gospodynią. To również świetna lektura dla tych, które stojąc u progu dorosłego życia za wszelką cenę chcą to wszystko osiągnąć. Świetnie napisana, osobista opowieść o tym, jak kobiety wpadły w pułapkę feminizmu. Supermenki trafiły na listę bestsellerów New York Timesa.
Dzieci – od niemowlęctwa do dorosłości – muszą być pewne, że zawsze mogą się zwrócić do rodziców z wszelkimi pytaniami i obawami. Muszą być przekonane o tym, że rodzice są otwarci i chętni, by podzielić się wiedzą i doradzić, nawet jeśli sami mają pewne wątpliwości.
Autor książki John Chirban – sam będąc rodzicem, a jednocześnie z zawodu psychologiem – wskazuje wszystkie wyzwania, jakie niesie ze sobą rozmowa z dziećmi o seksie, i oferuje rodzicom konkretne porady, jak im sprostać. Podkreśla, że rodzice muszą już od pierwszych dni pracować nad opartą na otwartości komunikacją między nimi a dziećmi. Trzeba ciągle rozmawiać, o drobnych, nieistotnych rzeczach, aby komunikacja była żywa i by dzieci wiedziały, że mogą zwrócić się do rodziców, kiedy wydarzy się coś naprawdę istotnego – jak pytanie o seks.
Do obowiązków rodziców należy m.in. wzięcie odpowiedzialności za edukację seksualną swoich dzieci. Autor podkreśla, że trudno jest poruszyć tak delikatny temat, patrząc dzieciom prosto w oczy, ale jeśli nie zrobią tego rodzice, to uczynią to inne dzieciaki w autobusie albo, co gorsze, jakiś prymitywny osobnik przez Internet wprowadzi je w błąd, co może poważnie zaszkodzić dzieciom albo wypaczyć ich rozumienie seksu, który powinien być jednym z błogosławieństw życia. Autor przywraca porządek rzeczy, pokazując, że przed współżyciem najpierw trzeba zbudować oparty na miłości związek i wykazać się dojrzałością.
Ta książka pomoże rodzicom uporządkować myśli i nauczy, jak stać się przewodnikiem dla dzieci, aby pokazać im, jak właściwie, uczciwie i z pewnością siebie podejść do swojej seksualności.
Homoseksualizm. Nabyty czy wrodzony? A może jedno i drugie? Co zrobiłam nie tak? Co zrobiłem nie tak? – pytają rodzice dziecka, które swoim zachowaniem, słowami, pragnieniami wysyła sygnały, że nie umie być chłopcem – chociaż nim jest, nie chce być dziewczynką – chociaż nią jest. Jak odczytać te sygnały, jak na nie zareagować? Autorzy książki omawiają problem prehomoseksualizmu – zaburzeń tożsamości płciowej oraz dezorientacji płciowej u dzieci.
Wzorce kultury konsumpcyjnej odnajdujemy dziś nie tylko w miejskiej przestrzeni, na reklamowych billboardach czy w centrach handlowych. Są obecne nie tylko w wypełnionym kartami kredytowymi porfelu, nie tylko w feerii towarów na sklepowych półkach czy w szaleństwie sezonowych wyprzedaży. Dotarły już do tych rejonów kultury, których o związek z konsumeryzmem nigdy byśmy nie podejrzewali. Można wręcz powiedzieć, że "supermarketyzuje się" cała kultura. Konsumenckie schematy postępowania i myślenia widać choćby w wychowywaniu dzieci, w edukacji, w życiu seksualnym, a nawet w Kościele, ponieważ "supermarketyzacji" ulega także sfera przeżyć religijnych. Książka poświęcona jest mechanizmom i efektom owej "supermarketyzacji" na polu religii i seksualności. A przyglądamy się tym mechanizmom przez pryzmat zachowań ludzi młodych, ponieważ są one, zdaniem socjologów, świetnym prognostykiem tego, co się jeszcze w kulturze zachodniej wydarzy.
Niniejsza publikacja ma na celu przybliżenie zagadnień dotyczących współczesnego rozumienia pojęcia psychopatii oraz ukazania specyfiki seksualności osób psychopatycznych zarówno z perspektywy psychologii rozwojowej, klinicznej, psychiatrii, jak i w ujęciu kryminologicznym i resocjalizacyjnym oraz w kontekście współczesnego dyskursu społecznego.
Sztuka aktu kobiecego w pięknym albumie Monograficzny album aktu w polskiej fotografii, prezentujący dokonania największych polskich fotografików średniego pokolenia.
Problem podjęty przez Ninę Kapuścińską-Kmiecik uznać należy za wyjątkowo atrakcyjny badawczo. Mimo że tematyka ziemiańska cieszy się dużym zainteresowaniem historyków, badania Autorki mają w dużym stopniu charakter pionierski. Tekstem monografii zainteresowani będą historycy dziejów społecznych, z pewnością podjęty problem ma szansę zainteresować również szerszy krąg czytelników. Niewątpliwym walorem pracy jest jej interdyscyplinarność (poza aspektami interesującymi historyka, znaleźć tu można elementy z zakresu socjologii, psychologii, literaturoznawstwa).
Za różową kurtyną to wyczerpująca prezentacja pinku eiga – awangardowego kina erotycznego z Japonii. Autor opisuje obrzeża współczesnej kinematografii japońskiej, odnosząc je do szerszego tła kulturowego, społecznego i politycznego. Pokazuje, w jaki sposób w pinku eiga kultura awangardowa przeplata się z kinem ekscesu, tworząc jedyne w swoim rodzaju, kontrowersyjne i niejednoznaczne zjawisko estetyczne.
Jezus uwalnia od uzależnieńKsiążka ta zajmuje się problemami osób, które zmagają się ze zranieniami i uzależnieniami związanymi ze sferą seksualności: sięgają po pornografię, dopuszczają się cudzołóstwa, uzależniają się od masturbacji, korzystają z usług prostytutek.Autor książki, pastor Russell Willingham, w bardzo szczery sposób opowiada o własnych doświadczeniach związanych z uzależnieniem od seksu, z którym walczył przez wiele lat. Dzięki jego świadectwu oraz wiedzy psychologicznej i doświadczeniu, dowiadujemy się m.in.:- jakie są przyczyny uzależnienia, gdzie może tkwić źródło nałogu i jak je odnaleźć- jakie są objawy uzależnienia; jak sprawdzić, czy dana osoba jest już uzależniona- jak powszechny jest to problem czy może dotyczyć osób wierzących, jak często dotyczy kobiet?- jak przebiega uzależnienie, jakie są jego cykle i odmiany- jak uzależnienie niszczy duchowość, psychikę i ciało.Autor wskazuje czytelnikom drogę do uzdrowienia i wyzwolenia. Ma pełną świadomość, że to właśnie dzięki Jezusowi dostąpił duchowego uwolnienia. Dzięki tej książce dowiadujemy się, jak kierować się ku pełnej wolności. Choć droga uwolnienia ma zawsze charakter indywidualny, to pewne jej kluczowe elementy są niezbędne i musi je przepracować każdy uzależniony.
To nie bollywoodzki sen – to relacja, która obnaża blaski i cienie życia prostytutek i tancerek erotycznych jednej z największych metropolii świata.
Namiętność i przemoc na tle ognistych barw, wśród odurzających zapachów, w obliczu olbrzymich kontrastów, niesprawiedliwości i walki o przetrwanie za wszelką cenę – oto realia nocnego życia Bombaju.
Faleiro, potomkini portugalskich kolonizatorów z prowincji Goa, odsłania kolejną, nieznaną stronę Indii. Przenika do „półświatka” i rejestruje tamtejszy night-life, którego wnikliwym zapisem jest bestsellerowa i wielokrotnie nagradzana Ślicznotka.
To opowieść nie tylko o bombajskim „półświatku”, ale też o wielokulturowości, wieloetniczności i skrajnie zhierarchizowanym kastowym społeczeństwie indyjskim.
Pełna mądrości i współczucia książka Zaskoczona radością jest darem Dawn Eden dla ofiar nadużyć seksualnych w dzieciństwie i dla wszystkich zmagających się z ranami zadanymi przez innych. Źródłem inspiracji dla autorki są święci - którzy tak jak ona sama - doświadczyli wykorzystania i znaleźli uzdrowienie w Chrystusie.
Zbiór lokuje się na przecięciu kilku perspektyw - perspektywy antropologii i socjologii obyczajów, socjologii moralności oraz gender studies. Autorzy, podejmując w sposób naukowy dyskusję nad kontrowersyjnymi, niejednokrotnie nowymi zjawiskami w kulturze współczesnej (nie zawsze są to zjawiska historycznie nowe, lecz raczej dotąd w nauce nie analizowane), pozwalają także praktykom społecznym lepiej zrozumieć często kłopotliwą i zaskakującą rzeczywistość. Każdy z tych tekstów mógłby być opublikowany osobno, ale wówczas nie byłoby wyraźne to, co jest wyraźne w zbiorze - mianowicie że omawiane w nich zjawiska są objawem pewnej ogólnej tendencji, jaką jest eksponowanie w ostatnich dziesięcioleciach cielesności i, jak zwraca na to
uwagę redaktor tomu Jacek Kurczewski, pozornego wyzwolenia prywatnego ciała, które wystawione we wszystkich swoich, nawet najbardziej intymnych przejawach na widok publiczny, podlega społecznemu ukształtowaniu i społecznej interpretacji.
prof. Małgorzata Fuszara
Niniejszy tom obejmuje studia koncentrujące się na zagadnieniach płci, ciała i seksualności w szeroko rozumianych aspektach: kulturowym, literaturoznawczym, edukacyjnym i historycznym na przestrzeni wieków, poczynając od czasów antycznych, a na teraźniejszości kończąc.
Grzeczne dziewczynki używają lusterek do układania fryzur, niegrzeczne – do podziwiania swoich wagin.
Dążenie do orgazmu wyzwala kobiety. Uczy nas zauważać, że nasze potrzeby i pragnienia też się liczą, że zasługujemy na rzeczy dobre i na dobre traktowanie. A kiedy kobieta dobrze czuje się w sypialni, jej partner tylko na tym korzysta.
Nieważne, co robią albo czego nie robią inni. Pomyśl o tym, czego TY chcesz.
Na co masz ochotę, co cię ciekawi i co sprawia ci przyjemność?
Zastanów się, czego pragniesz, i wyciągnij po to rękę.
***
JOANNA KESZKA
Nieustraszona testerka wibratorów i twórczyni najseksowniejszego portalu dla kobiet Barbarella.pl wspiera kobiety w pozwalaniu sobie na więcej: w seksie i w życiu.
RADZI
Nie udawaj, że nie masz łechtaczki, ciesz się doznaniami, które możesz dzięki niej przeżywać.
OBALA MITY
Prawda jest taka, że penetracja to najlepsza droga do orgazmu, ale dla… mężczyzn. Kobiety do radości z seksu potrzebują czegoś więcej niż tylko penisa we wzwodzie: atmosfery zabawy, flirtu, wygłupów i igraszek.
PODSUWA POMYSŁY
Zabawa jest najlepszym afrodyzjakiem: bawcie się jedzeniem i seksem, kochajcie się przy świecach i z opaską na oczach, piszcie własne scenariusze erotyczne, kolekcjonujcie erotyczne gadżety godne rozwiązłej pani domu i nigdy nie zawahajcie się ich użyć.
***
Jak wybrać swój pierwszy wibrator?
Czy warto ćwiczyć mięśnie Kegla?
Do czego służą kulki gejszy?
Jak bawić się w scenariusze erotyczne?
Jak odświeżyć związek?
Dlaczego o seksie warto rozmawiać?
Dla kogo kajdanki, dla kogo opaska na oczy?
Po co sięgają kochankowie, którzy chcą bawić się w dominację?
Jak połączyć czekoladę i erotyczne wersety?
Co jest potrzebne do dobrego seksu?
Jakie gadżety podkręcą temperaturę miłosnych manewrów?
Gdzie znajduje się grób Kleopatry, najsłynniejszej królowej starożytnego świata? Co unicestwiło cywilizację Majów? Jak wyglądały rytualne orgie organizowane w starożytnym Egipcie, podczas których oddawano się zmysłowym uciechom i pito do upadłego, aby w ten sposób ocalić świat przed zagładą.
Czy słynna cesarzowa Teodora rzeczywiście była w młodości kurtyzaną, sprzedającą swe wdzięki mężczyznom za garść miedziaków? Gdzie znajduje się grobowiec, w którym spoczywają doczesne szczątki świętego Pawła? Czy w ruinach opuszczonego miasta w Jemenie naprawdę natrafiono na ślady Arki Przymierza? Jak wyglądały uczty i zabawy seksualne organizowane na dworze Nerona, cesarza który przeszedł do historii jako prawdziwy potwór w purpurze. Czy w odnalezionym niedawno w słynnej Dolinie Królów sarkofagu spoczywa mumia królowej Nefertiti?
Co unicestwiło Sodomę i Gomorę, miasta które stały się symbolem występku, rozpusty i grzechu? Czy zagadkowy dysk z Fajstos był kalendarzem, amuletem czy też może starożytnym podręcznikiem technik seksualnych? Jakie tajemnice kryją grobowce Verginy, będące świadectwem tragedii, krwawych intryg i brutalnych morderstw, w które obfitowały dzieje królewskiego domu Macedonii.
Na te i mnóstwo innych pytań stara się udzielić odpowiedzi Krzysztof Kęciek w swej barwnej opowieści o zagadkach antycznego świata.
Każda epoka miała swoich miłosnych wywrotowców, którzy postępowali wbrew regułom i nie zważając na cenę schodzili na złą drogę. To właśnie ich śladem postanowiła podążyć autorka - tropem literackich cudzołożników, kochanków, uwodzicieli, femmes fatales, nieszczęśliwie zakochanych, by sprawdzić, jak pisarze i intelektualiści reagowali na ewolucje i rewolucje obyczajowe, w jaki sposób przekładali na język powieści pragnienia, uniesienia i namiętności współczesnych sobie lub odległych historycznie, lecz wciąż fascynujących ludzi. Opowiadając o ich losach prześledzimy zmiany w postrzeganiu miłości i seksualności, tworzeniu się stereotypów i mitów na ten temat, definiowaniu obszarów tabu i próbach wybrnięcia z konfliktu między chrześcijańską doktryną a świecką namiętnością. Moralność religijną realizowano w małżeństwie, a erotyzm - poza nim. Tak narodziła się instytucja romansu - lekarstwa na rozpalone zmysły i dojmujący brak miłości. Piszącemu o wielkich romansach nie wolno ulec pokusie ich idealizacji. Musi pamiętać o mrocznej stronie takich związków - losie porzuconych, zdradzonych i odrzuconych małżonków, oszukanych rodziców. Szczęście kochanków było często ich nieszczęściem. Kim byli mężowie Anny Kareniny i pani Bovary? Jakimi motywacjami kierowali się rodzice Romea i Julii? Czy cierpieli lub czuli się zranieni? Temat zdrady to jeden z lejtmotywów naszego życia. Miłość, seks i śmierć - wielka literatura karmi się takimi historiami i bohaterami.
Czas przemian społecznych nie pozostał bez wpływu dla funkcjonowania małżeństwa i rodziny – zauważa Anna Kwak w monografii poświęconej analizie przebrażeń, jakim uległy związki tradycyjne – mężczyzny i kobiety – w rodzinie. W opracowaniu odzwierciedlono – na podstawie analizy literatury i badań autorki – różnorodność form życia w związkach heteroseksualnych, ich płynność, zauważalną wolność wyborów. Jak odnotowuje autorka, na dobre upowszechniła się wielość form życia rodzinnego, znaczenia nabrała więź osobowa w rodzinie, a zauważalna stała się kruchość relacji. Anna Kwak w przedstawianej monografii analizuje szczegółowo w obszarze polskim, ale również w perspektywie literatury światowej procesy, które dokonały się w rodzinie tradycyjnej i doprowadziły do nietradycyjnych jej alternatyw. Stawia także pytania o wartości tkwiące w bliskich związkach, analizuje opinie respondentów. Analiza zaprezentowana przez badaczkę uświadamia znaczenie obserwowanych procesów zarówno dla jednostki, jak i dla społeczeństwa.
To nowe spojrzenie na kino polskie, spojrzenie ? zgodnie z tytułową zapowiedzią ? od strony ciała i seksualności. Refleksja historyczna i analityczna dotycząca polskiego kina ? od lat, ze zrozumiałych względów, zdominowana jest przez myślenie polityczne, wiążące dzieła filmowe z kolejnymi fazami dwudziestowiecznych dziejów naszego kraju; toteż pora najwyższa na jej odświeżenie, wykorzystujące częstsze dziś, uciekające od polityki normy lektury, wśród nich ? właśnie czytanie filmów poprzez zawarty w nich, nieraz głęboko ukryty przekaz na temat seksualności i ról płciowych.
Mamy tu, z grubsza biorąc reprezentantów (a właściwie reprezentantki, bo wśród autorów dominują kobiety) dwu pokoleń polskich filmoznawców: jest kilka znakomitych autorek legitymujących się poważnym, uznanym dorobkiem, są też debiutanci, ale ? sądząc po tekstach ? dysponujący znacznymi już kompetencjami i umiejętnościami pisarskimi. Ta rozmaitość pociąga za sobą różnorodność metodologiczną. Optyka ?genderowa? bynajmniej tu nie dominuje. Są tu analizy o wyraźnym nachyleniu kulturoznawczym, są też szkice o nastawieniu filozoficznym.
Tom jest pracą nie tylko pionierską, ale wzorowo wykonaną i przejrzyście skomponowaną, adresowaną nie tylko do zawodowego środowiska filmoznawców (choć do nich naturalnie w pierwszym rzędzie), ale do czytelników zainteresowanych nowymi propozycjami współczesnej humanistyki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?