Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.
Uroczy wierszyk do wspólnego czytania o tym, że każda rodzina jest wyjątkowa. Książeczka wzmacnia więź dziecka z rodzicem, zachęca je do nauki mowy, zabawia rymowanką i zachwyca pięknymi ilustracjami.
„– Rozwód to jeszcze nie koniec świata – powiedziała łagodnie. – Najważniejsze jest jednak to, że nawet gdy rodzice przestają się kochać wzajemnie, to nie przestają kochać swoich dzieci”.
Czy rozwód to dobra sprawa? Zapewne przykra, zwłaszcza dla dzieci, których rodzice się rozstają. Ale czasem nie ma innego wyjścia. Jak sobie radzić z uczuciami, które nas wtedy dopadają? Czy ktoś, kto nie ma przy sobie dwojga rodziców jest gorszy? Jak powinni zachować się przyjaciele osoby z takim kłopotem?
Na przykładzie mieszkańców afrykańskiej sawanny książka porusza trudne tematy jak: rozwód, tolerancja, akceptacja, inność, alimenty, adopcja i patchworkowa rodzina. Małe Lwiątko i jego rodzina przeżywają kryzys, a inne zwierzęta próbują zrozumieć zachodzące u nich zmiany. Czy im się uda? Przekonajcie się sami.
W zamyśle autorki lektura ma pomóc Małym Czytelnikom przebrnąć przez trudne chwile lub pomóc zrozumieć sytuację kolegów. To kolejna bajka terapeutyczna autorki, w której empatia ma kluczowe znaczenie.
Książka napisana na specjalne zamówienie Michała – dzielnego i mądrego chłopca, który zainspirował autorkę i był pierwszym recenzentem.
Kochaj mnie, po prostu kochaj mnie najlepiej, jak potrafisz i tak samo ja pokocham cię, czyli poradnik, który ma nam ułatwić relacje damsko-męskie, wyjaśnić różnice między nami i nauczyć nas kochać się wzajemnie.
To książka nie tylko dla tych, którzy już są w związku, ale także dla tych, którzy dopiero chcą go stworzyć.
"Nie rozumiem facetów", pomyślała zirytowana kobieta praktycznie w tym samym czasie, gdy mężczyzna pomyślał: "Nie rozumiem kobiet". Z czego to wynika? Dlaczego nie potrafimy zbudować perfekcyjnej relacji? Jak mamy się dogadać, jeśli żadna ze stron nie rozumie tej drugiej? "Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem" to poradnik damsko-męski skierowany nie tylko dla osób w związkach, ale także dla tych, którzy dopiero myślą o znalezieniu drugiej połówki lub stoją przed decyzją o wejściu z głęboką relację. Autorka wprost przekazuje nam, że nie powinniśmy czekać, aż rycerz na białym koniu lub królewna w szklanym buciku zapuka do naszych drzwi. Czas na zmiany! Każdy z nas ma potencjał, aby zbudować związek idealny.
Czas przestać czekać, aż nasz partner bądź partnerka się zmieni, i wziąć sprawy w swoje ręce. Kto ma to zrobić, jeśli nie my? Dzieło ma za zadanie uświadomić czytelnikowi, jak wiele w jego życiu zależy od nastawienia i relacji nie tylko z rodziną i przyjaciółmi, ale także z drugą połówką. Relacja z partnerem może wiele zyskać, jeśli zmieni się nasze podejście nie tylko do życia, ale i do nas samych oraz do naszego związku. Ma ono bowiem bardzo duży wpływ na nasze uczucia i emocje. Ukształtowana w dzieciństwie emocjonalność oraz wrażliwość ma wielkie znaczenie, jeśli chodzi o relacje damsko-męskie w przyszłości.
Bywasz często smutny, choć nie masz ku temu powodów? Boisz się, że nigdy nie uporasz się z traumami okresu dojrzewania? Masz żal do rodziców o to, jak wygląda twoja dorosłość? Poświęcasz się dla innych, choć w głębi serca tego nienawidzisz?Może za szybko dorosłeś. Może stałeś się rodzicem dla własnych rodziców lub rodzeństwa. Może w twoim domu zabrakło radości i bezpieczeństwa. Da się z tym coś zrobić.Doktor Monika Wasilewska, psycholożka i psychoterapeutka, wraz z Moniką Szubrycht, neurologopedką i dziennikarką, biorą na warsztat nasze domy, dzieciństwo, traumy z przeszłości, toksyczne relacje z bliskimi. Pomagają zrozumieć powielane latami zachowania i schematy oraz skutecznie uwolnić się od ich ciężaru. Dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób pożegnać się z listą niezałatwionych spraw z przeszłości i zacząć patrzeć z nadzieją w przyszłość. Poradzisz sobie z niskim poczuciem własnej wartości, nieufnością czy skłonnością do wycofywania się, by w końcu zaakceptować i pokochać siebie.Możesz osiągnąć szczęście, nawet jeśli nikt ci nie pokazał, jak ono wyglądaNasze życie pełne jest konfliktów, wyzwań, dylematów. Jak być rodzicem? Jak budować równowagę między ja a my? Jak dbać o miłość i wolność w rodzinie? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w rozmowie Moniki Szubrycht z dr Moniką Wasilewską. Ich refleksje nad emocjami rządzącymi życiem rodzinnym mogą stać się impulsem do rozwoju.prof. Bogdan de Barbaro
Poruszająca i pełna czułości wierszowana opowieść o nastoletniej uciekinierce, osamotnieniu i narodzinach zaskakującej przyjaźni. Nowa książka autorki bestsellerowych poetyckich powieści dla młodzieży.
Jestem dziewczyną, która usiłuje zapomnieć.
Marla jest kobietą, która usiłuje pamiętać.
Zdesperowana Allison ucieka od przemocowego ojca, wiecznego strachu i udawania, że jest niewidzialna. Szukając schronienia w obcym mieście, trafia do zaniedbanego starego domu i poznaje jego samotną mieszkankę: dziwną starszą panią o imieniu Marla, której teraźniejszość miesza się z przeszłością. Marla bierze dziewczynę za swoją dawną przyjaciółkę Toffi. Allison wchodzi w tę rolę i nawiązuje najdziwniejszą w swoim życiu przyjaźń z irytującą, dowcipną i rozbrajająco bezbronną starą kobietą. I po raz pierwszy zaczyna zadawać sobie pytania: Co naprawdę czuję? Czego chcę? I kim właściwie jestem?
Wielokrotnie nagradzana irlandzka autorka w swoich powściągliwych białych wierszach z ogromną subtelnością i przenikliwością podejmuje bolesny temat toksycznej rodziny, emocjonalnych ran oraz pragnienia miłości i akceptacji.
Przejmująca i piękna… Oryginalne, udane ujęcie trudnego tematu.
„Kirkus Review”
Chociaż mnóstwo tu bólu, jest to także opowieść pełna nadziei i głęboko wzruszająca; dużo w niej starych ran, ale też drobnych gestów dobroci; to książka, która zmienia czytelnika na lepsze.
„The Guardian”
Nakreślony przez Crossan finezyjny portret Allison obnaża jej egoizm, ale też zdolność do współczucia i tęsknotę za miłością, a przykuwająca uwagę narracja wciąga czytelnika w świat jej myśli i wspomnień, kiedy próbuje wyjść z niewidzialności, w której się ukryła.
„Publisher’s Weekly”
Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Każdy dzień jest ważny i godny zapamiętania, podobnie jak pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwszy kroczek... Warto je uwiecznić w pięknym albumie ,Wielka księga maleństwa. Pierwszy rok życia dziecka,, który po latach, dzięki zdjęciom i wpisom, stanie się wspaniałą rodzinną pamiątką. Jest wyjątkowy nie tylko ze względu na wspomnienia związane z pojawieniem się maleństwa, ale także dlatego że nowo narodzone dziecko zyskuje cudownego towarzysza - Kubusia Puchatka.
Wylecz się z niewiedzy i zadbaj o zdrowie swojego dzieckaKiedy dziecko pojawia się na świecie, rodzic chce stać się specjalistą w niemal każdej dziedzinie. Decyzje w sprawie zdrowia dziecka są zawsze stresujące. Jak chronić malucha przed chorobami i jak rozpoznać ich objawy? Jak właściwie pielęgnować małego człowieka od pierwszych dni życia? Skąd czerpać wiadomości? W sieci krąży wiele mitów i szkodliwych porad. Na pomoc przychodzi lekarka, specjalistka pediatrii, prywatnie mama trójki maluchów, Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska, znana jako Mama Pediatra, która w swojej książce dzieli się z rodzicami wiedzą i doświadczeniem, unikając trudnej medycznej terminologii.Jak dbać o zdrowie noworodka i niemowlaka, a jak starszego dziecka? Jakie są pierwsze objawy chorób i jak sobie z nimi radzić? Odporność jak jej nie popsuć, czyli obalamy mity. Co powinno niepokoić, a co jest normą? Szczepienia jakie podjąć decyzje? Najczęstsze nieświadome błędy rodziców - jak ich uniknąć? Kiedy leczyć się w domu, a kiedy niezbędna jest konsultacja lekarska? Jak udzielić dziecku pierwszej pomocy? Wątpliwości jest znacznie więcej.Wybierz się w podróż po pediatrycznych zaleceniach wspólnie z mamą i lekarką. Tematów wam nie zabraknie.To niezbędnik każdego świadomego i zaangażowanego rodzica.
Dziesięć działań, które sprawią, że miłość rozbłyśnie, a szczęście będzie wzrastało. Te zabawne, pozbawione warstwy religijnej zadania pozwalają rodzicom, dziadkom i opiekunom towarzyszyć dzieciom w odkrywaniu wewnętrznego świata.
Oto sposoby na włączenie magii miłości do codziennego życia i zmieniania świata na lepsze:
używam moich talentów
udzielam pomocy
często się uśmiecham
okazuję empatię
wyrażam się z uprzejmością
zajmuję swoje miejsce
dzielę się z innymi
dbam o swoje otoczenie
wybaczam
angażuję się w wolontariat
Marie-Josée Arel specjalizuje się w komunikacji i teologii. Duchowe poszukiwania doprowadziły ją do wspólnoty religijnej, w której spędziła kilka lat. Dziś jest żoną, matką i kobietą biznesu. Dzieli się swoimi odkryciami w dziedzinie duchowości na wiele sposobów w swoich książkach i w internecie. Jej zdaniem dbałość o życie duchowe prowadzi do pełnego rozkwitu istnienia. Marzy o tym, by zainspirować wszystkich, którzy chcą wzbogacić swoje życia, do wejścia na drogę duchowych poszukiwań.
Jeżeli szukasz dobrego faceta, przy którym nie zaznasz cierpienia, a wasz związek będzie się rozwijał, ta książka jest dla ciebie.Wiele mądrych, atrakcyjnych, fajnych kobiet wciąż szuka partnera. Dlaczego tak się dzieje? Kobiety mają coraz większe wymagania w stosunku do mężczyzn. Są bardziej niezależne finansowo i emocjonalnie, są samodzielne i oczekują w związkach równości. Wierzą we własną siłę, lubią siebie i swoje życie, które mogą kreować. I wcale nie mają już ochoty poświęcać się dla mężczyzny.Czy da się połączyć nowy typ kobiety z kobiecością, która dotychczas oznaczała zgodę na takiego mężczyznę, jakiego podsunie los?Czego szukamy u mężczyzn, mając 20, 30, 40, 50, 60, 70 lat? A może zawsze tego samego?Jak przenieść marzenia w sferę realną?Na wszystkie te pytania, a także wiele innych odpowiadają Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska. Znaleźć faceta i nie zwariować to książka dla kobiet w każdym wieku, które chciałyby dzielić życie z właściwym mężczyzną.
Każda epoka ma swoje celebrytki. Wszyscy je znają. Każdy pożąda ich towarzystwa. Są ozdobą imprez, tematem plotek, bohaterkami rubryk towarzyskich i obyczajowych skandali Rozpieszczane, podziwiane, adorowane, nieco niemoralne. Ich portrety kreśli autor bestsellerowych książek historycznych Sławomir Koper.
“Czytając tę książkę, czuję się jakbym szła obok innych kobiet, pociesza mnie fakt, że nie jestem sama z mieszanymi uczuciami, niedoskonałymi umiejętnościami.
Bardzo polecam tę książkę!”
Laura Angel, Nestled Under Rainbows
“Wiele książek o rodzicielstwie nie mówi o rodzicach, natomiast Lucy pisze z serca matki do wszystkich matek. Mówi o radości i miłości płynącej z posiadania dzieci, ale też o sprawach, które owiane są milczeniem: o złości i poczuciu winy. Bardzo pomogło mi czytanie o prawdziwej matce, podobnej do mnie, podobnej do nas wszystkich. Czytając tę książkę, czuję się jakbym szła obok innych kobiet, pociesza mnie fakt, że nie jestem sama z mieszanymi uczuciami, niedoskonałymi umiejętnościami.
Bardzo polecam tę książkę!”
Laura Angel, Nestled Under Rainbows
Fragment rekomendacji oryginału Moods od Motherhood
Czy twoje dziecko odpowiada ci na pytania półsłówkami? Gdy pytasz, jak minął mu dzień w przedszkolu czy szkole, słyszysz zdawkowe „dobrze”, chociaż widzisz, że coś jest nie tak? Czy próby ciągnięcia za język kończą się awanturą i łzami? Jeśli tak, witaj w klubie rodzica! Codzienne rozmowy z dziećmi to często prawdziwe wyzwanie. Zwykła wymiana zdań może doprowadzić do ogromnej frustracji zarówno u dziecka, jak i u rodzica. Ale sztuki komunikacji z dziećmi – jak wielu innych umiejętności – można się po prostu nauczyć! Dzięki książce „Jak nie stracić kontaktu z dzieckiem i dogadać się w każdej sprawie” doświadczonej psycholożki Ulrike Döpfner dowiesz się: • jak słuchać swoich dzieci i jak do nich mówić, by uwzględniać ich najważniejsze potrzeby, • jak prowadzić z nimi ciekawe, ważne i dające do myślenia rozmowy, • jakie pytania zadawać dzieciom, by poznać ich radości, zmartwienia, lęki i niepokoje, • jak wspólnie cieszyć się z ich sukcesów, • w jaki sposób formułować wątpliwości i wskazówki, by dziecko nie traktowało rozmowy z tobą jako przykrego obowiązku i okazji do konfliktu. I ty możesz się przekonać, że jak pisze autorka, „dobre rozmowy mają w sobie magię” i mogą się stać wspaniałym, niezapomnianym doświadczeniem.
Dziennikarskie śledztwo ukazuje historie surogatek i rodzin, dla których usługi klinik surogacyjnych są ostatnią deską ratunku; mówi o patologiach systemu i odkrywa tajemnice podziemia surogacyjnego w Polsce, Ukrainie i Europie.Trudno uwierzyć w historie opisane przez Jakuba Korusa, a jednak wszystko jest tu prawdą. Taką, która zapiera dech. To jedna z najważniejszych książek reporterskich, jakie ostatnio czytałam.Magdalena GrzebałkowskaJakub Korus zabiera nas w podróż po świecie, który dotąd ukryty był za barierą wstydu i społecznego tabu. Nikt wcześniej nie zdołał odsłonić przed nami prawdy o surogacyjnym biznesie. Tym wstrząsającym reportażem autor otwiera nam oczy i krzyczy: zróbmy coś, bo piekło dzieje się tuż obok nas.Janusz Schwertner
Autorzy recenzowanej publikacji od wielu lat prowadzą badania nad dzieckiem i różnorakimi aspektami dzieciństwa na ziemiach polskich doby zaborów, głównie drugiej połowy XIX i początków XX wieku. Posiadają też w tym zakresie obszerny dorobek publikacyjny w postaci monografii, artykułów czy wyborów źródeł – w tym także współautorskich. Książka pt. „Dziecko i dzieciństwo na ziemiach polskich w źródłach narracyjnych i ikonograficznych z drugiej połowy XIX i początku XX wieku” jest bez wątpienia kontynuacją ich dotychczasowych zainteresowań badawczych oraz współpracy naukowej. Zawarte w niej treści odzwierciedlają doskonałą orientację Autorów w zakresie dorobku rodzimych badań nad dzieckiem i dzieciństwem, kierunków możliwych dalszych poszukiwań oraz niezbędnej do ich podejmowania bazy źródłowej. To swoiste kompendium (merytoryczne i metodologiczne) dla wszystkich osób zainteresowanych tą właśnie problematyką.
Należy także podkreślić, że recenzowaną publikację wyróżnia płynna narracja i syntetyczne oraz problemowe ujmowanie prezentowanych treści. Jej Autorzy uwzględnili zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty badań nad problematyką dziecka i dzieciństwa, przedstawili wyniki dotychczasowych, badań, ze szczególnym uwzględnieniem publikacji przełomowych oraz najnowszych, wskazali także liczne kierunki dalszych eksploracji badawczych. Doskonałe uzupełnienie treści teoretycznych zawartych w I części pracy stanowi przemyślany i starannie przygotowany wybór materiałów źródłowych z części II.
Z recenzji dr hab. prof. UMK Agnieszki Wałęgi
Bóg może każdą historię uczynić świętą Pogmatwane życiorysy, skrzętnie skrywane rodzinne tajemnice, przemilczane historie. Ilu z nas to zna? Jednocześnie pragniemy osiągnąć sukces, dążymy do doskonałości i zwykle tego samego oczekujemy od naszych bliskich. Coraz częściej odcinamy się od tego, co dla nas niewygodne i źle wpływa na nasz wizerunek, bo wydaje nam się, że trudna przeszłość rodziny to zbędny balast. Kiedy jednak przyjrzymy się rodowodowi świętego Józefa, zauważymy, że mało w nim kryształowych postaci. Odkryjemy rodzinne skandale i liczne powody do wstydu.
Pismo Święte przypomina nam o znaczeniu naszych korzeni nie po to, by nas zawstydzać, ale żeby pokazać, że w tych zawiłych życiorysach przemawia do nas Bóg. Musimy jedynie wsłuchać się w Jego słowa. Józef potrafił. Doskonale wiedział, że błędy przodków nie determinują jego życia, a ich historie są mu dane, by mógł wyciągnąć z nich lekcję dla siebie i dostąpić zaszczytu bycia ojcem dla Bożego Syna.
Nie na darmo ewangeliści, chcąc nam przedstawić Jezusa, sięgają do rodowodu, przywołują Jego nawet bardzo odległą rodzinę. Dzięki temu możemy Go lepiej zrozumieć. Ośmielę się zaryzykować pogląd, że Józef z Nazaretu pozostaje w wielu przypadkach niezrozumiany, bo zupełnie nie interesują nas jego korzenie, jego nie-święta rodzina…
Usłysz Boże wezwanie i wróć do korzeni
Maria Miduch - dr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Zakochana w podróżach - szczególnie tych do Ziemi Świętej.
Sytuacje trudne są integralną część ludzkiego życia. Stanowią one zarówno zagrożenie dla dobrostanu jednostki, jak i szansę dla jej rozwoju i wzrostu, czasami są jedyną drogą prowadzącą do uzyskania pożądanych rezultatów. Zatem ważne jest, aby jednostka konfrontująca się z sytuacjami trudnymi, miała umiejętność radzenia sobie z nimi. Autorka opracowania za sytuację trudną uznaje taką, która przerasta możliwości adaptacyjne jednostki. Sytuacje tego typu są bardzo rozpowszechnione w życiu każdego człowieka i są one bardzo różnorodne.
Przedmiotem swojego zainteresowania Autorka czyni jeden rodzaj takich sytuacji, a mianowicie sytuacje konfliktu społecznego. Ważne jest skupienie uwagi właśnie na konfliktach społecznych, ze względu na powszechność oraz na ich ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka. Autorka swoje zainteresowanie tym zagadnieniem ogranicza się do ściśle określonej grupy, jaką jest młodzież w okresie dorastania. Cenne należy uznać podjęcie przez Autorkę kwestii zmagania się młodzieży z sytuacjami konfliktu społecznego, poznanie strategii w radzeniu sobie z nimi i psychospołecznych uwarunkowań aktywności zaradczej adolescentów. Zagadnienie radzenia sobie przez młodego człowieka w sytuacji konfliktu społecznego ma duże znaczenie teoretyczne, ponieważ pozwala na coraz lepsze rozumienie mechanizmów rządzących funkcjonowaniem adolescenta w konflikcie i na coraz lepszą konceptualizację tego zjawiska. Duże jest także znaczenie praktyczne tego opracowania. To znaczenie praktyczne widoczne jest szczególnie w obszarze psychologii wychowania i psychologii klinicznej. Zdobyta wiedza pozwala bowiem na opracowanie adekwatnych i skutecznych interwencji terapeutycznych oraz działań profilaktycznych.
Jak to możliwe, że walizkę na kółkach wynaleziono później, niż wysłano człowieka w kosmos? Dlaczego samochody elektryczne były przeznaczone dla kobiet? I co sprawiło, że dzierganie pończoch przeistoczyło się z ważnego męskiego zajęcia w niskopłatną pracę dla kobiet, a programowanie awansowało z nieistotnego kobiecego zadania w najważniejszą męską profesję w Dolinie Krzemowej?Historia techniki z definicji jest historią męskich wynalazków. Źródłem problemów z nowymi technologiami jest nasze wyobrażenie o płci i podziale na umysł i ciało: ten pierwszy - męski, to drugie - kobiece. Czas to zmienić.Szwedzka dziennikarka Katrine Marçal błyskotliwie i ze swadą rozkłada na czynniki pierwsze stulecia ignorowania kobiet w dziedzinie technologii i udowadnia, że przyszłość techniki należy właśnie do nich. Bo przecież kiedy funkcjonuje się w świecie skonstruowanym dla kogoś innego, dużo bardziej prawdopodobne, że wpadnie się na pomysł, jak go ulepszyć.W końcu potrzeba jest matką wynalazku. Tą potrzebą jest kobieta.
Okres dojrzewania to wyjątkowy czas. Na uwarunkowaną biologicznie burzę hormonalną, zwaną czasami poetycko czasem burzy i naporu, zmiany w ciele takie jak trądzik czy przetłuszczające się włosy, nakładają się wewnętrzne dylematy i wyzwania stawiane przez współczesny świat. Niniejszy poradnik został stworzony z myślą o wszystkich nastolatkach. Młodzi ludzie znajdą tutaj porady i podpowiedzi rozwiązań problemów, z którymi spotykają się w nastoletnim życiu. Tematy poruszane w publikacji to m. in.: problemy emocjonalne, problemy związane ze zmianami w ciele podczas okresu dojrzewania, trudne relacje z rodziną, brak akceptacji i tolerancji, pierwsze miłości, zaburzenia odżywiania.
Dzielne. Mądre. Waleczne. Zakochane w Bogu
Żyjące za klauzurą mniszki i światowej sławy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet po ślubie i kobiety, które wybrały życie żon oraz matek. Prorokinie w lśniących zbrojach i pokutnice w szorstkich włosienicach. Święte kobiety wieków średnich miały różne oblicza, ale łączyło je jedno: silna i nieugięta wiara w Boga. To one zmieniały bieg historii i oblicze Kościoła.
Scholastyka, Brygida z Kildare, Joanna d’Arc, Hildegarda z Bingen, Dorota z Mątów, Katarzyna ze Sieny, Olga Kijowska, Jadwiga Andegaweńska i wiele innych – trzydzieści kobiet, trzydzieści historii, jeden Bóg.
Nie ma znaczenia, czy jesteś wielodzietną matką z charyzmatem ogarniania rzeczywistości, czy żyjącą w czystości dziewicą, która mimo bycia analfabetką staje się poczytną autorką – jeśli Chrystusowi tak się podoba, może cię posłać, byś głosiła słowo. I nie ma znaczenia, że jesteś osobą świecką – też możesz stać się narzędziem reformy Kościoła.
Elżbieta Wiater – doktor teologii, historyk, publicystka. Zafascynowana duchowościami dominikańską i bendyktyńską.
Wspaniała pamiątka dla każdego dziecka i każdej matki - ALBUM, na którego kartach zachować można ulotny czas pierwszych chwil z maleństwem.
Skarbnica wspomnień oraz wspaniała, wzruszająca opowieść o kobiecie, w życiu której pojawia się dziecko i na zawsze zmienia jej spojrzenie na świat.
Wewnątrz znajduje się kod QR z piękną muzyką relaksacyjną.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?