Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.
Kara za wierną służbęKiedy w 1984 roku Agnieszka rozpoczyna swoją pierwszą pracę w jednej z formacji resortu spraw wewnętrznych, nie wie jeszcze, że właśnie wchodzi w paszczę lwa. Jako młoda, niedoświadczona zawodowo kobieta traktowana jest w najlepszym wypadku protekcjonalnie, w najgorszym pogardliwie. Codziennie musi zmagać się ze stereotypami i tajemnicami, udowadniając, że zlecone zadania potrafi wykonywać równie dobrze, jak jej koledzy. Mizoginia, zazdrość, nietolerancja i mobbing oto służbowa codzienność Agnieszki.Oddana swojej pracy, uparcie walczy o równe traktowanie, jednak coraz częściej pojawia się w jej głowie myśl, że wcale nie ma ochoty być jak Syzyf Nabyte tajne blizny Agnieszki jątrzą się do emerytury. Rozgoryczona i pełna żalu, po wielu latach wciąż ma poczucie, że została zepchnięta na margines społeczny, ukarana moralnie i finansowo. Nieustannie nurtuje ją pytanie: dlaczego?
Dowiedz się, jak dzięki stosowaniu praktycznych strategii wywodzących się z uważności, współczującej komunikacji i kompromisowego rozwiązywania konfliktów unikać rodzicielskich pułapek i wychować dobrego, życzliwego człowieka. Jako rodzic starasz się być dla swoich dzieci wzorem życzliwości, cierpliwości i współczucia. Jednak żaden rodzic nie jest idealny. W chwili słabości lub pod wpływem stresu na pewno zdarza ci się zachować w sposób dalece odbiegający od tego, co uznajesz za nieskazitelny model rodzicielstwa – na przykład krzyczeć. Nie jesteś w tym osamotniony, drogi rodzicu. Nasze reakcje są często głęboko zakorzenione w podświadomości i prawdopodobnie przejąłeś je bezwiednie od swoich rodziców. Jak zatem przerwać tę sztafetę pokoleń i stać się rodzicem, jakim zawsze chciałeś być? Sztuka uważnego rodzicielstwa to skarbnica praktycznych wskaz ó wek, dzięki kt ó rym pogłębisz swoją uważność i zachowasz spok ó j nawet w obliczu najgorszych atak ó w furii swojego dziecka, okazując mu współczucie, miłość i zapewniając konstruktywne wsparcie. Zdobędziesz osiem podstawowych umiejętności, kt ó re pomoga Ci nie tylko nie tracić zimnej krwi, ale także budować silne relacje i działać tak, aby dzieci współpracowały, ponieważ tego chcą, a nie dlatego, że je zastraszasz karą czy przekupujesz nagrodę. Kiedy dzieci doświadczają ze strony rodzica życzliwości i cierpliwego podejścia, same uczą się w ten spos ó b postępować. Dzięki temu niezastąpionemu przewodnikowi zobaczysz, że zapanowanie nad własnymi automatycznymi reakcjami może wywrzeć trwały pozytywny wpływ nie tylko na twoje dzieci, ale takż e na ca łe przyszłe pokolenia.
Jak posklejać życie, kiedy rodzina się rozpada?
Prawdziwa i niełatwa historia:
- o dorastaniu podczas rozwodu rodziców
- o szukaniu swojego miejsca w świecie
- o próbach ratowania siebie
- o tym, jak często zapominamy, by rozmawiać…
Książka Joanny Jagiełło „Popękane życie” to powieść dla młodzieży, która porusza ważny temat relacji rodzinnych oraz poczucia bezradności i osamotnienia, w momencie gdy rodzina zaczyna się rozpadać. Rozpad więzi rodzinnych powoduje u bohaterów problemy szkolne, problemy z przyjaciółmi oraz złość, apatię i na końcu depresję. Każde z dzieci stara się na swój sposób radzić sobie z nową sytuacją.
Główni bohaterowie książki to rodzeństwo: najstarsza Laura przygotowuje się właśnie do matury, Leo to licealista oraz najmłodsza Lena – perfekcyjna uczennica podstawówki.
Autorka na łamach książki pokazuje, jak dzieci radzą sobie z rozstaniem rodziców. Każde z nich musi podjąć decyzję, z którym rodzicem zostaje. Powoduje to oczywiście wyrzuty sumienia i prowadzi do kolejnych tragedii. Bohaterowie mają także swoje problemy miłosne, szkolne, do których rodzice, zaangażowani w walkę w sądzie, podchodzą obojętnie.
„Lektura obowiązkowa, ważniejsza od wszystkich lektur z podstawy programowej języka polskiego”.
Paweł Lęcki „Głęboko wierzę w to, że ludzie generalnie nie chcą umierać. Ale ci sami ludzie w określonych sytuacjach nie mogą kontynuować życia”. Brunon Hołyst, profesor nauk prawnych, suicydolog Z DANYCH KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI WYNIKA, ŻE Z ROKU NA ROK ROŚNIE LICZBA PRÓB SAMOBÓJCZYCH PODEJMOWANYCH PRZEZ MŁODYCH LUDZI. ROŚNIE TEŻ LICZBA SAMOOKALECZEŃ. Dzieci często boją się, że zostaną niezrozumiane, że ktoś je oceni jako słabe, leniwe, głupie, uważają, że zawiodły swoją rodzinę. Przede wszystkim jednak boją się, że o ich chorobie dowiedzą się inni. Wstyd jest tu czynnikiem kluczowym. Bardzo ważne jest głośne mówienie o tym, czym jest depresja i do czego prowadzi, jeśli jest nieleczona. TA KSIĄŻKA JESZCZE NIGDY NIE BYŁA TAK POTRZEBNA. Ta książka to manifest wołający o ratunek dla naszych dzieci. To my urządziliśmy im świat, który boli, przeraża i prowokuje do ucieczki (...) Ale dzieci nam mówią: żyletka będzie niepotrzebna, gdy znajdzie się ktoś, kto zechce porozmawiać. Ewa Woydyłło-Osiatyńska Wiem, jakim wyzwaniem dla rodziców jest usłyszeć od swojego dziecka „Nie chcę żyć”. (...) To książka dla wszystkich – młodych, którzy zmagają się z doświadczeniem depresji, ale i tych, którzy im w tym jakkolwiek towarzyszą. Małgorzata Musiał Marcin Łokciewicz (nauczyciel wychowawca w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze), dr n. med. Maciej Klimarczyk (specjalista psychiatra i seksuolog), dr hab. n. med. Barbara Remberk (psychiatra), Przemysław Zakowicz (lekarz rezydent psychiatrii dzieci i młodzieży), Prof. Brunon Hołyst (pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce) Paulina Dąbrowska (psychoterapeutka, trenerka, socjoterapeutka, konsultantka telefonu zaufania 116 111) wyjaśniają, dlaczego tak wielu młodych ludzi choruje właśnie teraz i jak nie dopuścić do najgorszego – samobójczej śmierci młodego człowieka. Pandemia COVID 19 dobitnie pokazała, że dziecko izolowane od grupy rówieśniczej, od nauczyciela, pozbawione możliwości wyjścia z domu i zwykłego kontaktu społecznego, doznaje jakiejś formy przewlekłego stresu. W związku z tym o wiele gorzej znosi bodźce, które wcześniej nie były dla niego stresogenne.
Jak to jest – dzielić życie, łóżko i piankę do golenia?
Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski, autorzy bestsellerowej Sztuki obsługi penisa, tym razem w rozmowach o związkach homoseksualnych. Z dala od moralizowania, dawania jedynie słusznych rad i używania skomplikowanych terminów. Jak najbliżej życia. Czy to książka jedynie dla gejów? Zdecydowanie – NIE. To cenna publikacja dla wszystkich osób z tak zwanych „tęczowych rodzin” oraz dla tych, którzy chcą poznać, zrozumieć i… nie oceniać.
Z książki Jak facet z facetem czytelnik dowie się między innymi, jak zbudować stabilną i udaną relację, jak radzić sobie z byciem singlem, a z jakimi problemami udać się do specjalisty. Nowe wydanie znakomitego poradnika. Więcej tematów, więcej wiedzy, więcej porad. Andrzej Gryżewski Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), terapeuta schematów, certyfikowany edukator seksualny. Wieloletni współpracownik prof. dr. hab. Zbigniewa Lwa-Starowicza w Instytucie Seksuologii. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ekspert w wielu audycjach i programach telewizyjnych poświęconych seksualności. Regularnie gości na łamach wielu czasopism. Autor i współautor książek, m.in. Sztuka obsługi penisa, Macho. Instrukcja obsługi oraz Niekochalni. Założyciel Instytutu Psychoterapii ARTE VITA. Przemysław Pilarski Scenarzysta, dramatopisarz, dramaturg, dziennikarz, kiedyś także stand-upper. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu scenariuszowego w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych (Nowy Teatr/SWPS). Publikował m.in. w „Ha!arcie”, „Playboyu”, „Logo” i „Dialogu”. Spektakle oparte na jego tekstach prezentowane były m.in. w Warszawie, Krakowie, Berlinie, Bolonii oraz Antwerpii. Autor scenariuszy seriali, programów telewizyjnych i filmów krótkometrażowych. Laureat IX edycji konkursu dramaturgicznego „Metafory Rzeczywistości” (2016) oraz Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2018). Współautor bestsellerowej Sztuki obsługi penisa.
Nowe, zaktualizowane wydanie!
„Najważniejsza jest relacja z dzieckiem” – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko dwadzieścia cztery godziny? Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagożka i mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga „Dobra relacja”, pokazuje pełne empatii dla potrzeb dzieci i dorosłych podejście do rodzicielstwa, które pomaga w nawiązaniu dobrych i trwałych relacji.
Czerpiąc z doświadczeń zdobytych podczas prowadzonych przez siebie warsztatów umiejętności rodzicielskich, autorka proponuje rozwiązania wychowawczych trudności skrojone na miarę potrzeb współczesnej rodziny. Dzieli się także z czytelnikami swoimi osobistymi doświadczeniami macierzyńskimi, pokazując, że: – czasem nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb dziecka, – konsekwencja jest przereklamowana, – dobra relacja owocuje na każdym etapie życia rodziny. „Uczenie zasad bycia z innymi ludźmi, odróżnianie dobra od zła, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku i jego otoczeniu, wyciąganie wniosków i ponoszenie konsekwencji swojego działania, poszanowanie przyjętych norm – jak to wszystko przekazać?”
Otwórz skrzynkę z narzędziami dla współczesnej rodziny i przekonaj się, jak wiele może ona zmienić w twoim życiu! Małgorzata Musiał – pedagog z wykształcenia, żona i mama trójki dzieci z powołania. Na co dzień zajmuje się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach, prowadząc warsztaty, szkolenia i indywidualne konsultacje. Wieloletnia realizatorka programu „Szkoła dla Rodziców”. Pracę z rodzicami zaczęła, współzakładając toruńskie stowarzyszenie „Rodzina Inspiruje!” organizujące eventy dla rodzin oraz szkolenia dotyczące wychowania dzieci. Jest również jednym z niewielu w Polsce mentorów grup SAFE, programu wspomagającego budowanie bezpiecznej więzi między rodzicami a dziećmi. Autorka bloga Dobra Relacja.
Z pomocą mam lekarek:
skompletuj wyprawkę malucha
spakuj torbę do szpitala
przygotuj pokój dziecięcy
opanuj najważniejsze zasady pielęgnacji
zadbaj o zdrowie noworodka
Maluszek w drodze?
Przygotujcie się dobrze na wyjątkowe przeżycie
Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to niezwykłe wydarzenie, zwłaszcza gdy mowa o pierwszym dziecku. Radość, ale też obawa, ekscytacja, chociaż i niepewność, szczęście, jednak odrobinę podszyte strachem — życie przyszłych rodziców wypełnione jest całą paletą emocji. Nic dziwnego, nagle bowiem wszystko zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie dziwi też, że mama i tata chcą być do tego wydarzenia jak najlepiej przygotowani.
Tylko co to znaczy „jak najlepiej”? Internet jest pełen porad, niekoniecznie sprawdzonych, do niesienia pomocy chętni są też zazwyczaj krewni i znajomi, bombardujący przyszłych rodziców informacjami, które nierzadko się wykluczają. Z których rad warto skorzystać, bo sprzyjają zdrowiu i rozwojowi dziecka, które raczej nie pomogą, a których wystrzegać się jak ognia?
Z pomocą spieszy ta książka. Napisana przez lekarki i mamy, podpowiada, jak skompletować wyprawkę pod okiem pediatry, przygotować się do pierwszej kąpieli, wyposażyć pokój malucha, dobrać odpowiedni wózek — wszystko w odniesieniu do oficjalnych badań towarzystw naukowych, ale też własnych doświadczeń rodzicielskich autorek. Ta książka to kompletny zbiór praktycznych, rzetelnych porad, pozwalających jak najlepiej przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny.
Monika Działowska ? mama pięciolatka, lekarz pediatra. Pracuje w szpitalu dziecięcym w Warszawie i w przychodni pediatrycznej. Prowadzi popularnego bloga pediatranazdrowie.pl, a także poświęcone zdrowiu dzieci szkolenia i webinary dla rodziców.
Aleksandra Multan ? lekarka rezydentka pediatrii i mama dwuletniego Leona. Wkrótce zostanie mamą po raz drugi. Poprzez połączenie wiedzy medycznej z praktyką rodzicielską dołożyła swoją cegiełkę do tej książki, aby wesprzeć młodych rodziców w poszukiwaniu rozwiązań, które ułatwią im stawianie pierwszych kroków w rodzicielstwie, a ich maluszkom pomogą prawidłowo się rozwijać.
Czemu moje ciało jest inne niż ciała kolegów?Czy z trądzikiem da się wygrać?Dlaczego ciągle chodzę taki wkurzony?I przede wszystkim: czy to normalne, co się ze mną dzieje?Dojrzewasz i dobra wiadomość dla ciebie jest taka: nie jesteś w tym sam! Wyobraź sobie, że razem z tobą 300 milionów chłopców przechodzi przez to samo, ale każdy z was robi to we własnym tempie, na własny, wyjątkowy sposób.Bez względu na to, jak dojrzewanie będzie przebiegać u ciebie, pamiętaj: robisz to dobrze!Ciało śmiało! to zaufany i pozytywny poradnik, dzięki któremu nie zaskoczą cię zmiany, jakie na ciebie czekają, dowiesz się z niego:jak zmienia się ciało na kolejnych etapach dojrzewania - co jest normą i dlaczego nie warto się porównywać z innymi;co sprawia, że emocje szaleją jak rollercoaster i co zrobić, żeby je opanować;jak radzić sobie w relacjach z rówieśnikami i najbliższymi.Dojrzewaj śmiało robisz to dobrze!
Pełne miłości przywództwo w rodzinie Jak matka i ojciec mogą być wspólnie przywódcami swojego stada? Dlaczego ważna jest godność każdego członka rodziny? Czego możemy nauczyć się od dzieci? Jakie wartości pomagają w byciu dobrym przywódcą? Co to znaczy: zdrowe i silne dziecko? Cała władza w rodzinie należy do rodziców. Dzieci potrzebują przywództwa, ponieważ brakuje im jeszcze doświadczenia i siły wewnętrznej, żeby samemu decydować o sobie. Jak jednak korzystać z władzy rodzicielskiej, żeby nie ranić dziecięcych uczuć i nie naruszać ich granic? Jesper Juul pokazuje, że kluczowe są tutaj wartości, jakimi kierują się dorośli. Czy ważna jest dla nas autentyczność? Czy uczciwie bierzemy odpowiedzialność za swoje błędy? Czy uważamy dziecko za kogoś równego sobie pod względem godności osobistej? Czy szanujemy jego uczucia, marzenia i granice tak samo jak swoje?
Mówi się ""nie rozmawiajmy o pieniądzach"". Jeśli jednak nie będziemy o nich mówić, jak je zrozumiemy? Skąd dowiemy się, jak ""pracują"" pieniądze, co to znaczy płacić rachunki, jak zrozumieć kredyty? I dlaczego niektórzy są bogaci, a inni biedni?Oto książka, która w prosty sposób tłumaczy, czym są pieniądze ich początkującym (i nie tylko) użytkownikom.
Oto książka, która w prosty i fascynujący sposób objaśnia podstawy psychologii.Dla wszystkich chcących wiedzieć, jakie mechanizmy nami kierują. Dla każdego, kto szuka odpowiedzi na pytania: dlaczego się różnimy, czym jest pamięć, jak powstają wspomnienia, i wiele, wiele innych.Książka pełna ciekawych eksperymentów wyjaśniających tajniki ludzkich wyborów.Po jej przeczytaniu inaczej spojrzysz na otaczający świat i siebie niezależnie od tego, czy masz 10, czy 100 lat. To lektura absolutnie dla każdego!W serii:Pieniądze dla początkujących
Poadnik Jak wychować dziecko dwujęzycznenapisany jest z myślą o rodzicach, przyszłych rodzicach, ich krewnych i znajomych. Dosatrcza informacji pomocnych w podjęciu decyzji o dwujęzycznym wychowaniu dzieci. Ta książka jest dla ciebie, jeśli jesteś osobą dwujęzyczną i ten fakt pobudza cię do refleksji; wychowujesz dzieci z myśłą o tym, aby w przyszłości były dwujęzyczne; jesteś ciekaw, w jaki sposób zieci uczą się równocześnie dwóch lub więcej języków.
Kim naprawdę były partnerki Gomułki, Gierka czy Rakowskiego?Może czasy PRL wydawały się bezbarwne i wyblakłe. Ale przy bliższym przyjrzeniu się okazuje się, że nawet ówczesna szarość miała kolory i odcienie. A wiele wydarzeń, spraw i ludzi wymyka się jednoznacznej ocenie.Autor najpopularniejszych w Polsce książek o historii tym razem zajmuje się kobietami władzy tamtej epoki. Kreśli portrety tak barwnych postaci jak Zofia Gomułkowa czy Nina Andrycz. Nie zabraknie flirtujących z polityką wielkich twórców literatury, a więc i ich kobiet - Zofii Nałkowskiej, Marii Dąbrowskiej czy Anny Iwaszkiewicz. Nie zabraknie oczywiście Stanisławy Gierek. Czy żona I sekretarza PZPR naprawdę latała do Paryża, żeby układać sobie włosy?Sławomir Koper nie zostawi nas bez odpowiedzi.
Nie musisz być dla nich piękna, ależyjemy w patriarchalnym społeczeństwie, które przedkłada atrakcyjność nad wszystko inne bez wyjątku.A to oznacza, żeżycie jest łatwiejsze, gdy nosimy modne ciuchy,życie jest łatwiejsze, gdy się golimy,życie jest łatwiejsze, gdy malujemy rzęsy do pracy,życie jest łatwiejsze, gdy czynimy widoczne starania o swój wygląd,życie jest łatwiejsze, gdy odzwierciedlamy społeczną ideę piękna. Kropka.DOŚĆ!Florence Given, znana instagramerka, artystka, działaczka i pisarka, radzi, jak przeprowadzić rewolucję we własnym myśleniu, by odnaleźć swoje prawdziwe ja, radość, spełnienie i miłość.Dzięki tej książce:uwierzysz, że nie musisz być piękna dla innych,pokochasz seks, znienawidzisz seksizm i nigdy nie będziesz udawała orgazmu,ochronisz swoją życiową energię,nie będziesz wytykała wad innych kobiet tylko po to, by poczuć się lepiej,przestaniesz o poranku przeglądać media społecznościowe i wierzyć, że tak wygląda rzeczywistość.Florence Given mieszkająca w Londynie artystka, działaczka i pisarka. Udzielała wywiadów dla BBC Breakfast i The Guardian. Jej ostatni post promujący kampanię End Period Poverty zebrał do tej pory ponad 200 tysięcy polubień. Na Instagramie obserwuje ją ponad 280 tysięcy osób, a co miesiąc liczba ta zwiększa się o około 40 tysięcy kolejnych. W 2019 roku Florence została wybrana influencerką roku według Cosmopolitan. Współpracowała m.in. z Tinderem przy kampanii Single, Not Sorry.
Namawiają do pokochania siebie, akceptacji, wyzbycia się wstydu.Mówią otwarcie o przemocy, której doświadczyły, slut-shamingu, dyskryminacji.Szerzą wiedzę na temat seksualności, zmysłowości i zdrowia.Uczą, jak stawiać granice.A kiedy trzeba stanąć w obronie wartości, z odwagą wychodzą na ulicę.CIAŁACZKI.KOBIETY, DLA KTÓRYCH SIOSTRZEŃSTWO TO NIE TYLKO PUSTY SLOGAN.Karolina Sulej opowiada historie niezwykłych kobiet. Artystek, edukatorek, prowokatorek i rewolucjonistek, które dzieli wiele, ale łączy jedno: determinacja w przełamywaniu tabu wokół kobiecej seksualności. Z rozmów, niekiedy trudnych i bolesnych, powstała książka, w której każda kobieta odnajdzie kawałek siebie.Ciałaczki to wielowymiarowa opowieść o odwadze, stawianiu granic i sile kobiet.To książka, pomaga odkryć w sobie poczucie sprawczości.I pokazuje, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych.Krystyna Kofta | Nina Kowalewska-Motlik | Renata Dancewicz | Paulina Młynarska | Katarzyna Szustow | Iwona Demko | Aleksandra Józefowska | Justyna Wydrzyńska | Krystyna Kacpura | Agnieszka Szeżyńska | Agata Loewe-Kurilla | Patrycja Wonatowska | Marta Niedźwiecka | Kamila Raczyńska-Chomyn | Aleksandra Domańska | Betty Q |Joanna Okuniewska | Marta Dyks | Margaret | Ka Katharsis | Izabela Sopalska-Rybak | Sex Work PolskaKarolina Sulej (ur. 1985) pisarka, dziennikarka, reportażystka. Laureatka Nagrody im. Teresy Torańskiej i finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Publikuje na łamach Vogue'a, Wysokich Obcasów, Pisma. Autorka m. in. książki Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island, za którą była nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej oraz Historie osobiste. O ludziach i rzeczach w czasie wojny. Czasem też podcasterka autorka podcastów Ubrani i Garderobiana oraz współautorka serialu reporterskiego Supernowa. Ma cztery koty i jest zwolenniczką rewolucyjnego poglądu, że kobieta jest człowiekiem.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Praktyczny i przyjazny przewodnik dla kobiet szukających skupienia i spokoju pośród życiowych burz. Wiele kobiet próbuje pogodzić jednocześnie rodzinę, pracę i mnóstwo obowiązków. Efekt? Są Przytłoczone i wyczerpane.W swojej książce Caroline Welch zabiera czytelniczki w podróż po mindfulness i zachęca, by uczynić go swoją filozofią życia. Z książki dowiesz się m.in.: – czym jest mindfulness – jak wykorzystać go w praktyce – jak być świadomą tu i teraz – jak nawiązać kontakt z tym, co w życiu ma największe znaczenie – jak budować pokojowe, ciepłe i przyjazne relacje z samą sobą i ze światem. Autorka przeprowadziła wiele wywiadów z kobietami w różnym wieku i wywodzącymi się z różnych kultur. Twierdzi, że każdy trzyma w rękach klucze do bardziej harmonijnego życia – to, co trzeba zrobić, to po prostu spojrzeć wewnątrz siebie. Caroline Welch Jest dyrektorem generalnym i współzałożycielką Mindsight. Absolwentka University of Wisconsin Law School, pracowała m.in. jako mediator oraz radca prawny. Swoją przygodę z mindfulness rozpoczęła czterdzieści lat temu, pracując w Japonii jako nauczycielka angielskiego. Prowadzi wykłady i warsztaty, gdzie uczy, jak poprawić samopoczucie w naszym życiu osobistym i zawodowym. Mieszka z mężem i psem Charliem w Santa Monica. Ma dwójkę dorosłych dzieci. „Ta książka to prawdziwy dar dla nas wszystkich. Rozmawiając z ponad setką kobiet z różnych środowisk, Caroline Welch zebrała autentyczne przykłady tego, jak bycie obecną może wzbogacić nasze życie, pozwala odnaleźć cel i nadać mu znaczenie, naładować baterie, odrodzić się i kiedy trzeba zrobić zwrot, aby wrócić na właściwy kurs. Inspirująca, dobrze napisana i mądra. Obowiązkowa lektura dla kobiet w każdym wieku”. – Arianna Huffington, założycielka i dyrektorka generalna Thrive Global „Łatwo jest zapomnieć o tym, co jest naprawdę ważne, i pędzić przed siebie przez kolejne lata życia. Mądra i błyskotliwa książka Caroline Welch pokazuje, jak uważność może zwrócić nam nasze życie. Ten odkrywczy i bardzo przystępny przewodnik opowiada o kultywowaniu obecności przez praktykowanie jej w zwykłych momentach każdego dnia. Pomoże ci na nowo odnaleźć cel, sięgnąć po wewnętrzne zasoby i obudzić własne serce”. – Tara Brach, autorka książek Radical Acceptance I Radical Compassion „To ważna książka, która otwiera oczy każdemu, kto chce zrozumieć kobiety żyjące w stresie, zagubione, przepracowane, na rozdrożu. Caroline Welch opisuje praktyczne ćwiczenia mindfulness, które pomagają odkryć w życiu cel, znaleźć w sobie odwagę, żeby zmienić kierunek, jeśli to konieczne, ustalić priorytety i odpuścić tam, gdzie inaczej się nie da.Wszystko po to, by zatroszczyć się o własny wewnętrzny spokój i harmonię. – Sharon Salzberg, autorka książek Lovingkindness I Real Happiness
O kim będzie można przeczytać w tej galerii pionierek i nietuzinkowych kobiet, które rozsławiły Zakopane lub po prostu wpisały się w jego historię? O słynnej swego czasu pianistce, która grała przed angielską królową Wiktorią i jako pierwsza Polka zdobyła Gerlach; o hrabinie, która ratując przed gruźlicą swe dzieci, porzuciła warszawskie i krakowskie salony i osiadła w zapomnianej zimą wsi pod Giewontem; o improwizatorce i pisarce, której zamarzyły się dzikie Tatry, a także o Pani Generałowej, której syn kupił Zakopane, a ona sama, kobieta niezłomna, założyła w Kuźnicach szkołę dla dziewcząt; wreszcie o prawdziwej gwieździe światowych scen, która wybudowała w Zakopanem dom i założyła tu szkołę koronkarską. Będzie także znana warszawska kuchmistrzyni, która gotowała w Zakopanem, chyba jako pierwsza, zupę poziomkową, będą muzy i żony artystów, zaangażowane społeczniczki, twórczynie kolekcji etnograficznych. Jednym słowem kobiety nieprzeciętne, które wywarły ogromny wpływ na kształtowanie się legendy Tatr i Zakopanego.Wśród tego grona wybitnych kobiet, które kiedyś przyjechały do Zakopanego, bo żadna z nich nie urodziła się pod Tatrami, przewijają się też panowie: Tytus Chałubiński, Sabała, Stanisław Witkiewicz, Bronisław Dembowski, Maciej Sieczka Bez nich opisane przeze mnie historie byłyby niepełne, a niektóre może nigdy by się nie wydarzyły.
Kto ma większe szanse na przeżycie ataku serca kobieta czy mężczyzna?Dlaczego w kieszeniach damskich spodni nie mieści się telefon?Czy maszynki do golenia dla kobiet muszą być różowe, a sprzęty kuchenne obłe i jakby wyjęte z domku dla lalek?Dlaczego manekiny w crash testach nigdy nie mają piersi?Kto wpadł na pomysł stworzenia klawiatury z większymi klawiszami dostosowanymi do użytkowniczek mających dłuższe paznokcie?Uważaj, żeby nie wyszła z tego jędzowata książka! usłyszała Rebekka Endler od swojego przyjaciela, który przeczytał pierwsze fragmenty Patriarchatu rzeczy. To jednak nie zniechęciło jej do dalszych badań ani do pisania, a słowa takie jak jędzowata czy zdzirowata autorka proponuje zamknąć w sejfie na toksyczne, seksistowskie epitety.Endler uważnie przygląda się rzeczywistości, w której żyjemy, i wypunktowuje zakamuflowane nierówności społeczne. Sprawdza, dlaczego świat jest skrojony na męską miarę. Pyta o powody, dla których bezrefleksyjnie i pokornie przyjmujemy zastałe męskocentryczne standardy.Patriarchat.Projektant naszej rzeczywistości.Narzędzie dyscyplinowania kobiet.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?