Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.
Oto badania terenowe nad tatusiami napisane z perspektywy dziecka!Czym tatusiowie zajmują się przez całe dnie? Jak z nimi postępować, żeby się nie złościli, nie obrażali i nie przeklinali?W oczach dziecka dorośli prastarzy i niezbadani krążą po orbitach innej rzeczywistości. A przecież są ważni i wyjątkowi w jego życiu, no i decydują w jego sprawach.Fakty o tatusiach współczesny portret relacji tatusiów i dzieci to pierwsza wspólna książka skandynawskiego duetu, Oskara Koona, laureata Augustpriset 2019, i Jenny Lucander, która w 2020 roku otrzymała nagrodę Nordiska rdet.
Prominent Ukrainian women of the 20th century often go unnoticed. Some may hear about the fate of some of the heroines of this book for the first time, but their role in Ukrainian history should not be underestimated. These are doctors, teachers, members of the national liberation movement, political prisoners, journalists, soldiers, cultural figures Without them - strong, active, loyal - the pages of our family would be completely different.This book contains interviews, testimonies, archival documents and information about prominent women of Ukraine - materials of the resource ""Historical Truth"". Among them are a unique interview with Kvitka Tsisyk, a conversation with a researcher of the women's movement Marta Bogachevska-Khomyak, articles about Rozalia Lifshits-Vynnychenko, a doctor of medicine, Iryna Tymochka, an underground activist, ""Hristya"", a writer Olena Teliga, and Lesya Ukrainka, mother of Georgy Gongadze.The compiler of the collection is Vakhtang Kipiani, a Ukrainian journalist, historian, editor-in-chief of the online publication Historical Truth, and compiler of the book ""The Case of Vasyl Stus"".
Duet Bianca-Beata Kotoro i Wiesław Sokoluk kolejny raz w rewelacyjny sposób przybliża i odtajnia Trudne tematy – tym razem związane z płcią. W książce Płeć i przyjście na świat z pełną świadomością, jak niewdzięczny jest język polski w opowieści o narządach płciowych i całej fizjologii związanej z płcią, ciążą i porodem, autorzy wraz z autorką rysunków, Aleksandrą Glinką, opowiadają o tych częściach ludzkiego ciała, które są niezbędne do narodzin dziecka. Robią to z wielkim taktem i łagodnością – słowem i obrazem zrozumiałym oraz wystarczającym, by zaspokoić ciekawość przedszkolaka i ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej. Płeć i przyjście na świat, jak i inne książki z serii Trudne tematy, to obowiązkowa pozycja na półce każdego rodzica.
Agnieszka Łodzińska - filolog, redaktor, leksykograf
Nie tylko schemat. Praktyka systemowej terapii rodzin to poszerzone i uzupełnione wydanie książki, która swoją premierę miała w 2014 roku. Autor w bardzo przystępny sposób przybliża Czytelnikowi podstawy systemowego podejścia w psychoterapii par i rodzin oraz kolejne etapy procesu terapeutycznego: od wstępnego wywiadu, przez diagnozę i zawarcie kontraktu, po opis metod i technik terapeutycznych. Nowe wydanie zostało uzupełnione o rozdziały na temat emocji i przywiązania w systemowej terapii rodzin oraz nowych ścieżek w psychoterapii uprawianej w tym nurcie. Czytelnik znajdzie tu także informacje dotyczące skuteczności psychoterapii systemowej, dodatkowy tekst o prowadzeniu terapii rodzin online oraz poszerzony i zaktualizowany spis polecanych lektur. Psychoterapia jest dla mnie nie tylko drogą leczenia zaburzeń, lecz także pomocą parom, rodzinom i indywidualnym pacjentom/klientom w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi, na które napotykają. Terapia systemowa uczy, jak można pokonywać te trudności razem (tak jak dobrze jest skakać przez fale w oceanie, trzymając się wspólnie za ręce). Myśląc tak o psychoterapii, nawiązuję do tzw. psychologii humanistycznej, a więc takich osób jak Abraham Maslow, Carl Rogers czy Erich Fromm, który w eseju Mieć czy być - pisał: „My, istoty ludzkie, wyposażeni jesteśmy w wewnętrzne, głęboko zakotwiczone pragnienie życia – dawania wyrazu naszym zdolnościom, aktywności, związkom z innymi ludźmi”. Z tekstu
Leśne zabawy na każdą porę roku!Jakie przysmaki uwielbiają mrówki? Z czego zrobić leśne perfumy? Jak rozpoznawać tropy zwierząt na śniegu? Ta książka to prawdziwa skarbnica pomysłów na leśne zabawy! Stwórz leśną galerię sztuki, zbuduj własnoręcznie wiatrowskaz lub zamień się w leśnego detektywa. Poznaj bogactwo leśnych kształtów i kolorów, dowiedz się, jakie zwyczaje mają zwierzęta mieszkające w lesie. Wyklejaj, maluj, wycinaj i baw się doskonale! A na koniec wpisz swoje imię w dyplomie i zostań ekspertem leśnych zabaw!
Od narodzin do 3. roku życia (a także później) dzieci przyswajają wiedzę w oszałamiającym tempie. Zapewnij swojemu maluszkowi niezbędną swobodę i stwórz mu najlepsze warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju dzięki metodzie Montessori.Dzięki praktycznym poradom zawartym w książce Montessori w domu poznasz podstawowe zasady opracowane przez Marię Montessori i odkryjesz, jak wykorzystać je w domu, zgodnie z waszymi potrzebami i możliwościami. Dowiesz się:jak wspierać rozwój dziecka od narodzin do 3. roku życia, wykorzystując możliwości chłonnego umysłujak przygotować otoczenie w poszczególnych latach życia dziecka, aby nie ograniczać jego ciekawości i samodzielnościjakie aktywności wybrać na danym etapie rozwojujak zadbać o to, by w przyszłości dziecko było pewne siebie i miało wysoką samoocenę, a zarazem potrafiło zachowywać się grzecznie i uprzejmiejak sprawić, by każdy dzień był przygodą i okazją do nowych doświadczeń.
99 autentycznych dziecięcych pytań o intymne sprawy, 99 przystępnych i wyważonych odpowiedzi i 99 naprawdę śmiesznych ilustracji.Dlaczego ludzie się całują? Czy to przykre mieć miesiączkę? Czy można nie dojrzewać? Czy seks jest zabawny? Czy dziecko w brzuchu może puszczać bąki? Co to jest cesarskie cięcie? Czy po każdym seksie rodzą się dzieci?W Odpowiedz mi! Katharina von der Gathen, niemiecka edukatorka seksualna, zebrała pytania, które podczas prowadzonych przez nią warsztatów zadawali uczniowie szkół podstawowych. I na wszystkie udzieliła odpowiedzi rzetelnych, ale niepozbawionych poczucia humoru i dostosowanych do dziecięcej wrażliwości. A Anke Kuhl uzupełniła całość o zabawne i skłaniające do refleksji ilustracje.Seksualność to delikatny temat. Mówienie o niej bywa kłopotliwe, czasem budzi kontrowersje i prowokuje spory, więc często się go unika. Zwłaszcza w rozmowach z dziećmi, które przecież zadają rodzicom pytania także o ten aspekt życia. Jako dorośli nie powinniśmy zostawiać ich bez odpowiedzi, nawet jeśli otwarte podjęcie pewnych kwestii wydaje się nam ogromnym wyzwaniem. W takich sytuacjach niezwykle pomocna może być książka, w której dziecko znajdzie wyjaśnienie swoich wątpliwości, a dorosły punkt wyjścia do dalszej rozmowy.Dużo dyskutowaliśmy o książce i o przekładzie, długo zastanawialiśmy się nad doborem niektórych słów i sposobem przedstawienia niektórych kwestii, nie we wszystkim się zgadzaliśmy. Uważamy jednak, że książki takie jak ta są po prostu potrzebne.Zachęcamy rodziców, by najpierw zapoznali się z tekstem sami to wy najlepiej znacie swoje dziecko i umiecie najtrafniej ocenić, jakie treści będą w danym momencie najbardziej adekwatne do jego potrzeb. Mamy nadzieję, że uznacie Odpowiedz mi! za pożyteczne źródło wiedzy.(ze wstępu od wydawnictwa)
"Nikt nikogo nie uczy, jak być rodzicem. W rolę mamy, czy taty trzeba wejść niejako z marszu, a potem na własną rękę szukać dróg w świecie pełnym stereotypów, uprzedzeń i sprzecznych informacji. A jednocześnie radzić sobie z codziennością w domu, w którym dzieci zmagają się ze swoją rozwijającą się seksualnością, uczą się swoich granic i budują poczucie własnej wartości." - Anja Rubik81% rodziców chciałoby dowiedzieć się więcej o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, 45% przyznaje, że nie wie, ile dziecko w danym wieku powinno wiedzieć, 44% dostrzega skrępowanie dziecka i nie umie sobie z nim poradzić.Książka "#SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców" powstała po to, aby pomóc tym, którzy chcą świadomie wspierać swoje dzieci na kolejnych etapach ich rozwoju i dojrzewania. Publikacja ma pomóc rodzicom przygotować się na wszelkie rozmowy związane z rozwijającą się seksualnością ich dzieci w różnym wieku, przekazać wiedzę o zmianach, które zachodzą zarówno w ciele jak i umyśle dzieci, przełamać tabu i zwalczać szkodliwe stereotypy wokół dorastania, praw człowieka i seksualności. Na zebrane przez Fundację SEXEDPL w całej Polsce pytania odpowiedzą najlepsi w kraju specjalistki_ści w tematyce rozwoju seksualności dzieci na poszczególnych etapach wiekowych. Dodatkowo w podręczniku znajdą się rozdziały dla i o rodzicach dzieci LGBT+ oraz dzieci z niepełnosprawnością ruchową.Książka jest zapisem rozmów znanych i lubianych rodziców z wybranym specjalistą_ką, w podziale na 5 grup wiekowych obejmujących dzieci od 1 miesiąca do 18 roku życia, wyznaczonych zgodnie z obowiązującymi standardami edukacji seksualnej. Swoimi wątpliwościami podzielili się Joanna Okuniewska, Kasia Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr, Ola i Michał Żebrowscy, Martyna Wojciechowska, Marcin Prokop oraz Magda i Piotr Jacoń. Wśród ekspertów znaleźli się Basia Baran - psycholożka i seksuolożka, Alicja Długołęcka - pedagożka, doktor nauk humanistycznych i edukatorka seksualna, Agnieszka Stein - psycholożka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem we wspieraniu dzieci oraz rodziców, Małgorzata Iwanek - psycholożka, seksuolożka oraz edukatorka seksualna, Iza Jąderek - psycholożka, psychoterapeutka oraz seksuolożka kliniczna, a także Michał Pozdał - seksuolog i psychoterapeuta.W projekt zaangażował się również fotograf Stanisław Boniecki, który wykonał znajdujące się w książce zdjęcia rodzin z całej Polski.Spektakularny sukces pierwszej książki wydanej przy współpracy Wydawnictwa W.A.B oraz założonej przez Anję Rubik Fundacji SEXEDPL ("#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie" sprzedano ponad 200 tys. egzemplarzy) potwierdził, jak bardzo potrzebna jest w Polsce prawdziwa edukacja seksualna, bez stereotypów i oceniania. Od tamtej pory do Fundacji zgłosiło się wiele osób sygnalizujących potrzebę rozbudowania swojej wiedzy. Wśród nich znalazła się ogromna ilość rodziców zwracających się o pomoc, zadając konkretne pytania, prosząc o porady i pomysły, jak podejść do danego tematu związanego z seksualnością, samoakceptacją i emocjami ich dzieci w różnym wieku.Pytania te zainspirowały powstanie kolejnej książki poświęconej tematowi seksualności, tym razem dedykowanej właśnie rodzicom."#SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców" jest projektem non-profit. Wydawnictwo W.A.B. oraz wiele z osób zaangażowanych w projekt zrezygnowało z zysków z książki. Zysk ze sprzedaży zostanie całkowicie przekazany na rzecz działalności Fundacji SEXEDPL.
Jeśli sprawdzasz Tindera i Grindra częściej niż InstagramaJeśli się zastanawiasz, czy to związek, czy tylko friends with benefitsJeśli marzy ci się uczucie jak Crazy in Love Beyonc, a dostajesz Bleeding Love Leony Lewista książka jest dla Ciebie!Dyskoteki, chłopaki i ogólnie takie takie to zaproszenie do gorących dyskusji o związkach, seksie i miłości, które zazwyczaj toczysz z przyjaciółmi przy kieliszku wina lub trzech butelkach. Uśmiejesz się do łez, słuchając historii o nieudanych randkach i uczeniu się o seksie z Bravo. Powspominasz z rozrzewnieniem mityczną pierwszą miłość, która miała być ostatnią (o ironio!).A jeśli ona jeszcze jest przed tobą, posłuchasz wskazówek Grabariego i Irene, jak się nie pogubić w uczuciowym gąszczu. Czy wiesz, jak mądrze decydować o własnym ciele i emocjach oraz na czym polega konsensualna zgoda? Czy pamiętasz o antykoncepcji i umiesz wyjść z toksycznych relacji? Myślisz, że tylko ty masz za sobą nieudane spotkania i jak Charlotte York z Seksu w wielkim mieście masz już dość chodzenia na randki? Spoiler alert: nie tylko ty!Piotr Grabarczyk dziennikarz show-biznesowy, współpracujący m.in. z tytułami Grupy WP i Interii, autor bloga grabari.pl. Twórca internetowego talk-show #zorientowani i autor e-booka Rodzice osób LGBT+ wychodzą z szafy. Z wykształcenia niedoszły polonista, pasjonat popkultury, fan Madonny i riserczer kulis odejścia Geri Halliwell ze Spice Girls. Od 2020 mieszka w Barcelonie.Małgorzata Irene Salamon prawniczka, projektantka mody, założycielka marki modowej Małgorzata Salamon i od niedawna podcasterka. Twórczyni projektu Re-cover, warsztatów tworzenia odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Pasjonatka filmów, seriali, a w szczególności reportaży. Lewaczka, feministka i miłośniczka podróży. Aktualnie mieszka i pracuje w Barcelonie. Prowadzi instagramowe konto @kobietanaskraju.
MARTA ZUCKER, autorka książek o globalnym sukcesie polskich start-upów: „Igrzyska talentów w Dolinie Krzemowej. Rozmowy z mistrzami start-upów”, „Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej” (Warszawa, PWN 2015, 2016; NYC, Business Expert Press BEP 2018).
Od wielu lat łączy świat nowych technologii i start-upów wywodzących się z Doliny Krzemowej z Polską; jest aktywnie zaangażowana w budowanie relacji pomiędzy polskim i kalifornijskim środowiskiem akademicko – biznesowym; współorganizowała także spotkania grupy dyskusyjnej zrzeszającej polskie środowisko innowacyjno – technologiczne w Dolinie Krzemowej.
Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowych studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendystka uniwersytetu Eötvös Loránd Egyetem w Budapeszcie. Od wielu lat profesjonalnie związana z toruńską firmą konsultingową
KarStanS Sp. z o.o.
Przez kilka lat samodzielnie podróżowała po Indiach, Nepalu, Azji Południowowschodniej i Nowej Zelandii.
Nigdy nie szłyśmy same! Pełne obaw z powodu nadciągającej wojny w Jugosławii albo nieustraszone jak Polki zahartowane stanem wojennym – ponad siedemdziesiąt kobiet z Europy Środkowej i z Zachodu spotkało się w czerwcu 1991 roku w Dubrowniku. Nie chciały przekładać na później zajmowania się problemami kobiet. Kto inny miałby zadbać o ich prawa? Udało się im wówczas zawiązać sieć kobiecej solidarności, w ramach której Amerykanki wspierały Europejki, Czeszki Chorwatki, Austriaczki Polki…
Zakładały biblioteki, organizowały kursy komputerowe i wspólnie dzieliły się doświadczeniem w walce o własne miejsce w polityce i życiu publicznym. Dzięki otwartości i wrażliwości przełamywały stereotypy, przekonując się, że drogą do niezależności kobiet może być nie tylko antykoncepcja, lecz także posiadanie pralki. Były razem w momentach kryzysów i zwątpień. Dziś możemy docenić, jak wiele zawdzięczamy odwadze, determinacji i zawiązanym przez nie długoletnim przyjaźniom.
Tę energetyczną, mądrą i zabawną historię Europy Środkowej opowiada Ann Snitow, legendarna działaczka społeczna, profesorka z New School for Social Research w Nowym Jorku. Ann setki razy latała nad Atlantykiem, by z Polkami i koleżankami z innych krajów regionu na gruzach komunizmu budować świat, w którym kobiety mają swoje prawa.
Historia przemian wreszcie opowiedziana przez kobiety! Bogate w informacje, skupione na emocjach, pięknie napisane. „Przewodniczki” będą czytane przez osoby pragnące wnikliwiej zrozumieć czasy, w których żyjemy. Vivian Gornick, autorka „Przywiązań” Ta książka to rozkosz – porywająca opowieść o podróżach, polityce i przyjaźni, osobisty i intelektualny esej i feministyczna powieść przygodowa.
Agnieszka Graff Ann Snitow (1943–2019) – amerykańska feministka, profesorka literatury i twórczyni gender studies w prestiżowej New School for Social Research w Nowym Jorku. Kluczowa postać przebudzenia feministycznego na początku lat 70. Łączyła role wykładowczyni i zaangażowanej obywatelki, przechodząc bez skrępowania z uniwersyteckiej sali na uliczny Marsz Szmat. Jej loft w SoHo służył nowojorskim feministkom za miejsce niezliczonych dyskusji i centrum operacyjne z wiecznie dzwoniącym telefonem. Snitow wyróżniała się delikatnością i otwartością, dzięki którym potrafiła znaleźć wspólny język zarówno z akademickimi teoretykami, jak i pospolitymi więźniami. W sporach ideologicznych była „głosem rozsądku”, wybrzmiewającym ponad utartymi podziałami. Do Polski i Europy Środkowej przyleciała po raz pierwszy na początku lat 90., zakochując się w tym regionie i jego mieszkańcach. Powracając tu wielokrotnie na długie letnie miesiące, stała się jedną z centralnych postaci lokalnych ruchów feministycznych. Jej warsztaty gromadziły ogromną liczbę studentów i studentek, dla których była jednocześnie mentorką, przyjaciółką i siostrą. Opublikowała m.in. „Feminizm niepewności. Dziennik rodzaju” (wyd. pol. 2019).
Gdyby życie nasze było w zmowie z alkoholem, nikt nie wyszedłby na tej zmowie jak pracownik na budowie, który wciąż buduje domy, by w nich mogły zamieszkać nasze rodziny, nasze dzieci, nasze żony, by rodzinne życie w domach trwało i o nas nigdy nie zapomniało. Bo rodzina to podstawa, gdy się idzie do ołtarza i przysięga na swe życie, że po pijaku nie będziemy prowadzić rodziny. Bo alkohol to udręka, z nim musimy się uporać sami, jak i z pijących zasadami. A w ogóle lub w szczególe nie wiążmy się, by drugim zatruwać i rozkopywać życie, bo gdy miłość wchodzi w grę, to musimy wybrać drogę, która będzie w miarę prosta, nie pod górę, z której stoczyć się możemy, a wraz z nami nasza rodzina. Gdy nie mamy silnej woli i nie radzimy sobie z alkoholem. Adam Borowiecki?– ur. 15 września 1968 r. w Zawierciu. Mieszka w Łazach.
Książka, która zapoczątkowała wielką popularność J. Graya.J. Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą oni wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonijną relację.Książka ta zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami.
REWOLUCYJNY PORADNIK O TYM, JAK NAUCZYĆ SIĘ OPOWIADAĆ WŁASNE HISTORIEOpowiadanie historii (storytelling) jest jedną z najstarszych i najważniejszych umiejętności znanych ludzkości. To ponadczasowe narzędzie, które pomaga celebrować radość życia i stawiać czoła wyzwaniom. Dzięki niemu dzieci łatwiej będą radzić sobie z emocjami, nauczą się empatii czy lepiej zrozumieją świat, w którym żyjemy.Ponadto opowiadanie historii kultywuje znaczenie więzi między opowiadającym a słuchaczem oraz budowanie intymności i zaufania między rodzicem czy opiekunem a dzieckiem.W tej zachwycającej książce Silke Rose West i Joseph Sarosy nauczyciele wczesnoszkolni z wieloma godzinami doświadczenia w opowiadaniu historii prezentują kluczowe elementy storytellingu. Ich zaskakująco prosta metoda układania oryginalnych i pomysłowych historii uczyni z każdego eksperta gawędziarstwa. Za sprawą tej intuicyjnej techniki wykorzystującej elementy zaczerpnięte z życia codziennego opowiadanie historii będzie wyjątkowo łatwe.Przenosząc punkt ciężkości z tworzenia narracji na wzmocnienie relacji z dzieckiem, książka ta obudzi umiejętności, o których istnieniu nie wiedzieliście. W komplecie z praktycznymi poradami i odrobiną nauki wyjaśnia, w jaki sposób historie wzbogacają nasze życie.To lektura obowiązkowa dla rodziców, dziadków, nauczycieli i opiekunów. Książka pomoże ci odkryć historie, które już są w tobie, tylko czekają na opowiedzenie.
Aby wytrwać w małżeństwie (a na dodatek by było ono szczęśliwe) trzeba być megasuperbohaterem. Bo to tylko z zewnątrz wygląda tak łatwo. Zdarza się, że kłócimy się o masło, że czasami nie mamy ochoty na bycie z drugą osobą, że mamy inne poglądy na różne sprawy jesteśmy tylko ludźmi. Ale zawsze (ZAWSZE!) da się dogadać. Tylko trzeba chcieć.Michelle Peterson, która jest w związku małżeńskim od kilkunastu lat dobrze wie, o czym pisze. Zaproponowała strategiczne rozmowy w 52 odcinkach: jeden odcinek na jeden tydzień. Jest to książka, w którą trzeba się wgryźć, którą trzeba przemielić, przeżuć, która zajmuje dużo czasu, ale w zamian daje jeszcze więcej: zdrowe relacje, szczęśliwe, zgodne, umiejące ze sobą rozmawiać i kłócić się małżeństwo.Książka, jakiej jeszcze nie było. Warto.
O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem Długo wydawało im się, że wciąż się świetnie zapowiadają, a prawdziwe życie jeszcze jest przed nimi. Sukcesy, super szczęście, te rzeczy. Teraz okazuje się, że zanim rozwinęły skrzydła, czas je zwinąć. Jak z tym żyć? Jak się starzeć? Z godnością czy może jednak bez? Odpowiedzi na tak poważne pytania, że można osiwieć, szukają w swoim antyporadniku dwie doskonałe i wielce przy tym dowcipne reporterki – Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka, twórczynie podcastu „Jak się starzec bez godności”. "Dwie znane pisarki biorą się za bary z numerem PESEL i wszystkim tym, co się z tym wiąże. Z pogonią za młodością i wiążącymi się z tym kontuzjami kończyn, ducha i portfela również. W czasach głaskania każdego, żeby się nie wzniecił za bardzo i nie obraził, to jest bardzo niepoprawna politycznie opowieść, pełna zapomnianej ironii i bezwzględnego poczucia humoru." Karolina Korwin-Piotrowska "Za każdym razem, gdy będę patrzeć w lustro i znajdować w moim ciele kolejne „coś”, czego nigdy przedtem nie było, zmarszczkę czy zaskakujące zgrubienie, sięgnę pamięcią do tej książki. Żeby się znów zaśmiać i nie marnować czasu, bo przecież za lat 10 będziemy jeszcze bardziej żółwieć." Joanna Kołaczkowska "Moja babcia mówiła: starość nie radość, majtki nie pokrzywy. Książka „Jak się starzeć bez godności” bez lukru i frazesów typu „sześćdziesiątka to druga trzydziestka”, mówi o starości. Po lekturze jest trochę smutno i trochę śmiesznie. W jednym dziewczyny mnie utwierdziły. Jako kobieta w wieku przedstarczym nic nie muszę, a wszystko mogę. Będę niegrzeczną dziewczynką do końca swoich dni. " Dorota Wellman
Niezbędnik dzielnych łowczyń i łowców przygód!Oto poradnik dla dzieci, który odpowiada na to pytanie. W przystępny i dowcipny sposób pomaga radzić sobie w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Uczy, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zachęca do zdobywania nowych umiejętności.Porady, informacje, ciekawostki. Jak posprzątać pokój, jak być dobrą koleżanką, dobrym kolegą, jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak rozpoznać kierunek marszu i wiele innychPoradnik małego skauta:uczy samodzielnościpomaga być koleżeńskim i pomocnympodpowiada sposoby na zdobycie różnych sprawnościćwiczy odpowiedzialnośćKsiążka podzielona na 6 części (m.in. Na wycieczce i na wakacjach, W szkole i po szkole, Jak się nie zgubić). W każdej części kilka do kilkunastu rozdziałów (m.in. Jak przejść przez jezdnię i przeżyć na ruchliwej ulicy, Jak się nie zgubić w tłumie, Jak być wzorowym gościem).Rozdziały zawierają zabawnie opisane w tekście głównym sytuacje i porady, a także specjalnie wyróżnione w ramkach wskazówki typu Uważaj na czy Zapamiętnik. Kluczowe umiejętności podkreślone są śmiesznymi wierszykami.Tekstowi towarzyszą kolorowe ilustracje i fotografie pomagające np. rozpoznać rodzaje chmur i przewidzieć pogodę.Książka wyróżniona w konkursie Małego Donga, organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.
Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Coraz bardziej samodzielny maluch intensywnie rozwija się fizycznie, emocjonalnie i społecznie. Nie ma niezawodnych recept wychowawczych skutecznych wobec każdego dziecka. Można jednak mądrzej i efektywnie wpływać na jego rozwój poprzez zrozumienie mechanizmów odpowiadających za postępowanie dziecka na różnych etapach jego rozwoju. Z poradnika dowiesz się m.in.: jak zmienia się dziecko między trzecim a siódmym rokiem życia, jak się nie dać „małemu despocie”, jak zabawa wpływa na rozwój malucha, czy edukacja przedszkolna jest korzystniejsza od domowej, dlaczego dzieci zmyślają, czy warto uczyć dzieci wartości pieniądza, jakie korzyści i zagrożenia stwarzają urządzenia cyfrowe, jak budować poczucie własnej wartości dziecka i nauczyć je samodzielności. Dr Aleksandra Piotrowska w rozmowach z Ireną A. Stanisławską w przystępny sposób przybliża rodzicom zagadnienia związane z wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnym. Pokazuje nie tylko przyczyny, ale też skutki niektórych zachowań dzieci. Pomaga zrozumieć, jak bardzo pociechy zmieniają się w tym okresie i co rodzic może zrobić, by wspomóc je na tym niezwykle ważnym etapie życia. Aleksandra Piotrowska Doktor psychologii. Emerytowany pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje? z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, a w latach 2008–2018 była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej pełniąc rolę eksperta w kontaktach z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowa czytelniczka literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwojga dzieci i babcia trojga wnucząt. Irena A. Stanisławska Dziennikarka. Zaprasza do rozmowy cenionych psychologów, by dzielili się swoją wiedzą. Współautorka m.in. takich książek jak: Moje dziecko cz. 1 i cz. 2 (z Dorotą Zawadzką),Być lekarzem. być pacjentem (z Wojciechem Eichelbergerem) Jak wychować dziecko, psa, kota…i faceta (z Dorotą Sumińską i Dorotą Krzywicką), Oswoić narkomana, Pułapki przyjemności, Toksyczna matka (z Robertem Rutkowskim), Między nami samicami (z Aleksandrą Piotrowską i Dorotą Sumińską), Jak tu nie zwariować (z psychiatrą Edwardem Krzemińskim).
Wszyscy chcą kochać i być kochani. Również mężczyźni. Jednak, aby nauczyć się kochać, mężczyźni muszą zrozumieć, że patriarchat krzywdzi nie tylko kobiety, ale również ich samych. Od małego uczeni są przecież dominacji, przemocy i braku kontaktu z uczuciami.bell hooks wierzy, że nie musi tak być. W swojej szczerej i odważnej książce wskazuje mężczyznom drogę powrotu na ścieżkę miłości, współczucia i zrozumienia. Rozbraja jednocześnie typowe męskie lęki wiążące się z utratą władzy czy bliskością. Czy możliwe jest stworzenie kultury pojednania, w ramach której kobiety i mężczyźni mogliby znaleźć płaszczyznę porozumienia? I czy męskość może przestać być toksyczna?To książka napisana po to, by pomóc mężczyznom odzyskać to, co w nich najlepsze.
Książka 125 zabaw umysłowych dla niemowląt prezentuje szereg sposobów, jak wspomagać wczesny rozwój umysłowy dzieci, który stanowi podstawę późniejszego procesu nauki. Autorka pokazuje, jak każdego dnia możemy stymulować umysły naszych pociech w jakże istotnym okresie od czasu narodzin do pierwszego roku życia. Każdej z zabaw towarzyszy fachowa wiedza o ludzkim umyśle i opis, w jaki sposób dana aktywność wspomaga działanie niemowlęcego mózgu. Proste, przyjemne zabawy to podstawa sukcesu w późniejszym procesie nauki! Czy wiesz, że mózg małego dziecka • jest o 250% bardziej aktywny niż mózg osoby dorosłej? • zanim dziecko osiągnie trzeci rok życia, tworzy 1000 trylionów połączeń (dwukrotnie więcej niż u osoby dorosłej)? • w ciągu pierwszego roku życia dziecka produkuje synapsy (połączenia nerwowe) prędzej niż kiedykolwiek w późniejszym życiu?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?