Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.
"Jak wychować dziecko zaradne finansowo?" to przewodnik dla rodzica, który rozumie, że pieniądze są częścią świata i jednocześnie chce, by dziecko umiało budować relacje, nie stało się materialistą, by po prostu umiało traktować pieniądze jako narzędzie do budowania dobrego życia. Książka prowadzi przez trudne tematy finansowe z lekkością i wyrozumiałością, tak, by nawet bez rozbudowanej wiedzy ekonomicznej można było rozmawiać o pieniądzach z dziećmi.
Autorka – Anna Czereszewska – jest mamą dwójki dzieci, psycholożką i psychoterapeutką, propagatorką rozwoju zaradności finansowej dla dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości.
Autor omawia negatywne procesy społeczne, które często są przyczyną powstania dysfunkcji w rodzinach. Opisuje zjawiska, takie jak zbytnie i szkodliwe uzależnianie córek i synów (nawet dorosłych) od matek, destrukcyjny wpływ toksycznych matek i teściowych na związki małżeńskie swoich dzieci, pracę, powołanie, kryzysy ich męskości czy kobiecości itp. Przywołuje i analizuje rozmowy, wywiady, relacje osób, które dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych. Zwraca uwagę na niewydolność społeczną i komunikacyjną oraz aspekty psychologiczne, np. częste traumy rodzinne.
Praktyczny poradnik dla wszystkich babć i dziadków, którzy chcą, by ich wnuki wyrosły na kochających, odpowiedzialnych i kierujących się w swoim życiu wartościami ludzi. Ta książka pokazuje, że jako babcie i dziadkowie macie ogromną, pozytywną rolę do odegrania w wychowaniu swoich wnuków. Wskazuje, jak swoim życiowym doświadczeniem i mądrością możecie wspierać rodziców we wspaniałej, ale często trudnej misji kształtowania osobowości dzieci. Znajdziecie tutaj najważniejsze zasady i praktyczne sposoby wydobywania z wnuków tego, co w nich najlepsze. Czytając ten rewelacyjny poradnik, nauczycie się, jak radzić sobie z problematycznymi sytuacjami związanymi z dyscypliną, czasem i pieniędzmi. Zobaczycie, jak postępować, by okazywać wnukom swoją miłość, nie psując ich charakterów. Jeśli sięgnięcie po książkę Tima i Darcy Kimmelów, dowiecie się m.in. jak: kształtować we wnukach odpowiednie postawy i zasady moralne; przekazywać im doświadczenie wiary; radzić sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi; rozpieszczać swoje wnuki w zdrowy, odpowiedzialny sposób; wspierać je, jeśli małżeństwo ich rodziców przeżywa kryzys; rozwijać swoją relację z wnukami w miarę, jak one dorastają; zostawić im duchowe dziedzictwo, które będzie im służyć przez całe życie. Niezależnie od tego, czy jest to dla was nowa rola, czy też jesteście już zaprawionymi w bojach weteranami, gdy dotrzecie do końca lektury, wasze umiejętności w byciu babciami i dziadkami wzrosną niepomiernie.
Każdy człowiek jest jak kwiat, bez odpowiedniej pielęgnacji więdnie. Abyś mogła w pełni być sobą, sięgnij do swoich zasobów. Zwolnij i pomyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz, jakie są twoje oczekiwania i kim jesteś. Dzięki temu staniesz się ekspertką od siebie samej. ROZKWITAJ Z SENSEM – to seria poradników dla kobiet, w mądry, oparty na psychologicznej i naukowej wiedzy, sposób pokazujących, jak można stać się świadomą swoich mocnych stron, pewną siebie, korzystającą ze swojego powołania kobietą. Beata Bartczak – psycholog i terapeuta. Interesuje ją ludzka psychika nie tylko w wymiarze zawodowym, ale też literackim. Łączy doświadczenie psychologiczne z obserwacją ludzkich zachowań i emocji. I o tym pisze – o człowieku, jego upadkach i jego sile. Jest autorką powieści Taką Cię zapamiętam, serii poradników Rozkwitaj z Sensem, książki dla dzieci i rodziców Bajki przeciwlękowe dzieciom na zdrowie oraz współautorką praktycznego przewodnika Mutyzm wybiórczy. Wiedza dostosowana do polskich realiów.
Komiks o trudnych doświadczeniach z okresu dojrzewania oparty na autentycznych opowieściach. Szczerze, bez owijania w bawełnę i z rozbrajającym poczuciem humoru.Pies to dziecko. Wydra to dorosły. A ni pies, ni wydra to wszystko, co pomiędzy. Komiks Heleny Stańczyk jest zbiorem autentycznych opowieści z czasów tej przemiany - czyli z okresu dojrzewania. Znalazły się tu historie z życia autorki, z jej rozmów z przyjaciółmi, krewnymi i znajomymi oraz z ankiety, którą zamieściła w internecie. O malowaniu się, goleniu nóg, walce z pryszczami. O pierwszych miesiączkach, stanikach, orgazmach. O odkrywaniu swojej tożsamości i orientacji. O wstydzie.Helena Stańczyk pokazuje, że wszyscy młodzi ludzie mierzą się z podobnymi problemami, i w ten sposób pomaga je oswoić i zrozumieć. Dzięki temu jej komiks jest wyzwalającą lekturą, która ułatwia akceptację ciała i zachodzących w nim przemian.
Przy rodzinnym stole znowu słyszysz pytania o ślub i dzieci? Czujesz wyrzuty sumienia, bo za rzadko odwiedzasz rodziców? Jesteś uzależniony od opinii mamy i wsparcia taty? Są rodzice toksyczni i helikopterowi, są mistrzowie presji i wampiry emocjonalne. Często nawet jako dorośli czujemy się wobec nich bezsilni. Czas to zmienić. Nabierz dystansu do swojej relacji z rodzicami! Jeśli do tej pory świadome postawienie granic było dla ciebie trudne, Sandra Konrad, doświadczona psychoterapeutka, wskaże jak uzdrowić proces pokoleniowej transmisji. Nie chodzi o to, by całkiem zerwać więź z rodzicami, ale uwolnić się od ich oczekiwań i nakazów. Dzięki temu poradnikowi nie tylko rozpoznasz uwikłania i wyznaczysz nowe granice. Podarujesz też sobie i swoim najbliższym zdrową, pełną wsparcia relację.
PRZEWODNIK PO CYFROWYM ŚWIECIE, W KTÓRYM ŻYJĄ NASZE DZIECI
Który z rodziców czy nauczycieli nie załamuje rąk na widok tego, ile czasu dzieci spędzają przed ekranami? „Tracisz czas w tym internecie” – wzdychają. „Ile można grać?!” – denerwują się. „Odłóż ten nieszczęsny telefon!” – krzyczą. Dr Karol Jachymek, medioznawca, badacz i wykładowca akademicki związany z Uniwersytetem SWPS, od lat przygląda się zjawiskom w sieci oraz temu, co robią w niej nasze dzieci. O swoich wnioskach opowiada rodzicom i osobom pracującym z młodymi ludźmi. Nie ukrywa, że fascynują go możliwości, jakie dają dziś media społecznościowe, że widzi ich ogromny potencjał wspólnototwórczy, że bawią go memy, dramy i emoji oraz że docenia to, ilu przydatnych rzeczy można się nauczyć dzięki sprawnemu używaniu sieci. Nie oznacza to, że nie zauważa zagrożeń. Owszem, dostrzega je, ale proponuje w swojej książce inne niż dominująca perspektywa, empatyczne spojrzenie na świat mediów cyfrowych. Nie straszy nimi, a w przystępny sposób edukuje dorosłych, zabierając ich w podróż po fascynującym i pełnym możliwości świecie, który jest dla wielu współczesnych dzieci ich naturalnym środowiskiem – czy tego chcemy, czy nie.
DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE · lepiej zrozumiesz swoje dzieci i swoich uczniów; · nauczysz się towarzyszyć dzieciom w dorastaniu i przestaniesz się martwić, że technologia zepsuje wasz kontakt; · poznasz lepiej mechanizmy kultury cyfrowej i odkryjesz twórczy potencjał sieci; · dowiesz się, jak wykorzystać internet do wspólnych działań; · zadbasz o zdrowsze zasady korzystania z mediów cyfrowych. Karol Jachymek– medioznawca, badacz, doktor nauk humanistycznych i wykładowca związany z Uniwersytetem SWPS. Specjalizuje się w kulturze młodzieżowej, zmianach generacyjnych, komunikacji w mediach cyfrowych, edukacji i trendach w popkulturze. Na co dzień prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców, uczniów, nauczycieli, szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Popularyzuje wiedzę dotyczącą współczesnego internetu, komunikacji międzypokoleniowej (szczególnie z przedstawicielami pokolenia Z i pokolenia Alfa) oraz najnowszych zjawisk medialnych. W roku akademickim 2022/2023 otrzymał tytuł Wykładowcy Roku Uniwersytetu Dzieci.
Bestseller "New York Timesa"A co, gdyby założyć, że i my, i nasze dzieci jesteśmy z natury dobrzy?Na przestrzeni ostatnich kilku lat dr Becky Kennedy wywołała rewolucję. Magazyn "Time" okrzyknął ją "wyrocznią dla rodziców pokolenia Y", a miliony ludzi zmęczonych stosowaniem się do rad, które nie działają, przyjęły jej wzmacniające i skuteczne podejście: model, w którym priorytetem jest tworzenie więzi z dziećmi, a nie korygowanie ich postępowania.Metody skupiające się na kształtowaniu pożądanych zachowań nie rozwijają umiejętności życiowych ani nie uwzględniają potrzeb emocjonalnych dzieci. Dodajcie do tego bagaż psychiczny związany z wychowaniem, które odebrali sami rodzice, a zrozumiecie, dlaczego tak wielu opiekunów czuje się zagubionych, wypalonych i zaniepokojonych, że zawodzi swoich podopiecznych.Dr Becky dzieli się swoją filozofią rodzicielstwa, jednak nie zostawia czytelników z suchą teorią: rozważa konkretne scenariusze, bierze pod uwagę potknięcia, rodzicielskie frustracje oraz ekstremalne zachowania dzieci (tak, również kopanie, krzyczenie, gryzienie i rzucanie przedmiotami) i przedstawia szereg możliwych wyjść z nawet najbardziej skomplikowanych sytuacji. Co ważne, dbania o siebie uczy też samych rodziców, pokazując, jak pracować z własnymi emocjami, by stawać się dla dziecka prawdziwym oparciem.
Trudno Ci się skupić?Masz problemy z zarządzaniem czasem?Denerwuje Cię to, że zaczynasz kilka aktywności jednocześnie i żadnej nie kończysz?Może właśnie zauważasz u siebie objawy ADHD albo otrzymałaś diagnozę. A może twoja siostra, córka, mama albo przyjaciółka uczy się, jak żyć w nowej rzeczywistości. Ta książka pozwoli ci poznać kobiety z ADHD. Kobiety, które nie chcą zadawać sobie pytania: "co jest ze mną nie tak?", tylko żyć na 100%. Bo każda jest tego warta.Kilkanaście kobiet opowiedziało Oli o wyzwaniach, które wiążą się z otrzymaną diagnozą. To historie o tym, jak ADHD wpływa na hormony i odwrotnie, na podejmowane działania i role społeczne, na relacje i własny obraz. Każda z kobiet musiała poznać samą siebie na nowo, by pokochać i polubić taką, jaka jest.Psycholożka, studentka, trenerka, prawniczka, przedsiębiorczyni, dietetyczka, mama.Różne historie.Ta sama diagnoza.ADHD.Po diagnozie czułam ogromną radość, bo dostałam potwierdzenie tego, że rzeczywiście jestem inna. Wcześniej moja inność sprawiała, że czułam się bardzo samotna, a kiedy w końcu zaakceptowałam siebie, mogłam zacząć się tą innością cieszyć. Kari GoldynKochałam planować, uwielbiałam kupować planery i zakreślacze, tylko nigdy nie wychodziła mi realizacja tych zamierzeń, mimo że przeczytałam masę książek o produktywności i zarządzaniu sobą w czasie. Ciągle zastanawiałam się nad tym, dlaczego nie mogę być człowiekiem, który zdobędzie wiedzę i po prostu ją zastosuje. Czułam się jakaś zepsuta, nie taka jak trzeba. I tu właśnie bardzo pomogła mi diagnoza. Hania EsNikt nie brał pod uwagę tego, jak się czuję, ale też ci sami ludzie nie chcieli słuchać mojej mamy, która była zaangażowana w moje wychowanie i widziała, że z czymś się męczę. Bo przecież nie jest normalne, że dziecko siedzi kilka godzin nad pracą domową, nie mogąc napisać jednego zdania. Hela DziekońskaJestem w procesie psychoterapii od dziesięciu lat, a mimo to cały czas czegoś mi brakowało i nie potrafiłam dojść do tego, co jest ze mną nie tak. Nie dość, że miałam ciągły ścisk w brzuchu, mnóstwo somatycznych objawów, to jeszcze nie potrafiłam zrobić ze swoim życiem tego, co naprawdę chciałam. Kasia Biernat-StanaszekOla Pflumio - certyfikowana coachka i autorka podcastu Atypowe, w którym rozmawia z osobami, które tak jak ona w dorosłości otrzymały diagnozę ADHD i/lub spektrum autyzmu. Odkąd sama wie, że jest adehadówką, pomaga innym dorosłym borykającym się z podobnymi trudnościami, wspierając ich w przekuwaniu trudności w zasoby w ramach coachingu ADHD. Prywatnie mieszkanka Londynu, miłośniczka dalekich podróży oraz zapalona biegaczka, zmieniająca hobby jak rękawiczki.
Gdzie jest "początek wszystkiego"?Przy mamie i tacie. W ich zbliżeniu i jakiejś miłości. Pięknej, trudnej, bliskiej lub dalekiej.Początek wszystkiego jest przy bijącym sercu opiekunki i we wspólnym z nią doświadczaniu narodzin. Początek wszystkiego jest w historii pierwszych miesięcy i lat życia.O tym, że dzieciństwo ma znaczenie, wiemy już wszyscy.A gdyby tak popatrzeć jeszcze bardziej wstecz?"Początek wszystkiego" to książka, która analizuje wpływ czasu prenatalnego i okołoporodowego na nasze późniejsze życie, która poddaje pod dyskusję związek naszych pierwszych doświadczeń z relacjami, chorobami, myślami, a nawet wyborami w życiu dorosłym. To książka dla dzieci swoich rodziców i dla rodziców swoich dzieci.Bo początek ma znaczenie.Jaki jest Twój?
Konflikt z dzieckiem może być bolesnym przeżyciem dla każdego dorosłego, a kłótnie między rówieśnikami źródłem frustracji opiekunów i nauczycieli. Minimediacje to metoda konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, która ma zastosowanie w domu, na placu zabaw, w szkole, a nawet w pracy.
Minimediacje to opowieści o tym, jak być częścią rozwiązania konfliktu, a nie jego przyczyną. Książka obejmuje 20 opowiadań, będących wprowadzeniami do ćwiczeń, a także teorię na temat poszczególnych zagadnień. Książka pomaga zrozumieć, na czym polega rozwiązywanie sytuacji konfliktowych z dziećmi w duchu Porozumienia bez przemocy. Jest kierowana zarówno do rodziców chcących wzmocnić swoją relację z dzieckiem, jak i do nauczycieli, którzy w codziennej pracy ze względu na jej specyfikę wykorzystują rozmaite metody wychowawcze.
Książka zaprasza do własnej wewnętrznej podróży i do towarzyszenia dziecku we wzrastaniu, do budowania świadomości (u siebie i u dziecka), do pokazywania, że zawsze mamy wybór, że możemy dbać o siebie i jednocześnie brać pod uwagę innych. Dowiecie się z niej, dlaczego nie warto łapać cuchnących skarpetek, o co chodzi z przychylnością i wielu, wielu innych rzeczy.
Autorka, Katarzyna Dworaczyk, pokazuje najbardziej aktualne problemy, z którymi się mierzymy, także te związane z pandemią. Mistrzowsko łączy teorię z praktyką - daje wiele konkretnych przykładów sytuacji, rozmów, sposobów szukania rozwiązań. Każda porcja, serwowana w przejrzystych rozdziałach, nadaje się do natychmiastowego stosowania bez skutków ubocznych.
Świat byłby zdecydowanie lepszym miejscem, gdybyśmy potrafili ze sobą rozmawiać tak, jak bohaterowie tej książki.
Wyobraź sobie, że na twojej drodze staje partner idealny – atrakcyjny, inteligentny, romantyczny. Ktoś, o kim marzyłaś, zawierając kolejne krótkie związki bez miłości. Po pierwszej randce od razu umawiacie się na drugą, a potem na trzecią, czwartą, by skończyć na planowaniu wspólnej przyszłości. Wszystko zdaje się układać doskonale… Ale różowe okulary sprawiają, że trudno ci dostrzec czerwone flagi – pierwszą obelgę, pierwszy dzień bez kontaktu, pierwszą awanturę. Starasz się to bagatelizować, a jeśli próbujesz ustalić, co się właściwie stało, w odpowiedzi słyszysz tylko, że przesadzasz, wymyślasz, histeryzujesz… Czujesz się coraz bardziej zdezorientowana, ale lęk przed porzuceniem sprawia, że powoli zaczynasz wycofywać się z życia. Odcinasz się od rodziny i przyjaciół, a on coraz częściej wykorzystuje twoje dobre serce, zaufanie, pieniądze. Ostatecznie odkrywasz, że człowiek, który miał cię kochać, jest zdolny do przemocy… Jeśli w tym opisie odnalazłaś siebie, możesz być ofiarą gaslightingu. Może ci się wydawać, że wszystko się zmieni, jeśli to przetrwasz, albo że ucieczka z toksycznej relacji jest ponad twoje siły. Nieprawda. Uda ci się wyplątać z sieci przemocy psychicznej, którą twój partner stosuje, by zyskać nad tobą kontrolę. Pozwól mi tylko poprowadzić cię do wyjścia, jeśli sama nie znajdujesz na to energii. Nauczę cię, jak odzyskać pewność siebie, jak zbudować zdrowy związek, jak stworzyć pozytywną relację z samą sobą. Wiem, że jesteś do tego zdolna. I że na to zasługujesz. To jak? Spróbujesz? Patrycja Jaskuła – edukatorka i twórczyni internetowa działająca pod pseudonimem 3MinutyPatrycji. W mediach społecznościowych dzieli się wiedzą z zakresu rozwoju osobistego i psychoedukacji, recenzuje też książki dotyczące tych tematów dla topowych polskich wydawnictw. Z wykształcenia nauczycielka tańca, w tym tańca intuicyjnego. Propagatorka kobiecych kręgów, praktyczka medytacji i pasjonatka psychologii w trakcie edukacji. W 2021 r. została laureatką w konkursie literackim Fundacji Olgi Tokarczuk. Miłośniczka kultury i muzyki kubańskiej.
Przełomowy przewodnik po wychowywaniu szczęśliwych, odpowiedzialnych, otwartych i ciekawych świata dzieci.Chcesz, aby twoje rodzicielstwo było pełne spokoju, a w domu zapanował pokój zamiast wiecznych wojen? Męczą cię napady złości u dziecka, nie wiesz, jak reagować na jego wybuchy, masz trudność ze stawianiem granic?W oparciu o najnowsze badania nad rozwojem mózgu i rozległe doświadczenie kliniczne z rodzicami, dr Laura Markham przedstawia swoje skuteczne podejście, oparte na Trzech Wielkich Ideach:- regulowaniu siebie,- pielęgnowaniu bliskiej więzi,- coachingu zamiast kontroli.Jej przesłanie jest proste: wzmacnianie emocjonalnej więzi z dzieckiem stworzy prawdziwą i trwałą zmianę. Kiedy masz bliską więź z dzieckiem, nie musisz grozić, błagać, przekupywać - ani nawet karać.W tej książce znajdziesz:- praktyczne rozwiązania i sprawdzone wskazówki,- przykłady zwrotów, dzięki którym lepiej skomunikujesz się z dziećmi w różnym wieku,- porady zachowania się w sytuacjach kryzysowych,- informacje z zakresu psychologii dziecka.Liczne przykłady z życia przedstawiają sprawdzone rozwiązania dla rodziców dzieci do ok. 9 roku życia.
Książka Harveya Mansfielda stanowi kompleksowe studium męskości, cechy przejawiającej zarówno złe, jak i dobre oblicza, przeważnie męskiej, często nietolerancyjnej, irracjonalnej i ambitnej. Czerpiąc z nauk przyrodniczych, literatury, filozofii i historii, autor bada rozmaite warstwy męskości, od
wulgarnej agresji, przez męskość jako cnotę, aż po męskość filozoficzną. Pokazuje, jak realizuje się ona w czasach wojen, konfliktów i sporów, w najważniejszych momentach wprowadza zmianę lub przywraca porządek, a dzięki swej asertywności pozwala poruszać kontrowersyjne problemy oraz czynić je publicznymi i politycznymi.
Mansfield nalega, aby mężczyźni, a zwłaszcza kobiety, zrozumieli i zaakceptowali, że męskość będzie występować także w społeczeństwie uznającym równość płci. Postuluje, by stworzyć taką przestrzeń i zasady urzeczywistniania się męskości, które pozwolą jej przysłużyć się dobru wspólnemu.
W przeciwnym razie ona i tak nie zniknie, a raczej zostanie wykorzystana do brutalnej realizacji oderwanych od moralności, partykularnych interesów. W świetle tragicznej historii XX wieku oraz niestabilnych realiów trzeciej dekady XXI wieku wezwanie Mansfielda, aby nie ignorować istnienia męskości i nie pozostawiać jej „bezrobotną”, brzmi szczególnie przekonująco.
W porównaniu z nazistami komuniści byli bardziej pewni tego, że historia jest po ich stronie, jednak żywiona przez nich nienawiść w takim samym stopniu jak ta właściwa nazistom narzucała konieczność militarnego działania [...]. Prawdą jest więc, że gdy badamy głębię ludzkiej niegodziwości, natrafiamy na określone odmiany męskości, tej niegodziwości towarzyszące i jej służące. Jednak problemem nie jest sama męskość jako taka, ale fakt wyzwolenia nikczemności z okowów moralności,
tak by móc wykroczyć „poza dobro i zło”.
Fragment książki
Harvey C. Mansfield (ur. 1932) – filozof polityki, emerytowany profesor Uniwersytetu Harwardzkiego. Autor m.in. The Spirit of Liberalism (1978) i Machiavelli’s Virtue (1996). Laureat licznych nagród, w tym National Humanities Medal.
Koledzy z klasy przezywali Krzyśka "Gruby". Zmartwieni rodzice zwrócili się do Leszka Klimasa, by pomógł ich synowi nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też odzyskać pewność siebie. Laura, najmłodsza uczestniczka programu, zgłosiła się do przychodni wraz z rodzicami i siostrą. Całą rodziną pozbyli się w sumie 120 kg! Gabriel zrzucił 30 kg, ale to wcale nie jego smukła sylwetka najbardziej przyciąga dziś uwagę, ale rozpierająca go chęć do nauki i zabawy. To tylko kilka historii sukcesów dzieci i ich opiekunów w powrocie do zdrowej wagi. Jeśli Twoje dziecko też ma problem z nadwagą, to ten poradnik jest dla Ciebie.Wiecie, dlaczego dzieciaki pod naszą opieką chudną? Bo ja i cały mój zespół w nie wierzymy - to właśnie sedno metody Leszka Klimasa, który od lat wykorzystuje swoje doświadczenie, żeby pomagać dzieciom, młodym ludziom i ich opiekunom w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Jego podopieczni w trakcie procesu utraty zbędnych kilogramów nie są głodni, mają mnóstwo energii, są radośni i zyskują pewność siebie.Leszek Klimas, mistrz świata w sylwetce atletycznej, otworzył poradnię Efekt Klimasa i zaprosił do współpracy lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, psychologów oraz innych ekspertów, dzięki którym trafiające tam dzieciaki są otoczone najlepszą fachową opieką. W tej książce, wraz ze swoim zespołem, dzieli się wynikającą z wieloletniej praktyki wiedzą, którą dopełniają wyniki badań naukowych, przepisy i propozycje treningów, ale także motywacja, uśmiech i żart.Zatem drodzy Rodzice, czytelnicy tej książki, czas na Wasze dzieci. Także one mogą sięgnąć po marzenia. A ja zrobię wszystko, żeby zarówno Was (bo bez Waszej pomocy się nie obędzie), jak i je w tym wesprzeć. Efekt murowany. Przekonacie się sami.Fragment wstępu Leszka Klimasa
Książka w wyczerpujący sposób podejmuje trzy zasadnicze tematy. Przede wszystkim autorzy artykułów wyjaśniają, w jaki sposób należy przeprowadzać rzetelną ocenę psychologiczną, by trafnie zdiagnozować dziecko doświadczające alienacji rodzicielskiej. Odwołują się przy tym do pięcioczynnikowego modelu, dzięki któremu można zebrać i uporządkować niezbędne informacje dotyczące matki, ojca i dzieci, a następnie określić prawdopodobne przyczyny, dla których dziecko odmawia kontaktu z jednym z rodziców. Autorzy opisują też przykłady odpowiednich interwencji w lekkich, umiarkowanych i poważnych przypadkach alienacji rodzicielskiej. Kolejny aspekt omówiony w tej książce to spojrzenie na zjawisko alienacji z perspektywy prawnej – wyjaśnienie, w jaki sposób teoria alienacji rodzicielskiej spełnia kryteria sprawy Frye, Dauberta i Mohana w zakresie składania zeznań przez biegłych sądowych. Autorzy opisują tu m.in. wyniki badań naukowych oraz sposób interpretacji zjawiska alienacji rodzicielskiej przez profesjonalne amerykańskie organizacje zajmujące się podobnymi problemami. I wreszcie, autorzy i redaktorzy tekstów zamieszczonych w tej książce rozprawiają się z licznymi mitami na temat alienacji rodzicielskiej, jakie znaleźć można zarówno w literaturze fachowej, jak i w mediach społecznościowych kierowanych do szerokiego grona odbiorców.
Pierwszy z redaktorów książki – dr Demosthenes Lorandos, jest biegłym psychologiem i prawnikiem, jak również autorem trzytomowej publikacji The Litigotor’s Handbook of Forensic Medicine, Psychiatry and Psychology. Drugi redaktor – dr William Bernet, biegły sądowy, psychiatra specjalizujący się w badaniu dzieci i młodzieży, to emerytowany profesor Uniwersytetu Vanderbilta. Był założycielem i pierwszym prezesem grupy alienacji rodzicielskiej (Parental Alienation Study Group) – organizacji non-pro?t poświęconej działalności naukowej i edukacyjnej związanej z zapobieganiem, diagnozowaniem i leczeniem alienacji rodzicielskiej.
Książka zainteresuje osoby zajmujące się problemem alienacji rodzicielskiej: psychologów, psychiatrów, pracowników socjalnych, biegłych sądowych, którzy zeznają w sprawach dzieci ze skon?iktowanych rodzin, prawników specjalizujących się w sprawach rodzinnych, sędziów orzekających w sprawach rodzinnych, a także naukowców prowadzących badania wśród dzieci rodziców rozwiedzionych lub żyjących w separacji.
Patronat: Stowarzyszenie Nasze Dzieci Razem Przeciw Alienacji w Rodzinie.
Co robi moje dziecko w internecie? Jakiego rodzaju treści ogląda lub z kim rozmawia? Czy przez korzystanie z technologii łatwiej się rozprasza?Katie Davis zbiera praktyczne wskazówki i porady, jak nauczyć dziecko bezpiecznego i odpowiedzialnego funkcjonowania w cyfrowej rzeczywistości. Jej książka jest przeznaczona dla każdego, kto jest zainteresowany wpływem technologii na rozwój dzieci: od narodzin aż do osiągnięcia przez nie dorosłości. Z pewnością znajdą tam coś dla siebie:Rodzice, którzy starają się nadążyć za najnowszymi technologiami i zastanawiają się, jak pomóc swoim dzieciom z nich korzystać.Nauczyciele, którzy szukają pomysłów na wykorzystanie technologii do ważnych i wzbogacających doświadczeń edukacyjnych w klasie.Projektanci graficzni, którzy opracowują aplikacje i strony dla dzieci w różnym wieku i ich rodzin.A także wszyscy inni, którzy pragną dowiedzieć się więcej o tym, jak wychować dziecko w cyfrowej rzeczywistości.Katie Davis oferuje strategie łagodzenia trudności, wspierania komunikacji i tworzenia środowiska wspierającego dzieci w bezpiecznym poruszaniu się w cyfrowym krajobrazie. Porusza też wyjątkowo trudne tematy jak naruszanie prywatności w sieci, nękanie online, zagrożenia zdrowia psychicznego. Niezwykle ważna książka.Dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWMUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Zamieszczone w tym zbiorze rozważania drogi krzyżowej są zaproszeniem do wejścia w świat Boga, który wbrew logice tego świata potrafi przemienić drogę życia naznaczonego rozmaitymi trudnościami, twardym zmaganiem się z codziennością i lękiem o przyszłość, w drogę chwały i ostatecznego zwycięstwa. Oto Król nad królami staje się pokornym Sługą z pieśni Izajasza, niejako oswaja się z ludzkim cierpieniem, będącym trwałą przypadłością człowieczego losu, i bierze na swoje barki ciężar odpowiedzialności za tych, których kocha. Trudno o lepszy wzór do naśladowania dla współczesnego mężczyzny, nieraz niestety pogrążonego w kryzysie własnej tożsamości, który tak samo jednak musi codziennie brać na swoje ramiona krzyż odpowiedzialności za swoich najbliższych.
Wychowaj odważnego odkrywcę nowych smaków Kompendium wiedzy na temat BLWNiemal 100 przepisów na pełnowartościowe posiłkiBLISS, czyli zmodyfikowana wersja BLWJak rozszerzać dietę dziecka? W jaki sposób sprawdzić, czy się najada i czy nie brakuje mu witamin? Zdaj się na intuicję i zaufaj swojemu maleństwu! Podaj mu kilka wartościowych pokarmów i pozwól zdecydować, co chce zjeść. Dziecko musi zapoznać się z jedzeniem sprawdzić jego konsystencję, kolor, zapach i smak. Właśnie na tym opiera się metoda BLW.Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do książki napisanej przez doświadczone dietetyczki i mamy.Co w niej znajdziesz?- Wskazówki dotyczące rozszerzania diety dziecka do pierwszego roku życia.- Informacje o BLW wprowadzaniu tej metody żywienia, jej głównych zasadach i zaletach.- Przepisy na proste, smaczne i wartościowe posiłki nie tylko dla twojego dziecka, lecz także dla całej rodziny.
Jako rodzice czasem pragniemy zredukować poziom stresu w życiu naszych córek. Czy rzeczywiście musimy to robić, czy raczej powinniśmy wyposażyć dziewczynki w umiejętności, które pozwolą im rozpoznać i zredukować napięcie i lęk?Dr Lisa Damour przedstawia nam współczesny świat dorastających dziewczyn, w których doświadczają one napięć w różnych obszarach: relacje domowe, presja w szkole, lęk oraz życie w przestrzeni wirtualnej. Autorka ukazuje, jakie działania mogą podejmować dorośli w celu ochrony swoich córek przed toksyczną presją, której nasza kultura, włączając w to samych rodziców, poddaje dziewczynki.Damour prezentuje jednak też zaskakującą i niedocenianą wartość stresu i lęku. Stres odgrywa istotną rolę w rozwoju nowych umiejętności, a lęk jest kluczowy dla utrzymania poczucia bezpieczeństwa. Konieczne jest jedynie pomaganie naszym córkom w radzeniu sobie z tymi emocjami - z odwagą i spokojem.W "Pod presją" rodzice i osoby pracujące z dziewczynkami znajdą wiele praktycznych narzędzi, które pomogą im pełnić rolę wsparcia.Dr Lisa Damour - psycholożka, autorka wielu publikacji o edukacji i rozwoju dzieci. Kieruje Ośrodkiem Badań dla Dziewcząt w Laurel School w Ohio, wykłada na Wydziale Psychologii Case Western Reserve University w Cleveland, prowadzi także praktykę psychoterapeutyczną, w której specjalizuje się w pracy z nastoletnimi dziewczętami i ich rodzicami.To książka, która odpowiada na pytania, jakich nie chcecie zadać. Ale powinniście to zrobić - to kwestia Waszej rodzicielskiej odpowiedzialności!Może uważacie, że te problemy nie dotyczą Waszych córek. Ale czy tego chcecie, czy nie, wcześniej czy później i tak się z nimi zetkną. Wszak lęk i stres towarzyszą nam w wielu momentach życia, a w okresie dorastania jakby bardziej. Różne oblicza relacji rówieśniczych, pierwsze miłości i rozstania, rywalizacja i ocenianie już od wczesnych lat życia, a na późniejszym etapie dorastania zmaganie się kulturowymi stereotypami - o każdy z tych schodków można się potknąć. Od kompetencji, w jakie zawczasu uzbroicie swoje córki, zależy to, czy poradzą sobie z ich pokonaniem, czy też same zostaną przez nie pokonane.Marcin Perfuński - SuperTATA.tvNie stresuj się tak... Nie przejmuj się... Każdy z nas to przeżywał - ja też kiedyś byłem w Twoim wieku... Choć na pierwszy rzut oka takie rodzicielskie porady wydają się być wspierające i pomocne, to jednak na dłuższą metę nie pomogą one naszym dzieciom rozwiązać problemów związanych z obecnym w ich życiu stresem i lękiem. Dr Damour, w swojej książce wychodzi o krok dalej, i pokazuje nie tyle jak pokonać stres, ale jak pomóc naszym dzieciom zaakceptować siebie i odnaleźć się w świecie, którego stres jest nieodłącznym towarzyszem.Jarek Kania, Ojcowska strona mocyRodzice dziewczynek spotykają się ze szczególnymi wyzwaniami w ich wychowaniu. Potrzeba im czujności i wiedzy, by mądrze wspierać córki w rozwoju i pokonywaniu wyzwań, jakie staną na ich drodze. Lęk i jego przełamywanie to jedno z takich wyzwań. Polecam tę książkę wszystkim rodzicom, którzy chcą kompetentnie wspierać córki w radzeniu sobie z lękiem, zarówno w relacjach z rówieśnikami jak i w szkole.Magda Korczyńska, Jak wychowywać dziewczynki.pl
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?