Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Antoniego zanosić do Boga swe prośby.
Święty Antoni z Padwy, doktor Kościoła, nazywany był za życia "młotem na heretyków". Nauczał teologii, zasłynął jako wybitny kaznodzieja, który gromadził ogromne tłumy.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Józefa zanosić do Boga swe prośby.
Święty Józef z Nazaretu, mąż Maryi i opiekun Jezusa. Uchodzi za wzór wiary, czystej miłości, męstwa i ojcostwa. Tradycja podkreśla także jego sprawiedliwość, skromność oraz milczenie. Jest m.in. patronem rodzin, ojców, kobiet w ciąży, umierających oraz robotników.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętej Rity zanosić do Boga swe prośby.
Święta Rita pochodziła z okolic miasta Cascia w Italii. Choć pragnęła zostać mniszką, rodzice wydali ją za mąż. Po śmierci męża i synów podjęła decyzję o wstąpieniu do zakonu. Po śmierci zasłynęła wieloma cudami, stając się patronką spraw trudnych i problemów małżeńskich.
"Ukochana Matko, Najświętsza Maryjo, Ty, która rozwiązujesz węzły zniewalające Twoje dzieci, wyciągnij ku mnie Twoje miłosierne dłonie. Dziś oddaję Ci ten węzeł ...... (należy go wymienić, jeśli to możliwe) i wszelkie zło w moim życiu, którego on stał się przyczyną".
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem Matki Bożej zanosić do Boga swe prośby.
Harem był w każdym muzułmańskim domu, lecz jeden z nich — harem padyszacha w pałacu Topkapy — wywoływał najwięcej emocji. Pełna przepychu, wręcz baśniowego bogactwa, a zarazem okrutnie wyrafinowana rzeczywistość przez wieki podniecała wyobraźnię nie tylko Europejczyków. Najpiękniejsze dziewczęta, ich okaleczeni strażnicy eunuchowie i jeden zdrowy mężczyzna — pan ich życia i śmierci, a zarazem władca potężnego imperium, żyli, podporządkowani okrutnym nieraz regułom namiętności i zbrodni. Zapraszamy do fascynującej podróży po świecie haremów, a przede wszystkim po owianym legendami słynnym haremie władców Imperium Osmańskiego, w którym nie brakowało również branek z ziem Rzeczypospolitej. Przewodnikami w tej podróży będą zarówno dawni dziejopisarze i podróżnicy, jak i współcześni historycy.
Książka „Odzież i insygnia grobowe biskupów przemyskich obrządku łacińskiego” jest wyjątkowa z kilku powodów. Ze względu na zawartą w niej problematykę, metody badań i przeprowadzone analizy jest interdyscyplinarnym opracowaniem skierowanym do przedstawicieli wielu dziedzin i dyscyplin nauki: archeologii, poprzez antropologię kultury, historię sztuki, historię Kościoła, aż po historię i teologię liturgii. Od kilkunastu la naukowcy coraz częściej podejmują badania nad kultura funeralną na podstawie zabytków pozyskiwanych z krypt grobowych. Wciąż niewiele powstaje jednak publikacji, które prezentowałyby wyniki tych badań. Publikacja prof. Anny Drążkowskiej wpisuje się w pionierski w tym względzie nurt naukowo-badawczy. Jest we współczesnej, naukowej literaturze polskiej pierwszą pozycją omawiającą – w tak szerokim zakresie – odkrytą w wyniku badań archeologicznych odzież, w której chowano zmarłych biskupów, i zachowane ich insygnia, będące znakiem władzy pasterskiej. […] Autorka odnalazła – zachowane w różnych stanie – szczątki jedenastu biskupów, które z ogromnym szacunkiem i pietyzmem poddała identyfikacji personalnej. W książce w interesujący sposób przedstawiła sposoby tej identyfikacji. Wieloaspektowej analizie, a następnie konserwacji poddała również […] odzież, w której biskupi zostali pochowani, insygnia złożone w trumnach oraz same trumny wraz z ich wyposażeniem i odnośnymi inskrypcjami. Zupełnie wyjątkowym znaleziskiem jest opisana w książce urna z ludzkim sercem. Omówiono ją na tle zwyczajów związanych z grobami serc. Warto dodać, że do tej pory dokonano niewielu takich odkryć.
Z recenzji wydawniczej ks. dr. hab. Daniela Brzezińskiego
W bieżącym roku [2014] impulsem do refleksji nad małżeństwem i rodziną jest nie tylko wspomniany Synod, ale także dwudziesta rocznica publikacji Listu do rodzin św. Jana Pawła II. List stał się dla wielu swego rodzaju lekturą obowiązkową w obchodzonym w Kościele Roku Rodziny, ale również formą bardzo osobistego spotkania z Papieżem zatroskanym o losy człowieka i rodziny, którą nazwał „centrum i sercem cywilizacji miłości”. Niniejsza publikacja stanowi zaproszenie, by do tego bardzo ważnego dla rodzin Listu powrócić. Autorzy zawartych w niej artykułów chcieliby w tym powrocie pomóc. Przedstawiając swoje refleksje nad Listem do rodzin, autorzy odpowiadają na ciągle aktualne wezwanie Jana Pawła II skierowane do teologów. W adhortacji apostolskiej Familiaris consortio papież zachęcał ich, „by jednocząc swoje wysiłki we współpracy z hierarchicznym Magisterium, starali się coraz lepiej naświetlać podstawy biblijne tej nauki, jej motywacje etyczne i racje personalistyczne. Dzięki temu, będzie możliwe w kontekście organicznego wykładu przedstawić naukę Kościoła, dotyczącą tego ważnego tematu, w sposób naprawdę dostępny wszystkim ludziom dobrej woli, ułatwiając coraz jaśniejsze i głębsze jej zrozumienie. W ten sposób zamysł Boży będzie mógł być coraz pełniej urzeczywistniany dla zbawienia człowieka i dla chwały Stwórcy”.
Ze Wstępu
Historię świątyni, która bywa uznawana za najstarszą w Poznaniu na lewym brzegu Warty, próbuje ocalić od zapomnienia Andrzej Kusztelski – dr historii sztuki, twórca kolejnej monografii z serii „Zabytki Poznania”. Autor relacjonuje najważniejsze opisy z wizytacji biskupich, począwszy od pierwszej, z 1611 r.; pokazuje archiwalne zdjęcia oraz cenne materiały z archiwum parafialnego, m.in. projekty architektoniczne. Zdjęcia współczesne Piotra Skórnickiego unaoczniają skalę zmian, jakie zaszły w wyglądzie kościoła, zwłaszcza po ostatniej wojnie, choć absurdalnie to dzisiejszy budynek bardziej niż tużprzedwojenny przypomina ten odbudowany po potopie szwedzkim. Dlaczego – o tym w książce „Kościół św. Marcina w Poznaniu”.
Tematem książki jest migracja zarobkowa macedońskojęzycznych muzułmanów z Macedonii do Włoch. Tytuł odzwierciedla zmiany, jakie zachodzą w ich codziennym życiu. Materiały zebrane podczas badań etnograficznych posłużyły do analizy doświadczenia migracji, a zwłaszcza tego, jak różni się ono w wymiarze płciowym i międzypokoleniowym. Badanie transnarodowych czy translokalnych praktyk jest bardzo dynamiczne, książka pokazuje zatem pewien moment w indywidualnych i zbiorowych życiach Torbeš?ów, przefiltrowany przez własne doświadczenie badaczki.
Wierzymy, że spoczynek w Duchu jest niczym „zemsta” naszego Boga. Niewolnictwo najuboższych –zarówno to wewnętrzne, jak i zewnętrzne – jest bowiem tak wielkie, że Bóg wyciąga potężne ramię, by skrócić czas uwolnienia i „na nowo stworzyć” swoje dzieci pozbawione sił do walki.
fragment
Jak to się dzieje, że narkoman, przeżywając doświadczenie spoczynku w Duchu, wykrzykuje: „Co to za towar?! Czuję się tak lekko!”? Kto może doświadczyć „zemsty” Bożej miłości? W jaki sposób możliwa jest radykalna przemiana gangstera, który nagle chce mówić swoim wrogom: „Hej, ty! Jezus Cię kocha!”? Niezwykła książka o. Antonella Caddedu odpowiada na pytania o tajemniczą moc Ducha Świętego, zdolną wypalić krzywdę z wielu skażonych serc. Zawiera również świadectwa osób, które doświadczyły spoczynku w Duchu – przeżycia będącego w ich życiu początkiem wielkiej przemiany.
Jak żyć tym Słowem? Z prostotą Ewangelii, prostotą dzieci Królestwa. Często czujemy się „przytłoczeni” nazbyt wieloma obowiązkami: „muszę pracować, muszę ewangelizować, muszę płacić dziesięcinę”. Nic z tych rzeczy! Mam jedynie kochać! Kochać! Kochać!
fragment
Ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu, założyciele Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, zebrali i opisali niezwykłe i poruszające świadectwa ludzi doświadczonych poniżającą mocą zła. To historie tych, którzy znaleźli się na samym dnie, lecz za sprawą działania Bożej miłości odzyskali upragnioną wolność. Dodatkowym bogactwem tej książki są refleksje autorów inspirowane słowami świętej Siostry Faustyny i świętego Jana Pawła II. Stanowią one drogowskazy pozwalające pielęgnować i rozwijać duchową wrażliwość.
„Twoje Słowo jest lampa dla mych stóp” – słowa z Księgi Psalmów przyświecają niezwykłej działalności ewangelizacyjnej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.
Pozwól mi iść poszukać brata, który się zagubił. Jutro może być za późno!
/fragment/
Ubóstwo, przestępczość, zaklęty krąg nałogów… i dwóch zapalonych mocą Bożego Miłosierdzia duchownych - ojcowie Henrique Porcu i Antonello Cadeddu – którzy dostrzegając ten ogrom zła, trawiącego ludzkie dusze, zdecydowali się na brawurowe przedsięwzięcie. Dzięki modlitwie i wytrwałości, a także zaskakującej pomocy wielu ludzi, podjęli błogosławiony trud niesienia światła w miejsca pogrążone w całkowitym mroku.
Założona przez zakonników wspólnota Przymierze Miłosierdzia jest dzisiaj światowym fenomenem, powstałym, aby ewangelizować i przemienić grzeszników w świadków Bożego Miłosierdzia. Przesłanie wspólnoty to kwintesencja piękna i świętej prostoty: „Człowieku! Jezus Cię kocha”.
„Boże marzenie” to przejmująca opowieść o początkach i późniejszej działalności Przymierza Miłosierdzia. To ponadczasowa historia o tym, jak można spotkać Boga w człowieku, który zatopiony w grzechu dotknął stopami dna.
Czy Bóg istnieje? Czy jest jeden dla każdego człowieka? Czy wszystkie religie są sobie równe? Co Biblia mówi o Bogu? Kim jest Jezus Chrystus? Co może dać bycie chrześcijaninem i podążanie za Chrystusem? Ograniczenia moralne? A gdzie w tym wszystkim jest wolność? Dlaczego zło panoszy się na świecie, jeśli Bóg jest miłością? Do czego służy Kościół?
To tylko kilka pytań, na które nigdy nie dano pełnej odpowiedzi, a które męczą rozum i duszę człowieka poszukującego ostatecznego sensu życia. Na te odwieczne pytania odpowiada ojciec Michel-Marie Zanotti-Sorkine. Nim został duchownym, przez wiele lat mieszkał w Paryżu jako piosenkarz i muzyk. Przebywał wśród ludzi żyjących z dala od Boga, ale bogatych w liczne pragnienia. Dziś jest kapłanem i z wielkim zaangażowaniem pracuje nad tym, aby jak największa liczba ochrzczonych, dla których praktyki religijne straciły na znaczeniu, wróciła do wiary. Wiara w Boga może się narodzić albo odrodzić w promieniach światła bijących z prawdziwych i gorących słów, jednak każdy musi tego doświadczyć sam.
Każdego roku do grobu św. Charbela Makhloufa pielgrzymują setki tysięcy wiernych. W czym tkwił sekret niezwykłej więzi tego maronickiego mnicha z Bogiem? Autorzy Pielgrzyma Wieczności zgromadzili przejmujące świadectwa krewnych, rodaków i współbraci św. Charbela. Składają się one na obraz jego życia w prostocie i błogosławionym ubóstwie. W książce znalazły się również modlitwy i opisy cudów dokonanych za sprawa świętego, który stał się symbolem chrześcijańskiej tożsamości Libanu.
o. Jean Skandar - libański maronicki mnich. Doktor historii i teolog.
Marie-Sylvie Buisson - popularyzatorka historii zżycia św. Charbela. Autorka licznych referatów na temat świętego.
Dla każdego człowieka kwestia zbawienia jest pytaniem o ostateczne powodzenie jego życia. Praca francuskiego jezuity Bernarda Sesboue stanowi jedną z najbogatszych prezentacji myśli chrześcijańskiej, zmagającej się z tym pytaniem. To przewodnik po soteriologii dla każdego poszukiwacza ostatecznego sensu istnienia. Autor łączy w niniejszej książce niezwykle bogate odwołania do źródeł doktryny chrześcijańskiej wraz z inspirującym sposobem interpretacji współczesnych modeli soteriologicznych.
Czym jest zbawienie? Czy jest dziełem życia czy śmierci? Czy to pomysł mściwego Boga, Który żąda śmierci Syna, by zaspokoić własną sprawiedliwość? To tylko niektóre z pytań, jakie Bernard Sesboue podejmuje w ożywczym kontekście XXI wieków myśli soteriologicznej. Niniejszy, pierwszy z dwóch tomów jego syntezy na temat Jezusa Chrystusa, Jedynego Pośrednika Zbawienia ukazuje wszystko, co dotyczy tożsamości Jezusa, Który jest taki sam jak my a jednocześnie inny niż my oraz Inny w relacji do każdego człowieka.
Stygmatyk, święty Kościoła katolickiego, do którego miliony wiernych zanoszą ufnie swoje prośby i błagania o pomoc we wszystkich sprawach. Św. Jan Paweł II nazwał go "drogim Ojcem Pio" i twierdził, że zawsze w swoim kapłańskim życiu postępował według wskazań otrzymanych od Ojca Pio podczas ich pierwszego spotkania.
Zbiór modlitw przeznaczony dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego z Pietrelciny zanosić do Boga swe prośby.
MAŁŻEŃSTWO JEST WYZWANIEM, KTÓRE MOŻE DAĆ BARDZO WIELE RADOŚCI.
Puzzle małżeńskie to książka dla:
• MAŁŻONKÓW, którzy pragną na nowo odkrywać piękno i sens swojego powołania
• NARZECZONYCH, którzy chcą jak najlepiej przygotować się roli męża i żony
• POSZUKUJĄCYCH, którzy zastanawiają jaką drogą podążać w życiu.
Małżeństwo jest pomysłem Boga. Skoro sam je wymyślił, podkreślając jego nierozerwalność i monogamiczność, trzeba założyć, że jest to dobry pomysł dla nas i naszego zbawienia. On wierzy w dobro i sens każdej małżeńskiej wspólnoty.
Fragment książki
Szczegółowe i niepokojące studium jednej z najgroźniejszych i najbardziej demonizowanych organizacji terrorystycznych na świecie – Państwa Islamskiego.
Samozwańczy kalifat, powstały na terytorium Iraku i Syrii, szerzący terror nie tylko wśród społeczeństw Zachodu, lecz również wśród swoich pobratymców. Francuski dziennikarz wykorzystuje swoich informatorów działających w najważniejszych organizacjach terrorystycznych, by spojrzeć prosto w oczy nowemu wymiarowi zorganizowanego ekstremizmu. Terroryzm Państwa Islamskiego według Laurenta to nie tylko działania militarne i zamachy – to również zdobywanie kapitału, internetowa propaganda oraz stopniowe zwiększanie swoich wpływów.
Czy Jezus wzywał do nienawiści? Co to znaczy być błogosławionym? Po co komu modlitwa? Czy można żyć bez grzechu? Czy cierpienie jest karą za grzechy? A może... Bóg nas kusi? Rzadko zadajemy sobie takie pytania. Niektóre dotyczą spraw uznawanych za tak oczywiste, że nawet ich nie zauważamy. O inne albo boimy, albo wstydzimy się pytać. Mamy poczucie, że nie wypada. Tymczasem Autor pokazuje, że właśnie w tych pomijanych obszarach naszej wiary kryją się nieraz odpowiedzi fundamentalne dla zrozumienia tego, w co wierzymy. Unika przy tym dawania prostych i ostatecznych odpowiedzi. Zaprasza raczej Czytelnika do głębszego spojrzenia na wiarę i Ewangelię, pokazując, że nieustannie można odkrywać w nich coś nowego. Andrzej Draguła (ur. 1966), ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, publicysta religijny, członek redakcji kwartalnika "Więź", dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Szczecińskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Autor książek "Eucharystia zmediatyzowana", "Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji", "Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą", "Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem", "Emaus. Tajemnice dnia ósmego". W swojej twórczości i badaniach zajmuje się zagadnieniami z zakresu komunikacji religijnej.
Książka zawiera faksymile modlitewnika Olbrachta Gasztołda (ok. 1480-1539), wielkiego kanclerza litewskiego. Rękopis powstał w 1528 roku w krakowskim warsztacie Stanisława Samostrzelnika, najwybitniejszego polskiego iluminatora 1. połowy XVI w. Należy do najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków polskiego miniatorstwa książkowego. Jest też ważnym zabytkiem piśmiennictwa staropolskiego. Od dawna przechowywany w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Monachium, był dotąd znany tylko z czarno-białych reprodukcji kilku wybranych z niego kart. „Modlitewnik Olbrachta Gasztołda” jest pierwszą publikacją z serii Libri precationum illuminati Poloniae veteris. Facsimilia, która udostępnia w wiernej podobiźnie niezwykle ważne dla dziejów polskiej kultury, literatury, historii sztuki, dziejów duchowości i historii książki bogato iluminowane osobiste modlitewniki króla Zygmunta I Starego, królowej Bony oraz dwóch kanclerzy Rzeczypospolitej – Olbrachta Gasztołda i Krzysztofa Szydłowieckiego. Są to mało obecne w obiegu naukowym rękopisy polskie, trudno dostępne, gdyż większość znajduje się w zbiorach zagranicznych. Publikacja przygotowana w ramach projektu badawczego „W kręgu Stanisława Samostrzelnika. Edycje reprintowe modlitewników Jagiellonów oraz Olbrachta Gasztołda i Krzysztofa Szydłowieckiego”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?