Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Niniejsza monografia jest poprawioną i uaktualnioną wersją rozprawy doktorskiej autora, obronionej w 2005 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Autor pragnie podziękować prof. dr hab. Barbarze Jakubowskiej i prof. dr hab. Januszowi Odziemkowskiemu za wnikliwe uwagi, które pozwoliły nadać monografii ostateczny kształt. Słowa podziękowania autor kieruje także do dr Mariusza Żuławnika za pomoc w przygotowaniu publikacji.
Biblia. Odkryj, co jest w środku to wspaniały prezent, a jednocześnie wprowadzenie do świata Biblii dla małych czytelników. Trzynaście wyjątkowych historii ze Starego i Nowego Testamentu, które ożywają na stronicach z okienkami, gotowymi do otworzenia i odnalezienia ukrytych obrazków.
32 okienka do otworzenia.
Fascynująca opowieść o „niezwyciężonym bohaterze Chrystusowym”, zamęczonym w okrutny sposób przez Kozaków, świętym jezuicie, księdzu Andrzeju Boboli. Święty ten, zapomniany po śmierci, sam upomniał się o swój kult, obiecując swoje wstawiennictwo i opiekę w najtrudniejszych sprawach dla Polski i Polaków.
Dzieje jego kultu i relikwii związane są z najważniejszymi wydarzeniami w naszej historii. To on zapowiedział odzyskanie przez Polskę niepodległości, a w 1920 roku miał swój udział w zwycięskiej Bitwie Warszawskiej. Wiele razy we właściwy sobie sposób przypominał o swoim nieprzerwanym orędownictwie za nami. Aby zaczęto go czcić w Strachocinie, gdzie się urodził, długi czas objawiał się na miejscowej plebanii, aż został rozpoznany 30 lat temu. Jak potężna jest przed Bogiem jego modlitwa, przekonują nas ostatnie wydarzenia w Polsce, w których jego pośrednictwo nie budzi wątpliwości.
Świadectwo to godny następca bestsellera Życie po życiu Raymonda Moody’ego.
Prawdziwa historia będąca dowodem na istnienie życia pozagrobowego i świadectwem duchowej transformacji.
Książka jest poruszającą opowieścią hinduskiego lekarza, który osiągnąwszy w życiu zawodowym wszystko, nagle znalazł się na krawędzi życia i śmierci. Podczas doświadczenia z pogranicza śmierci (NDE) doktor Rajiv Parti poznał prawdę o sobie, swoim życiu i zaświatach. Oprowadzili go po nich nie bogowie hinduizmu, lecz… archaniołowie. Tam spotkał swoich przodków i – poruszony wglądem w swoje obecne życie i przeszłe wcielenia – poprosił o jeszcze jedną szansę. Dostał ją. Spotkał również Jezusa, od którego otrzymał życiową misję: nieść światu przesłanie o uniwersalnej miłości i świadomości Chrystusowej, uzdrawiając zranione dusze i pomagając potrzebującym.
O autorze
Dr Rajiv Parti to światowej sławy anestezjolog i ekspert w dziedzinie leczenia przewlekłego bólu, uzależnień i depresji. Jest coachem i autorem kilku książek. Prowadzi seminaria na temat zdrowia duchowego. Praktykuje uzdrawianie oparte na świadomości. Jest przekonany, że całkowitego dobrobytu ani trwałego zdrowia nie można osiągnąć bez zrozumienia, iż klucz do nich kryje się w wymiarze niewidzialnym dla oka.
W trudnym okresie ważnych przemian w Europie odżywa w Kościele pragnienie odnalezienia pierwotnej ewangelicznej prostoty i ubóstwa. Pojawiają się zakony nowego typu, zwane żebraczymi: Bracia Mniejsi – franciszkanie i założony przez św. Dominika (ur. ok. 1170, zm. 1221) Zakon Braci Kaznodziejów – dominikanie. Franciszek, którego życie było związane z Asyżem w Toskanii, gdzie się urodził i zmarł, nie pragnął niczego, jak tylko być naśladowcą Jezusa w jego ubóstwie i uniżeniu. Dominik swoją drogę naśladowania Chrystusa widział w głoszeniu Ewangelii na wzór apostołów.
„Dominik odkrył swe powołanie nie tylko dla siebie. Potrafił je ukazać, czasem w sposób niezwykle odważny i ufny wobec Boga, rzeszy swoich naśladowców, którzy później w niejednym go wyprzedzili, jedni w mądrości i wiedzy, jak Tomasz z Akwinu, inni w zapale misjonarskim, jak św. Jacek (…). Można powiedzieć, że w tym ujawnił się jeszcze jeden jego dar: był dobrym ojcem, który z radością pozwala i pomaga rozwijać się swoim dzieciom”.
Fragment książki
Ona "czyta" ludzi, a on czyta instrukcje. On nie pyta o drogę, a ona nie docenia jego rad. Ona jest bardzo tajemnicza, a on bardzo praktyczny. Wydaje się, że on nie słucha, a ona jest zbyt emocjonalna… Chociaż twierdzi się, że mężczyźni i kobiety się nie różnią, to pary wiedzą – on i ona tworzą odmienne światy. Mózg męski, mózg kobiecy pokazuje te zaprojektowane przez Boga różnice. Jeśli się je zrozumie i zaakceptuje – małżeństwo stanie się silniejsze i szczęśliwsze. Połączenie najnowszych badań mózgu z niemal 40-letnim stażem małżeńskim i praktyką poradniczą autorów zaowocowało książką, która ukazuje wyjątkową konstrukcję każdej płci – omawia odmienną budowę męskiego i kobiecego mózgu i działanie hormonów, skutkujące innymi zwyczajami, skłonnościami oraz sposobem myślenia i działania mężczyzn i kobiet.
Spotkanie z Jezusem, Tym, na którego wyczekiwano od wieków, przyprawiało o dreszcz każdego, kto mógł doświadczyć Jego obecności, poczuć na sobie ciepło Jego spojrzenia, posłuchać nauki płynącej prosto z Nieba. Nikt nie mógł przejść obok Niego obojętnie – był Bogiem w ciele człowieka.
Czyta Marek Smalec
Jak kochać i być kochanym
Książka jest prawdziwym sukcesem wydawniczym. Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości.
Mały słownik miłości
Słownik, który oddajemy w ręce czytelnika, jest owocem swobodnej i dojrzałej refleksji autora znanego ze swej otwartości i wrażliwości.
Refleksje wprowadzają na krótką, lecz intensywną drogę do zrozumienia miłości we wszystkich jej odsłonach. Są zarówno proste, jak i głębokie, zdolne poruszyć wolę i serce.
Seria zawiera prace omawiające represje komunistyczne wobec Kościoła katolickiego, starając się wypełnić swoją misję w powojennej Polsce.
Niniejsza publikacja ma na celu przybliżenie zarówno sylwetek osób duchownych i zakonnych jak i represji, którym im poddano na terenie województwa krakowskiego w latach 1944-1975. Należy wyjaśnić, że po II wojnie światowej granice województwa krakowskiego zmieniały się kilkakrotnie w wyniku reform administracyjnych. Początkowo województwo krakowskie działało w granicach z okresu międzywojennego. W 1946 roku jego granice nieznacznie zmieniono. W 1975 roku jego obszar znacznie się zmniejszył, a część jego dotychczasowego terytorium weszła w skład województwa bielskiego, katowickiego, kieleckiego, nowosądeckiego i tarnowskiego. W 1999 roku, w wyniku kolejnej reformy administracyjnej, powstało województwo małopolskie z siedzibą władz w Krakowie. Z powyższego wynika, że badania represji wobec duchowieństwa diecezjalnego i osób zakonnych przeprowadzono na obszarze województwa krakowskiego funkcjonującego od chwili wejścia Armii Czerwonej na jego wschodnie tereny w 1944 roku do reformy administracyjnej w 1975 roku.
Chciał poczuć się jak król w królestwie swego własnego życia, odszedł z poczuciem, że rozwinie skrzydła i poleci, a spadł... w pustkę, której nie potrafił zapełnić. Kiedy skruszony wrócił, poczuł ogrom miłości, której nie mógł udźwignąć, bo wiedział, że na nią nie zasłużył...
Wspomnienia syna marnotrawnego, spisane dwadzieścia lat po pamiętnej uczcie wydanej przez ojca radującego się z powrotu zagubionego dziecka. Snute lekkim, porywającym stylem, pełne biblijnej symboliki i subtelnych odniesień do współczesności, pobudzające do refleksji.
Guy Luisier, autor tych zapisków, pisze o powrocie, o lęku, o niepewności i nadziei, o wolności, lecz nade wszystko o miłości, o jej wielu odcieniach, rzadko uświadamianych... Narracja jest barwna, chwilami wzruszająca, jak wtedy, gdy serce mówi do serca... Nie sposób do tych słów nie wracać, nie sposób się nad nimi nie zatrzymać, nie sposób nie postawić sobie pytań, przed którymi zwykle się ucieka…
Czy człowiek może znaleźć Boga? Gdzie Go szukać? Jak to robić?
Na różnych drogach naszego poszukiwania zbyt często zapominamy o dwóch podstawowych prawdach: po pierwsze - z Bogiem łączy nas coś wyjątkowego, po drugie i nade wszystko - słowem, które Bóg do nas wypowiada, jesteśmy między innymi my sami. Ojca, Syna i Ducha Świętego można odnaleźć właśnie tutaj: we własnym życiu.
To, że człowiek jest Ich obrazem, oznacza przecież, że ludzkie sprawy są miejscami, w których Oni się pojawiają, objawiają siebie i siebie podarowują. Nasze życie i my sami zbudowani jesteśmy wedle tej samej logiki, jaką jest w
Rozprawę (…) oceniam jako istotny wkład do refleksji nad trudnym problemem relacji wiary i komunikacji medialnej, jak i próby zobiektywizowania poprzez tę komunikację najbardziej upowszechnionego w świecie kultu maryjnego. Wkład ten rozszerza się też na refleksję stricte kulturoznawczą z uwagi na założenie badawcze, aby problemy z dziedziny przekonań religijnych związać z kontekstami tradycji historycznej i etnicznością.
prof. dr hab. Anna Grzegorczyk
Recenzowana monografia (…) jest twórcza i oryginalna zarówno pod względem jej struktury badawczej, przedstawiania treści, sposobu prowadzenia analiz źródłowych, ale i ogromnej wiedzy na temat kulturowej przestrzeni Internetu i medialnego wizerunku Kościoła w kontekście kultu Matki Bożej z Guadalupe.
ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII
Rymowana historia o świętym Janie Bosco jest pierwszą publikacją z cyklu Święci Uśmiechnięci. Książka, opowiada o tym jak mały Janek Bosko, który marzył o karierze linoskocza, iluzjonisty i gawędziarza, stał się wreszcie księdzem. I to nie byle jakim! Zajmował się bowiem dorastającymi urwisami, z którymi nikt nie mogł sobie poradzić. Ale Jan Bosko miał swoje sposoby...Dla dzieci od 5 do 10 lat.
W diecezji Chieti – Vasto, na wzgórzu Tarini (Tarigni), w Manoppello (30 km od Peskary w Abruzji) wznosi sie bazylika Boskiego Oblicza. To tutaj jest przechowywana, w bogato zdobionym ostensorium, relikwia, która ukazuje na bardzo delikatnej tkaninie oblicze cierpiącego i chwalebnego Chrystusa. Według tradycji, potwierdzonej przez najnowsze badania, mamy do czynienia z prawdziwym wizerunkiem Jezusa (veronika = vera – prawdziwa + icona – ikona), z obliczem, które nie zostało namalowane ludzką ręką (acheropita). Książka opowiada o historii i wielkim znaczeniu tego świętego wizerunku. Bracia Mniejsi Kapucyni z Abruzji przechowują Boskie Oblicze od 1638 roku, gdy zostało im ofiarowane przez doktora Donata Antoniego De Fabritiis. Do wielu pielgrzymów, którzy nawiedzili I kontemplowali Boskie Oblicze, dołączył także papież Benedykt XVI, który przybył do Manoppello 1 września 2006 roku.
Książka w niekonwencjonalny sposób przybliża czytelnikowi fakty z życia Świętej Siostry Faustyny oraz pozwala poznać rolę Świętej w Bożym planie Miłosierdzia. Pomysł na trylogię oparty jest o opisy miejsc, w których przebywała Helenka Kowalska, późniejsza siostra Faustyna. Poznając sylwetki ludzi, którzy ją otaczali, przedmioty codziennego użytku oraz Jej wędrówkę życiową i wydarzenia z nią związane, możemy pełniej zrozumieć posłannictwo Świętej, prześledzić rozwój Jej duchowości, która tak bardzo spodobała się Panu Jezusowi, że uczynił Ją "narzędziem" w tworzeniu swego najdoskonalszego dzieła - obietnicy Bożego Miłosierdzia, opisanej przez św. Faustynę w słynnym już na świecie Dzienniczku.
Pierwszy tom trylogii przenosi nas do domu rodzinnego Świętej w Głogowcu, gdzie się urodziła oraz spędziła pierwsze lata swego dzieciństwa. Następnie poznajemy kościół parafialny w Świnicach Warckich, gdzie została ochrzczona i przyjęła I Komunię Świętą oraz dom w Ostrówku, w którym pracowała.
Obszerną część tomiku zajmuje część poświęcona Domowi Zakonnemu przy ul.Żytniej w Warszawie, gdzie Helenka, służyła jako siostra. Opisy tych miejsc i wielu innych ujmują zarówno ich historią, jak i współczesną rolą jako miejsc kultu oraz propagowania Bożego Miłosierdzia.
Bezcennym walorem książki jest fachowy komentarz Autora, objaśniający w przejrzysty sposób teologiczne aspekty zagadnienia.
Książka zawiera również unikalny i bogaty materiał ikonograficzny: mapki, fotografie, których jest ponad 250.
Egzemplarz pilotażowy.
Nowy Testament we współczesnym języku polskim z komentarzem filologicznym, historycznym i teologicznym.
W nowym tłumaczeniu Listu do Kolosan obok nowoczesnej formy udało się Redakcji NPD zachować powagę i godność stylu należnego przekazowi biblijnemu. Efekt ten osiągnięto nie w drodze odwołań do archaicznych cech tradycyjnej polszczyzny biblijnej, lecz do współczesnej odmiany ogólnej i literackiej języka polskiego, z wielką dbałością o właściwe przekładowi dynamicznemu odtworzenie ducha języka, kultury oraz mentalności, w jakiej oryginalnie powstał List do Kolosan. Integralną częścią tej metody są dość obszerne komentarze do określonych miejsc tekstu głównego, w których zawierają się rozliczne, przystępnie ujęte dane zarówno o charakterze teologicznym, jak też filozoficznym i kulturowym. Z troską i wiernością oddano prymarne przesłanie tej księgi z jednoczesnym zachowaniem komunikatywności przekazu Słowa natchnionego kierowanego do współczesnego polskiego czytelnika. W kontekście konkretnych decyzji przekładowych oznaczało to sięgnięcie po te zasoby polszczyzny, w których znajdują odbicie leksykalne, frazeologiczne i składniowe formy należące do repertuaru żywych cech polskiego stylu biblijnego.
prof. dr hab. Stanisław Koziara
Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej
Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie
To zbiór wybranych przepowiedni i wizji odnoszących się do przyszłości ludzkości i świata, których autorami są prorocy biblijni, wizjonerzy lub osoby z kongregacji katolickiej - od św. Otylii do ojca Pio. Dodatkowo zbiór przedstawia miejsca objawień.
„KERYGMAT jest zawsze doświadczeniem miłosierdzia Bożego – jest spotkaniem z Ojcem, który mnie kocha mimo. Kocha mnie z racji na to, że jestem – wbrew moim grzechom i niegodziwościom… To właśnie kerygmatyczne doświadczenie zbliża się do nas, jak ufamy, i to w wielkiej obfitości (!), wraz z nadchodzącym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Jeśli komukolwiek owa lektura pomoże w przeżyciu czy w przygotowaniu się na ten nadchodzący czas zbawienia – będę ogromnie szczęśliwy” (bp Grzegorz Ryś, Ze Wstępu).
Glina, taniec i ogród to słowa – symbole z trzech różnych opowiadań biblijnych. Przed czytelnikiem wyłania się obraz Boga, który jak garncarz stwarza, a następnie niszczy swe dzieło po to, by stworzyć je na nowo.
Biblia pokazuje, że tajemnica życia jest jak zaproszenie do świętego tańca – Dawidowego lub ewangelicznego. To właśnie „taniec” – jak mówi Autor – „pozwala na przejście od życia, które się kruszy i kurczy, do życia, które rozkwita, aby przynieść owoc”.
W ogrodzie Maria Magdalena stopniowo odkrywa, że historia nie kończy się definitywnie, kiedy kamień zamyka wejście do grobu, w którym złożono ciało Ukrzyżowanego. Jak ona zwróć swą twarz w stronę nieoczekiwanego „Ogrodnika”, a wyruszysz w drogę wiodącą od smutku do radości paschalnej.
Jean-Louis Ska – belgijski jezuita i biblista, wykładowca egzegezy Starego Testamentu w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i autor wielu książek tłumaczonych na języki: angielski, francuski, hiszpański, koreański, chiński, portugalski i kataloński. Jest uważnym obserwatorem życia, wielkim znawcą kultury i Pisma Świętego. W swojej lekturze tekstów biblijnych skupia się na szczegółach, które często kryją w sobie klucz do zrozumienia całości opowiadania biblijnego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?