Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Autor, francuski kapłan, wprowadza czytelników w swoje osobiste doświadczenie Bożego Miłosierdzia. Przekonuje jak bardzo jest ono przemieniające i jak wielką łaskę uzdrowienia niesie. Książka składa się z czterech części, które odpowiadają czterem etapom duchowej wędrówki człowieka wierzącego. Są to - poznanie Bożej miłości, przyjęcie jej, zaangażowanie w głoszenie Bożego Miłosierdzia i sprawy ostateczne w życiu człowieka.
Zapomnij o nudnych lekcjach religii!
Dzieci z zaangażowaniem przygotowujące e-magazyn, chmura słów jako przypomnienie materiału z ostatniej lekcji, twórcza rywalizacja podczas rozwiązywania interaktywnych quizów – to wszystko może dziać się na twoich lekcjach. Pokaż swoim uczniom, że nauka religii to nie nudziarstwo, a mówienie o Bogu językiem najnowszych technologii jest
nie tylko możliwe, ale także fascynujące. W tej książce znajdziesz przegląd najciekawszych, najbardziej użytecznych aplikacji, programów i technologii przydatnych do urozmaicenia lekcji. Oprócz prostej instrukcji obsługi znajdziemy w niej także przykłady zastosowania
podczas zajęć. Co więcej? Wiele przydatnych linków, pomysłów i podpowiedzi, jak nie tylko przekazać uczniom treści, ale także zaangażować ich w tworzenie ciekawych materiałów.
Zaproś swoich uczniów do fascynującej przygody, jaką dzięki tej książce mogą stać się
twoje lekcje religii. Wszystkie aplikacje, portale i media społecznościowe zostały opisane według następujących punktów: Wprowadzenie – informacje niezbędne do zrozumienia zasady działania narzędzia. Pierwsze kroki – jak zacząć pracę? Linki – odnośniki do przydatnych stron i aplikacji. Zastosowanie – przykłady użycia narzędzia na lekcji religii.
Rozpocznij przygodę życia z Duchem Świętym, jakiego dotąd nie znałeś!
Większość chrześcijan, myśląc o Duchu Świętym, wyobraża Go sobie jako udomowioną, łagodną gołębicę. O. Pivonka zachęca Cię, byś spojrzał na Niego przez pryzmat symbolu, jakim na określenie Ducha Świętego posługiwali się Celtowie – nieujarzmionej i nieprzewidywalnej Dzikiej Gęsi. Często próbujemy oswoić i udomowić Ducha, zamknąć Go w ramach naszych oczekiwań i doświadczenia. Bóg jednak opiera się tym próbom, objawiając się w tajemnicy Tego, który wieje, kędy chce. O. Dave przekonuje, aby przyjąć Ducha takim, jakim On jest naprawdę, i pozwolić Mu działać, gdyż nie jest możliwe chrześcijańskie życie bez Jego pomocy. Odwołując się do Pisma Świętego, nauczania Kościoła oraz własnego bogatego doświadczenia duchowego i duszpasterskiego, pokazuje, na jak zadziwiające sposoby Duch Święty może nas przemieniać. Aby było to możliwe, ważne jest jednak przygotowanie swojego serca na spotkanie z Nim. Ta napisana w niezwykle bezpośredni sposób książka może stać się praktyczną pomocą w tym przygotowaniu, również dzięki pytaniom i zadaniom, którymi zakończony jest każdy rozdział. Modlę się, abyś potrafił latać z Dziką Gęsią, a nie próbował od niej uciekać czy też ją ujarzmić. Wtedy i tylko wtedy będziesz naprawdę żył.
„Tchnienie Boga” przyniesie ci fascynujące i pełne radości spotkanie z Duchem Świętym –
gorąco cię zachęcam do przeczytania tej książki!
Przeczytaj, jak Bóg działa przez swoich świętych wywodzących się z naszej Ojczyzny.Wierzymy, że święci po śmierci nadal pozostają prawdziwymi ludźmi, wychowanymi w konkretnej kulturze i pochodzącymi z określonego kraju. Przez wspólnotę historii i tradycji polscy święci mogą stać się dla nas szczególnie bliscy. Święci Polacy zgodnie z Bożym zamiarem pomagają ludziom na całym świecie, dając dowody swojego wstawiennictwaw postaci uzdrowień, nawracania się zatwardziałych grzeszników czy w cudzie narodzin. Ta książka opowiada właśnie o ich nieustannym towarzyszeniu nam w drodze do Nieba. Autorka przytacza wiele historii nadzwyczajnych interwencji za sprawą św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Kolbego, bł. Karoliny Kózkówny, św. Andrzeja Boboli, św. Urszuli Ledóchowskiej i wielu innych polskich świętych. Znajdziesz tu m.in. świadectwa o uzdrowieniu z białaczki, cudownym ostrzeżeniu przed wypadkiem samochodowym czy odzyskanym wzroku. Ich lektura to doskonała inspiracja do otwarcia się na działanie Bożej łaski w życiu każdego z nas. Jeśli chcesz przekonać się, że cuda naprawdę się zdarzają, poznać polskich świętych, a może zaprzyjaźnić się z którymś z nich, przeczytaj koniecznie tę książkę.
Książka Wołanie z zaświatów. Czego chcą od nas dusze czyśćcowe przedstawia zdjęcia i opisy materialnych śladów pozostawionych przez dusze czyśćcowe oraz historie związane z ich powstaniem. Ślady te zgromadzone są m.in. w rzymskim Muzeum Dusz Czyśćcowych, a w Polsce np. na Jasnej Górze.
W tej bogato ilustrowanej książce znajdziemy też wizje świętych i ich przeżycia związane z odwiedzinami dusz czyśćcowych, a także nauczanie Kościoła o tym, co się dzieje po śmierci oraz liczne modlitwy za zmarłych.
Gdańskie Spotkania z Etyką Lekarską od kilku lat stały się ważnymi wydarzeniami w środowisku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, społeczności akademickiej Pomorza i pracowników zdrowia Polski północnej. Spotkania te wiążą ducha, myśl i czyny wielu pokoleń pomorskich Judymów ludzi, którzy dobrze przypatrzyli się swojemu powołaniu.
Wybitni wykładowcy z wielu ośrodków akademickich Polski dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami w zakresie etyki we współczesnej medycynie, etosem lekarza i nauczyciela, jego misją w środowisku w zabezpieczeniu potrzeb chorego człowieka. To niezwykle ważne, aby umieć na nowo odczytać starożytną przysięgę Hipokratesa chronić życie i nieść ulgę w cierpieniu, oraz spełnić obietnicę z ewangelicznej przypowieści przyjdę i uzdrowię go.
Tym zagadnieniom poświęcone były kolejne edycje spotkań: wartości i świętości życia ludzkiego, moralnym i klinicznym aspektom antykoncepcji, aborcji, leczeniu niepłodności. Wobec zagrożeń, które niesie cywilizacja śmierci, niezwykle ważne było podjęcie tematów związanych z sensem cierpienia, umieraniem człowieka i zapewnieniem warunków życia do naturalnej śmierci. Są one doskonałym uzupełnieniem programu nauczania adeptów zawodów medycznych.
Wygłoszone wykłady w formie książkowej będą służyć obecnym i przyszłym pokoleniom lekarzy, farmaceutów i pielęgniarek.
prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zdrojewski
Jerozolima. Miasto Boga"" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając Jerozolimę. Miasto Boga"" dowiemy się między innymi dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. Jerozolima. Miasto Boga"" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.
Przełomowe odkrycie archeologiczne ostatnich lat!
Czy Ogród Edenu odnaleziono w okolicach Göbekli Tepe, najstarszego
i najbardziej tajemniczego megalitycznego kompleksu
świata?
Przedmowa Graham Hancock, autor światowych bestsellerów Ślady
palców bogów i Magowie bogów
ANDREW COLLINS, najwybitniejszy obok Grahama Hancocka badacz
najdawniejszych dziejów ludzkości, autor bestsellerów, które podważają
naszą wizję przeszłości, od 35 lat bada teorie dotyczące nieznanej
wysoko rozwiniętej prehistorycznej cywilizacji. Jest współodkrywcą
wielkiego systemu jaskiń pod płaskowyżem w Gizie, znanego dziś jako
„Jaskinie Collinsa”.
W bestsellerze Bogowie Edenu wysunął
sensacyjną hipotezę o tajemniczej rasie
Starszych Bogów, która 12 500 lat temu
w Dolinie Nilu dała początek cywilizacji,
tym samym udowadniając, że cywilizacja
Egiptu jest o tysiąclecia starsza, niż twierdzą
egiptolodzy.
W najnowszej książce Pochodzenie bogów bada Göbekli Tepe – tajemniczy
megalityczny kompleks kamiennych świątyń w południowej
Turcji. Starszy o siedem tysięcy lat od Wielkiej Piramidy i Stonehenge
jest wyzwaniem dla współczesnej archeologii i świadectwem niewiarygodnego
poziomu technologicznego.
• Kto go zbudował?
• Czym były ustawione w kręgi T-kształtne 15-tonowe monolity
ozdobione niezwykłymi reliefami ludzi i zwierząt?
• Czy kompleks został wzniesiony w odpowiedzi na globalny kataklizm
– biblijny potop?
W swoich pasjonujących poszukiwaniach Andrew Collins przemierza
cały Bliski Wschód. Analizuje archeologiczne, astronomiczne, antropologiczne
i religijne świadectwa i dowodzi, że megality Göbekli Tepe
stworzyli przedstawiciele zapomnianej kultury, zapamiętani w mitach
jako babilońscy bogowie Anunnaki, Czuwający z Księgi Henocha
i biblijni Nefilim. Po wielkiej katastrofie, która zniszczyła ich zaawansowaną
cywilizację, przywędrowali na tereny dzisiejszej Anatolii.
Właśnie tu leży Göbekli Tepe… Czy to odnaleziony Ogród Edenu?
Najsłynniejsza obok teorii Grahama Hancocka hipoteza wyjaśnienia
początków cywilizacji
„Andrew Collins przedstawia nowe fakty dotyczące tajemniczych
początków ludzkiej cywilizacji w formie pasjonujących poszukiwań
intelektualnych”. Graham Hancock, autor Śladów palców bogów
Cywilizacja Egiptu jest o tysiąclecia starsza, niż twierdzą egiptolodzy!
Sfinks powstał 12 500 lat temu!
Pod piramidami w Gizie znajduje się ogromny kompleks komór!
Budowniczowie piramid posługiwali się technologią akustyczną!
Głęboko pod płaskowyżem Giza spoczywa być może klucz do nierozwiązanej
zagadki egipskich piramid – wzniesionych metodami, którym
nie dorównuje dzisiejsza technologia.
• Skąd ich twórcy czerpali swą zdumiewającą wiedzę?
• Czym była technologia, która pozwalała przenosić w powietrzu gigantyczne
bloki skalne i drążyć granit 500 razy szybciej niż nowoczesne
świdry?
• Kto skonstruował ogromny podziemny kompleks pod piaskami
Gizy?
• Jaki związek istnieje pomiędzy jego tajemniczymi budowniczymi,
faraonem heretykiem Echnatonem a biblijnym Exodusem?
ANDREW COLLINS, najwybitniejszy obok Grahama Hancocka badacz
najdawniejszych dziejów ludzkości, autor bestsellerów, które
podważają naszą wizję przeszłości, od 35 lat bada teorie dotyczące
nieznanej wysoko rozwiniętej prehistorycznej cywilizacji.
W Bogach Edenu zbiera dowody archeologiczne, odwołuje się do mitologii
i religii oraz własnych odkryć i wysuwa sensacyjną hipotezę:
cywilizacja Egiptu jest o tysiąclecia starsza, niż twierdzą egiptolodzy.
Budowniczowie piramid i Sfinksa byli spadkobiercami zapomnianej
wysoko rozwiniętej rasy Starszych Bogów, która zamieszkiwała ziemie
nad Nilem 12 500 lat temu. Jej ostatni przedstawiciele wywędrowali
z Egiptu do wschodniej Anatolii. Czy tam właśnie należy szukać biblijnego
Edenu?
Na to pytanie Andrew Collins odpowiada
w swojej najnowszej książce Pochodzenie bogów.
Poszukiwania początków polskiej państwowości i korzeni zaszczepionej na jej gruncie w drugiej połowie X stulecia religii chrześcijańskiej postępują od momentu ukształtowania się w XIX wieku nowoczesnej historiografii. Stawiane były przez ostatnie dwa stulecia rozmaite pytania o rolę i miejsce chrześcijaństwa w obrządku łacińskim w dziejach państwa piastowskiego i wyrastającej zeń monarchii jagiellońskiej i odrodzonej Rzeczypospolitej. 1050. rocznica aktu chrztu Mieszka I szczególnie sprzyja pogłębieniu refleksji na ten temat. W poznańskim środowisku historycznym zrodziła się idea szerokiego spojrzenia na wydarzenia z drugiej połowy X wieku i ukazania ich na tle rozprzestrzeniającego się w Europie chrześcijaństwa. Pierwsza monografia zbiorowa poświęcona rozprzestrzenianiu się nowej religii na kontynencie europejskim i w jego bezpośredniej bliskości w I tysiącleciu n.e. ukazała się 2014 roku („Chrystianizacja Europy. Kościół na przełomie I i II tysiąclecia?, red. Józef Dobosz, Jerzy Strzelczyk, Poznań 2014, ss. 291). Dzieło zbiorowe pt. „Chrystianizacja »Młodszej Europy«? zawiera refleksje mediewistów nad ekspansją chrześcijaństwa na obszary Europy Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii. W kilkunastu artykułach przedstawione zostały procesy chrystianizacyjne poszczególnych struktur politycznych „Młodszej Europy” (kraje skandynawskie, Saksonia, Czechy, Węgry, Ruś oraz obszar zamieszkały przez Bałtów i ludy stepowe Europy Środkowo-Wschodniej), a także kwestie związane z doktryną misyjną ówczesnego Kościoła, ideą wojny świętej, postawami społeczeństw przyjmujących nową wiarę, konsekwencjami chrystianizacji oraz jej obrazem w tradycji pamięci zbiorowej.
LEKCJA WIELKIEJ DZIENNIKARKI NA TEMAT BIEŻĄCEGO KONFLIKTU Z ISLAMEM PROROCZE SŁOWA, KTÓRE POWINNY BYĆ WYSŁUCHANE Notka na okładce: „Boimy się, że nie będziemy wystarczająco poprawni politycznie, posłuszni, i że dotknie nas moralna ekskomunika. Krótko mówiąc, boimy się wolności, podejmowania ryzyka i okazywania odwagi”. Dziś, po dziesięciu latach od śmierci Oriany Fallaci, słowa te nadal pozostają dramatycznie aktualne, podobnie jak wiele jej przemyśleń zawartych w niepublikowanych dotychczas tekstach. „Spotkałam muzułmanki, których życie warte jest mniej niż życie wielbłąda” - pisze młodziutka wówczas Oriana w swym pierwszym reportażu o sytuacji kobiet w krajach islamskich. „Są kobiety, które do dziś żyją za gęstą mgłą kwefu, patrząc na świat jak przez kraty więzienia”. To świat islamu, gdzie pomimo „rewolucyjnych fermentów” zasady, którym podlegają kobiety, pozostają niezmienne od wieków. W swych opowieściach Fallaci będzie wielokrotnie przemierzać palestyńską pustynię, dotrze do tajnych baz arabskich partyzantów, spotka przywódców Al-Fatah, przeprowadzi wywiady ze wszystkimi postaciami, które zdefiniują los Bliskiego Wschodu: z królem Husajnem, Goldą Meir, Arafatem, Kadafim, Sharonem. Kilka lat później wysłucha relacji ocalałych z tragedii w Monachium. Opowiedzą jej o tej dramatycznej nocy, gdy arabskie komando wtargnęło do budynku w wiosce olimpijskiej. Na pustynię wróci podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej, by opowiedzieć o wydarzeniach będących nie tylko konfliktem między nami a Irakiem, ale również „odwróconą krucjatą”, dopiero co rozpoczętą walką, której kulminację stanowić będą przerażające wydarzenia 11 września. Szok i gniew wywołany upadkiem dwóch wież sprawi, że napisze pełen pasji esej zatytułowany Wściekłość i duma. Potem jeszcze Siłę rozumu i Wywiad z sobą samą, ciąg dalszy rozważań „o wojnie, którą synowie Allaha wypowiedzieli Zachodowi”. ORIANA FALLACI (1929-2006) Wybitna włoska pisarka i reporterka. Jako korespondentka wojenna relacjonowała niemal wszystkie konflikty wojenne naszych czasów: od Wietnamu po Bliski Wschód, od powstania węgierskiego w 1956 roku po zamieszki i wojny lat siedemdziesiątych w Ameryce Łacińskiej, od rzezi w Meksyku w 1968 roku, gdzie została poważnie ranna, po pierwszą wojnę w Zatoce. Jej książki, a wśród nich powieści o światowym rozgłosie, przetłumaczono na dwadzieścia jeden języków i opublikowano w trzydziestu krajach. Nakładem Wydawnictwa Cyklady ukazały się: "Wściekłość i duma", "Siła rozumu" oraz "Wywiad z sobą samą. Apokalipsa".
Rozwój medycyny jest tak szybki i tak znacząco rozszerza nasze możliwości, że już dzisiaj stajemy przed pytaniami przekraczającymi wyobraźnię naszych rodziców. Przetrwa w przyszłości tylko ta forma cywilizacji, która stworzy koncepcje rozwiązywania problemów w sposób satysfakcjonujący większość społeczeństwa. Czy będę chciał żyć w takim społeczeństwie, to już całkiem inna kwestia.
Głównym problemem staje się szeroko rozumiana selekcja. Czy to na „wejściu” (aborcja), czy na „wyjściu” (eutanazja). Można starać się rozwiązać ten problem lub bez przerwy od niego uciekać. Wtedy problem rozstrzygną inni, a nieobecni dowiedzą się, nie pierwszy zresztą raz, że niejako z definicji nie mają racji.
O ile społeczeństwa współczesne zaczynają dostrzegać znaczącą rolę historii, tego życiorysu wspólnoty, w ich postępowaniu, o tyle o wpływie ewolucji na nasze decyzje nie dyskutuje się w ogóle. A szkoda, bo bywa on decydujący.
Szczęście to stan ducha
A gdyby tak zaszyć się gdzieś w ciszy, oczyścić umysł, pobyć chwilę offline? Tysiącletnie mury tynieckiego klasztoru to idealne miejsce na duchowe spa. Blisko natury, z dala od medialnego zgiełku, można wypić kawę z najbardziej wyluzowanym polskim mnichem. I porozmawiać o tym, co się naprawdę liczy.
Cezik zdradza, co myśli o internetowym hejcie i co chciałby wpoić swojemu synowi… Leonowi.
Aśka Kołaczkowska opowiada o różnych stronach kobiecości i o tym, jak ważny jest uścisk ręki.
Marcin Prokop ujawnia swoją receptę na to, jak w życiu nie przegiąć…
Z ojcem Leonem łączy ich jedno: w tym szalonym świecie nie dali się zwariować.
Ojciec Leon Knabit odkrył slow life, zanim to było modne. Nikomu nie śniła się jeszcze fascynacja minimalizmem, treningami uważności czy zdrowym żywieniem, gdy on skutecznie praktykował już post, modlitwę i ascezę. Życie mnicha nie przeszkadza mu swobodnie odnajdywać się w świecie mediów: poprowadzić telewizyjny talk-show, wygrać konkurs na blog roku, a nawet zostać twarzą kampanii reklamowej.
Najbardziej intymna, a jednocześnie odważna książka, jaką napisano o papieżu Franciszku.
Od wczesnej młodości aż po posługę następcy świętego Piotra. Autorka, dla której papież jest duchowym Ojcem, dotyka najważniejszych momentów w życiu Franciszka. Mówi o jego niesamowitej charyzmie, ale nie stroni też od dokładnego opisu intryg, jakie państwowi i kościelni oficjele knuli za jego plecami w Argentynie i Watykanie. Nikt do tej pory nie powiedział jeszcze tyle o Franciszku i wielkiej rewolucji, jaką rozpoczął on w sercu Wiecznego Miasta. Po konklawe zmieniło się wiele, ale nie łącząca ich przyjaźń. Dzięki niej Franciszek. Życie i rewolucja to najbardziej intymna i niepowtarzalna opowieść, jaką napisano o papieżu z krańca świata.
„Dzień dobry, Elisabetta?”. Tego głosu nie da się pomylić. Nie wierzę. Ale to on, ojciec Jorge, papież. Wiedziałam, że kiedyś do mnie zadzwoni. Zastanawiałam się nawet nad tym, jak się do niego będę zwracać, przecież przez gardło mi nie przejdzie: „Ojcze Święty”.
Nigdy nie pomyślałam, że zadzwoni tak szybko. Ojciec Jorge, Franciszek, jak zawsze ten sam.
Jestem szczęśliwa.
Elisabetta Piqué – argentyńska dziennikarka, korespondentka w Rzymie dziennika „La Nación”, jednej z najważniejszych argentyńskich gazet codziennych. Na podstawie jej biograficznej książki o papieżu powstał film Franciszek.
Historia życia i działalności bł. Matki Teresy z Kalkuty. Książka autorstwa ks. Lush Gjergji, albańczyka, w tłumaczeniu ks. Jana Kupki SAC, bogato ilustrowana, czytelnikowi dostarczy niezapomnianych przeżyć duchowych i intelektualnych. Książka zawiera bardzo dokładne i obszerne informacje z biografii bł. Matki Teresy wraz z cytatami z jej listów i wypowiedzi często ukazywane na tle historii narodu albańskiego.
Polecamy polskie wydanie Biblii Jerozolimskiej, prawdopodobnie najpopularniejszej edycji Pisma Świętego na świecie w twardej oprawie, ze złoconymi brzegami oraz dodatkowo wzbogaconą o skorowidz tzn. każda księga Pisma Świętego ma oznaczone nacięcia (paginatory), dzięki którym bardzo szybko można znaleźć szukany tekst. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w przekładzie z języków oryginalnych - Biblia Tysiąclecia, wydanie V; Wstępy, przypisy, komentarze i marginalia - La Bible de Jérusalem, Paris 1996.
Duchowe przemyślenia znanego kapłana i biblisty. Krótkie i zwięzłe. Czasem prowokacyjne, humorystyczne, czasem spokojne i wyważone, zawsze jednak pełne mądrości. Lohfink pobudza do myślenia, niekiedy skłania do sprzeciwu, jednak nigdy nie nudzi. Ta książka ma zadziwiającą siłę duchową.
Gerhard Lohfink – kapłan, wybitny egzegeta Nowego Testamentu, emerytowany profesor Uniwersytetu w Tybindze. Jest teologiem Katholische Integrierte Gemeinde, wykładowcą w Accademia per la Teologia del Popolo di Dio, znanym i uznanym autorem licznych publikacji na temat Nowego Testamentu.
Nowy Testament obfituje w przysłowia i maksymy. Autor przytacza ich 350 – znanych i tych mniej znanych, jasnych i tych, których znaczenia nie jesteśmy już pewni. Wyjaśnia je, a gdy to konieczne, dodaje krótki komentarz historyczny i egzegetyczny, byśmy mogli poczuć ich smak i odkryć je na nowo. To kulturowy i duchowy przewodnik, który pozwoli ci odkryć na nowo głębię Nowego testamentu.
Bernard-Marie OFS jest historykiem Biblii, doktorem nauk teologicznych, specjalizującym się w językach biblijnych – aramejskim, hebrajskim i greckim. Jest autorem zarówno publikacji naukowych, jak i poczytnych książek z dziedziny duchowości.
Ziemia utracona to opowieść o Asyryjczykach, jednej z najstarszych mniejszości chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie, ostatnim ludzie posługującym się językiem aramejskim, językiem Jezusa. To opowieść o ucieczce i ciągłych prześladowaniach, które na pograniczu Turcji, Syrii i Iraku trwają od 1915 roku. To reportaż z Tur Abdin – historycznej kolebki tych chrześcijan, miejsca, którego nie ma na mapach. Reportaż o ludziach, których życie jest zagrożone, o mężczyznach i kobietach, młodych i starych; o ranach i nadziei tych, którzy dziś ryzykują, zostając w domu.
Ta książka daje nam wgląd w teraźniejszość i przyszłość wszystkich mniejszości na Bliskim Wschodzie.
Mattego Spicuglia (ur. 1979), dziennikarz, od 2007 roku pracuje dla RAI. W latach 2002-2007 jako korespondent towarzyszył Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI w ich pielgrzymkach. Jest współautorem, wraz ze Stefanem Rogliattim, filmu Shlomo – reportażu o chrześcijanach żyjących na Bliskim Wschodzie. W roku 2015 Spicuglia otrzymał nagrodę dziennikarską Pietro di Donato.
Patronat honorowy:
Pomoc kościołowi w potrzebie
Patroni medialni:
TVP1
Gość Niedzielny
Kai
Święty Tomasz z Akwinu jest jednym z najwybitniejszych biblistów średniowiecza. Sama nawet liczba jego dzieł biblijnych nas dzisiaj zdumiewa. Napisał on komentarze do wszystkich czternastu listów Pawłowych, szczególnie starannie skomentował Ewangelię Jana, ale pozostawił po sobie również wykład Ewangelii Mateusza oraz Złoty łańcuch komentarzy patrystycznych do wszystkich czterech Ewangelii, a ponadto znaczące komentarze do niektórych ksiąg Starego Testamentu.
Taką obfitość twórczości biblijnej tłumaczy fakt, że w ramach obowiązków profesorskich na uniwersytecie w Paryżu Tomasz prowadził dwa wykłady biblijne tygodniowo, natomiast w latach, kiedy był profesorem w Neapolu, takie wykłady miał nawet codziennie.
Dokonany przez ojca doktora Mariana Hanuska przekład Wykładu Pierwszego Listu do Tymoteusza stanowi kolejny krok w realizacji szczęśliwego zamiaru grupy teologów i mediewistów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ażeby spolszczyć całe Tomaszowe Corpus Paulinum. Już cztery lata temu ukazał się Wykład Listu do Kolosan. Praca nad przekładem (pierwszym polskim!) i wydaniem następnych tomów tego cyklu jest już podjęta. Toruńscy tomiści wypełniają w ten sposób dotkliwą lukę w teologii polskiej.
Jako bardzo szczęśliwą należy ocenić decyzję Wydawcy, aby polski przekład drukować obok łacińskiego oryginału. Chodzi nie tylko o to, żeby czytelnik miał możliwość weryfikowania trafności przekładu. Korzystając z przekładu, a jednocześnie mając możliwość natychmiastowego spojrzenia na tekst oryginalny, nawet średnio wtajemniczony w Tomaszową łacinę czytelnik może o wiele głębiej wejść w myśl autora, niż gdyby takiej możliwości nie miał.
Jacek Salij OP
Święty Tomasz z Akwinu jest jednym z najwybitniejszych biblistów średniowiecza. Sama nawet liczba jego dzieł biblijnych nas dzisiaj zdumiewa. Napisał on komentarze do wszystkich czternastu listów Pawłowych, szczególnie starannie skomentował Ewangelię Jana, ale pozostawił po sobie również wykład Ewangelii Mateusza oraz Złoty łańcuch komentarzy patrystycznych do wszystkich czterech Ewangelii, a ponadto znaczące komentarze do niektórych ksiąg Starego Testamentu.
Taką obfitość twórczości biblijnej tłumaczy fakt, że w ramach obowiązków profesorskich na uniwersytecie w Paryżu Tomasz prowadził dwa wykłady biblijne tygodniowo, natomiast w latach, kiedy był profesorem w Neapolu, takie wykłady miał nawet codziennie.
Dokonany przez ojca doktora Mariana Hanuska przekład Wykładu Pierwszego Listu do Tymoteusza stanowi kolejny krok w realizacji szczęśliwego zamiaru grupy teologów i mediewistów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ażeby spolszczyć całe Tomaszowe Corpus Paulinum. Już cztery lata temu ukazał się Wykład Listu do Kolosan. Praca nad przekładem (pierwszym polskim!) i wydaniem następnych tomów tego cyklu jest już podjęta. Toruńscy tomiści wypełniają w ten sposób dotkliwą lukę w teologii polskiej.
Jako bardzo szczęśliwą należy ocenić decyzję Wydawcy, aby polski przekład drukować obok łacińskiego oryginału. Chodzi nie tylko o to, żeby czytelnik miał możliwość weryfikowania trafności przekładu. Korzystając z przekładu, a jednocześnie mając możliwość natychmiastowego spojrzenia na tekst oryginalny, nawet średnio wtajemniczony w Tomaszową łacinę czytelnik może o wiele głębiej wejść w myśl autora, niż gdyby takiej możliwości nie miał.
Jacek Salij OP
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?