Psychologia Kluczowe koncepcje Tom 3 Struktura i funkcje świadomości
- ISBN: 978-83-01-19561-8
- EAN: 9788301195618
- Oprawa: twarda
- Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
- Format: 240x170x20mm
- Język: polski
- Seria: PSYCHOLOGIA KLUCZOWE KONCEPCJE
- Liczba stron: 320
- Rok wydania: 2022
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
69,83złCena detaliczna: 89,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 64,93 zł
x
Psychologia. Kluczowe koncepcje to pięć tomów solidnej wiedzy psychologicznej, podanej w niezwykle przystępny i przyjazny sposób. Nowe wydanie zostało zaktualizowane o wyniki badań z ostatnich lat oraz najbardziej aktualne zagadnienia. Podręcznik ten może służyć zarówno studentom, jak i entuzjastom psychologii. Philip Zimbardo, zwany „twarzą i głosem psychologii”, wraz z Robertem Johnsonem i Vivian McCann przybliżają Czytelnikom podstawowe teorie i pojęcia psychologii. Strukturę podręcznika Autorzy zaplanowali tak, by ułatwiała uczenie się i zapamiętywanie materiału, a także zachęcała do krytycznego myślenia. Liczne przykłady, ćwiczenia i zadania pozwalają odnieść wiedzę psychologiczną do własnego doświadczenia i dostrzec jej zastosowania w codziennym życiu.
W tomie III, Struktura i funkcje świadomości, Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania:
Jak stymulacja staje się wrażeniem?
Jakie umiejętności posiadają osoby, które potrafią skutecznie myśleć?
Czy inteligencja jest jedną zdolnością, czy też składa się z wielu zdolności?
Jaki jest związek świadomości z procesami umysłowymi?
Jakie cykle występują w świadomości na co dzień?
Autorzy objaśniają mechanizm powstawania wrażeń i spostrzeżeń, porządkują wiedzę dotyczącą natury inteligencji i kontrowersji związanych z jej pomiarem. Ostatni rozdział dotyczy świadomości – występujących na co dzień rytmów snu i czuwania, marzenia na jawie oraz odmiennych stanów świadomości, jak hipnoza czy stany spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych.
Czytelnik dowie się także, jak wykorzystując krytyczne myślenie, rozstrzygać kontrowersyjne zagadnienia: perswazja podprogowa naprawdę działa? Czy w zakresie uzdolnień występują różnice między płciami?