Projekt Jednorożec. Powieść o szansie w epoce..
Powieść o szansie w epoce przewrotów cyfrowych
-
Autor: Gene Kim
- ISBN: 9788383226071
- EAN: 9788383226071
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Helion
- Format: 15.8x23.5cm
- Język: polski
- Liczba stron: 336
- Rok wydania: 2023
- Wysyłamy w ciągu: 48h - 72h
-
Brak ocen
-
56,75złCena detaliczna: 79,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 44,92 zł
Maxine, utalentowana programistka i architektka oprogramowania, zbudowała wiele systemów w niesprzyjających środowiskach. Była obdarzona znakomitą intuicją i imponowała wiedzą. Nie miała sobie równych, jednak i tak została kozłem ofiarnym. Afera z listą płac trafiła na pierwsze strony gazet. Jej przełożeni bez wahania obarczyli Maxine winą za problem i ukarali ją zesłaniem do pracy przy projekcie Feniks. Projekt oficjalnie nazywano prestiżowym, ale prawda przedstawiała się dużo mniej atrakcyjnie: Feniks był beznadziejny, nie rokował szans na sukces, a praca przy nim była pasmem udręk.
Pierwsze tygodnie minęły Maxine na nauce przetrwania w bezdusznym środowisku pełnym obojętnej biurokracji i próbach pracy w systemie, w którym nie można było niczego zrobić bez wypełniania mnóstwa dokumentów i żebrania o zgody niezliczonych komitetów. Któregoś dnia Maxine zaczepiła grupa rebeliantów. Zbuntowani programiści chcieli przywrócenia poczucia sensu i radości płynących z pracy. Uważali, że to jedyny sposób na sukces firmy w rzeczywistości cyfrowego przełomu. Maxine przyłączyła się do Rebelii, a wkrótce została jedną jej z liderek. Nie wszyscy przyglądali się temu z życzliwością. Przyczajeni wrogowie postanowili wykorzystać swoje możliwości przeciwko Maxine...
Ta książka jest wciągającą powieścią o zbuntowanych programistach i liderach biznesowych, którzy walczą o prosperity swojej firmy w czasach wielkiej niepewności. Równocześnie jest to szalenie użyteczne studium przypadku, pokazujące, jak bardzo technologie mogą usprawnić biznes o ile zapewni im się odpowiednie warunki. Książka opisuje niezbędne, choć niewidoczne struktury potrzebne do podniesienia produktywności inżynierów oprogramowania, a także przestrzega przed wyniszczającymi efektami długu technologicznego oraz złożoności systemów.
Pięć idei Rebelii:
działaj lokalnie i wybieraj prostotę
skoncentruj się, dbaj o przepływ pracy i ciesz się nią
doskonal wykonywanie codziennej pracy
zapewnij zespołowi poczucie bezpieczeństwa
koncentruj się na wymaganiach klienta
Zbuntowani programiści, niepokorni liderzy, czasy wielkich szans!