
Postępuj słusznie, tu i teraz. Dobre wartości, dobry charakter, dobre czyny
Dobre wartości, dobry charakter, dobre czyny
nowość
-
Autor: Ryan Holiday
- ISBN: 978-83-832-2406-0
- EAN: 9788383224060
- Oprawa: zintegrowana
- Wydawca: One Press
- Format: 215x145x26mm
- Język: polski
- Seria: POWER
- Liczba stron: 336
- Rok wydania: 2025
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
36,40złCena detaliczna: 59,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 37,64 zł
x
Czy cel rzeczywiście uświęca środki?
Współczesny świat jest kuszącym, ale też niebezpiecznym miejscem. Zdecydowanie zbyt łatwo jest zboczyć z wyznaczonej drogi, niewiele osób ma determinację i siłę, by trwać przy swoich poglądach. O wiele prościej jest ulec zewnętrznym wpływom, a czasem wręcz postępować wbrew własnym przekonaniom. Jednak działanie niezgodne z sumieniem sprawia, że człowiek czuje się nieszczęśliwy.
A więc co wybierzesz następnym razem? Pójdziesz na łatwiznę czy zrobisz to, co należy?
W tej książki znajdziesz argumenty na rzecz konieczności robienia tego, co słuszne - nawet jeśli nie jest to proste. Dzięki takiemu postępowaniu osiągniesz szczęście, spełnienie i zadowolenie z tego, kim jesteś.
Autor sięga po fascynujące biografie postaci historycznych, takich jak Marek Aureliusz, Florence Nightingale, Jimmy Carter, Gandhi i Frederick Douglass, których życzliwość, szczerość, uczciwość i lojalność mogą Cię zainspirować do rozwoju. Poprzez poznanie szczegółów historii tych niezwykłych osób dowiesz się, jak ważne jest życie zgodnie z kodeksem moralnym; niektóre z nich możesz potraktować jako opowieści ku przestrodze, pokazujące konsekwencje działań niezgodnych z własnym sumieniem. Jak pewnie wiesz z poprzednich tomów, stoicy nigdy nie twierdzili, że życie zgodne z zasadami jest łatwe, ale poświęcenie swoich zasad w imię pomniejszych celów uznawali za domenę tchórzy i głupców.
Potraktuj tę książkę jako silne antidotum na moralne dylematy współczesności ― lub też ich brak ― a także jako swoisty przewodnik, dzięki któremu nabierzesz trwałego nawyku słusznego postępowania.
Warto być przyzwoitym.
Władysław Bartoszewski