Pochwała porażki
Cztery lekcje pokory
-
Autor: BRADATAN COSTICA
- ISBN: 9788301234294
- EAN: 9788301234294
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
- Format: 14.8x21.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 294
- Rok wydania: 2024
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
46,29złCena detaliczna: 59,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 43,28 zł
x
TERAPIA OPARTA NA PORAŻCE
We współczesnym świecie, owładniętym potrzebą osiągania sukcesów, porażka nie cieszy się dobrą reputacją. Wywołuje w nas dyskomfort, pozbawia złudzeń i rozczarowuje. Za wszelką cenę nie chcemy ponieść porażki, a kiedy już nam się przytrafi, robimy wszystko, żeby jak najszybciej o niej zapomnieć lub… przekuć ją w sukces. W pogoni za doskonałością i poczuciem spełnienia zapominamy jednak o czymś bardzo ważnym – mianowicie, że porażka uczy nas pokory, a to właśnie pokora pozwala lepiej radzić sobie z wyzwaniami, które stawia przed nami życie.
W Pochwale porażki uznany filozof, Costica Bradatan, opisuje perypetie czterech postaci historycznych, które wiodły niezwykle znaczące życie, a jednocześnie wytrwale uprawiały sztukę porażki. Tym samym udowadnia, że stawienie czoła własnym ograniczeniom to nie tylko droga do uzdrowienia, lecz także wewnętrznej przemiany. Podróż w poszukiwaniu nas samych to podróż najtrudniejsza i najdłuższa ze wszystkich możliwych. Nie martw się jednak: z porażką za przewodnika mamy duże szanse, że nam się powiedzie. W końcu lekarze od wieków głoszą tę prawdę: jad węża to również lekarstwo. Gorzki lek najlepiej leczy. [fragment książki] Costica Bradatan pisze z niezwykłą elegancją i humorem. Każda jego refleksja płynnie przechodzi w kolejną. Książka ta całkowicie mnie pochłonęła, mimo – a może właśnie dlatego – że wnioski z niej płynące były czasem… niewygodne. – Jennifer Szalai, „New York Times”
Costica Bradatan – profesor filozofii. Prowadził wykłady na licznych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji. Autor książek przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków, w tym holenderski, włoski, chiński, wietnamski, arabski i perski. Pisze między innymi dla „New York Timesa”, „Washington Post” i „Times Literary Supplement”.