Okinawa. Lekcje z japońskiej wyspy długowieczności
Lekcje z japońskiej wyspy długowieczności
-
Autor: Nati Ishigaki
- ISBN: 978-83-8317-332-0
- EAN: 9788383173320
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Wydawca: Pascal
- Format: 205x144mm
- Język: polski
- Liczba stron: 304
- Rok wydania: 2024
- Wysyłamy w ciągu: 3 - 5 dni
-
Brak ocen
-
39,45złCena detaliczna: 69,99 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 38,49 zł
Okinawa. Lekcje z japońskiej wyspy długowieczności
Na samym południu Japonii leży tajemniczy archipelag o zdumiewającej historii, o kulturze kolorowej i oryginalnej.
To Okinawa, jedna z tzw. blue zones, obszarów, gdzie żyje się dłużej niż w innych częściach świata, a wesołych stulatków spotyka się na każdym kroku.
Dzięki spokojnym falom pieniącym się na białych plażach, kolczastym liściom pandanów i czerwonym kwiatom hibiskusa czuć tu niesamowity wyspiarski klimat. Trochę jak na Hawajach, trochę jak na Filipinach, tylko surferzy idą tutaj na sushi, a salarymen noszą kolorowe koszule w kwiaty.
Nati Ishigaki snuje wciągającą opowieść o radościach i troskach codziennego życia na wyspie, oddając niejednokrotnie głos Uchinaanchu - Okinawiańczykom. Wspólnie opowiadają o lokalnych wierzeniach, fascynacji karate i tajemnicach długowieczności.
Mimo wielu trudności i problemów uśmiech zdaje się nie schodzić z twarzy Uchinaanchu. Zawsze bowiem można liczyć na rodzinę, przyjaciół, a nawet na sąsiadów i obcych ludzi wokół. Społeczność i związki międzyludzkie sprawiają, że najskromniejsze życie jest znośne, a ludzie nie mają tu wielkich oczekiwań. Dzieci nie muszą mieć własnych pokojów, nikt nie martwi się o kupno najnowszego modelu samochodu, a na stole zawsze jest coś do zjedzenia. Być może pogoda też pomaga. Słońce i ciepło, kwitnące kwiaty przez cały rok i spokojny tryb życia sprawiają, że mimo kłopotów ludzie wciąż potrafią tu być szczęśliwi.
Nati Ishigaki - rodowita poznanianka, którą na Okinawie zakotwiczyli mąż-tubylec i czworo dzieci. Po długich poszukiwaniach i szalonych podróżach znalazła swoje miejsce na ziemi i od dwunastu lat nazywa wyspę swoim domem, a od trzech zmaga się z wyzwaniami japońskiego życia na głębokiej wsi, w lasach Yanbaru. Prowadzi bloga o życiu na Okinawie.
Instagram @nati.ishigaki.