Oddział dla zuchwałych. Nieznana historia SAS 1941-1945
-
Autor: Ben Macintyre
- Wydawca: Alma-Press
- ISBN: 9788384200025
- EAN: 9788384200025
- Oprawa: oprawa: broszurowa
- Format: 200x130 mm
- Liczba stron: 455
- Rok wydania: 2026
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
42,52złCena detaliczna: 59,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 42,52 zł
x
Emocjonująca opowieść o narodzinach elitarnej jednostki, która odmieniła oblicze wojny.
Lato 1941 roku. W samym sercu pustynnej zawieruchy młody, niepokorny oficer David Stirling wpada na pomysł tak szalony, że mógłby odmienić losy całego konfliktu. Chce stworzyć niewielką, działającą w ukryciu grupę komandosów, zdolnych uderzać tam, gdzie wróg najmniej się tego spodziewa. Pomysł sprzeczny z regulaminem, logiką i zdrowym rozsądkiem, ale wystarczająco genialny, by zainteresować samego Winstona Churchilla.
Tak narodził się SAS, czyli Special Air Service, najbardziej legendarna i owiana tajemnicą jednostka specjalna świata.
Po 75 latach milczenia SAS po raz pierwszy otwiera swoje archiwa. Historyk Ben Macintyre otrzymuje pełny dostęp do niepublikowanych raportów, listów, pamiętników, map i fotografii oraz możliwość rozmów z ostatnimi żyjącymi żołnierzami oddziału. Efektem jest książka, która wciąga jak najlepsza powieść sensacyjna, a jednocześnie odsłania prawdę bardziej niezwykłą niż fikcja.
To opowieść o odwadze i brawurze, o mrocznych kosztach wojny, o ludziach, którzy ryzykowali wszystko, by dokonać niemożliwego.
Historia buntownika, który powołał do życia elitarną jednostkę i zrewolucjonizował operacje specjalne.
Idealna dla miłośników historii II wojny światowej, operacji specjalnych, militariów i prawdziwych opowieści o bohaterstwie.