MoMo - Gra logiczna
- ISBN: 5900238764987
- EAN: 5900238764987
- Oprawa: Kartonowa Foliowana
- Wydawca: EPIDEIXIS
- Format: 15.5x15.5cm
- Język: polski
- Rok wydania: 2018
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
45,00zł
x
MoMo – gra logiczna, której celem jest rozwijanie i ćwiczenie myślenia logicznego i kombinatorycznego.
MoMo
to uniwersalna gra logiczna dla 2 – 6 graczy powyżej 6. roku życia. Polega ona na manipulowaniu kolorowymi patyczkami i na układaniu ich w taki sposób, aby odtworzyć wzór z wylosowanej karty. Podczas rozgrywki gracze ćwiczą koncentrację, intuicje geometryczne, orientację na płaszczyźnie oraz myślenie kombinatoryczne.
Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. A zdobywa się je za ułożenie patyczków zgodnie z wylosowanym wzorem. W swojej kolejce gracz może zmienić położenie tylko 1 patyczka. I właśnie za ten prawidłowo ułożony wzór dostaje punkty. Jak je liczymy? Za ułożenie patyczków w takim samym kształcie, jaki pokazuje karta, gracz otrzymuje 2 punkty. A jeśli jeszcze kolor któregoś z patyczków pasuje do ułożenia z karty, to za każdy taki kolor gracz otrzymuje po 1 punkcie. Zebrane punkty zapisujemy na kartce i losujemy kolejną kartę. Wygrywa gra, który zdobędzie najwięcej punktów.
MoMo – na czym polega atrakcyjność gry?
Ponieważ każdy gracz ma w ręku kartę z innym wzorem, dąży do innego celu. Czyli przekładając patyczki tak, aby pasowały do naszego wzoru, jednocześnie przeszkadzamy innym graczom i utrudniamy im otrzymanie wzoru z karty, którą wylosowali oni. ??
Zabawy z młodszymi dziećmi
Niektóre elementy gry mogą być wykorzystywane w zabawach z młodszymi dziećmi. Mogą one na przykład za pomocą patyczków po prostu odtwarzać wzory z kart. Tę zabawę można utrudnić poprzez układanie takiego wzoru z pamięci albo na czas.
MoMo należy do serii gier logicznych,
których autorem jest dr Jan Amos Jelinek z Katedry Pedagogiki Małego Dziecka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Wcześniej w tej serii ukazały się gry:
LABIrynt
Mistrz GETRIKO
KUBIK
Wszystkie one wspierają rozwój koncentracji i myślenia logicznego oraz uczą zasad fair play. Oprócz swoich walorów edukacyjnych są także doskonałymi grami towarzyskimi, po które można sięgać w czasie wolnym.