Modelowanie kompetencji pracowniczych w organizacji
-
Autor: Czapla Tomasz P.
- ISBN: 9788375256871
- EAN: 9788375256871
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
- Format: 17.0x24.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 236
- Rok wydania: 2017
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
22,26złCena detaliczna: 36,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,26 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Celem pracy jest opracowanie zintegrowanego modelu kompetencji pracowniczych wraz z opisaniem dynamiki wzajemnych interakcji, jakie zachodzą pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi kompetencji. Publikacja prezentuje nowy wielowymiarowy model kompetencji pracowniczych oparty na triadzie wiedza – umiejętności – postawy, w której wiedza jest źródłem dla umiejętności. Metodologia pracy oparta została na koncepcji refleksyjnego praktyka.
Zgodnie z przyjętą metodą, podstawą do prowadzonej refleksji było projektowanie kolejnych wersji modelu kompetencji, które następnie weryfikowane były w oparciu o osobiste praktyczne doświadczenia autora, na które składa się siedemnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów doradztwa organizacyjnego w obszarze zarządzania personelem organizacji.
W projektowaniu zintegrowanego modelu kompetencji pracowniczych wykorzystana została także metoda analizy przypadków. Metodą objęte zostały 33 systemy kompetencyjne realnie stosowane w polskich firmach i w polskich oddziałach firm zagranicznych.
Na oryginalność opracowania składają się następujące czynniki:
– systematyzacja i analiza czynników kształtujących strukturę kompetencji pracowniczych oraz ich odniesienie do strategii konkurencyjności,
– identyfikacja i ocena systemów kompetencji funkcjonujących w wybranych organizacjach gospodarczych,
– propozycja zintegrowanego modelu uwzględniającego czynniki racjonalne i emocjonalne, ich strukturę i dynamikę oraz powiązania występujące pomiędzy wyróżnionymi elementami,
– ukazanie mechanizmów kształtowania składowych zintegrowanego modelu kompetencji ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań kulturowych.