Metody oczyszczania i regeneracji organizmu
-
Autor: Olga Jelisejewa Elmar R. Gruber
- ISBN: 9788392523628
- EAN: 9788392523628
- Oprawa: oprawa: broszurowa
- Wydawca: Hartigrama
- Format: 13,8x20 cm
- Język: polski
- Liczba stron: 144
- Rok wydania: 2008
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Średnia ocena: 4,29 (7)
-
17,17złCena detaliczna: 24,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,17 zł
Metody oczyszczania i regeneracji organizmu to zbiór najcenniejszych porad, które pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie i zdrowie. Niewiele bowiem osób zdaje sobie sprawę z tego, że brak siły w ciągu dnia czy problemy z zasypianiem to jedne z najczęstszych objaw zbyt dużej ilości substancji toksycznych w organizmie. W książce znajdziemy przykłady produktów spożywczych, które jedzenie bardzo dobrze wpływa na oczyszczanie ludzkiego systemu ze szkodliwych toksyn. Nie zabraknie również opisów diet.
12 wariantów również dla schorowanych, zabieganych dzieci
W książce zawarto w sumie 11 wariantów oczyszczania organizmu - od prostych do skomplikowanych, zależnie od stanu zdrowia, wieku i przeciwwskazań dotyczących danego pacjenta. Jest nawet specjalna metoda dla osób bardzo osłabionych przewlekłą chorobą oraz inna - przeznaczona dla cierpiących na brak wolnego czasu, zabieganych ludzi, którzy chcą zadbać o zdrowie bez zmian w tygodniowym rozkładzie zajęć.
Olga Jelisiejewa zwraca uwagę, że od tego, co i jak jemy, zależy nasze zdrowie. Przybliża nam działanie układu pokarmowego - począwszy od jamy ustnej, skończywszy na jelicie prostym. Pokazuje również powiązania między narządami człowieka, które pełnią wiele funkcji na raz. Uczy, jak dbać o organizm, by cieszyć się dobrym zdrowiem i jak najprościej wprowadzić stosowne zmiany w trybie życia.
O Autorce
Olga Iwanowna Jelisiejewa to wykładowca Międzynarodowej Akademii Integracji Nauki i Biznesu z ponad 35-letnią praktyką medyczną (doktor nauk medycznych), znana specjalistka w zakresie testowania wegetatywno-rezonansowego.
Autorka licznych książek z zakresu zdrowia i oczyszczania, w których wiele miejsca poświęca diagnostyce elektronicznej metodą Volla. Leczą się u niej pacjenci z całego świata. W 1963 roku z wyróżnieniem ukończyła uczelnię Medyczną imienia I. P. Pawłowa. Wiele lat przepracowała w szpitalach. Zrobiła kilka specjalizacji, m.in. w okulistyce i rentgenologii (była kierownikiem oddziału rentgenologicznego w szpitalu w Moskwie).
Równolegle zgłębiła irydologię, akupunkturę, leczenie przy pomocy nakłuwania ucha, homeopatię i fitoterapię. Obecnie stoi na czele Centrum Zdrowia, przy którym działa oddział oczyszczania organizmu stosujący wymienione w niniejszej książce metody (z których wiele opatentowała).
Czy stanie się w Polsce równie znaną osobą jak Małachow, Tombak i Siemionowa? Czas pokaże.
Rozdział 1
INFORMACJE NIEZBĘDNE
DO SAMODZIELNEGO PRZEPROWADZENIA
OCZYSZCZENIA ORGANIZMU
SZANOWNI Czytelnicy, proponuję, byście odświeżyli sobie wiedzę nabytą w szkole o procesie trawienia. Nie będziemy tej kwestii studiować, lecz postaramy się ją lepiej zrozumieć. Od czego zaczyna się trawienie? „Na początku było słowo...". Sygnał słowny „chcę jeść" dociera do naszego centralnego układu nerwowego (CUN), a stamtąd wychodzi rozkaz dla przewodu pokarmowego: „Przygotować się do przyjęcia pokarmu". Naturalną odpowiedzią na to jest pytanie: „Ale co jeść, jaki pokarm?". Załóżmy, że z jakichś względów nie pojawia się na nie odpowiedź. Wówczas przystępuje do pracy zmysł węchu. Pożywienie ma tyle zapachów! Zależnie od ich jakości dostają się one do CUN jako pozytywne lub negatywne.
A jeśli mamy kłopoty z powonieniem? Wówczas zaczyna działać ośrodek wzroku. Widzimy pokarm - jego pociągający wygląd zewnętrzny pobudzający apetyt. Sygnały wizualne poprzez CUN doprowadzają nasz układ trawienny do pełnej gotowości bojowej. Przypuśćmy, że mamy również kłopoty ze wzrokiem. Do akcji przystępuje wówczas język, w którego błonie śluzowej znajdują się specyficzne receptory nerwowe, czyniące go narządem smaku. Sygnały smakowe pokazują systemowi trawiennemu poprzez CUN, ile i jakich soków trawiennych, enzymów, i o jakiej kwasowości lub zasadowości, powinien przygotować.
Przewód pokarmowy osiąga stan gotowości do trawienia lub powstrzymania się od przyjęcia pokarmu. W organizmie, oprócz czynnościowej ochrony przed pokarmem złej jakości, istnieje wielostopniowy system ochronny w postaci zastawek i zwieraczy. Przypomnijmy sobie dziecko, które nie umie jeszcze wyrażać słowami swojej niechęci do jedzenia. Mocno zaciska usta i zęby. Załóżmy, że nadgorliwi rodzice pokonują tę zaporę. Wówczas do walki przystępuje język, który wypycha to, czego dziecko nie chce jeść.
Znaczenie jamy ustnej w procesie trawienia i wydalania toksyn z organizmu
Usta, zęby i język są pierwszą organiczną przesłoną podczas przemieszczania się pożywienia przez drogi pokarmowe.
Jama ustna pełni kilka funkcji przetwarzania dostającego się do niej pokarmu:
O Mechaniczne rozdrabnianie pokarmu za pomocą zębów. W procesie tym bardzo pomaga język, który, mieszając pokarm, przemieszcza go raz w jedną, raz w drugą stronę. Im drobniejszy jest pokarm, tym lepiej przebiega nasycanie go śliną i współdziałanie z nią. Na pewno pamiętacie powiedzonko: „Pięć minut żucia pokarmu przedłuża życie o rok". Q Obróbka chemiczna pokarmu przy pomocy śliny, która zawiera rozkładający polisacharydy enzym amylazę.
W pokarmie zazwyczaj obecne są polisacharydy, czyli cukry złożone, które nie są w stanie przenikać przez śluzówkę i przedostawać się do krwi oraz limfy. Już w jamie ustnej za pomocą zawartej w ślinie amylazy ma miejsce ich rozkład do postaci cukru prostegomaltozy, która w jelicie cienkim jest dalej trawiona. Polisacharydy, które nie uległy rozkładowi do maltozy w jamie ustnej, przechodzą następnie proces fermentacji z powstaniem alkoholu, zatruwającego wątrobę i inne narządy. Właśnie dlatego tak ważne jest, by dokładnie przeżuwać pokarm, zmiękczać go i dobrze przesycać śliną.
Bardzo ważna jest wartość monosacharydów: glukozy, fruktozy i galaktozy obecnych w owocach. Są one w pełni rozkładane przez amylazę zawartą w ślinie. Większość związków będących pochodnymi monosacharydów jest przyswajana przez mózg i rdzeń kręgowy (do 69%).
Dezynfekcja błony śluzowej jamy ustnej i samego pokarmu przez zasadowy lizozym zawarty w ślinie. Lizozym rozpuszcza mikroorganizmy, pasożyty i pierwotniaki pod warunkiem pełnego nasączenia pokarmu śliną do postaci płynnej papki.
W jamie ustnej znajdują się 3 pary dużych gruczołów ślinowych i wiele małych (patrz rys. 1). W ciągu dnia powstaje do 1,5 l śliny. Jeśli człowiek nie przeżuwa pokarmu podczas posiłku, tylko go połyka lub denerwuje się, jedząc, kanały ślinowe kurczą się odruchowo i ślina nie wydziela się w dostatecznej ilości. O Ochrona błony śluzowej jamy ustnej. Ślinianka przyuszna wydziela bogatą w białko mucynę, która nawilża i chroni śluzówkę jamy ustnej i język przed oddziaływaniem kwasów oraz mocnych zasad, dostających się tam w postaci pokarmu. Podczas procesów patologicznych zachodzących w śliniankach przyusznych (świnka, blizny i inne) zmniejsza się wydzielanie białka i zaczyna na tym cierpieć śluzówka jamy ustnej, dziąsła i zęby.
Detoksykacja - usuwanie toksyn z organizmu. Już I.P. Pawłów zwrócił uwagę, że wiele procesów patologicznych i zatrucie organizmu (intoksykację) wywołuje zwiększenie aktywności gruczołów ślinowych. „Fizjologiczna rola tych zjawisk - pisał Pawłów -polega na wydalaniu pewnych substancji wraz ze śliną". @ Udział w przemianie materii. W ślinie człowieka zawarte są enzymy rozkładające węglowodany do postaci glukozy, która już z jamy ustnej wchłania się do krwi. Pod wpływem enzymów śliny zachodzi częściowa przemiana skrobi w glukozę.
Metody oczyszczania i regeneracji organizmu
Spis treści
Spis treści
O autorce niniejszej książki 3
Rozdział 1
INFORMACJE NIEZBĘDNE DO SAMODZIELNEGO PRZEPROWADZENIA OCZYSZCZENIA ORGANIZMU 6
Znaczenie jamy ustnej w procesie trawienia
i wydalania toksyn z organizmu 7
Rola gardła w trawieniu
i ochronie przed infekcją organów wewnętrznych 9
Związek elementów jamy ustnej i gardła
z narządami wewnętrznymi 11
Sposoby oczyszczania jamy ustnej i gardła 15
Przełyk i jego powiązania z narządami 18
Żołądek 20
Jelito cienkie 21
Jelito grube 22
Leczenie jelita grubego
i utrzymywanie jego prawidłowej czynności 27
Prostnica 29
Trzustka 32
Wątroba i jej udział w przemianie materii 33
Źródła przedostawania się
substancji toksycznych do organizmu 37
Mechanizm odkładania zanieczyszczeń w tkankach 38
Stadia zanieczyszczenia organizmu 40
Rozdział 2
WARIANTY OCZYSZCZANIA ORGANIZMU 42
Wariant l
Przygotowanie do oczyszczenia osłabionego organizmu
przy pomocy enterosorbentów 44
Wariant II
Przygotowanie do oczyszczania osłabionego organizmu
za pomocą ryżu 48
Wariant III (profilaktyczny)
Oczyszczanie wątroby 49
Wariant IV (profilaktyczny)
Zalecany przy ostrych i przewlekłych schorzeniach 51
Wariant V
Oczyszczanie limfy 52
Wariant VI
Oczyszczanie limfy i wątroby 53
Wariant VII (leczniczy)
Zalecany przy schorzeniach przewodu pokarmowego 54
Wariant VIII (leczniczy, silnie działający)
Zalecany przy silnym zanieczyszczeniu organizmu 56
Wariant IX (leczniczy, silnie działający)
Ze wzmożonym oczyszczaniem jelita cienkiego 57
Zalecenia uzupełniające do przeprowadzenia
oczyszczającego wariantu IX wg Szankh Prakszalana 61
Wariant X (przyśpieszony)
Zalecany dla osób mających mało czasu 65
Wariant XI
Profilaktyczny schemat oczyszczania dla dzieci 66
Wariant XII
Leczniczy schemat oczyszczania dla dzieci 67
Zalecenia uzupełniające
do prowadzenia drenażu wątroby i dróg żółciowych 69
Rozdział 3
SPECJALNE METODY OCZYSZCZANIA ORGANIZMU 70
Metoda oczyszczania organizmu przy pomocy ryżu 70
Metoda oczyszczania jelit kefirem i sokiem jabłkowym 72
Oczyszczenie limfy 73
Oczyszczenie naczyń krwionośnych 74
Oczyszczenia stawów 76
Oczyszczanie nerek 77
Rozdział 4
REAKCJE ORGANIZMU PODCZAS OCZYSZCZANIA 79
Reakcje, które mogą wystąpić
podczas oczyszczania wątroby 79
Reakcje w procesie głębokiego oczyszczania
narządów i układów 85
Rozdział 5
SPOSÓB ODŻYWIANIA
PODCZAS OCZYSZCZANIA ORGANIZMU 94
Krótko o istocie choroby 94
Podstawowe funkcje
gruczołów wydzielania wewnętrznego 95
Mikroelementy w systemie odżywiania
i zalecenia co do sposobu ich uzupełniania 96
Sposób odżywiania
podczas wychodzeniu z oczyszczania 100
Informacja o produktach odżywczych 103
Ogólne wiadomości o typach odżywiania 111
ZAŁĄCZNIKI 114
1. Technika wykonywania lewatyw oczyszczających 114
2. Reakcje, które mogą zajść przy wykonywaniu lewatyw 118
3. Zestawy ziół do przeprowadzania oczyszczenia 119
4. Odżywianie przy wychodzeniu z oczyszczania 122
5. Zalecany codzienny sposób odżywiania
po oczyszczeniu organizmu 123
ZAKOŃCZENIE 126
Fragmenty listów pacjentów do Olgi Jelisejewej 128
ZAPOWIEDZI KOLEJNYCH KSIĄŻEK, REKLAMY 132