MAM eMOCje. Wielkie sprawy małych ludzi. Opowiadania terapeutyczne. Część 2
zapowiedź
-
Autor: Glinka-Komorowska Karolina
- Wydawca: Demart
- ISBN: 978-83-7912-887-7
- EAN: 9788379128877
- Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
- Seria: MAM eMOCje
- Format: 290x205mm
- Liczba stron: 48
- Rok wydania: 2026
- Wysyłamy w ciągu: po 27.07.2026
-
Brak ocen
-
14,94złCena detaliczna: 24,99 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 16,49 zł
x
To wyjątkowa książka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która w prosty i ciepły sposób pomaga zrozumieć emocje oraz codzienne wyzwania.
Krótkie, angażujące historie pokazują sytuacje bliskie dzieciom – od strachu i niepewności po trudne zmiany w życiu; uczą empatii, budowania relacji i radzenia sobie z uczuciami. Część druga porusza następujące sprawy: strata bliskiej dziecku osoby, konflikt między przyjaciółkami, atypowość, niepełnosprawność, wojna, współpraca między rodzeństwem, ADHD, bezpieczne korzystanie z internetu.
Opowiadania zostały przygotowane z kolorystycznym podziałem na sylaby, dzięki czemu wspierają naukę czytania metodą sylabową. Książka sprawdzi się zarówno do samodzielnego czytania przez dziecko, jak i do wspólnej lektury z dorosłym.
Każdej historii towarzyszą praktyczne wskazówki i bank pomysłów z zadaniami i aktywnościami, które pomagają lepiej zrozumieć emocje oraz zachęcają do rozmowy i refleksji.
To nie tylko książka do czytania, ale także wartościowe narzędzie dla rodziców i nauczycieli pomagające mądrze rozmawiać z dziećmi o ważnych sprawach.