Małżeństwo i rodzina w nauczaniu oraz doświadcz.
-
Autor: Grzegorz Łęcicki
- ISBN: 9788325703271
- EAN: 9788325703271
- Oprawa: oprawa: broszurowa
- Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
- Format: 14x20,5 cm
- Język: polski
- Liczba stron: 390
- Rok wydania: 2011
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
20,14złCena detaliczna: 29,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 20,14 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
w nauczaniu oraz doświadczeniu Koscioła
Współczesne ideologie i światopoglądy antychrześcijańskie atakują tradycyjny model rodziny oraz podważają sens i cel norm moralnych odnoszących się do sfery ludzkiej płciowości i przekazywania życia. Najnowsza praca dr. Grzegorza Łęcickiego stanowi swoistą apologię katolickiej wizji małżeństwa, rodziny i etyki chrześcijańskiej.
Autor (…) przedstawił fundamenty katolickiej doktryny życia małżeńskiego i rodzinnego od przesłania biblijnego po nauczanie ostatnich Papieży – Jana Pawła II oraz Benedykta XVI. Analiza doktryny Kościoła została niezwykle interesująco zaprezentowana na tle historii świata – od starożytności po współczesność. Liczne przykłady doskonale ilustrują zmaganie i troskę Kościoła o realizację chrześcijańskich ideałów małżeństwa i rodziny w poszczególnych epokach. Za najwartościowszą część książki należy uznać szczegółowe przypomnienie nauczania papieża Jana Pawła II na temat małżeństwa, rodziny, wychowania. Popularyzacja myśli Papieża-Polaka (…) stanowi istotne przesłanie omawianego studium.
Jego kolejną zaletą jest interdyscyplinarność, syntetyczne połączenie wiedzy z zakresu kilku dziedzin nauki, a mianowicie teologii, historii, medioznawstwa i kulturoznawstwa. Wielość i aktualność podejmowanych tematów, przedstawianie rozmaitych zagadnień w szerokim kontekście historycznym czynią z omawianej pracy publikację wyjątkową na polskim rynku wydawniczym. Na dodatkowe i szczególne podkreślenie zasługuje jej komunikatywność, przejrzysta konstrukcja jasne sformułowania, wartki język, dobry styl ułatwiający percepcję zagadnień trudnych i kontrowersyjnych.
Ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański