Ta kategoria dedykowana jest współczesnym czytelniczkom literatury kobiecej. Bardzo szeroki wybór romansów, kryminałów, powieści obyczajowe, poruszająca literatura kobieca, erotyki, harlequiny polskich i zagranicznych autorów. Każda lubiąca czytać kobieta znajdzie coś szczególnego dla siebie.
Polecamy literaturę Sergiusza Piaseckiego, Stanisława Srokowskiego, Diany Palmer czy w końcu Blanki Lipińskiej.
Silja z Engebrethem uświadamiają sobie, że mały
Viljar został uprowadzony. Udaje im się dowiedzieć,
że chłopczyk został oddany bogatej parze bezdzietnych
Norwegów. Tymczasem Niels zabiera Henrikke do stolicy,
by przedstawić narzeczoną swoim rodzicom. Państwo
Backe nie kryją oburzenia zerwaniem przez ich syna
zaręczyn z panienką Abelsen i domagają się, by chłopak
porzucił siostrę Silji i ożenił się z Brigitte. Gdy ich prośby
i groźby nie skutkują, ojciec Nielsa oferuje Henrikke
majątek za to, by na zawsze zniknęła z życia jego syna.
W trakcie procesu sąd uznaje, że Samuel Kontz zmarł z powodu
złego stanu zdrowia i uniewinnia Hjordis. Tymczasem w Trysil
Kristin z dziećmi przenosi się na całe lato na pastwisko. W tym
roku towarzyszyć mają im Sigrid z Oddvarem i małą Audine.
Mąż przyjaciółki wciąż nie może bowiem dojść do siebie po pobycie
w obozie. Z kolei Ivar wraz z Olavem ruszają do Oslo, by ostrzec
Astrid, że jej były mąż uciekł z więzienia. Niestety, Haraldowi
udaje się zaskoczyć kobietę w jej mieszkaniu. Znajdująca się
w potrzasku Astrid sięga po broń i z zimną krwią strzela do Olsena.
Nowy, osadzony we współczesnych realiach romans Mii Sheridan, bestsellerowej autorki „New York Timesa”, jest jeszcze bardziej wartki, zmysłowy i szczery niż poprzednie, choć jednocześnie przepojony tym samym emocjonalnym napięciem, do którego przywykli czytelnicy. Zamożna i obracająca się w najlepszym towarzystwie Olivia Barton nigdy by nie przypuszczała, że w trakcie podróży służbowej jej narzeczony zniknie bez śladu. Jest tym bardziej zrozpaczona i zdezorientowana, kiedy wynajęty przez nią prywatny detektyw namierza go na drugim końcu świata, w nadmorskim miasteczku w Kolumbii. Kraj został niedawno dotknięty potężnym trzęsieniem ziemi i śmiercionośnym tsunami, a w efekcie pozbawiony łączności ze światem, co prawie uniemożliwia wszelkie podróże. Olivia mimo to postanawia dotrzeć do Kolumbii i znaleźć odpowiedzi, których tak rozpaczliwie potrzebuje. Musi w tym celu zatrudnić przewodnika – najchętniej uzbrojonego. Pojawia się Thomas, mężczyzna, który woli kryć się w cieniu, otoczony aurą tajemnicy. Obiecuje pomóc Olivii przedostać się w głąb zdewastowanego, opanowanego przez przestępczość kraju. Niebezpieczeństwa nabierają nowego wymiaru, kiedy bohaterowie przekonują się, że muszą też walczyć z wzajemnym rosnącym zainteresowaniem. W południowoamerykańskiej dżungli wszystkie reguły się zmieniają, a Thomas i Olivia stopniowo odkrywają, że czasem to, czego się szuka, i to, co się znajduje, to zupełnie różne rzeczy.
Kolejna opowieść autora "Mikołajka w szkole Dobrej Zmiany". Groteskowo-ironiczna opowieść o naszej rzeczywistości, mieszająca humor z goryczą. Pan Walczyk przybywa do miasta B. Pragnie niewiele. W sumie, żeby ludzie byli szczęśliwi. Spotyka rzeczywistość jakby skądś znaną, przewartościowaną, ekspansywną, groteskową i oporną, wystawiającą wykrzywiony język.
Ale od czego jest muzyka…
Chcieli żyć w strefie wolnej od LGBT, ale los spłatał im figla…
Big Burr to miasteczko, gdzie wszyscy się znają - a przynajmniej tak im się wydaje. Kiedy jednak zdobywa niechlubny tytuł „najbardziej homofobicznej miejscowości w Ameryce”, a przyznająca go organizacja na dwa lata przysyła tam queerową grupę zadaniową do pracy u podstaw i edukowania lokalsów, rezultaty są nie do przewidzenia.
Pogrążona w żałobie po synu Linda przyjmuje aktywistów z otwartymi ramionami, bo tylko oni nie wiedzą o jej bolesnej przeszłości.
Nastoletnia Avery, wściekła, że musiała zostawić Los Angeles, za wszelką cenę stara się nawiązać przyjaźnie w nowym liceum. Tyle że szkolni koledzy szybko odkrywają, że to jej mama kieruje grupą zadaniową.
Gabe, lokalny myśliwy, który mieszka w Big Burr od urodzenia, nagle czuje, że znalazł się na celowniku.
W miarę jak napięcie rośnie, związki się rozpadają, a bolesne prawdy wychodzą na jaw, zarówno starzy, jak i nowi mieszkańcy zaczynają się zastanawiać, czym jest poczucie przynależności. "Pod tęczą" to ciepła, pełna humoru, przejmująca opowieść o zawiłościach ludzkiej psychiki, związkach oraz tolerancji wobec siebie i innych.
Laskey z wdziękiem i wprawą odmalowuje poszczególne postaci, wciąga nas w ich intymne światy, pulsujące światłem i dźwiękiem… Bohaterowie stykają się ze sobą, a spotkania na trwale ich zmieniają. Niektórzy dostrzegą nawet, że mają wiele wspólnego z ludźmi, do których od dawna żywili nienawiść. Dzięki lekkiemu stylowi i głębokim przemyśleniom Laskey humanistyczny morał jest daleki od wyświechtanego dydaktyzmu. Obowiązkowa lektura na nasze czasy.
"The New York Times Book Review"
W swojej niezwykle aktualnej powieści Celia Laskey pokazuje, jak to jest być queer w społeczności, która brutalnie cię odrzuca. W mądrej i świetnie napisanej książce przeplatają się różne narracje – ich wspólnym motywem są tolerancja i próby przezwyciężenia traum i urazów. Znajdziemy w niej miłość i stratę, ból i rozkosz. Laskey jest utalentowaną, mądrą pisarką, która w powieściowym debiucie wnikliwie analizuje kondycję współczesnego człowieka.
Kristen Arnett, autorka bestsellerowej powieści "Mostly Dead Things"
Celia Laskey napisała wspaniałą, ciepłą i śmieszną powieść o podziałach i konfliktach we współczesnym świecie. Choć książka jest bardzo na czasie, autorka nie poświęca miłości i empatii na ołtarzu polityki, nie sieje też defetyzmu. Ci spośród nas, którzy przyjechali do miasta z rodzinnych wsi i małych miasteczek, natychmiast rozpoznają poszczególnych bohaterów, a w ich przeplatających się historiach znajdą tragizm i radość.
Shannon Pufahl, autorka "On Swift Horses"
Wraz z debiutem Celii Laskey na literackiej scenie pojawiła się ogromnie utalentowana, spostrzegawcza, zaangażowana pisarka feministyczna. Głos Laskey jest świeży i oryginalny. Na pewno jeszcze go usłyszymy.
Emily Rapp Black, autorka bestsellerowej książki "The Still Point of the Turning World"
Natychmiast zakochałem się w tej książce. Celia Laskey z humorem i empatią maluje kalejdoskopowy portret małej społeczności na queerowych rozdrożach… Lektura wzrusza i napawa człowieka nadzieją.
Joseph Cassara, autor The "House of Impossible Beauties"
Książka najlepszego sortu - czytelnik jest smutny, że już ją skończył. I nie może się doczekać kolejnych publikacji autorki.
Lori Ostlund, autorka "After the Parade"
Laskey pozwala bohaterom przemówić własnym głosem i każdemu daje przekonujący, lekki styl. "Pod tęczą" to pełna energii, absorbująca proza. Obiecujący debiut autorki, o której jeszcze nieraz usłyszymy.
"Kirkus Reviews"
Celia Laskey publikowała teksty w czasopismach literackich (m.in. "Guernica", "Minnesota Review", "Day One"). Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Nowego Meksyku. Obecnie mieszka w Los Angeles z żoną i psem Whiskey.
Wyjątkowy literacki portret jednego z największych malarzy dwudziestego wieku.Cape Cod, 1950 rok. Dziesięcioletni Michael spędza lato ze swoim rówieśnikiem Richiem i jego rodziną. Kiedy pozostawieni sami sobie chłopcy poznają mieszkające w pobliżu małżeństwo artystów, Jo i Edwarda Hopperów, rodzi się między nimi niezwykła przyjaźń.Ona jest porywcza, obsesyjnie zazdrosna o męża. On, zamknięty w sobie, borykający się z kłopotami zdrowotnymi, sfrustrowany brakiem weny twórczej, zadurza się w pięknej Katherine, ciotce Richiego, której pozostało niewiele życia. To zauroczenie staje się również udziałem Michaela.""Wąski pas lądu"" to przejmująca opowieść o samotności i smutku, a także wizja ""amerykańskiego snu"" w świecie po drugiej wojny światowej. Jest to zarazem literacki portret jednego z największych malarzy dwudziestego wieku i poruszające studium jego małżeństwa.Powieść została uhonorowana w 2020 roku prestiżową Walter Scott Prize.Niezwykły portret Ameryki, którą poznajemy wraz z Edwardem Hopperem oraz jego ekscentryczną żoną Josephine Nivison, cofając się w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku. Od drugiej wojny minęło niewiele czasu i jej skutki są wciąż odczuwalne. Dwaj dziesięcioletni chłopcy, Niemiec i Amerykanin, mierzą się z bolesnymi stratami. Żona Hoppera tymczasem stawia ważkie pytania, na które malarz szuka odpowiedzi w swoich pracach. W tym jakże wyraziście odmalowanym przez Christine Dwyer Hickey świecie zdarzają się drobne akty łaski i nadziei. Błyskotliwa, urzekając, przejmująca powieść.Collum McCann, autor ""Niech zawiruje świat""Christine Dwyer Hickey (ur. 1960) to irlandzka powieściopisarka i autorka wielu opowiadań. Jej bestseller ""Pleciuga"" (""Tatty""), uznany za jedną z pięćdziesięciu najlepszych Irlandzkich Książek Dekady, był nominowany do Orange Prize, a także do Hughes & Hughes Irish Novel of the Year Award, podobnie jak jej powieść ""The Dancer"", ""Last Train from Liguria"" była nominowana do Prix Europen de Littrature, natomiast ""Cold Eye of Heaven"" otrzymała tytuł Irlandzkiej Książki Roku 2012.
Mroczny początek rodzinnych sekretów Olivia Winfield nie może uwierzyć swojemu szczęściu, gdy po krótkiej znajomości przystojny Malcolm Foxworth prosi ją o rękę. Jednak romantyczne marzenia młodej żony wkrótce legną w gruzach. Mąż okazuje się aroganckim, bezwzględnym despotą, a od Olivii oczekuje przede wszystkim urodzenia dzieci i sprawnego zarządzania ponurym Foxworth Hall. Sytuacja pogarsza się jeszcze, gdy do domu wraca z kilkuletniej podróży ojciec Malcolma z młodziutką i piękną żoną Alicją.""Ogród cieni"" to piąty tom sagi rodziny Dollangangerów, najsłynniejszej serii w dorobku amerykańskiej pisarki Virginii C. Andrews. Jej książki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, sprzedały się na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy.
Czy można uwierzyć w niemożliwe?Mówi się, że ci, których kochamy, zostają z nami na zawsze. Cóż, mogę potwierdzić, że to absolutna prawda. Chociaż pewnie nie takiej prawdy spodziewają się niektórzy.Moja mama zmarła, kiedy byłam ośmiolatką, ale teraz znowu mogę ją widywać.Zapytacie jakim cudem? Pewnie pomyślicie, że zupełnie postradałam zmysły.A jednak pozwólcie, że wam coś wyjaśnięFaye wie, że jest prawdziwą szczęściarą: ma dwie świetne córki, kochającego męża i oddanych przyjaciół. Brakuje jej tylko matki, Jeanie, która zmarła, kiedy Faye miała zaledwie osiem lat. Tęsknota za matką doskwiera Faye coraz bardziej w miarę, jak rosną jej własne dzieci. Choć żal po bolesnej stracie nigdy jej nie opuszcza, nauczyła się z nim żyć.Jednak nagle Faye trafia w sam środek swojego dzieciństwa. Oto świat cofnął się w czasie - są lata siedemdziesiąte i Faye znów może być ze swoją mamą.Tylko co teraz? A raczej co potem? Czy można oderwać się od wspaniałej przeszłości?Czy Faye będzie musiała wybierać pomiędzy światami? Jeśli dokonanie wyboru ma oznaczać ostateczne rozstanie z matką, Faye zrobi wszystko, żeby go uniknąć.Cudownie nostalgiczna i niewiarygodnie wzruszająca powieść o matkach i córkach, czasie i nadziei, oraz o tym jak, kiedy i czemu należy zostawić przeszłość za sobą i żyć teraźniejszością.Helen Fischer spędziła dzieciństwo w Stanach Zjednoczonych, ale dorastała już w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Suffolk, gdzie dziś mieszka z dwojgiem dzieci. Studiowała między innymi psychologię na londyńskim Uniwersytecie Westminster. W tej chwili zajmuje się wyłącznie pisaniem książek. ""Cała wstecz"" to jej powieściowy debiut.
Nowa ręka przejmuje Pałac w Moczarowiskach. Nika, która znalazła się tam przez zwykły przypadek - jak się okazuje, w najwłaściwszym momencie - zostaje spadkobierczynią moczarowickich włości. Wydziedziczony wnuk poprzedniego właściciela, Władysław Moczarowski, nie może się z tym pogodzić i postanawia walczyć o rodzinną schedę. Ponieważ niedoszły spadkobierca wygląda jak ucieleśnienie kobiecych marzeń, Nika, ku rozpaczy swoich bliskich, poddaje się jego urokowi. Szczególnie boleje nad tym Paweł, wierny przyjaciel, który kocha się w niej od dzieciństwa. Niestety, dla dziewczyny jest tylko przyszywanym bratem.Leokadia mobilizuje siły i wzywa na pomoc zaufanych znajomych, knując, jak to ona, misterną intrygę.Do Pałacu przybywa tymczasem Elwira, przyjaciółka Niki ze studiów, oraz Teofil, tajemniczy nieznajomy, spotkany przypadkiem przez właścicielkę Pałacu.Co połączy starych mieszkańców z przybyszami? Czy wnukowi hrabiego uda się przeprowadzić makiaweliczny plan? A może Nika zdoła na tyle wpłynąć na Władysława, że ten zmieni swoje zamiary? Nie chciała tej miłości, ale skoro sama przyszłaMaria Ulatowska (cykl o Sosnówce, ""Domek nad morzem"", ""Kamienica przy Kruczej"", ""Całkiem nowe życie"" i kilka innych powieści) oraz Jacek Skowroński (""Był sobie złodziej"", ""Mucha"", ""Zabić, zniknąć, zapomnieć""), laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne, w 2014 roku połączyli siły, tworząc autorski duet.Dotychczas wydali wspólnie jedenaście książek.Prywatnie, poza pisaniem, najbardziej lubią podróże po świecie, zwiedzili już cztery kontynenty i zamierzają to robić dalej.
Demian is a coming-of-age story that follows a young boy's maturation as he grapples with good and evil, lightness and darkness, and forges alternatives to the ever-present corruption and suffering that he sees all around him. Crucial to this development are his relationships with a series of older mentors, of who the titular Demian is the most charismatic, otherworldly and ultimately influential.
Many have noted the influence of Jungian psychology upon this novel and it is fascinating to see Herman Hesse's interests in the self, existence and free will play out through through the lens of early twentieth-century Europe; Christian imagery and themes are ever-present, as is the shadow of the First World War.
A searing account of George Orwell's observations of working-class life in the bleak industrial heartlands of Yorkshire and Lancashire in the 1930s, The Road to Wigan Pier is a brilliant and bitter polemic that has lost none of its political impact over time. His graphically unforgettable descriptions of social injustice, cramped slum housing, dangerous mining conditions, squalor, hunger and growing unemployment are written with unblinking honesty, fury and great humanity. It crystallized the ideas that would be found in Orwell's later works and novels, and remains a powerful portrait of poverty, injustice and class divisions in Britain.
Published with an introduction by Richard Hoggart in Penguin Modern Classics.
'It is easy to see why the book created and still creates so sharp an impact ... exceptional immediacy, freshness and vigour, opinionated and bold ... Above all, it is a study of poverty and, behind that, of the strength of class-divisions'
Richard Hoggart
'There is only one book to a man' Steinbeck wrote of East of Eden. Set in the rich farmland of the Salinas Valley, California, this powerful, often brutal novel, follows the interwined destinies of two families - the Trasks and the Hamiltons - whose generations hopelessly re-enact the fall of Adam and Eve and the poisonous rivalry of Cain and Abel. Here Steinbeck created some of his most memorable characters and explored his most enduring themes: the mystery of indentity; the inexplicability of love, and the murderous consequences of love's absence.
As influential and revelatory in its day as Fifty Shades of Grey is now, Anaïs Nin's Delta of Venus is a groundbreaking anthology of erotic short stories, published in Penguin Modern Classics
In Delta of Venus Anaïs Nin conjures up a glittering cascade of sexual encounters. Creating her own 'language of the senses', she explores an area that was previously the domain of male writers and brings to it her own unique perceptions. Her vibrant and impassioned prose evokes the essence of female sexuality in a world where only love has meaning.
This edition includes a preface adapted from Anaïs Nin's diary that establishes a context for the work's gestation, and a postscript to her diary entries in which she explains her desire to use 'women's language, seeing sexual experience from a woman's point of view'.
Anaïs Nin (1903-1977), born in Paris, was the daughter of a Franco-Danish singer and a Cuban pianist. Her first book - a defence of D. H. Lawrence - was published in the 1930s. Her prose poem, House of Incest (1936) was followed by the collection of three novellas, collected as Winter of Artifice (1939). In the 1940s she began to write erotica for an anonymous client, and these pieces are collected in Delta of Venus and Little Birds (both published posthumously). During her later years Anaïs Nin lectured frequently at universities throughout the USA, in 1974 and was elected to the United States National Institute of Arts and Letters.
If you enjoyed Delta of Venus, you might like Stephen Vizinczey's In Praise of Older Women, also available in Penguin Modern Classics.
'Anaïs Nin excites male readers and incites female readers ... and she comes against life with a vital artistry and boldness'
The New York Times Book Review
Brideshead Revisited is Evelyn Waugh's stunning novel of duty and desire set amongst the decadent, faded glory of the English aristocracy in the run-up to the Second World War.
The most nostalgic and reflective of Evelyn Waugh's novels, Brideshead Revisited looks back to the golden age before the Second World War. It tells the story of Charles Ryder's infatuation with the Marchmains and the rapidly disappearing world of privilege they inhabit. Enchanted first by Sebastian Flyte at Oxford, then by his doomed Catholic family, in particular his remote sister, Julia, Charles comes finally to recognise his spiritual and social distance from them.
James Joyce's Dubliners is an enthralling collection of modernist short stories which create a vivid picture of the day-to-day experience of Dublin life. This Penguin Classics edition includes notes and an introduction by Terence Brown.
Joyce's first major work, written when he was only twenty-five, brought his city to the world for the first time. His stories are rooted in the rich detail of Dublin life, portraying ordinary, often defeated lives with unflinching realism. From 'The Sisters', a vivid portrait of childhood faith and guilt, to 'Araby', a timeless evocation of the inexplicable yearnings of adolescence, to 'The Dead', in which Gabriel Conroy is gradually brought to a painful epiphany regarding the nature of his existence, Joyce draws a realistic and memorable cast of Dubliners together in an powerful exploration of overarching themes. Writing of social decline, sexual desire and exploitation, corruption and personal failure, he creates a brilliantly compelling, unique vision of the world and of human experience.
Clear, bright, burnished ... the moods that it expresses are a true kind of poetry' The New York Times
Tracing the lives of a group of friends, The Waves follows their development from childhood to middle age. While social events, individual achievements and disappointments form its narrative, the novel is most remarkable for the rich poetic language that expresses the inner life of its characters: their aspirations, their triumphs and regrets, their awareness of unity and isolation, and their questioning of the meaning of life itself. Perhaps more than any of Woolf's novels, The Waves conveys the endless complexities of human experience.
Edited with an Introduction and Notes by Kate Flint
'One of the greatest elegies in the English language, a book which transcends time' Margaret Drabble
To the Lighthouse is at once a vivid impressionistic depiction of a family, the Ramseys, whose annual summer holiday in Scotland falls under the shadow of war, and a meditation on marriage, on parenthood and childhood, on grief, tyranny and bitterness. The novel's use of stream of consciousness, reminiscence and shifting perspectives gives it an intimate, poetic essence, and at the time of publication in 1927 it represented an utter rejection of all that had gone before.
'This century's most compelling theorist of racism and colonialism' Angela Davis
'Fanon is our contemporary ... In clear language, in words that can only have been written in the cool heat of rage, Fanon showed us the internal theatre of racism' Deborah Levy
Frantz Fanon's urgent, dynamic critique of the effects of racism on the psyche is a landmark study of the black experience in a white world. Drawing on his own life and his work as a psychoanalyst to explore how colonialism's subjects internalize its prejudices, eventually emulating the 'white masks' of their oppressors, it established Fanon as a revolutionary anti-colonialist thinker.
'So hard to put down ... a brilliant, vivid and hurt mind, walking the thin line that separates effective outrage from despair' The New York Times Book Review
Rachel Carson's Silent Spring alerted a large audience to the environmental and human dangers of indiscriminate use of pesticides, spurring revolutionary changes in the laws affecting our air, land, and water. This Penguin Modern Classics edition includes an introduction by Lord Shackleton, a preface by World Wildlife Fund founder Julian Huxley, and an afterword by Carson's biographer Linda Lear.
Now recognized as one of the most influential books of the twentieth century, Silent Spring exposed the destruction of wildlife through the widespread use of pesticides. Despite condemnation in the press and heavy-handed attempts by the chemical industry to ban the book, Rachel Carson succeeded in creating a new public awareness of the environment which led to changes in government and inspired the ecological movement. It is thanks to this book, and the help of many environmentalists, that harmful pesticides such as DDT were banned from use in the US and countries around the world.
Rachel Carson (1907-64) wanted to be a writer for as long as she could remember. Her first book, Under the Sea Wind, appeared in 1941. Silent Spring, which alerted the world to the dangers of the misuse of pesticides, was published in 1962. Carson's articles on natural history appeared in the Atlantic Monthly, the New Yorker, Reader's Digest and Holiday. An ardent ecologist and preservationist, Carson warned against the dumping of atomic waste at sea and predicted global warming.
'I've done my damndest to rip a reader's nerves to rags, I don't want him satisfied.'
Shocking and controversial when it was first published, The Grapes of Wrath is Steinbeck's Pultizer Prize-winning epic of the Joad family, forced to travel west from Dust Bowl era Oklahoma in search of the promised land of California. Their story is one of false hopes, thwarted desires and powerlessness, yet out of their struggle Steinbeck created a drama that is both intensely human and majestic in its scale and moral vision.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?