Kto wymyślił wakacje?
-
Autor: Sowula Katarzyna Gębal Joanna
- ISBN: 9788310134301
- EAN: 9788310134301
- Oprawa: oprawa: twarda
- Wydawca: Nasza Księgarnia
- Format: 19,5x25,4 cm
- Język: polski
- Liczba stron: 128
- Rok wydania: 2019
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
21,94złCena detaliczna: 39,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 21,94 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Kto wymyślił wakacje? Jak podróżuje się jachtostopem? Czy hippika to jazda na hipopotamach? Czy woda w jeziorze może się gotować, a plaża świecić na niebiesko? Czy półkolonie to pół kolonii? Gdzie powstał Rezerwat Dzikich Dzieci? Czy miasto bywa planszą do gry? Czym jeździ się po welodromie? Czym latem odżywia się mól książkowy? Jak stworzyć własny spacerownik i jakie pamiątki można przywieźć z wakacji? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań z niezwykłej książki o wakacjach wypełnionej ciekawostkami, inspiracjami do rozmów i pomysłami na to, co można robić w wolnym czasie (nie tylko w wakacje!).
Katarzyna Sowula urodziła się w 1977 roku w Tuchowie. Opublikowała dwie książki dla dorosłych („Fototerapia”, Czarne 2004, „Zero osiemset”, Czarne 2007), zanim odkryła, że pisanie dla dzieci również sprawia jej wielką fraj¬dę. „Dzień Cukierka bez Papierka, czyli Ekozosia sprząta świat” (Wydawnictwo Dwie Siostry 2011) był jej pierwszą książką dla najmłodszych; później przez kilka lat współpracowała z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”. Dla Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” napisała książkę „Jak dzieci zmieniają świat? Ciekawostki i za¬dania”. Mieszka w Warszawie.
Joanna Gębal zajmuje się ilustracją prasową i książkową oraz grafiką użytkową. Ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w licznych zbiorowych wystawach ilustracji i grafiki, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Milwaukee, Kijowie, Rydze. Współpracowała z Muzeum Warszawskiej Pragi, Instytutem Adama Mickiewicza, Fundacją Medicover, magazynami „Zwykłe Życie”, „Newsweek Psychologia”, „Kukbuk”, „Zwierciadło”, „Wysokie Obcasy”, „Ryms”, „Gazetą Wyborczą” czy „Boston Globe Magazine”.