Kompendium z anatomii prawidłowej człowieka Tom 1
- ISBN: 9788378460459
- EAN: 9788378460459
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Medpharm
- Format: 14.5x21.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 148
- Rok wydania: 2014
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
31,83złCena detaliczna: 35,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 31,83 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Kompendium i zeszyt ćwiczeń z anatomii prawidłowej człowieka uwzględniają najnowsze badania naukowe w tej dziedzinie.
Walorem podręcznika są szeroko pojęte zagadnienia i terminy z zakresu anatomii klinicznej i kliniki, co znacznie ułatwia ogólne zrozumienie przedmiotu.
Niewątpliwą nowością jest zastosowanie najbardziej aktualnego mianownictwa anatomicznego w wersji łacińskiej, polskiej, ale również- po raz pierwszy w polskim podręczniku- angielskiej.
Podręcznik w całości wyczerpuje materiał wymagany od studentów medycyny, zarówno kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego. Jest również zdecydowanie przydatny ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, studentom pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki i zdrowia publicznego.
Idealnie sprawdza się jako repetytorium z anatomii człowieka w praktyce lekarskiej przed Lekarskim Egzaminem Państwowym.
Publikacja składa się z 3 zestawów Kompendium + zeszyt ćwiczeń (tom I, II, III) - łącznie 6 publikacji.
Tom I (kompendium + ćwiczenia) zawiera zagadnienia dotyczące osteologii i syndesmologii. Jest to część wprowadzająca studentów w świat wiedzy anatomicznej, dzięki której mogą zapoznać się z podstawową terminologią medyczną w różnych językach- łacińskim, polskim i angielskim.
Dzięki dokładnym rycinom, można dostrzec każdy szczegół uwidoczniony na szkielecie.
Tom II (kompendium + ćwiczenia) obejmuje części miękkie ciała w ujęciu topograficznym . Dokładnie przedstawione są mięśnie, naczynia, nerwy i narządy trzewne głowy i szyi. Precyzyjnie pokazana jest również zawartość jamy klatki piersiowej i jamy brzusznej.
Tom III (kompendium + ćwiczenia) skupia się przede wszystkim na neuroanatomii, którą powszechnie uważa się za jedną z najsłabiej poznanych gałęzi anatomii, zatem kompendium to jest źródłem informacji, które są niezwykle trudne do zdobycia.