Kompendium leczenia bólu
- ISBN: 9788367696012
- EAN: 9788367696012
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Medical Education
- Format: 239x166 mm
- Język: polski
- Liczba stron: 756
- Rok wydania: 2024
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
81,92złCena detaliczna: 119,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 81,92 zł
x
W części pierwszej przedstawiona została skondensowana wiedza na temat mechanizmów powstawania bólu.
Część druga zawiera szczegółowe informacje na temat jego farmakoterapii z podziałem w poszczególnych rozdziałach na leki nieopioidowe, leki opioidowe z uwzględnieniem rekomendacji polskich do stosowania ich w przewlekłym bólu pochodzenia nienowotworowego, koanalgetyki i bezpieczeństwo farmakoterapii.
W części trzeciej opisano najczęściej występujące zespoły bólowe zgodnie z prostym schematem: patomechanizm, objawy, różnicowanie i leczenie według zasad medycyny opartej na faktach. Rozszerzyliśmy ją o nowe ważne tematy, nieporuszane w poprzednim wydaniu kompendium, takie jak: ból w osteoporozie, zespoły bólowe w miednicy mniejszej i bóle krocza u mężczyzn, zespoły bólu funkcjonalnego (zespół jelita drażliwego i fibromialgia), rozpoznawane rzadko, choć w rzeczywistości nierzadko występujące zespoły bólowe (zespół piekących ust, zespół niespokojnych nóg i ból odbytu) oraz leczenie bólu na oddziale intensywnej terapii. W obecnym wydaniu znacznie szerzej omówiono zagadnienia dotyczące bólu neuropatycznego z podziałem na ból neuropatyczny ośrodkowy i obwodowy oraz (w osobnych rozdziałach) zagadnienia dotyczące bólu poudarowego, rdzeniowego, bólu w stwardnieniu rozsianym i chorobie Parkinsona, cukrzycy, po półpaścu oraz w zakażeniu HIV, bólu neuropatycznego u chorego na nowotwór, bólu po amputacji i zabiegach chirurgicznych (przetrwały ból pooperacyjny) oraz zespół wieloobjawowego bólu miejscowego.
Część trzecią kończą zagadnienia dotyczące specyfiki leczenia bólu u dzieci oraz u chorych w wieku podeszłym.
Część czwarta książki, poświęcona metodom niefarmakologicznym, poza opisem interwencyjnych metod leczenia bólu została uzupełniona o rozważania na temat metod fizykalnych i neuromodulacji.
Część piąta dotyczy rejestracji leków przeciwbólowych w grupie dzieci. Zestawienie zostało zaktualizowane.