Tętniąca życiem dzielnica Gokurakugai skrywa wiele mrocznych tajemnic – ludzie znikają bez śladu, a od niedawna w przypadkowych miejscach pojawiają się zmasakrowane zwłoki zwierząt... Na szczęście to właśnie tu działa niezwykła agencja prowadzona przez Tao i Almę, którzy zawodowo zajmują się rozwiązywaniem nadnaturalnych zagadek. Pewnego dnia na progu ich biura zjawia się chłopiec szukający zaginionego przyjaciela. Czy pożałuje swojej decyzji, kiedy okaże się, że ludzie, których zatrudnił, skrywają sekret równie potworny jak cała dzielnica?
Naoto Hachiouji to nieśmiały chłopak, którego mało co przeraża tak, jak wredne dziewczyny. Nic więc dziwnego, że jego największym szkolnym koszmarem zostaje Nagatoro – koleżanka z niższego roku, która obrała go sobie za cel, regularnie serwując mu atrakcje z pogranicza wojskowej fali i końskich zalotów. Choć wydawać by się mogło, że szkolne życie chłopaka na zawsze pozostanie pasmem nieszczęść, nieoczekiwanie relacja tych dwojga zaczyna zmierzać w niespodziewanym kierunku…
Rudo żyje w slumsach na obrzeżach metropolii, której granice wyznacza Otchłań – bezdenne wysypisko, a zarazem miejsce egzekucji. Pewnego dnia chłopak zostaje oskarżony i skazany za zbrodnię, której nie popełnił, a w konsekwencji – strącony do Otchłani. Cudem udaje mu się jednak przeżyć upadek. Uratowany przez tajemniczego mężczyznę imieniem Enjin , Rudo odkrywa w sobie niezwykłą zdolność dawania przedmiotom życia i wydobywania z nich mocy. Uzbrojony w nową siłę postanawia nie tylko zemścić się za niesprawiedliwość, jaka go dotknęła, ale też zmienić cały ten przeklęty świat!
Psychodeliczny horror, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje. Mroczny, wciągający, nieprzewidywalny.
Nie morduj miejscowych. To kardynalna zasada sympatycznej niedźwiedzicy i małomiasteczkowej seryjnej morderczyni Samanthy Strong. Bo przecież w wielkim mieście po drugiej stronie lasu są tysiące potencjalnych ofiar, a kiedy ciężko pracujesz, by zapewnić sobie wygodne życie i dobrze prosperujący interes w takiej społeczności jak Woodbrook – pośród przyjaznych zwierząt, zapachu cedrów i świeżych szarlotek – ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest zakłócenie tego spokoju.
Joker. Operacja specjalna. Tom 3
Joker, mały Bruce i Harley Quinn są teraz prawdziwą rodziną... Czas pędzi nieubłaganie i chłopiec przygotowuje się do uroczystości zakończenia przedszkola, ale czy jest również na dobrej drodze do zostania Batmanem? Czy Joker jest gotowy, by pozwolić mu rozwinąć skrzydła i opuścić rodzinne gniazdko? Jedno jest pewne, poleje się mnóstwo… łez.
Ostatni tom mangi „Joker. Operacja specjalna” stworzyli Satoshi Miyagawa („Space Battleship Tiramisu”) i Keisuke Gotou.
Wojny i smoki. Dywizjon Lafayette'a. Tom 2
Drugi tom serii przygodowej rozgrywającej się w rzeczywistości alternatywnej, w której smoki są wykorzystywane przez ludzi do walki. Trwa pierwsza wojna światowa. Francuzi cofają się pod naporem sił niemieckich dysponujących wieloma zionącymi ogniem gadami, z których najstraszniejszy jest olbrzymi Schwartzlord. Amerykanin Frank od dzieciństwa planuje zemstę na smokach za to, co jeden z nich zrobił jego rodzinie, dlatego zostaje pilotem wojskowym i udaje się na front we Francji, gdzie wstępuje do międzynarodowego Dywizjonu Lafayette’a. Popędliwy młodzieniec łatwo zniechęca do siebie kolegów i dowódców, ale być może właśnie w jego szaleństwie jest metoda na pokonanie niemieckich jaszczurów i odwrócenie losów wojny?
Scenarzystą „Wojen i smoków” jest Nicolas Jarry, który napisał teksty do wielu serii fantasy i opartych na dawnych mitach, takich jak „Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis” czy „Les Chroniques de Magon”. Jest także jednym z dwóch głównych twórców uniwersum Akwilonu („Krasnoludy”, „Elfy”, „Orki i gobliny”, „Magowie”). Rysunki do drugiego tomu cyklu są dziełem dwojga włoskich autorów, Lucia Leoniego i Emanueli Negrin, którzy od dawna pracują razem, ilustrując komiksy o bohaterach z Kaczogrodu, fantastyczną historię dla dzieci „Kaleïdos”, serię fantasy „Mo”, jak i poszczególne tomy różnych opowieści fantastycznych czy historycznych (np. „Maîtres Assassins”, „Medicis”).
Mija trzydzieści lat, odkąd na świecie pojawiły się śmiertelnie niebezpieczne istoty nazywane bogami. Opanowane przez nie tereny zostały odseparowane jako strefy zagrożenia, zaś wstęp do nich – surowo zakazany. Mimo to nastoletnia Waka decyduje się przekroczyć granicę tokijskiego dystryktu w poszukiwaniu zaginionej przyjaciółki. Wkrótce okazuje się, że w dziewczynie drzemie coś niezwykłego... Czy to klucz do zniszczenia świata? A może... broń zdolna go uratować?
Superman. W łańcuchach. Tom 2
Człowiek ze Stali stawia czoła niespotykanemu dotąd zagrożeniu w postaci obdarzonego mocami więźnia uwolnionego z podziemi Supercorpu! Dlaczego Lex Luthor pozbawił wolności tego tajemniczego przeciwnika? I czy superzbroja wystarczy, by Superman zyskał przewagę w tym starciu? Ponadto na horyzoncie pojawia się nowe niebezpieczeństwo pod postacią odmienionego Brainiaca, Brygady Odwetowej, a także matki i... córki Lexa Luthora!
Za kolejny rozdział przygód Supermana odpowiadają scenarzysta Joshua Williamson („Batman and Robin”) oraz artyści Bruno Redondo (zdobywca Nagrody Eisnera za „Nightwinga”), Gleb Melinikov („Batman/Superman”) i David Baldeón („Power Girl”)! Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Superman” #6–12.
KIM TAK NAPRAWDĘ JEST ELON MUSK?Od dzieciństwa w Republice Południowej Afryki po przybycie do Stanów Zjednoczonych, od stworzenia Zip2 po narodziny PayPala, od kreacji SpaceX po projekty Tesli i przejęcie Twittera - sukcesy i osobowość Elona Muska nikogo nie pozostawiają obojętnym.Darryl Cunningham, autor powieści graficznej "Putin's Russia: The Rise of a Dictator", przeprowadził drobiazgową analizę, badając życie osobiste i spektakularną drogę zawodową jednego z najbogatszych i najpotężniejszych ludzi na świecie.Bezstronna i krytyczna biografia przedstawiona w formie komiksowej opowieści.
Magda to młoda polska nauczycielka, która lubi trzymać się zasad. Jest opiekuńcza i odpowiedzialna, ułożyła sobie życie. Ale zachodzi w niechcianą ciążę. W konserwatywnej, religijnej Polsce aborcja jest nielegalna. Tabu jest tak wielkie, że o aborcji nie można rozmawiać nawet z przyjaciółmi i rodziną. Magda musi zmierzyć się z tym sama. Zmaga się z poczuciem winy i wieloma dziwacznymi rozwiązaniami, które podpowiada internet. A zegar nieubłaganie tyka Mocna, poruszająca historia, do tego opowiedziana z czułością i empatią w przepięknej oprawie graficznej. Lektura obowiązkowa, nie tylko dla kobiet. Anna Krztoń, Weź się w garść, Życie i wczasy Do czego prowadzą dekady kryminalizacji aborcji? Magda nie tylko nie może bezpiecznie usunąć ciąży jest przekonana, że sama myśl o zabiegu czyni z niej złą osobę. Zamknięte w takim wstydzie, jesteśmy bezsilne wobec przemocy państwa. Olga Wróbel, Kurzojady Wyjście to tragiczna, a jednocześnie zabawna i ważna historia o tym, co czuje osoba, której ciało niespodziewanie staje się deklaracją polityczną. B. Carrot nie opowiada jej w stylu propagandowych ulotek, lecz ze wszystkimi niuansami i wyczuciem. A także wielką czułością wobec małych ludzkich niedoskonałości. Judith Vanistendael, Dziewczyna i Murzyn, Kiedy David stracił głos
Tak więc poprzednim razem Bhiszma, leżąc na łożu ze strzał, przerwał swoją opowieść w momencie, w którym bramin-zabójca Paraśurama, sprowokowany przez księżniczkę Ambę, wyzwał go, swojego ulubionego ucznia, do walki.
Obaj byli uważani w tamtym czasie za najlepszych wojowników w Indiach, a niektórzy twierdzą, że i na całym świecie.
Czy Amba będzie w stanie pomścić zniewagę Bhiszmy rękoma Paraśuramy?
Ponadto potężny Bhiszma opowie nam niesamowitą historię swoich narodzin i młodości, których przyczyna leży poza naszym światem.
Bogowie, podobnie jak ludzie, są pełni namiętności, jednak ich moc jest znacznie większa, dlatego namiętności te przybierają prawdziwie uniwersalne rozmiary!
Oddajemy w Wasze ręce drugą księgę Klątwy Amby, w której kontynuujemy snucie opowieści z Mahabharaty.
Uciekały od tego latami. Biegły i gubiły wspomnienia. Zacierały ślady krwi Zagłuszały odgłosy pękających stawów i gruchotanych kości. Milczały. Póki nie odezwała się ona
Ale w tamtych czasach na tym właśnie polegało szczęście można było żyć, nie tłumacząc sobie tego. Życie było takie, jakie było, takie, jakie zawsze było, i chciałem, żeby tak zostało. W Bużumburze, stolicy Burundi, jest rok 1994. Dziesięcioletni Gaby i jego siostrzyczka Ana wiodą beztroskie dzieciństwo z ojcem, Europejczykiem, Francuzem z Jury i afrykańską matką, Rwandyjką, należącą do grupy etnicznej Tutsich. Niewinność nie chroni jednak przed przemocą, która nagle rozpala świat wokół nich. W ich rodzinnym mikroświecie dochodzi do rozstania rodziców. Na zewnątrz szerzy się nienawiść na tle rasowym. Niedaleko, po drugiej stronie granicy, w Rwandzie, za sprawą ekstremistycznych władz Hutu, w ciągu trzech miesięcy miejscowa ludność dokonuje rzezi miliona Tutsich, swoich sąsiadów.. Fala uderzeniowa tego ludobójstwa dociera do Bużumbury. Wojna przestaje być zabawą małych chłopców. Śmierć przechadza się pośród domów i wszyscy pragną jedynie przeżyć. Gabyego dręczy jeszcze jedno co się stało w tym morderczym chaosie z jego matką? Wydana w 2016 roku powieść Tęsknota Gala Faye, uhonorowana nagrodą Goncourt des Lycens (dla książki z finałowej selekcji Goncourtów wybranej przez francuskich licealistów) oraz nagrodą Lista Goncourtów: Polski Wybór, inspirowana jest przeżyciami autora i opowiada o ludobójstwie w Rwandzie oczami dziecka. Przy udziale tego pisarza-rapera pochodzenia francusko-rwandyjskiego Marzena Sowa, autorka scenariusza, i Sylvain Savoia, twórca rysunków, przełożyli tę wspaniałą powieść o dorastaniu na język komiksu. Historia ta z humorem i wielką wrażliwością przygląda się kwestii tożsamości, ale też utraconego dzieciństwa. Co zostaje z naszych marzeń, kiedy raj zamienia się w piekło?
Wędrowny kozak i filozof Ignacy Rybokoń, zatrzymał się w cichym i spokojnym Wczorajszym Chutorze. Jednak wioska, otoczona tajemnicą i czarami, wcale nie okazała się tak spokojna, jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka. Wdówka to nowa seria Igora Barańko, autora Maksyma Osy, Mahabharaty i Dżihadu. To kozacki thriller mistyczny i erotyczny, lekko zakręcony, z mnóstwem szalonych bójek i zostającym w pamięci poczuciem humoru.
Prawdziwa historia rysownika i redaktora najpopularniejszej gazety satyrycznej w kraju, walczącego z autorytarnym reżimem tureckim.
Daleki od bycia aktywistą czy intelektualistą Ersin Karabulut jest przede wszystkim karykaturzystą, którego motywacją jest pasja tworzenia. Ze swoimi kompleksami i wątpliwościami, pragnie robić tylko to, co kocha: rysować. Wraz z przyjaciółmi zakłada więc Uykusuz satyryczne czasopismo, które natychmiast odnosi sukces, zwłaszcza wśród młodych. Jednakże w pełnej przemian Turcji, realia polityczne zaczynają wywracać jego codzienne życie do góry nogami.
Poprzez zabawne, wzruszające, a czasem bolesne momenty, książka ta pozwala nam zanurzyć się w codziennym życiu twórcy, którego wbrew sobie unoszą zawirowania swoich czasów w kraju, w którym społeczeństwo staje się coraz bardziej konserwatywne, a prawa są ograniczane.
Pierwszy tom serii nominowany był do Nagrody Kapuścińskiego w 2024 roku.
W Synu króla Stanislas Mouss postanawia opowiedzieć nam historię potomka, syna króla z Długiego żywota. W opowieści objawia się nowy bohater, rozgrywa się nowe przeznaczenie, a linie, styl Stanislasa Mouss'a, uwydatnia się, wzmacnia, rzuca się wyraźnie w oczy.
Dokładnie rok trzeba było czekać na szóstą część serii "Dziadostwo". Warto jednak było, bo nowy tom wprawdzie nie doprowadza dotychczasowych wątków do punktu kulminacyjnego, ale za to dokłada nowe pytania i wątpliwości. Randka w mieszkaniu, gdy ojciec wyjechał na ryby? Kuzyn antyszczepionkowiec zakłada własną domową radiostację? Picie piwa na ławce to przeżytek, więc warto w tym celu wejść na dach nieczynnej hali kolejowej? Jeśli czujesz, że powyższe klimaty z Tobą rezonują, nie przegap najnowszej majowej premiery spod szyldu "Dziadostwo"!
Pan Cyprian to mężczyzna w stosownym wieku, który przeszedł już smugę cienia; mieszka w dużym mieście na 44 piętrze („dokładnie pośrodku drogi między ziemią a niebem”) bloku z wielkiej płyty; jest samotnikiem, ale ma wiernego przyjaciela – psa o imieniu Pedro.
52 przypadki Pana Cypriana to szczególnie ambitna próba połączenia obrazu i litery, której śmiałość i subtelność znać już w tytule. Słychać tu aluzję zarówno do Przypadków Robinsona Crusoe, jak też do prozy, której bohaterem jest Pan Palomar (arcydzieło Italo Calvino), a wreszcie do poezji sygnowanej mianem Pana Cogito. Podobnych aluzji jest zresztą więcej, ale zawsze są dyskretne. – prof. Aleksander Nawarecki
Niewątpliwie jest to utwór oryginalny, będący zaproszeniem do dialogu lub refleksji nad własnym życiem, a przy tym udowadniający, że forma opowieści graficznej nie musi być infantylna i może z powodzeniem obyć się bez epatowania czy to dosadnym humorem, czy brutalnymi efektami. Scenariusz Tomasza Chlewińskiego jest mądry – proponuje pełne pogody ducha spojrzenie na naszą codzienną egzystencję i zawiera spory ładunek niebagatelnych przemyśleń. Rafał Trejnis jest zaś uzdolnionym rysownikiem, sięgającym po niebanalne rozwiązania graficzne, ale dbającym o estetykę i czytelność rysunkowego przekazu. Komiksów takich powstaje w Polsce zdecydowanie mało (powiedziałbym, że za mało), rzadko też zdarza się, by pojawiały się u nas przedruki utworów zagranicznych, utrzymanych w podobnej poetyce i podejmujących taką tematykę. – prof. Jerzy Szyłak
Produkcja komiks otrzymała wsparcie MKiDN.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
W Garden City grasuje morderca, który atakuje dzieci najbardziej bezbronne istoty zabierając immarzenia, przyszłość i... życie. Aby zabić ofiary, używa zatrutych cukierków, które chowa do lalek. Wtej onirycznej i surrealistycznej historii Julia bada sprawę zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy toprowadzona przez szczęśliwego misia Jiriego oraz lalkę Charlie wyrusza do fantastycznego światazabawek i tam szuka prawdy o tym, co się wydarzyło...Berardi, tak jak w poprzednich odcinkach, nie boi się poruszać po ciemnych zakamarkach uroczegoGarden City, pokazując biedę oraz patologie i słabości współczesnego społeczeństwa.
Thorgal wciąż poszukuje swojego młodszego syna Aniela porwanego przez Czerwonych Magów. Udało mu się dotrzeć do końca wschodniego szlaku kupieckiego. Ma wsparcie w towarzyszach podróży: niezawodnym Petrowie, młodej Lehli i Salumie - niewiolnicy, którą udało mu się ocalić. Dalsza część wyprawy wiedzie przez pustynie do siedziby tajemniczego bractwa, które porwało chłopca. Thorgal dowiaduje się, jaki mógł być cel uprowadzenia dziecka i dociera do niego, że na ocalenie chłopca pozostało bardzo mało czasu. Tymczasem Aniel został wciągnięty w skomplikowaną lokalną intrygę, co dodatkowo utrudnia oswobodzenie go z rąk czarowników...Kah-Aniel to trzydziesty czwarty tom serii przygód Thorgala, najpopularniejszej komiksowej serii fantasy w Polsce i jednej z najsłynniejszych w Europie. Stworzyli ją w drugiej połowie lat 70. XX wieku belgijski scenarzysta Jean Van Hamme (który skonstruował fabułę dwudziestu dziewięciu części cyklu) i polski rysownik Grzegorz Rosiński. Saga liczy obecnie kilkadziesiąt tomów, ma kilka pobocznych serii i została przetłumaczona z francuskiego na ponad 40 języków. Scenariusz tego tomu napisał belgijski autor Yves Sente, który współpracował również z Grzegorzem Rosińskim nad komiksem historycznym Zemsta hrabiego Skarbka.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?