Kierunki rozwoju ubezpieczeń prywatnych i publicznych
- ISBN: 978-83-7561-808-2
- EAN: 9788375618082
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Poltext
- Format: 16.3x23.7
- Język: polski
- Liczba stron: 342
- Rok wydania: 2020
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
41,50złCena detaliczna: 64,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 41,50 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Książka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowisk zajmujących się różnorodnymi aspektami zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem ubezpieczeń w życiu gospodarczym i prywatnym. W publikacji omawiane są także możliwe rozwiązania w zakresie dostosowywania zabezpieczenia emerytalnego do zmieniających się warunków demograficznych i ekonomicznych.
Książka została podzielona na cztery bloki tematyczne, zawierające teksty dotyczące rynku ubezpieczeń, ubezpieczeń majątkowych i osobowych, innowacji w ubezpieczeniach oraz zabezpieczenia emerytalnego. W gronie autorów znajdują się zarówno przedstawiciele polskich środowisk naukowych, jak i praktycy z branży ubezpieczeniowej. Dzięki temu książka stanowi aktualny i całościowy opis sytuacji panującej na rynku ubezpieczeń oraz przedstawia kierunki rozwoju branży ubezpieczeniowej.
***
Współczesny rynek finansowy, w tym ubezpieczeniowy, jest „nieustającym placem budowy”. Rzeczywistość w sferze ekonomii i finansów odznacza się – zwłaszcza w kontekście wydarzeń z lat 2007/2008–2017 – bogactwem barw i odcieni, stąd mimo oczywistej tęsknoty do symplifikacji potrzebne są odpowiedzi coraz bardziej finezyjne, mające przy tym wartość praktyczną. Z tego punktu widzenia pojawienie się na polskim rynku wydawniczym tej publikacji/monografii należy przyjąć z zadowoleniem.
z recenzji prof. zw. dra hab. Stanisława Flejterskiego
Wybór tematyki recenzowanej monografii uważam za w pełni uzasadniony zarówno z punktu widzenia potrzeb nauki, kształcenia kadr, jak też praktyki. Proponowane w niej teksty prezentują wyniki badań przedstawicieli nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w branży ubezpieczeniowej. Celowość publikacji monografii uzasadnia również fakt, że w odróżnieniu od zagadnień bankowości, które są szeroko omawiane w różnych publikacjach, problematyka ubezpieczeń wciąż nie doczekała się zbyt wielu publikacji. Wiele obszarów z zakresu ubezpieczeń nie znalazło dotychczas odzwierciedlenia w dostępnej literaturze. Ta monografia częściowo tę lukę wypełnia.
z recenzji prof. PW dra hab. inż. Lecha Gąsiorkiewicza