Jego miłość jest ogniem
-
Autor: Brat Roger z Taize
- ISBN: 9788327715302
- EAN: 9788327715302
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: WAM
- Format: 12.0x19.5cm
- Język: polski
- Liczba stron: 166
- Rok wydania: 2017
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
11,51złCena detaliczna: 19,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 11,51 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Ponadczasowe teksty brata Rogera – jednego z najważniejszych duchowych przewodników naszych czasów
Upłynęło już sporo czasu od śmierci założyciela Wspólnoty z Taizé, ale jego słowa są wciąż aktualne. W tej książce można znaleźć jego najważniejsze teksty pisane przez lata w kolejnych dziełach. Odkrywamy w nich, że jego myśl wyrażona często językiem poetyckim, odżywiana jest wspólną modlitwą i codziennym życiem ze swymi braćmi. Inspiracje znajdował w kontakcie z tysiącami młodych ludzi ze wszystkich kontynentów, których spotykał w Taizé, a także wtedy, kiedy przebywał wśród najuboższych i kiedy odwiedzał chrześcijan w Europie Środkowej i Wschodniej, doświadczanej wówczas przez komunistyczne reżimy.
Dla założyciela Taizé życie wewnętrzne i solidarność międzyludzka miały jedno i to samo źródło: miłość Chrystusa, ten ogień który pali się nawet wtedy, kiedy ludzkość pogrążona jest w ciemności, ogień, który nigdy nie gaśnie.
Brat Roger, założyciel Wspólnoty z Taizé. Urodził się 12 maja 1915 roku w małej szwajcarskiej wiosce Provence. Zmarł w wieku 90 lat, zamordowany podczas wieczornej modlitwy 16 sierpnia 2005 roku.
Brat Roger - cichy prorok jedności – fragment artykułu Piotra Żyłki:
Brat Roger może być dla nas wszystkich wzorem w budowaniu jedności. Ten pokorny i cichy człowiek zamiast roztrząsać bez końca teologiczne spory, wolał nieustannie zapraszać do wspólnej, prostej modlitwy, która buduje prawdziwą komunię między ludźmi.
Jego życie było dowodem na to, że można pozostać wiernym tradycji, w której się zostało wychowanym (w jego wypadku było to wyznanie ewangelicko-reformowane) i równocześnie mieć serce szeroko otwarte na zjednoczenie. W roku 1980, podczas jednego z europejskich spotkań młodych w Rzymie, brat Roger stwierdził publicznie w obecności Jana Pawła II: "Znalazłem moją chrześcijańską tożsamość jednając w sobie samym wiarę mego pochodzenia z tajemnicą wiary katolickiej, nie zrywając z nikim komunii".
5 października 1986 roku Taize odwiedził Jan Paweł II. Po modlitwie w Kościele Pojednania papież spotkał się z braćmi ze wspólnoty. W trakcie tego spotkania zapewnił ich o swoim wsparciu i podkreślił, że ich misja jest ważna dla całego Kościoła.