Jarosława Marka Rymkiewicza dialogi z tradycją
-
Autor: Banowska Lidia Ratajczak Wiesław
- ISBN: 978-83-65676-98-6
- EAN: 9788365676986
- Oprawa: Twarda
- Wydawca: Zysk i S-ka
- Format: 240x170x15mm
- Język: polski
- Liczba stron: 180
- Rok wydania: 2017
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
39,81złCena detaliczna: 59,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,81 zł
x
Lektura książek Jarosława Marka Rymkiewicza to rodzaj duchowego ćwiczenia — z ubywania, rozpoznawania opuszczonych przez innych miejsc, wyobrażania sobie ostatniej godziny człowieka i świata, a wreszcie — pustki po sobie.
Rymkiewicz niepokoi, wytrąca z równowagi, zmusza do przemyślenia własnego stanowiska wobec idei w sugestywny sposób przez niego podsuwanych, ale przecież nie narzucanych. Swych relacji z czytelnikiem nie mógł ułożyć inaczej, bo skoro jego twórczość jest ciągłym studiowaniem polskiej wolności, to sam chce mieć wolnych czytelników.
Zawarte w tym zbiorze studia to plon jubileuszowej konferencji „Jarosława Marka Rymkiewicza dialogi z tradycją”, która odbyła się w Poznaniu i Kórniku 21 listopada 2015 roku.