GDYBY ULICA BEALE UMIAŁA MÓWIĆ WYD. 2
-
Autor: Baldwin James
- ISBN: 978-83-240-5553-1
- EAN: 9788324055531
- Oprawa: miękka
- Wydawca: Znak
- Format: 205x140mm
- Język: polski
- Liczba stron: 256
- Rok wydania: 2019
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
-
Brak ocen
-
24,99złCena detaliczna: 37,91 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,99 zł
Artykuł chwilowo niedostępny
x
Adaptacja filmowa otrzymała 3 nominacje do Złotych Globów i 3 nominacje do Oscarów
Harlem, Nowy Jork. Tish i Fonny byli razem zawsze. Dorastali w jednej dzielnicy, w jednej społeczności, a ich miłość rosła wraz z nimi. Niepostrzeżenie stała się dla nich najważniejsza. I chociaż nie mają nic prócz siebie, Tish wierzy, że będą żyli długo i szczęśliwie.
W przeddzień ślubu Fonny zostaje oskarżony o gwałt. Ma mocne alibi, ale jest czarny. Tish zrobi wszystko, by wyciągnąć go z więzienia.
Najwyższej klasy literatura. Baldwin w ujmująco prosty sposób podejmuje trudny temat rozpaczliwej bezradności wobec wyrządzanych krzywd. Rozgrywająca się w latach 70. powieść nie traci na aktualności. Zmusza do refleksji i wzbudza emocje, od których nie sposób się uwolnić.
Kiedy dwoje się kocha naprawdę, wszystko, co się między nimi dzieje, ma w sobie coś uroczystego i świątecznego. Czasem wydaje się, że coś ich oddaliło od siebie. Nie znam większej udręki i rozleglejszej pustki od tej, jaka powstaje, gdy ukochany odchodzi!
[fragment]
James Baldwin – jeden z najważniejszych afroamerykańskich autorów. Powieściopisarz i eseista, aktywny zwolennik ruchu praw obywatelskich i działalności Martina Luthera Kinga.
Książka Gdyby ulica Beale umiała mówić celebruje nie tylko miłość kobiety i mężczyzny, ale i rzadko opisywaną we współczesnej literaturze miłość w rodzinie.
Joyce Carol Oates
Jeśli Van Gogh był artystą-świętym dziewiętnastego wieku, to James Baldwin jest artystą-świętym wieku dwudziestego.
Michael Ondaatje
Poruszająca, bolesna historia, tak dogłębnie ludzka i tak bezceremonialnie osadzona w rzeczywistości, że niezaprzeczalnie ponadczasowa.
„The New York Times Book Review”
Powieść została zekranizowana przez laureata Oscara Barry’ego Jenkinsa i zachwyciła krytyków.
Jeden z najlepszych filmów tego roku.
„Times Magazine”