Frankenstein z angielskim. Najsłynniejsza powieść grozy w wersji do nauki angielskiego
Najsłynniejsza powieść grozy w wersji do nauki angielskiego
- ISBN: 9788375615425
- EAN: 9788375615425
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Poltext
- Format: 16.5x23.5cm
- Język: polski, angielski
- Seria: Klasyka po angielsku
- Liczba stron: 390
- Rok wydania: 2015
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
35,81złCena detaliczna: 44,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 35,81 zł
Ta powieść angielskiej pisarki i poetki okresu romantyzmu jest uważana przez niektórych za pierwszą książkę z gatunku SF. Mary Shelley napisała ją zainspirowana odkryciami naukowymi swojej epoki. Wymowa powieści obraca się wokół dylematu moralnego równania się człowieka z Bogiem-stwórcą. Powieść doczekała się wielu przeróbek i adaptacji filmowych. 25 listopada wchodzi do polskich kin najnowsza hollywoodzka ekranizacja Frankensteina. To wydanie w serii 'z angielskim' zawiera bogaty materiał pomocny w nauce angielskiego: słownik, objaśnienia trudniejszych wyrazów, testy sprawdzające rozumienie tekstu, wyrazy kłopotliwe (tzw. false friends), wyrażenia idiomatyczne oraz zagadnienia gramatyczne. Książka zawiera także bogate komentarze związane z kulturą i historią.
Wersja audio tekstu oryginalnego całej książki w języku angielskim jest dostępna nieodpłatnie w serwisie internetowym librivox.org.
Marta Fihel - anglistka i nauczycielka języka angielskiego, była redaktor naczelna popularnego serwisu internetowego
Dr hab. Dariusz Jemielniak - profesor Akademii Leona Koźmińskiego i kierownik centrum badawczego CROW (Center for Research on Organizations and Workplaces). Odbywał jedno- i dwusemestralne staże badawcze na Cornell University (2004–2005), Harvard University (2007, 2011–2012) oraz University of California Berkeley (2008). Był beneficjentem m.in. stypendiów Collegium Invisibile, Fundacji Fulbrighta, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, tygodnika 'Polityka', programu dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Członek Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.
Grzegorz Komerski – absolwent filozofii, tłumacz języka angielskiego, zajmuje się historią języków i perypetiami słów, zwanymi przez naukowców etymologią, o czym można się przekonać odwiedzając jego blog.
Maciej Polak - z wykształcenia filozof, z zamiłowania historyk obyczajowości i kultury w czasach nowożytnych, prowadzi blog poświęcony historii.