Ekshumacja. Ludobójcy w masce ofiar
- Wydawca: Wojciech Sumliński Reporter
- ISBN: 978-83-972243-6-0
- EAN: 9788397224360
- Oprawa: Miękka
- Liczba stron: 272
- Rok wydania: 2026
- Wysyłamy w ciągu: po 29.07.2026
-
Brak ocen
-
42,63złCena detaliczna: 69,90 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 69,90 zł
Prawda ukryta pod ziemią bywa groźniejsza od tej zapisanej w archiwach - zwłaszcza, gdy może zburzyć kłamstwa budowane przez dziesięciolecia, a poznali ją ci, którym potem nakazano milczenie.
Książka powstała we współpracy z profesor Małgorzatą Grupą – prowadzącą przerwaną ekshumację w Jedwabnem oraz ekshumacje polskich ofiar na Ukrainie.
Książka ujawniająca nieznane fakty dotyczące relacji polsko-żydowskich i polsko-ukraińskich, pokazująca skalę mistyfikacji i przemilczeń wokół wydarzeń, których wpływ na dzisiejszą rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas.
Książka, która zachwieje społecznym zaufaniem wobec tych, którzy sprawują władzę, obnażając ich krótkowzroczność, tchórzostwo i gnuśność.
Książka rzetelnie napisana, ale którą czyta się jak thriller polityczny.
Mocna i opowiedziana z dziennikarskim zacięciem kulminacyjna praca dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego i profesor Małgorzaty Grupy, prowadzącej ekshumacje pod specjalnym nadzorem, które formalnie opatrzono zakazem mówienia o nich, klauzulą tajemnicy, a nawet tajności.
Choć ta historia zaczęła się dawno temu – w miejscach, o których niewielu pamięta, podczas wydarzeń, których wielu nie rozumie – może okazać się niebezpieczna, bo łamie zmowę milczenia, odsłania zakazaną prawdę i pokazuje, że w naszej rzeczywistości nie ma końca tamtej przeszłości.