Diagnostyka kardiologiczna w praktyce
-
Autor: red. Renata Główczyńska
- ISBN: 9788320058857
- EAN: 9788320058857
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: PZWL
- Format: 15.0x24.0cm
- Język: polski
- Liczba stron: 348
- Rok wydania: 2020
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
125,09złCena detaliczna: 149,00 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 125,09 zł
x
Nieinwazyjne badania kardiologiczne takie jak: echokardiografia, Holter EKG, ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi, rezonans magnetyczny, badanie scyntygrafii perfuzyjnej serca, ocena sztywności naczyń, testy wysiłkowe i wiele innych, to najbezpieczniejsze, a jednocześnie bardzo szybkie metody służące do oceny funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.
Powodzenie takiej diagnostyki to nie tylko dostęp do odpowiedniej jakości sprzętu, lecz także – przede wszystkim – duże doświadczenie lekarza przeprowadzającego i interpretującego badanie.
Oddajemy w Państwa ręce tę nowatorską i niezwykle praktyczną, bogato ilustrowaną publikację, opisującą wszystkie nieinwazyjne metody diagnostyczne stosowane na co dzień w kardiologii. Z pewnością będzie pomocna dla wszystkich młodych lekarzy kardiologów w ich codziennej praktyce w przeprowadzaniu i ocenie stosowanych technik diagnostycznych dających możliwość rozpoznania chorób serca i naczyń u ich pacjentów.
Diagnostyka kardiologiczna w praktyce” to książka napisana przez młodych kardiologów. Wszystkich ich znam i cenię nie tylko jako zdolnych naukowców, ale przede wszystkim lekarzy, którzy lubią pracę z pacjentami. Szczególne wyrazy uznania należą się Pani dr hab. Renacie Główczyńskiej, pod której redakcją powstała książka. W swojej wieloletniej pracy zawodowej spotkałem niewielu lekarzy z takim talentem, pasją i zaangażowaniem w pracę kliniczną. Na przestrzeni ostatnich lat diagnostyka kardiologiczna uległa istotnym zmianom. Obok klasycznych technik pojawiły się nowe: badania obrazowe (echokardiografia trójwymiarowa, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), telemonitoring i aplikacje mobilne. Jednocześnie cenię sobie, że autorzy nie zapomnieli o klasycznych metodach diagnostycznych takich jak elektrokardiografia. Metody diagnostyczne są ważne, jednak najważniejszy jest lekarz, rozważnie korzystający z nich w codziennej praktyce. Przynajmniej do czasu zanim zastąpi nas sztuczna inteligencja. Polecam Państwu książkę „Diagnostyka kardiologiczna w praktyce” – najbardziej aktualną diagnostykę kardiologiczną na polskim rynku medycznym.
Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opolski,