Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Farmacja kliniczna jest obszarem nauczania, dotyczącym opieki nad chorym. Szczególny nacisk stawiany jest na farmakoterapię, której założeniem jest orientacja na chorego. Nowoczesne podejście preferuje umiejętność komunikacji w obszarze farmaceuta-pacjent oraz między członkami zespołu leczącego i stawiane jest na równi ze zdobywaniem nowej wiedzy.
Niniejsza książka jest nowoczesnym podręcznikiem, opartym o wieloletnie doświadczenie autorów w dziedzinie farmacji klinicznej. Poruszane w niej zagadnienia są aktualne i poparte praktycznymi przykładami.
Przejrzysty układ umożliwia szybki i pełny przegląd tematów.
Liczne opisy przypadków, przedstawione w formie pytań i odpowiedzi, podkreślają związek teorii z praktyką.
Dodatkowo omówione zostały ważne tematy, np. ocena korzyści medycznych, medycyna oparta na dowodach naukowych, opieka farmaceutyczna nad pacjentami dotkniętymi bólem.
w zasadzie CHEMIA LEKÓW....
Koncepcja dydaktyczna i zakres tematyczny nadały niniejszej pracy charakter przełomowy.
Znajomość molekularnych mechanizmów działania leków w ostatnich latach znacząco sie poszerzyła. Z tego powodu
w ksiażce położono szczególny nacisk na oddziaływania substancji czynnych z ich celami biologicznymi oraz podkreślono związek między strukturą chemiczną a właściwościami biofarmaceutycznymi substancji.
Chemia medyczna jest pozycją przeznaczoną dla farmaceutów, lekarzy, biologów i chemików, zarówno zdobywających i poszerzających wiedzę, jak i wykorzystujących zdobyte umiejętności w praktyce.
W publikacji kompleksowo omówiono problematykę gospodarowania lekiem w podmiotach leczniczych - począwszy od zamówienia leków aż do ich podania pacjentom - ze szczególnym uwzględnieniem metod optymalizujących ten proces. Zawarto w niej m.in.:
- praktyczne wskazówki dotyczące poprawy efektywności zarządzania lekiem,
- przykładowe formularze niezbędne w procesie szpitalnej gospodarki lekiem,
- przykłady rozwiązań w zakresie zarządzania lekiem stosowanych na poziomie międzynarodowym, które mogą być zaadaptowane do polskich warunków,
- obszerne rekomendacje optymalizacji gospodarki lekiem dostosowane do sytuacji podmiotów leczniczych w Polsce.
Książka stanowi uzupełnienie do podręcznika „EKG – jasno i zrozumiale” i została napisana przez ten sam zespół Autorów.
Konstrukcja książki jest bardzo przejrzysta: opis każdego z 70 przypadków rozpoczyna się prezentacją zapisu EKG, następnie ujawniamy dane umiejscawiające ten zapis w konkretnej sytuacji klinicznej, na końcu zaś znajduje się zestaw pytań. Na następnej stronie Czytelnik znajdzie odpowiedzi na zadane pytania oraz szczegółową analizę zapisu EKG, ponadto zamieszczono komentarz do elektrokardiogramu i opisywanej sytuacji klinicznej oraz proponowane piśmiennictwo dotyczące danego zagadnienia. Przypadki są uszeregowane według wzrastającego stopnia trudności; jesteśmy pewni, że niezależnie od posiadanego doświadczenia w interpretacji EKG, Czytelnik znajdzie sytuacje stanowiące dla niego ambitne wyzwanie.
VI już wydanie książki zostało zaktualizowane według stanu wiedzy na rok 2016.
Książka zawiera najnowsze akty prawne,
a także aktualny Program Szczepień Ochronnych na rok 2016.
Książka zawiera także wykaz i szczegółowy opis zarejestrowanych preparatów i jest najbardziej aktualną publikacją dotyczącą szczepień ochronnych.
Kompendium farmakologii i toksykologii jest niezwykle przejrzystym przeglądem współczesnej farmakologii, a wszystkie informacje zostały przekazane w sposób prosty, jasny i zwięzły. Stanowi ono doskonałe uzupełnienie do nauki farmakologii dla studentów oraz osób szkolących się i przygotowujących do egzaminów dyplomowych i specjalizacyjnych.
Postęp badań nad lekami, stałe doskonalenie form farmakoterapii oraz popularność "Farmakologii i toksykologii" Mutschlera i jego współpracowników sprawiły, że w 2008r. ukazało się już dziewiąte wydanie niemieckie, poprawione i uzupełnione, a dwa lata później powstało drugie wydanie polskie. W porównaniu z pierwszym wydaniem, usunięta została znaczna część informacji nieaktualnych, umieszczono natomiast najnowsze dane dotyczące leków i standardów terapeutycznych. Podkreślić należy przede wszystkim przejrzystość formy, w jakiej przedstawiono trudne zagadnienia związane z działaniem leku na ustrój człowieka. Rozległość poruszanej tematyki wpływa, co prawda na objętość podręcznika, ale istnieje czasami potrzeba uzyskania wiadomości nie tylko aktualnych i usystematyzowanych, lecz także podanych w formie niezwykle skondensowanej.
Produkcja preparatów leczniczych jest procesem składającym się z wielu etapów, wśród których pierwszym jest z reguły otrzymanie dobrej jakości wyjściowych surowców farmaceutycznych. Działem, który zajmuje się przygotowaniem półproduktów dla sporządzanych w aptece leków recepturowych i wielu leków gotowych jest preparatyka galenowa. Umożliwia ona otrzymanie całego szeregu postaci galenowych, które w dalszym etapie są wykorzystywane do produkcji leków.
Wymogi jakościowe oraz sposoby przygotowania wielu preparatów galenowych opisano w różnym zakresie w kolejnych wydaniach Farmakopei Polskiej. Informacje o specyfikach niewymienionych we wspomnianej publikacji, a używanych w produkcji leków, znalazły się w niniejszej książce.
Podręcznik jest skierowany do techników farmaceutycznych i studentów farmacji starszych lat studiów, ale będzie również przydatny dla farmaceutów pracujących w aptekach i w przemyśle. Umożliwia bowiem znalezienie danych znajdujących się w różnych, czasem trudno dostępnych, wydawnictwach farmaceutycznych. Jego wartość podnosi również fakt, że informacje, które się tutaj znajdują są oparte w dużym stopniu na obowiązującym od stycznia b.r. VIII wydaniu Farmakopei Polskiej.
Przygotowanie do egzaminu specjalizacyjnego z laboratoryjnej diagnostyki medycznej jest złożonym zadaniem, którego podejmuje się wielu diagnostów zainteresowanych rozwojem zawodowym. Uważne studiowanie podręczników, udział w szkoleniach oraz stażach specjalizacyjnych – wszystkie te formy nauki tworzą podstawę niezbędną do opanowania tej szerokiej dziedziny wiedzy.
Ważnym elementem przygotowań do egzaminu specjalizacyjnego jest także trening w rozwiązywaniu pytań testowych, ponieważ egzamin testowy ma swoją specyfikę. Ograniczony czas, konieczność bardzo uważnego przeczytania pytań, szybkie rozstrzyganie o prawidłowości odpowiedzi, wszystko to sprawia, że potrzebna jest umiejętność rozwiązywania testów (ang. testwiseness).
Fragment przedmowy dr. Henryka Owczarka
Jest to pierwsza pozycji z serii, zatem zapraszamy do nauki!
Z wielką przyjemnością przyjąłem propozycję współpracy z Wydawnictwem MedPharm Polska na okoliczność polskiego wydania książki pt. Depresje z serii Opieka Farmaceutyczna, autorstwa Jutty Lehnen. Jest to pozycja szczególna, bo adresowana do farmaceutów pracujących w aptekach, ktorzy w sposob pośredni wspołuczestniczą w procesie leczenia.
W przypadku psychiatrii jest to ważna rola, gdyż może wzmocnić przekaz płynący od lekarza odnośnie znaczenia terapii farmakologicznej, co niejednokrotnie bywa kwestionowane przez pacjenta. Sytuacje takie nie należą do rzadkich, szczegolnie wśrod pacjentow z depresją, wykazujących obawy i ostrożność wobec proponowanych metod leczenia. Depresja występuje powszechnie i dotyka średnio co dwudziestą osobę dorosłą w populacji, a zatem jest to ogromna grupa potencjalnych konsumentow lekow przeciwdepresyjnych, czyli klientow aptek. Dlatego wiedza na temat zaburzenia, mechanizmow odpowiedzialnych za jego powstawanie i obraz kliniczny oraz możliwości leczenia, ale przede wszystkim przyjazna dla odbiorcy forma przekazu stanowią o wielkiej wartości tej książki. Należy też podkreślić, że Redakcja zadbała, aby wszystkie wymieniane w książce międzynarodowe nazwy leków miały odpowiedniki handlowe występujące w polskim indeksie lekow, co stanowi dodatkowy jej walor. Jestem przekonany, że książka ta przyczyni się do lepszego poznania problematyki zaburzeń depresyjnych przez farmaceutow, pracownikow aptek i będzie dodatkowym elementem wzmacniającym szeroko rozumianą więź terapeutyczną z pacjentem.
Z przedmowy/ Prof. Andrzej Kiejna
Diagnostyka czynnościowa narządu ruchu z elementami pionizacji i reedukacji chodu stanowi pierwszą część z serii trzech podręczników z zakresu kinezyterapii skierowanych do studentów fizjoterapii.
W książce omówiono badanie przedmiotowe i podmiotowe, pionizację, chód prawidłowy i patologiczny oraz metodykę nauki chodu.
Walorem opracowania są liczne fotografie oraz ryciny doskonale ilustrujące i ułatwiające zrozumienie prezentowanych zagadnień.
Autorami podręczników są wykładowcy Katedry Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu: dr n.med. Żanna Fiodorenko-Dumas, dr Piotr Józefowski oraz mgr Ilias Dumas.
W skład serii wchodzą również:
- Metodyka i technika ćwiczeń leczniczych w kinezyterapii
- Zeszyt ćwiczeń z kinezyterapii
Cukrzyca pod red. prof. Anny Noczyńskiej, prof. Janusza Pluty oraz Piotra Bohatera to pierwsza publikacja z serii Opieka Farmaceutyczna. Zza pierwszego stołu – dla pierwszego stołu. Skierowana jest do wszystkich farmaceutów, którzy chcą udzielać pacjentom fachowych porad. Czytelnik znajdzie w niej informacje o cukrzycy typu I i II, stosowanych lekach, penach oraz inne praktyczne wiadomości, np. o instytucjach, do których osoba chora na cukrzycę może się zwrócić po pomoc. Po lekturze nowej publikacji wydawnictwa MedPharm Polska farmaceuta będzie przygotowany do udzielenia kompleksowej opieki farmaceutycznej osobom chorym na cukrzycę.
IV wydanie polskie (na podstawie IV wydania angielskiego) książki, która od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Czytelników.
Kolejne wydanie zostało poszerzone o nowe rozdziały i zawiera cały szereg uzupełnień i aktualizacji z ostatniego wydania angielskiego.
Podręcznik został napisany wyjątkowo zrozumiałym językiem, a autorzy wykazali się umiejętnością bardzo prostego spojrzenia na poszczególne składowe EKG oraz w jasny i logiczny sposób przedstawili nieprawidłowości rejestrowane w różnych stanach patologii.
Wszystko to powoduje, że książka ma ugruntowaną pozycję na rynku wydawniczym i stanowi podstawową publikację dotyczącą interpretacji zapisu ekg.
Książka w wszechstronny sposób obejmuje wszelkie aspekty bronchofiberoskopii. Autor podkreśla na wstępie, że podręcznik ten nie ma na celu zastąpienia praktycznej nauki fiberoskopii, tym niemniej sposób jego opracowania jest tak znakomity dydaktycznie, że stanowi niewątpliwie doskonałe przygotowanie do nauki wykonywania tego zabiegu dla początkujących, jak również znakomite źródło uzupełnienia wiedzy dla bardziej zaawansowanych.
W kolejnych rozdziałach książki Autor omawia historię rozwoju bronchofiberoskopii, przedstawia wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, jak również możliwe powikłania.
W zakresie diagnostyki bronchofiberoskopowej zwraca uwagę bardzo nowocześnie opracowany rozdział dotyczący bronchoskopii fluorescencyjnej. Przedstawiono także obrazy bronchofiberoskopowe spotykane w poszczególnych jednostkach chorobowych z uwzględnieniem zarówno chorób często spotykanych, jak i rzadszych.
Książka będzie przydatna nie tylko dla bronchologów, ale również dla wszystkich lekarzy interesujących się patologią układu oddechowego.
Samoleczenie chorób skóry u dzieci z serii mindCards jest nowoczesnym przewodnikiem adresowanym do farmaceutów, lekarzy i innych osób zainteresowanych tą tematyką.
Co oferują mindCards?
- Szybką pomoc ułatwiającą decyzję: samodzielne leczenie czy wizyta u lekarza? Ogólnie jednak obowiązuje zasada, że zawsze samoleczenie może być prowadzone tylko krótkoterminowo. Nawet w przypadku znanych objawów, które mimo samodzielnego leczenia nie ulegają złagodzeniu w ciągu kilku dni, należy udać się do lekarza – w ten sposób żadna choroba nie pozostanie niewykryta. Niejasne objawy także należy koniecznie skonsultować z lekarzem!
-Praktyczne wskazówki ułatwiające doradzanie, jak stosować leki!
-Dawkowanie leków u dzieci. Proszę się również zapoznać z informacjami fachowymi.
-Przykłady preparatów: który lek jest w ogóle dopuszczony do stosowania w danym wieku? Podane preparaty stanowią jedynie propozycje i nie należy ich traktować jako pełnej oferty leków.
- Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry: od niemowlęcia do wieku dojrzewania.
- Propozycje zaopatrzenia domowej apteczki: podstawowe wyposażenie do pielęgnacji niemowlęcia oraz do udzielenia szybkiej pomocy w razie drobnych, nagłych wypadków.
Lecznicze działanie miodu w chorobach wewnętrznych jest najnowszą pozycją dotyczącą wpływu miodu na nasze zdrowie. Książka w kompleksowy sposób wskazuje jak miód pomaga zwalczać wiele chorób, od przeziębienia, do nowotworów. Zaletą Leczniczego działania miodu jest również wskazanie tych odmian miodu, które zwalczą konkretne choroby. Możesz dowiedzieć się jaki rodzaj miodu poprawi Twoją przemianę materii, wpłynie na rozwój płodu, lub wyleczy choroby oczu. Ta książka pomoże ci zmienić nawyki żywieniowe, pozytywnie wpływając na twoje samopoczucie.
"Oddaję do rąk Czytelników, przede wszystkim lekarzy ginekologów, monografię na temat leczenia niepłodności, mając nadzieję, że pomoże ona w podejmowaniu właściwych decyzji. Przedstawiając różne metody leczenia niepłodności oczywiście w zależności od czynnika sprawczego tej choroby – pragnę podkreślić, że leczenie nie ogranicza się tylko do zapłodnienia pozaustrojowego oraz transferu zarodka i że istnieją inne możliwości, które przy odpowiedniej znajomości przedmiotu i wiedzy lekarza pozwolą zajść w upragnioną ciążę." - fragm. przedmowy prof. Lechosława Putowskiego.
Leczenie niepłodności pod redakcją prof. Lechosława Putowskiego to nowoczesna, specjalistyczna publikacja MedPharm Polska skierowana przede wszystkim do lekarzy ginekologów. Przedstawiono w niej aktualną wiedzę z zakresu leczenia niepłodności, uwzględniając różnorodność metod. Ich znajomość pozwoli lekarzowi na przeprowadzenie pełnego procesu diagnostyczno-terapeutycznego leczonej pary.
Diagnostyka obrazowa stała się powszechnie dostępna i odgrywa coraz większą rolę w rozpoznawaniu i leczeniu schorzeń. Jednak zdarza się, że radiolodzy popełniają błędy w interpretacji obrazów jamy brzusznej i miednicy, głównie dlatego, że nie pamiętają anatomii, morfologii, psychologii, hemodynamiki i biologii, a także brakuje im wiedzy klinicznej. Błędy te powodują w konsekwencji niewłaściwe postępowanie i przyczyniają się do złego wyniku leczenia. Aby tego uniknąć należy poznać podstawowe koncepcje i zasady podejścia opartego na metodzie analizy przypadków.
W niniejszej książce, zatytułowanej Specialty Imaging. Jama brzuszna i miednica. Pułapki diagnostyczne i klasyczne objawy, w każdym rozdziale przedstawiono kilka błędnie zinterpretowanych przypadków, a następnie szczegółowo omówiono przyczyny błędów oraz systemowe podejście, które może pomóc w unikaniu takich pomyłek. Opisano także objawy kliniczne, odpowiednie dane patomorfologiczne, anatomiczne i fizjologiczne, razem z cechami obrazowymi typowych procesów chorobowych.
Podobnie jak w innych podręcznikach wydawnictwa Amirsys, wszystkie informacje przedstawiano w lapidarnej, zwięzłej formie z tysiącami zdjęć i ilustracji.
Książka ta stanowi niezastąpiony podręcznik dla każdego, kto staje w obliczu wyzwania, jakim jest obrazowanie jamy brzusznej i miednicy.
Zbiór tekstów koncentrujących się wokół dwóch zasadniczych kwestii: psychospołecznego funkcjonowania (stres, radzenie sobie ze stresem, jakość życia, poczucie koherencji, potraumatyczny wzrost) osób dorosłych zmagających się z przewlekłymi chorobami somatycznymi (nieswoiste choroby zapalne jelit, nowotwory, niedokrwienna choroba serca, zawał serca, udar mózgu) oraz funkcjonowania zawodowego osób zdrowych i z głębokimi dysfunkcjami słyszenia. Sześć tekstów ma charakter empiryczny, cztery – teoretyczno-przeglądowy.
Monografia składa się z trzech części. W pierwszej autorzy koncentrują się na podmiotowych zasobach człowieka, m.in. poczuciu koherencji, stylu radzenia sobie ze stresem czy temperamencie człowieka, które mają istotne znaczenie dla jego funkcjonowania psychospołecznego w zdrowiu i chorobie. Helena Wrona-Polańska przedstawia autorski model zdrowia i choroby. Barbara Pietryga oraz Helena Wrona-Polańska poddają analizie zdrowie funkcjonalne gimnazjalistów. Agnieszka Laskowska przedstawia czynniki wpływające na przystosowanie do choroby nowotworowej płuc. Michał Ziarko prezentuje badania dotyczące związków między zasobami a dobrostanem osób z chorobą niedokrwienną serca. Anna Trzcieniecka-Green i Weronika Buchta analizują rolę wizualizacji w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu.
Problematyka części drugiej dotyczy stresu jako czynnika w etiologii i przebiegu różnych chorób somatycznych oraz jego następstw, pozytywnych i negatywnych, dla zdrowia. Milena Pyra i Ewa Pisula przedstawiają problematykę stresu w etiologii i przebiegu nieswoistego zapalenia jelit. Aleksandra Kroemeke omawia zagadnienie potraumatycznego wzrostu oraz stresu i radzenia sobie u osób po zawale mięśnia sercowego.
W części trzeciej autorzy omawiają problematykę psychospołecznych wyznaczników, które mogą sprzyjać prawidłowemu funkcjonowaniu zawodowemu lub je utrudniać. Piotr Tomaszewski i Radosław Wieczorek charakteryzują różne podejścia do głuchoty i wskazują na potrzebę odejścia od traktowania jej jako stanu patologicznego. Rafał Dziurla i Kamilla Bargiel-Matusiewicz przedstawiają badania pilotażowe dotyczące oceny poznawczej sytuacji poszukiwania zatrudnienia u osób głuchych i słabo słyszących, uczestniczących w zatrudnieniu wspomaganym. Na zakończenie Anna Kuna i Roman Cieślak prezentują specyficzny rodzaj przekonań – własną skuteczność w poszukiwaniu zatrudnienia. >Monografia ta, ze względu na holistyczno-funkcjonalne i interdyscyplinarne ujęcie zdrowia i choroby osadzone w problematyce pełnionych ról społecznych i zawodowych, które mogą sprzyjać lub zagrażać zdrowiu, adresowana jest do szerokiego grona odbiorców: psychologów, lekarzy, pielęgniarek, pedagogów oraz studentów tych kierunków, stanowiąc inspirację do dalszych poszukiwań i badań.
Proces diagnostyczny wymaga umiejętności uzyskania informacji od pacjenta, rozpoznania objawów i ustalenia ich wzorca, określenia możliwych przyczyn oraz ostatecznego ustalenia odpowiedniej diagnozy. Doświadczeni specjaliści z zakresu zdrowia psychicznego wiedzą, że rozpoznanie różnicowe jest sztuką, ale też złożoną umiejętnością naukową, dlatego chętnie sięgają po narzędzia, które je wspomagają.
DSM-5® Podręcznik diagnostyki różnicowej służy pomocą w rozwijaniu umiejętności niezbędnych do opracowania kompleksowego rozpoznania różnicowego. W książce przedstawiono rozmaite metody postępowania, w tym sześć etapów schematu diagnostycznego, 29 drzew decyzyjnych oraz 66 tabel diagnostyki różnicowej do wykorzystania po ustaleniu wstępnego rozpoznania. Podręcznik opiera się na klasyfikacji DSM-5, ułatwia kodowanie i prezentuje wszystkie rozpoznania DSM-5, które należy wziąć pod uwagę przy opracowaniu diagnostyki różnicowej.
Publikacja DSM-5® Podręcznik diagnostyki różnicowej przedstawia podejście uwzględniające złożoność ludzkiej osobowości oraz użyteczność strukturalną klasyfikacji DSM-5. Będzie niezwykle przydatna dla wszystkich, którzy stoją przed tym zasadniczym wyzwaniem diagnostyki psychiatrycznej, jakim jest rozpoznanie różnicowe.
Samoleczenie u dzieci z serii mindCards jest nowoczesnym przewodnikiem adresowanym do farmaceutów, lekarzy i innych osób zainteresowanych tą tematyką.
Co oferują mindCards?
- Szybką pomoc ułatwiającą podjęcie decyzji: samodzielne leczenie czy wizyta u lekarza? Ogólnie jednak obowiązuje zasada, że w każdym przypadku samoleczenie może być prowadzone tylko krótkoterminowo. Nawet w przypadku znanych dolegliwości, które mimo samodzielnego leczenia w ciągu kilku dni nie ulegają złagodzeniu, należy udać się do lekarza – w ten sposób żadna choroba nie pozostanie nierozpoznana. Niejasne objawy należy natychmiast skonsultować z lekarzem!
- Praktyczne wskazówki: łatwiejsze doradzanie na temat stosowania leków!
- Dawkowanie leków u dzieci. Proszę się również zapoznać z informacjami fachowymi.
- Przykłady preparatów: który lek jest w ogóle dopuszczony do stosowania w danym wieku? Podane preparaty stanowią jedynie propozycje i nie należy ich traktować jako pełnej dostępnej
oferty leków.
- Propozycje zaopatrzenia domowej apteczki: podstawowe wyposażenie niezbędne do udzielenia szybkiej pomocy w razie drobnych nagłych wypadków u dzieci powinno znajdować się w zasięgu ręki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?