KATEGORIE

Kategorie

Okładka książki Człowiek sól ziemi

Człowiek sól ziemi

 • ISBN: 9788392677413
 • EAN: 9788392677413
 • Wydawca: Małgorzata Szklarska
 • Liczba stron: 304
 • Wysyłamy w ciągu: niedostępny
 • Średnia ocena: 3,47 (17)
 • 27,43
   zł
  Cena detaliczna:  37,55 zł
  Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27,43
Artykuł chwilowo niedostępny
Wpisz e-mail, jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o dostępności produktu
x
Człowiek sól ziemi Nadieżdy Siemionowej to rosyjski bestseller z dziedziny medycyny naturalnej. Ta niezwykła, ubogacająca książka pokaże ci w jaki sposób możesz oczyścić swój organizm z pasożytów, toksyn i złogów, które pustoszą nasz organizm. Jeśli nasze ciało nie jest oczyszczone to jest słabsze i w konsekwencji choruje. Nadieżda Siemionowa w swojej publikacji pokazuje jak tego uniknąć. Wszystkie metody oczyszczania organizmu zostały opracowane i zbadane przez samą autorkę. Przekonaj się jak skutecznie i samodzielnie pozbyć się pasożytów i złogów, by cieszyć się zdrowiem.

Człowiek sól ziemi Nadieżdy Siemionowej to rosyjski bestseller z dziedziny medycyny naturalnej. Ta niezwykła, ubogacająca książka pokaże ci w jaki sposób możesz oczyścić swój organizm z pasożytów, toksyn i złogów, które pustoszą nasz organizm. Jeśli nasze ciało nie jest oczyszczone to jest słabsze i w konsekwencji choruje. Nadieżda Siemionowa w swojej publikacji pokazuje jak tego uniknąć. Wszystkie metody oczyszczania organizmu zostały opracowane i zbadane przez samą autorkę. Przekonaj się jak skutecznie i samodzielnie pozbyć się pasożytów i złogów, by cieszyć się zdrowiem.

 

To książka o unikalnej szkole zdrowia Nadieżdy Siemionowej "Nadzieja". Program Szkoły Zdrowia został opracowany przez N. A. Siemionową - członka Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i jest chroniony patentem.

Wydanie drugie zostało przerobione i uzupełnione, daje przejrzysty obraz rozwoju Szkoły zdrowia i przekształcenia jej w Uniwersytet Ludowy "Żywej materii Ziemi", w Uniwersytet Praktycznej Ekologii Człowieka.

Ani latem, ani zimą nie zmniejsza się strumień słuchaczy płynących do Szkoły Zdrowia "Nadzieja". Projekt N.A. Siemionowej "Centrum Kształcenia Ekologicznego "Eko-miasto "Wiara" został laureatem wystawy narodowej "EKOŚWIAT-2005" w Moskwie. Nastąpił czas ekologii człowieka. I niema nic silniejszego od wcielonej w życie współczesnej idei.

Ze wstępu, od autorki:
"Dziesięć lat temu, w 1996 roku, napisałam książkę "Człowiek - sól ziemi". Były to czasy, kiedy Szkoła Zdrowia "Nadzieja" rozpoczynała swą działalność oświatową w Soczi, na bazie pensjonatu "Burgas". Każdy turnus słuchaczy przynosił nowe doświadczenia. Stosując metody oczyszczania organizmu, zetknęliśmy się z nawrotami chorób. Dolegliwości, których (jak się wydawało) pozbywał się człowiek po oczyszczeniu organizmu, wracały po 2-3 miesiącach z nową siłą.

Los się do mnie uśmiechnął. W trakcie poszukiwań przyczyny zaostrzenia się chorób odkryłam niewidzialny, ignorowany przez nas i przez lekarzy ogromny świat pasożytów. Wykonują one kosmiczne zadanie: słabi powinni zginąć. Od tego dnia program Szkoły Zdrowia bardzo się zmienił. Program bazowy ze sluchaczami uzyskał dokładnie wytyczony kierunek przeciwpasożytniczy. Codziennie, co miesiąc, co rok uzupełniamy program Szkoły Zdrowia o nowe metody.

Książka "Człowiek - sól Ziemi" z 1996 roku stała się po prostu pierwszym stopniem do ogromnego świata wiedzy o zdrowiu człowieka. Doświadczenia dziesięciu lat pracy odzwierciedlone są w moich książkach. Przez wszystkie te lata książka jest kupowana, czytana, dlatego więc postanowiliśmy kontynuować jej wydawanie. Uwzględniając zmiany w pracy Szkoły Zdrowia "Nadzieja", przerobiłam tę książkę. Drugie wydanie pomoże wam, drodzy Czytelnicy, poczuć puls czasu i doświadczyć, jak ściśle nasze Życie powiązane jest z Życiem całej Ziemi, jak ważna jest informacja o bieżącej chwili i, co najważniejsze, pomoże poznać samego siebie i wkroczyć w strumień oceanu Życia."

 

Fragment książki


NIEDOINFORMOWANIE -PRZYCZYNA DYSBAKTERIOZY
Większość Rosjan odżywia się bez zastanawiania się nad fizjologiczną celowością połączeń produktów w daniach i posiłkach, a nawet nie podejrzewa, że każdy z nas nosi w sobie kombinat chemiczny do przetwarzania produktów żywnościowych w substancje, niezbędne naszej krwi do zapewnienia nam życia. Kombinat ten - to przewód pokarmowy (PP). To podstawowe „wydziały" produkcji przetwarzania żywności. Kombinat składa się z pięciu „wydziałów": jamy ustnej, żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego i jelita grubego. Każdy wydział powinien pracować z zachowaniem równowagi w środowisku chemicznym. Tylko w taki sposób można bezboleśnie i efektywnie przetwarzać pokarm. W celu zachowania równowagi w środowisku i terminowego wydzielenia niezbędnych odczynników pokarmowych w PP istnieje „armatura zaporowa" - system zwieraczy - zastawek, oddzielających jeden wydział od drugiego, a także system stałej kontroli procesów trawiennych.
W przewodzie pokarmowym pracują miliony mikroorganizmów. Produkty ich działalności życiowej są niezbędne dla zdrowia systemu trawiennego i w ogóle dla człowieka. W warunkach współczesnego życia większość ludzi nie zna praw ekologii, zarządzających odżywianiem się człowieka. A wydawane w wielkich nakładach „książki o smacznym i zdrowym jedzeniu" są dalekie od naukowego uzasadnienia „twórczości" ich autorów. Nawet czując nadciągające niebezpieczeństwo z powodu nieprawidłowego odżywiania się, prosty człowiek może się pogubić w tych kolorowych książeczkach. Czegóż to nie można zobaczyć na rynku księgarskim... Dieta kefirowa, dieta mleczna! I to wszystko po przeszło czterdziestu latach od uczciwego oświadczenia fizyków: „Najbardziej szkodliwym produktem na Ziemi w epoce prób jądrowych jest mleko".
To samo dotyczy „diety kremlowskiej", wykluczającej węglowodany, które są podstawowym budulcem energetycznym. W obecnych czasach trafiające do pożywienia człowieka białko zwierzęce często zawiera stymulatory wzrostu, hormony, środki farmakologiczne, wykorzystywane do karmienia zwierząt i drobiu. Aby podtrzymać procesy życiowe, organizm zmuszony jest do wykorzystywania wcześniej pobranych węglowodanów i tłuszczy. Materiał budulcowy - białko - nie gromadzi się w ciele, jest przyswajany w niewielkiej ilości nie większej niż 36 g na dobę. Pozostałe białko, nawet przetworzone, jest wydalane. W „diecie kremlowskiej" człowiek zajmuje się „jedzeniem samego siebie". Z powodu odwodnienia 99,9% mieszkańców Rosji dieta ta przynosi kolosalny uszczerbek na zdrowiu.
Nie lepiej przedstawia się dieta absolutnych wegetarian. Większość Rosjan żyje w warunkach głodu białkowego. Organizmowi brakuje białka jako plastycznego materiału do budowy białka ciała. Człowiek potrzebuje dwudziestu aminokwasów, z czego ośmiu nie da się niczym zastąpić. Źródłem tych wszystkich kwasów nie zawsze może być białko roślinne. Przy długim odżywianiu wegetariańskim człowiek słabnie, często choruje, traci siły.
Szczególną grupę fanatyków tworzą miłośnicy głodówek. Warto przypomnieć, że „czysto nie jest tam, gdzie się sprząta, ale tam, gdzie się nie brudzi". A jeszcze bardziej interesująco brzmi aksjomat ekologiczny: „Funkcja tworzy narząd". Jeśli będziecie często i regularnie głodować, to będziecie mieć słaby i niezdolny do funkcjonowania przewód pokarmowy.
Szczególny rynek, mający za podstawę pompatyczne rozprawy doktorskie, tworzą różnorodne dodatki spożywcze, obiecujące pokryć deficyt każdego elementu. A wszystko to kłamstwo. Harmonię nieodzownej równowagi elementów w organizmie człowieka zapewnia krzem. Jeśli brakuje go w organizmie, to wprowadzone elementy nie odbudują zachwianej przemiany materii. Właśnie o tym mówi pierwsza zasada, dotycząca organizmów żywych w nauce o substancji ożywionej na Ziemi W.I.Wiernadskiego - „Żaden organizm żywy nie może żyć bez krzemu".
W warunkach zanieczyszczonego biosystemu CZŁOWIEK zasypywany jest mnóstwem trudnego do przetrawienia jedzenia, konserwantami, lekarstwami, dodatkami spożywczymi i nie tylko, spożywa wysoko mineralizowaną wodę, nadużywa alkoholu cukru, a w jego organizmie postępują zmiany w składzie mikroflory, jej biocenozy.
Giną mikroorganizmy, które dbają o zdrowie człowieka, a ich miejsce zajmują istoty żywe, niezgodne z mikroflorą (biocenozą) człowieka. „Pracownicy" systemu pokarmowego giną. Zamiast nich pojawiają się mikroorganizmy, mogące powodować gnicie i zmniejszenie nieprzetworzonego jedzenia, co znaczy, że nie może ono wyjść z człowieka. Pojawiająca się mikroflora żyje, rozmnaża się, wydziela trujące człowieka produkty. Tak powstają symptomy niektórych chorób. Stan ten nazywa się dysbakteriozą. Jest on początkiem przeszło 150 chorób. Brudne jelita są początkiem wielu chorób, od zmęczenia i bólu głowy do raka i AIDS.
Pasożyty nie mogłyby zamieszkać w człowieku i rozmnażać się w jego narządach (mózg nie jest wyjątkiem), gdyby biosystem CZŁOWIEK - jako system istoty wysoce skomplikowanej - był czysty. Człowiek mógłby walczyć ze światem pasożytów, gdyby dobrze znał ten świat i wykorzystał do walki metody, które toleruje jego biosystem, czyli nie szkodzi organizmowi (i to nie mogą być lekarstwa).
W wydaniu książki „Człowiek - sól Ziemi" z 1996 roku nie były uwzględnione informacje o pasożytach w ciele człowieka. Moja pierwsza książka o oczyszczaniu organizmu z pasożytów została wydanaw 1997 roku.
Po poznaniu świata pasożytów drogą testowania radioaktywnego na aparatach firmy „Imedis" zaczęłam przeszukiwać księgarnie w nadziei znalezienia czegokolwiek o pasożytach człowieka. Ale cóż... Jedyną książeczką była praca lekarza weterynarii o pasożytach zwierząt domowych. Króciutka była też informacja o pasożytach w encyklopedii medycznej. Niewiele można było przeczytać w podręcznikach do biologii. Najwięcej informacji można było znaleźć w książkach z lat 1930-1940. Późniejsze wydania bardzo oszczędnie traktowały te zagadnienia. Dlaczego?

 

 Człowiek sól ziemi
Spis treści


PROGRAM BAZOWY „OCZYŚĆ SIĘ I ŻYJ BEZ PASOŻYTÓW" 4
Niedoinformowanie - przyczyna dysbakteriozy 7
Dlaczego tak mało wiemy o pasożytach? 9
OdrzęsistkadoAIDS 12
ODWODNIENIE EKOSYSTEMU „CZŁOWIEK" -
EPOKOWE ODKRYCIE 15
F.Batmanghelidge o odwodnieniu człowieka 18
Czynnik wodywpraktyce Szkoły Zdrowia „Nadzieja" 18
Sól - najstarsze z lekarstw 21
Sól ma wiele cudownych zalet 23
Ile soli potrzebuje człowiek? 27
W SPOSÓB POPULARNY O PASOŻYTACH
I CHOROBACH PASOŻYTNICZYCH 29
Biologia wszechświata i miejsce w niej pasożytów 36
Oddziaływanie glist na organizm człowieka 42
Glisty i zapasy pokarmowe człowieka 46
Dzieci i choroby pasożytnicze 47
Statystyki potwierdzają 48
PROGRAM „OCZYŚĆ SIĘ I ŻYJ BEZ PASOŻYTÓW".
METODY I ŚRODKI 51
Jak pojawiła się mąka przeciwpasożytnicza 53
Jak pojawiła się stewia 54
Produkty przeciwpasożytnicze od doktora Fiedotowa 55
Co nieco o soi 56
Problem niedoboru białka 60
Produkty przetwarzania winogron-naturalne środki odrobaczające 61
LEKCJE ZDROWIA W SZKOLE ZDROWIA „NADZIEJA" 62
PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE ZDROWIA „NADZIEJA" 63
Lekcja zdrowia Nr 1. OCZYSZCZANIE JELIT 64
Podstawowe zasady dla chcących być zdrowymi 64
Uwaga! Kolka spastyczna! 72
Uwaga! Dysbakterioza! 72
Hydratacja poranna 74
Lekcja zdrowia Nr 2. PARADOKSALNA OCZYSZCZAJĄCA
GIMNASTYKA ODDECHOWA 75
Narządy oddechowe. Mechanizmy wymiany gazów. Oddychanie 76
Lekcja zdrowia Nr 3. WSZYSTKIE CHOROBY BIORĄ SIĘ
Z... NERWÓW 88
Związek elektryczny mózg-ciało 88
Ilość zdrowia 89
Pierwszy system łączności - układ nerwowy 89
Kryształoterapia z zastosowaniem terapii sudżok 97
Drugi system łączności - środowiska płynne
Krew-łączność elektrolityczna mózg-ciało 102
Trzeci system łączności - „Światło wewnętrzne" 106
Jak wchłaniana jest woda w przestrzeń dysku? 116
Lekcja zdrowia Nr 4. GIMNASTYKA STATYCZNA. HATHA-JOGA 118
Pięć ćwiczeń PaulaBregga w celu wzmocnienia mięśni kręgosłupa 142
Lekcja zdrowia Nr 5. JAK PRZETWARZANY JEST POKARM 147
Jak przetwarzany jest pokarm? 147
Prace naukowe W.I.Wiernadskiego o biosferze i odżywianiu człowieka 147
Budowa i funkcje przewodu pokarmowego 148
Oczyszczanie jelit -
droga ku zdrowiu poprzez spożywanie rozdzielnych produktów 155
Perystaltyka i flotologia 159
Mieszkańcy przewodu pokarmowego 159
O pasożytach w przewodzie pokarmowym 160
Lekcja zdrowia Nr 6. ROZDZIELNE ODŻYWIANIE - FIZJOLOGICZNE WYKORZYSTANIE PRZEWODU POKARMOWEGO 167
O muszli klozetowej i nie tylko 175
Lekcja zdrowia Nr 7. HRANI-JOGA - JOGA ODŻYWIANIA SIĘ 176
Spożywanie posiłków 176
Wybór pożywienia 185
Moralność odżywiania się 187
Post, powstrzymywanie się od jedzenia - metoda oczyszczenia 188
Błogosławieństwo oczyszczenia pożywienia 189
Praca ducha nad materią 190
Prawo przemiany 191
Lekcja zdrowia Nr 8. MAKROBIOTYKA 193
Poznajcie swój stół 200
Przygotowanie wahadełka (metoda radiestezji) 200
Dziesięć zasad odżywiania 202
Siedem etapów zanieczyszczenia ciała w przypadku nieprawidłowego odżywiania i etapy stanu chorobowego człowieka 207
Lekcja zdrowia Nr 9. HIGIENA CZTERECH OKIEN 216
O higienie zębów, jamy ustnej, uszu, nosa, oczu 216
Czyszczenie zębów 216
Oczyszczanie jamy ustnej 217
Oczyszczanie języka 217
Oczyszczanie uszu 218
Oczyszczanie nosa 218
Troska o oczy 219
Lekcja zdrowia Nr 10. WIZYTY WŁAŹNI PAROWEJ
ZAPOBIEGAJĄ STARZENIU 223
Korekta kręgosłupa 225
Korygowanie narządów wewnętrznych (korekta trzewna) 226
O uzdrawiającej pijawce (leczenie pijawkami) 227
Obiegu 228
Lekcja zdrowia Nr 11. LITOTERAPIA 230
Lekcja zdrowia Nr 12. JAK OCZYSZCZAĆ WĄTROBĘ 238
Dlaczego w wątrobie tworzą się kamienie? 239
Brudne jelita 239
Alkoholowi-stop! 241
Odżywianie i kamienie wątrobowe 241
Objawy obecności kamieni w wątrobie 242
Lekcja zdrowia Nr 13. BIEŻĄCE LATA - POCZĄTEK XXI WIEKU 246
Transmutacja biomasy człowieka na progu epoki Wodnika 247
Wymiana energii i informacji w przyrodzie -
podstawowy warunek przeżycia 250
Kosmos w naszym organizmie 255
MENU SZKOŁY ZDROWIA N. SIEMIONOWEJ „NADZIEJA"
PROGRAM „OCZYŚĆ SIĘ I ŻYJ BEZ PASOŻYTÓW" NA 14 DNI 257
Nowe kierunki w rozwoju programu Szkoły Zdrowia „Nadzieja" 291
„Rosji potrzebny jest Instytut Żywej Materii Ziemi" 291

✖ Opinia niepotwierdzona zakupem
Marek, ocena: 5/5
2014-07-08
Polecam ją wszystkim i z czystym sumieniem. Niewiele jest pozycji, z którymi trzeba się zapoznać. Ta do nich należy.
 
✖ Opinia niepotwierdzona zakupem
Kamil, ocena: 5/5
2014-07-08
Dziękuję za szybką wysyłkę.
 
✖ Opinia niepotwierdzona zakupem
lusina, ocena: 5/5
2013-03-06
Przeczytałam tą książkę. Jest rewelacyjna!
 
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj