KATEGORIE

Kategorie

Okładka książki Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę...

Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę...

Ulecz duszę, ulecz ciało

Artykuł chwilowo niedostępny
Wpisz e-mail, jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o dostępności produktu
x

Ta książka jest niewygodna, ponieważ uniemożliwia traktowanie choroby jako alibi w obliczu nierozwiązanych problemów. Chcemy pokazać, że chory nie jest tylko niewinną ofiarą jakichś błędów natury, ale sam jest sprawcą. Nie skupiamy się przy tym na szkodliwych substancjach występujących w środowisku, czynnikach cywilizacyjnych, niezdrowym stylu życia czy innych znanych „winnych", ale chcemy wysunąć na pierwszy plan meta-psychiczny aspekt choroby. W tym ujęciu symptomy okazują się cielesnymi formami wyrazu psychicznych konfliktów i poprzez swoją symbolikę demaskują prawdziwe problemy pacjentów.
W pierwszej części tej książki chcemy przedstawić teoretyczne założenia i filozofię choroby. Zdecydowanie zalecamy, aby tę pierwszą część czytać dokładnie i szczegółowo, nawet kilka razy, zanim przejdzie się do drugiej części. Tę książkę można określić jako kontynuację, ale również jako wyjaśnienie mojej poprzedniej książki Przeznaczenie jako szansa, chociaż postaraliśmy się nadać tej nowej książce jej własny spójny obraz. Uważamy jednak lekturę wcześniejszej publikacji za dobre uzupełnienie lub wprowadzenie - zwłaszcza jeśli część teoretyczna będzie sprawiać problemy. W drugiej części najpowszechniejsze symptomy chorobowe zostaną przedstawione w swojej symbolicznej wymowie i zinterpretowane jako formy wyrazu problemów psychicznych. Indeks wszystkich symptomów na końcu książki umożliwi czytelnikowi w razie potrzeby szybkie ponowne odnalezienie określonego objawu. Jednakże naszą główną intencją jest nauczenie czytelnika nowego punktu widzenia poprzez umożliwienie mu samodzielnego rozpoznawania znaczeń i interpretacji choroby oraz korzystania z tej wiedzy.
Jednocześnie wykorzystaliśmy temat choroby jako pretekst do podjęcia wielu światopoglądowych i ezoterycznych tematów, które wykraczają poza wąskie ramy choroby. Ta książka nie jest trudna, ale nie jest też zupełnie łatwa czy banalna, jak mogłoby się wydawać niektórym osobom nierozumiejącym naszego pomysłu. Nie jest też „naukowa", ponieważ brak jej ostrożności naukowych interpretacji. Jest napisana dla ludzi, którzy są gotowi wyruszyć w drogę, zamiast siedzieć na krawężniku i spędzać czas na żonglowaniu niezobowiązującymi frazesami. Ludzie, których celem jest oświecenie, nie mają czasu na naukę, potrzebują mądrości. Ta książka z pewnością napotka na opór, ale jednocześnie mamy nadzieję, że dotrze także do (mniejszej lub większej) grupy ludzi, którzy będą chcieli ją wykorzystać jako środek pomocniczy w swojej drodze. Napisaliśmy ją właśnie dla nich!
Autorzy Monachium, luty 1983- przedmowa do ksiazki


Fragment Książki Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało - przedmowa


Ta książka jest niewygodna, ponieważ uniemożliwia traktowanie choroby jako alibi w obliczu nierozwiązanych problemów. Chcemy pokazać, że chory jest nie tylko niewinną ofiarą jakichś błędów natury, ale sam jest sprawcą. Nie skupiamy się przy tym na szkodliwych substancjach występujących w środowisku, czynnikach cywilizacyjnych, niezdrowym stylu życia, czy innych znanych „winnych”, ale chcemy wysunąć na pierwszy plan metapsychiczny aspekt choroby. W tym ujęciu symptomy okazują się cielesnymi formami wyrazu psychicznych konfliktów i poprzez swoją symbolikę demaskują prawdziwe problemy pacjentów.
W pierwszej części tej książki chcemy przedstawić teoretyczne założenia i filozofię choroby. Zdecydowanie zalecamy, aby tę pierwszą część czytać dokładnie i szczegółowo, ewentualnie kilka razy, zanim przejdzie się do drugiej części. Tę książkę można określić jako kontynuację, ale również jako wyjaśnienie do mojej poprzedniej książki „Przeznaczenie jako szansa”, chociaż postaraliśmy się nadać tej nowej książce jej własny spójny obraz. Uważamy jednak lekturę „Przeznaczenia jako szansy” za dobre uzupełnienie lub wprowadzenie – zwłaszcza jeśli część teoretyczna będzie sprawiać problemy. W drugiej części najczęstsze symptomy chorobowe zostaną przedstawione w swojej symbolicznej wymowie i zinterpretowane jako formy wyrazu problemów psychicznych. Indeks wszystkich symptomów na końcu książki umożliwi czytelnikowi w razie potrzeby szybkie ponowne odnalezienie określonego objawu. Jednakże naszą główną intencją jest nauczenie czytelnika (?) poprzez interpretacje nowego punktu widzenia i umożliwienie mu samodzielnego rozpoznawania znaczeń i interpretacji choroby oraz korzystania z tej wiedzy.

Jednocześnie wykorzystaliśmy temat choroby jako pretekst do wkroczenia na wiele światopoglądowych i ezoterycznych tematów, które wykraczają poza wąskie ramy choroby. Ta książka nie jest trudna, ale nie jest też zupełnie łatwa czy banalna, jak mogłaby się wydawać niektórym osobom nierozumiejącym naszego pomysłu. Ta książka nie jest „naukowa”, ponieważ brak jej ostrożności naukowych interpretacji. Jest napisana dla ludzi, którzy są gotowi wyruszyć w drogę, zamiast siedzieć na krawężniku i spędzać czas na żonglowaniu niezobowiązującymi frazesami. Ludzie, których celem jest oświecenie, nie mają czasu na naukę, potrzebują mądrości. Ta książka z pewnością napotka na opór, ale jednocześnie mamy nadzieję, że dotrze także do (mniejszej lub większej) grupy ludzi, którzy będą chcieli ją wykorzystać jako środek pomocniczy w swojej drodze. Napisaliśmy ją właśnie dla tych ludzi!
z przedmowy
autorzy


Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało


Zdrowie jest naszym najwyższym dobrem, na pewno zgodzi się z tym każdy, kto choć raz zachorował. Medycynie, mimo stuleci ciągłego rozwoju, wciąż nie udaje się w pełni wyeliminować nękających nas dolegliwości. Dzieje się tak, ponieważ źródło wielu schorzeń kryje się nie w naszym ciele, a umyśle. Mówiąc najprościej – sami te choroby wywołujemy i podświadomie ich pragniemy!

Dowodów potwierdzających tę tezę udzielają znani na całym świecie autorzy – lekarz oraz psycholog, autorytety w dziedzinie duchowości i całościowego podejścia do zdrowia. W swojej publikacji wskazują drogę do głębokiego zrozumienia sensu i przyczyn chorób o podłożu psychosomatycznym. Udowadniają, że dolegliwości występujące w organizmie wynikają z zaburzenia naszej wewnętrznej równowagi. Jeśli jesteś osobą narażoną na konflikty, to z pewnością nie omijają Cię częste infekcje. Z kolei agresja może wywoływać różnorodne alergie. A to zaledwie niektóre spośród dziesiątek sytuacji i emocji, które decydują o Twoim stanie zdrowia.

Jak tylko nauczysz się rozpoznawać symptomy poszczególnych dolegliwości psychosomatycznych, będziesz w stanie zapobiegać ich powstawaniu i rozwojowi. Staniesz się bardziej wyczulony na toksyczne emocje i poznasz sposoby na ich unikanie. Choroba stanie się najcenniejszym przyjacielem wskazującym Ci wszelkie niedoskonałości odciskające piętno w Twojej świadomości. Każdy objaw będzie z kolei stanowił drogowskaz prowadzący Cię wprost do całkowitego uzdrowienia.

Choroba źródłem Twojego zdrowia!
Choroba Twoim przyjacielem. Ulecz duszę, ulecz ciało
Spis Treści

 

 • Przedmowa
 • Część pierwsza: Teoretyczne podstawy zrozumienia choroby i uzdrowienia
 • 1. Choroba i symptomy
 • 2. Polaryzacja i jedność
 • 3. Cień
 • 4. Dobro i zło
 • 5. Człowiek jest chory
 • 6. Poszukiwanie przyczyn
 • 7. Metoda badania przyczyn
 • Część druga: Obrazy choroby i ich znaczenie
 • 1. Infekcja
 • 2. System odpornościowy
 • 3. Oddychanie
 • 4. Trawienie
 • 5. Organy zmysłów
 • 6. Bóle głowy
 • 7. Skóra
 • 8. Nerki
 • 9. Seksualność i ciąża
 • 10. Serce i krążenie
 • 11. Układ ruchu i nerwy
 • 12. Wypadki
 • 13. Symptomy psychiczne
 • 14. Rak (nowotwór złośliwy)
 • 15. AIDS
 • 16. Co jest do zrobienia
 • Lista psychicznych odpowiedników organów i części ciała
 • Indeks
 • Książka, Autorzy

 


Andrzej Oślizło, ocena: 5/5
2014-01-09
Największą wadą człowieka jest fakt, ze posiada oczy tylko z jednej strony głowy. Fakt ten czyni go "ślepym" na odczuwania, że jest w środku tego wszystkiego co go otacza i jest tego cząstką. Z tej też przyczyny człowiek odczywa siebie jako przeciwność a juz napewno inność tego co podpowiada mu zmusł wzroku. Spojrzenie holistyczne, jak w przypadku tej książki, może z nas uczynić bardziej obiektywnymi a zarazem pozwala dostrzec, że człowiek to nie tylko ciało ale także cała psychika i że dopiero równowaga jednego z drugim jet tym co okeślamy pojęciem zdrowia.
 
Andrzej Oślizło, ocena: 5/5
2013-12-27
Największą wadą człowieka jest fakt, ze posiada oczy tylko z jednej strony głowy. Fakt ten czyni go "ślepym" na odczuwania, że jest w środku tego wszystkiego co go otacza i jest tego cząstką. Z tej też przyczyny człowiek odczywa siebie jako przeciwność a juz napewno inność tego co podpowiada mu zmusł wzroku. Spojrzenie holistyczne, jak w przypadku tej książki, może z nas uczynić bardziej obiektywnymi a zarazem pozwala dostrzec, że człowiek to nie tylko ciało ale także cała psychika i że dopiero równowaga jednego z drugim jet tym co okeślamy pojęciem zdrowia.
 
mazia, ocena: 5/5
2013-01-11
POLECAM.Przez długi czas szukałam metody wyleczenia przewlekłego wzwB.Zastosowałam się do tego poradnika i UDAŁO SIĘ.POLECAM to nawet za mało co mogę powiedzieć.Serdecznie dziękuję autorom.Książka bezcenna.Powinna być dawana każdemu studentowi medycyny po to ,aby potrafili wyleczyć chorych
 
Zbynio, ocena: 5/5
2012-04-23
Książka przedstawia holistyczne podejście do zdrowia i choroby. Publikacja bardzo przydatna i łatwa w zrozumieniu. Pozwoli już raz na zawsze uwolnić się od dręczących dolegliwości. Nie wierzysz? Zaufaj autorom i weź świadomą odpowiedzialność za swoje zdrowie i rozwój emocjonalny. Dzięki tej książce zrozumiesz skąd biorą się choroby, gdzie tak naprawdę leży ich źródło i w czym tkwi problem. Naucz się je interpretować i eliminować ze swego życia, by osiągnąć drogę do pełnego zdrowia.
 
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj