Coraz szersze grono naszych odbiorców zamiast czytać woli słuchać książki, dlatego u nas znajdziecie to czego szukacje: audiobooki - lektury, powieści, opowiadania, zapraszamy do sklepu DobreKsiazki.pl
Mamy szeroki wybór aubiobooków, zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.
Jest kwiecień 1996 roku. Nad sopockim morzem kłębią się chmury, przez które tylko czasem przedziera się czerwone słońce. Spowite krwistym kolorem morze wyrzuca na brzeg ciało kobiety. Monika była córką lokalnej sędzi – Heleny Boguckiej. Miała w sobie coś takiego, że nie dało się oderwać od niej wzroku.
Od tamtej zbrodni mija 17 lat. Miastem wstrząsa kolejne morderstwo. Okaleczenia na twarzy ofiary wskazują na tego samego sprawcę. Widać, że przez lata jego ruchy stały się bardziej precyzyjne, jego koncepcja dopracowana. A może doczekał się swojego naśladowcy?
Czyta Sebastian Konrad
Pasjonujący cykl powieściowy, który przyniósł Johnowi Galsworthy’emu literacką Nagrodę Nobla!Trzytomowa powieść obejmuje losy kilku pokoleń bogatej mieszczańskiej rodziny. Historia zaczyna się w 1886 r., kiedy młody Jolyon wdaje się w romans z guwernantką swojej córki, a kończy w 1920 r., gdy umiera Tymoteusz – „ostatni ze starych Forsyte'ów”.Bazując na własnych doświadczeniach, autor z humorem i ironią opisuje charakterystyczne postawy członków angielskiej socjety epoki wiktoriańskiej. Pokazuje skomplikowane relacje rodzinne, dramaty i namiętności, burzliwe romanse, głęboko skrywane tajemnice. Barwnie kreśli sylwetki poszczególnych członków rodziny, a jednocześnie po mistrzowsku oddaje klimat obyczajowy i polityczny przełomu wieków.
Ta książka ""Dziecko Pokuty"" odsłania boleśnie ludzką hipokryzję. Nagle budzimy się z pięknego snu. Idealni ludzie, dobrzy chrześcijanie, których poznajemy na początku opowieści, okazują się wcale nie tacy krystalicznie czyści. Wiara okazuje się tylko wygodnym płaszczykiem nosisz, kiedy ci wygodnie, a jak się robi za gorąco, odwieszasz do szafy. Dla Diny jest to bolesna lekcja.W tej opowieści dotykamy problemu prawdziwej wiary, płynącej prosto z serca. Wiary, która sprawia, że nie wybieramy tego, co wydaje się nam łatwiejsze czy lepsze. Główna bohaterka wiele wycierpiała w imię swoich przekonań, wiara dała jej jednak oparcie, którego nie potrafili zapewnić jej najbliżsi.Myślałam, że mnie samą ta religijność zmęczy i zniechęci, ale nie. Za sprawą pióra Francine Rivers można się nawet nawrócić, tak pięknie o niej pisze. W tej powieści doświadczamy bowiem żywego Boga, który kocha swoje owieczki i mówi, ciągle do nich mówi. Trzeba tylko nauczyć się go słuchać.Autorka serwuje nam błyskotliwą i bezlitosną satyrę życia, w której poniekąd każdy się odnajdzie.Była zimna styczniowa noc, kiedy zdarzyła się ta rzecz niewybaczalna, nie do pomyślenia. Tak zaczyna się opowieść o Dinie, której życie w krótkiej chwili rozpadło się niczym kryształ na dziesiątki drobnych kawałków.Wracała z pracy... Akurat zepsuł się jej samochód... Co prawda było już późno, ale kampus był blisko... Nim jednak tam dotarła, dopadł ją ten mężczyzna ze starego kombi... W jednym momencie jej przyszłość stała się ciemną plamą, która z każdym dniem zdawała się coraz bardziej przerażać.Potem nadeszły dni, o jakich chciała zapomnieć. Trzeba tylko usłyszała chyba w klinice pozbyć się tego, co poczęło się w tych przerażających okolicznościach... To niegroźny zabieg"" Czy jednak na pewno? To pytanie formułowane na różne sposoby wracało do niej niczym echo, przynosząc same wątpliwości
Podobnie jak w „Sklepach cynamonowych”, głównym bohaterem i jednocześnie narratorem „Sanatorium pod klepsydrą” jest Józef, noszący wyraźne podobieństwo do samego autora. Centrum świata Józefa, dojrzewającego nastoletniego chłopca, stanowi małe prowincjonalne miasteczko, w którym można dostrzec współczesny Schulzowi, galicyjski Drohobycz.Rzeczywistość opowiadań swobodnie miesza się z fantastyką. Przedmioty nabierają właściwości istot żywych, zwierzęta uzyskują cechy ludzkie, banalne czynności podnoszone są do rangi mitu. Mit ten ma na celu zachowanie, utrwalenie odchodzącego świata dającego bohaterowi oparcie i bezpieczeństwo. Opoką trwałości jest z jednej strony dom rodzinny i prowadzony przez schorowanego ojca sklep, z drugiej chyląca się ku upadkowi C.K. monarchia. Młodego Józefa szczególnie fascynuje Ojciec, postać wieloznaczna, funkcjonująca na pograniczu świata żywych i umarłych.
Pasjonujący cykl powieściowy, który przyniósł Johnowi Galsworthy’emu literacką Nagrodę Nobla!Trzytomowa powieść obejmuje losy kilku pokoleń bogatej mieszczańskiej rodziny. Historia zaczyna się w 1886 r., kiedy młody Jolyon wdaje się w romans z guwernantką swojej córki, a kończy w 1920 r., gdy umiera Tymoteusz – „ostatni ze starych Forsyte'ów”.Bazując na własnych doświadczeniach, autor z humorem i ironią opisuje charakterystyczne postawy członków angielskiej socjety epoki wiktoriańskiej. Pokazuje skomplikowane relacje rodzinne, dramaty i namiętności, burzliwe romanse, głęboko skrywane tajemnice. Barwnie kreśli sylwetki poszczególnych członków rodziny, a jednocześnie po mistrzowsku oddaje klimat obyczajowy i polityczny przełomu wieków.
To historia wielkiego wynalazcy, najważniejszej postaci epoki elektryczności.Ta historia jest w dużej mierze autobiografią, ponieważ dzięki współpracy autora z panem Edisonem często możliwe było uzyskanie jego własnych relacji o jego życiu. Autor od prawie trzydziestu jeden lat ma przywilej kontaktu z Panem Edisonem i jego firmami, a obecnie jest jego asystentem. Każda strona książki została przeczytana przez samego pana Edisona i została opublikowana za jego zgodą jako rzetelna historia jego życia do chwili obecnej.Prawdopodobnie jako cudotwórca, tłumacz tajemnic Natury, prawdziwy czarodziej nauki, Edison fascynuje wyobraźnię prawie każdego chłopca. W tym zbiorze faktów z życia wynalazcy czytelnik odkryje, że chociaż Edison jest tak wielki, jak sobie wyobrażano, to jednak wielkość ta nie została osiągnięta przez przypadek, ale szczerze zasłużona najtrudniejszym rodzajem ciężkiej pracy. Cudowne rzeczy, których dokonał, to rzeczy, które celowo postanowił zrobić i nie są wynikiem jakiejś szczęśliwej myśli, ślepego szczęścia ani przypadku.William H. Meadowcroft, fragment Wstępu
Trzeci tom cyklu Klasa Pani Czajki!Byli uczniowie Pani Czajki wkraczają w dorosłość. Maciek próbuje odnaleźć Małgosię, która zniknęła przed zakończeniem roku szkolnego. Jednak czeka go trudne zadanie, bo Małgosia wcale nie chce być znaleziona. Aleks dostał się na wymarzony kierunek, ale… w Łodzi. Kinga próbuje pogodzić studia z wymarzoną pracą, co zaczyna odbijać się na jej związku z Michałem.Czy szkolne przyjaźnie przetrwają w zetknięciu z problemami dorosłego życia?
Książka wyróżniona w IV Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.Greta przyjeżdża do małego miasteczka, gdzie ma zamieszkać z dawno niewidzianym ojcem i jego nową rodziną. I choć macocha jest chłodna jak zimne ognie, a ojciec rozkojarzony i zagubiony, to już mała Lilka, siostra przyrodnia dziewczyny, okazuje się prawdziwą wymiataczką smutków. No i jest jeszcze Igor. Chłopak inny niż wszyscy…
Gelassenheit (dystans, luz) to podejście do życia, które możemy wypracować na każdym jego etapie, a szczególnie gdy wkraczamy w smugę cienia. Wilhelm Schmid, berliński filozof sztuki życia, nie tylko głosi pochwałę wewnętrznego spokoju, ale sam wprowadza własne rady w życie, aby pokazać, jak można osiągnąć upragnioną Gelassenheit. Ciepła i mądra lektura dla wszystkich, którzy pragną żyć pięknie, dobrze i uważnie.
WIEŚPrzeprowadzka cioci Jadzi na wieś przyniosła sporo korzyści. Ciocia Jadzia przygarnęła wiele niechcianych zwierząt, między innymi kózkę Fetorkę, koguta Pavarottiego, czy świnkę Mortadelę, odkryła tajemnicę Czarnego Dziada i znikającej peruki Parysa Zawiasa, pomagała przy żniwach, brała udział w dożynkach, a nawet uratowała wieś przed pożarem. Dlatego, gdy sołtys zrezygnował ze swojej funkcji, było jasne, kto zajmie jego miejsce...TRANSYLWANIAGdy ciocia Jadzia dowiedziała się, że odziedziczyła zamek po prababce Brunhildzie, wsiadła na motor i razem ze swoją bratanicą pojechała do Transylwanii. Okazało się, że w zamku harcują wyjątkowo złośliwe duchy. Cioci Jadzi nie tylko udało się z nimi porozumieć, ale również zatrudnić je w Muzeum Drakuli.
TOM 1. WILCZE DZIEDZICTWOWalka o schedę, którą jest królestwo konunga szwedzkiego Eryka Zwycięskiego; zuchwałe wyprawy smoczych łodzi do Ameryki Północnej zwanej przez wikingów Winlandią; boje na Półwyspie Iberyjskim, gdzie wojownicy z surowej Północy, wynajmując swoje miecze i topory królowi Leónu i Galicji, płacą krwią za złoto i z radością idą na spotkanie śmierci...TOM 2. NAJEŹDŹCY Z PÓŁNOCYSamotna wędrówka młodego wikinga Oddiego po iglastych lasach Labradoru (dzisiejsza Kanada) prowadzi do spotkania Indian Beothuk, uwikłanych w wojnę o przetrwanie z sąsiednimi plemionami. Jakby tego było mało, Oddi toczy własną bitwę o serce córki wodza Shaa-naan-dithit.TOM 3. TOPORY I SEJMITARYPo śmierci ojca Oddi Asgotsson przejmuje dowództwo nad drużyną Wikingów i wraz ze świeżo poślubioną żoną oraz grupą jej współplemieńców, Beothuków, wraca do ojczyzny gnany żądzą zemsty. Szlak drużyny, pełen walk, ucieczek, intryg i mnóstwa innych komplikacji, wiedzie od Skandynawii, poprzez tereny X-wiecznej Polski i Rusi, aż do Bizancjum.TOM 4. KRAINA PROROKAPchani żądzą złota i sławy Wikingowie przemierzają kalifat Kordoby i muzułmańskiej Sycylii, niosąc tubylcom krew, cierpienie i beztroski śmiech, bo przecież umrzeć można tylko raz. Na lądzie i na wodzie toczą wielkie bitwy i drobne potyczki, odkrywają tajemnice i mroczne intrygi wielkich władców, knują spiski, zastawiają zasadzki...
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem.Kiedy Tim stłukł antyczną wazę swojej mamy, był to tylko początek jego problemów. Wyzwolony z wazy superbohater Herkules może mu napytać biedy. Chce pomóc chłopcu, lecz jego wysiłki wywołują coraz większy zamęt. Trzeba go wysłać z powrotem do lamusa, zanim mama nie odeśle tam Tima.
Kontynuacja Prostego układu, gorącego romansu Łucji i Dymitra.Prosty układ pomiędzy Łucją a Dymitrem przestał być opartym na niezobowiązującym gorącym seksie układem.Pojawiły się bowiem uczucia, może nie do końca uświadomione, które zaburzają proste zasady. Igor nieźle namieszał Łucji w głowie i dziewczyna sama już nie wie, co o tym wszystkim sądzić. Los jednak bywa przewrotny i szykuje parze nie lada niespodziankę, która może wywrócić życie Łucji i Dymitra do góry nogami
Hanna Krall jako korespondentka Polityki, napisała na przełomie lat 60. i 70. serię reportaży ze Związku Radzieckiego. W czasach peerelowskiej cenzury, reportaże te zostały uznane przez recenzentów za wydarzenie.Od kolegów z tygodnika reporterka usłyszała: Na zebraniach redakcyjnych pani teksty, koleżanko, są wysoko oceniane. Te reportaże są przeciwieństwem ówczesnych propagandowych tekstów o ZSRR. Książka debiut reporterki była hitem, czytelnicy wyrywali ją sobie z rąk: między wierszami tropili ukryte przez Krall znaczenia.Na wschód od Arbatu nie należy dziś czytać jako książki o Związku Radzieckim, ale jako książkę o sposobie pisania o Związku Radzieckim.Mariusz Szczygieł
Emocjonalna historia o życiu, które w plątaninie ścieżek szuka tej jedynej prostej.W grudniową noc dochodzi do wypadku. Dwie kobiety tkwią na leśnym odludziu w zmiażdżonym samochodzie. Auto staje się pułapką bez wyjścia. Znikąd pomocy, a upływający czas działa na ich niekorzyść.Magda i Bianka poznały się pół roku wcześniej. Od pierwszych chwil znajomości poczuły się sobie bliskie. Magda jest mężatką, matką dwójki dzieci, nauczycielką angielskiego, a Bianka reportażystką, która żyje w wolnym związku. Choć tak wiele je różni, to łączy więcej, niż są skłonne przypuszczać. Bianka zaczyna zbliżać się do Magdy i jej rodziny, zafascynowana tym, czego sama nie posiada. Magdalena zaś, dzięki Biance, konfrontuje się z dotychczasowym życiem i swoimi potrzebami.Kobiety nawzajem wikłają się w swoje losy. Ta relacja zmienia każdą z nich i staje się pretekstem do działań, które doprowadzą je do miejsca pośród lasu, gdzie walcząc o swoje życie, będą mierzyć się z konsekwencjami wcześniejszych wyborów.
Przeszłość może o sobie przypomnieć i nieźle namieszać w życiu w najbardziej niespodziewanym momencie.Przekonuje się o tym Alicja, odnosząca sukcesy prawniczka, która przed laty straciła miłość swojego życia i została sama z córeczką. Teraz, gdy wreszcie w malowniczej Malinówce znajduje swoje miejsce, a także nowego mężczyznę, nagle jej świat zostaje wywrócony do góry nogami.Czy Alicja zdecyduje się wrócić do tego, co dawno minęło? Czy na nowo pozna smak szczęścia i miłości?Nowa książka Haliny Kowalczuk to jak zwykle porcja wzruszeń przyprawiona szczyptą magii.
Utwory Liu wywołują dreszcz podniecenia badaniem nieznanego i urzekają rozmachem [] Niezwykłe. - The New YorkerLiu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. Problem trzech ciał jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, trylogia Wspomnienie o przeszłości Ziemi została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa.Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach . Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix.Niesamowita, rewelacyjna. Tej książki nie można pominąć. Kirkus ReviewWspaniały zbiór () Cixin Liu nadaje science fiction niepowtarzalny klimat. Gareth D. Jones, sfcrowsnet.info.
Alicja Pniewska wiedzie spokojne życie w starym domu w Pniewie. Odnalazła miłość, wsparcie bliskich osób i jest szczęśliwa. Prowadzi pamiętnik, w którym opisuje życie swojej rodziny. Chce w ten sposób zachować wszystkie wspomnienia.Sprawy znienacka się komplikują. Udany związek z Adamem przerywa pojawienie się jego żony Joanny, która przed laty wyjechała bez słowa pożegnania. Psują się też jej relacje z Ewą, przyrodnią siostrą, którą niedawno odnalazła. Czuje się przez nią oszukana. Stoi również przed trudną decyzją w sprawie tajemniczych dokumentów, które w czasie wojny jej dziadek Jan wywiózł z obozu zagłady Stutthof. Ich treść może wpłynąć na jej życie oraz wielu innych ludzi.Czy Alicja znajdzie w sobie siłę, by uporać się z problemami? Czy jej związek z Adamem przetrwa? Czy rozliczy się z przeszłością?Intrygująca i utkana z emocji opowieść o mocy przeznaczenia, trudnych wyborach, staraniach o codzienne szczęście i tajemnicach z przeszłości, które mogą zmienić losy całej rodziny.
W złotej erze fantastyki naukowej (lata 30., 40. i początek 50. XX wieku) królowała hard science fiction z linearną narracją i bohaterami rozwiązującymi problemy naukowe lub techniczne, a czasami ratującymi świat.Każdy, kto tęskni za taką dawną SF, znajdzie w zbiorze opowiadań Piotra Prokopowicza ów ulotny klimat, który współczesna literatura chyba już utraciła (zyskując zapewne w oczach niektórych literaturoznawców).Oprócz interesujących historii z kanonu tematów fantastyki naukowej (podróże w czasie, eksploracja kosmosu, kontakt z obcymi, niezwykłe wynalazki, mroczna przyszłość) są tu również opowieści fantasy przesycone dyskretnym humorem i dystansem (np. o Mikołaju, którego trudno nazwać świętym, albo o przydrożnym kamieniu).
Przerażająca opowieść o duchach, strachu i samotności w scenerii znanego z horroru Letnia noc miasteczka Elm Haven.Dale Stewart, niegdyś szanowany wykładowca i powieściopisarz, doprowadził do ruiny zarówno swoją karierę, jak i małżeństwo a teraz ciemność nieuchronnie się do niego zbliża. W ostatnich godzinach Halloween wrócił do wymierającego miasteczka Elm Haven, w którym się wychował. Dzięki odosobnieniu ma nadzieję znaleźć tutaj spokój. Ale przeprowadzka do opuszczonej posiadłości niegdyś będącej domem jego dziwnego i błyskotliwego przyjaciela, który stracił swoje młode życie w przerażającym wypadku podczas strasznego lata 1960 roku stanowi tylko ostatni z długiej serii popełnionych przez Stewarta błędów. Prywatne demony śledzą go w tym domu cieni, który zaczyna przekształcać rzeczywistość w przerażające, nowe formy. W dodatku wszystko pokrywa ciężki, wczesny śnieg, który właśnie zaczął padać...Tak jak w Letniej nocy Dan Simmons w typowym dla siebie stylu łączył różne gatunki literackie, by opowiedzieć jedną z najlepszych współczesnych historii grozy, tak w kontynuacji Zimowym nawiedzeniu, przypomina, że w prawdziwym życiu horror nigdy się nie kończy, a straszliwe wydarzenia zawsze mają swoje konsekwencje. Jeśli lubicie To Stephena Kinga, jeśli kochacie Upiorną opowieść Petera Strauba, stwierdzicie, że Dan Simmons jest od nich lepszy, bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych twórców i wizjonerów współczesnej fantastyki!.Łukasz Radecki, autor cykli Plemiona i Zombie.pl
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?